Šta je novo?

Firma za izradu masina po zelji/nacrtu ?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nisam siguran na sta mislis?
Ima da se kupi obradjena govedja koza ako si na to mislio?
 
Vidjao sam te masine i ovo je daleko bolje od one koju bih ja, ali gde ovo da stavim? Kako da je doteram? I koju buku proizvodi?
Jedna firma mi je javila da imaju slicnu masinu kao ona iz WeaverLeather pa idem sutra da vidim kakva je i koja je cena...mada cisto sumnjam da je ista kad nece ni cenu da mi kazu, a o slici da ne pricam.
 
Nisam siguran na sta mislis?
Ima da se kupi obradjena govedja koza ako si na to mislio?
Ima koze, to je najmanji problem.
Problem je debljina, ako mislis novcanike da pravis, tj moraces da je tanjis a za to postoji posebna masina...
Jer ako ne budes tanjio, taj se novcanik saviti nece...
Evo ti primer rucno pravljenog novcanika, i sivenje je rucno, pravo malo remek delo.
Takodje i "plitki" novcanik, takodje sve rucno.
3e204b9940543c37c43b127c3b959890.jpg
df665efb907336f3b1fc937356f87666.jpg
42c839fae81904df145157f9b5ddaa94.jpg
a61323039d0af73cb12d8a9bc7561633.jpg
d401c7275b6e15512580ac2ac9fb1bfa.jpg


...riding on 720p...
 
Sa tom rucnom presom ces se napatiti sa stancovanjem. Najbolje bi ti bilo da prvo nabavis neki alat za stancovanje i kožu koju planiras da koristis, pa da svaku presu isprobas i vidis da li moze da ti odradi posao.

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
 
Hello ,

  The shipping cost for the clicker is approximately $630.00.  I  can get you  better pricing on the clicker.  $995.00

Idem danas da vidim tu "domacu" masinu pa cu odluciti.
 
Kod uvoza moras da racunas da ce biti troskovi carinjenja, spedicije i pdv.

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
 
630 dolara, pa za te pare moze auto da se prebaci iz Amerike, a ne masina od 50kg.
 
Kolega platio 300$ za auto iz usa to germany preko broda :)

...riding on 720p...
 
Ljudi ja onda stvarno ne znam sta da radim..
Ima li neko predlog sta da im napisem..tj sta da ih pitam?
Spustili su cenu masine pa verujem da je to neka fora...ovamo postarina 600$,a popust 450$.

Sa tom rucnom presom ces se napatiti sa stancovanjem. Najbolje bi ti bilo da prvo nabavis neki alat za stancovanje i kožu koju planiras da koristis, pa da svaku presu isprobas i vidis da li moze da ti odradi posao.

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
Ima na YT video gde covek pokazuje kako se radi sa tom masinom. Nisam video da mu treba neka ekstra snaga, a stavio je neku super debelu kozu.
Kod uvoza moras da racunas da ce biti troskovi carinjenja, spedicije i pdv.

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
Racunam 32%, samo ne znam da li ide na cifru postarina+cena proizvoda ili samo ovo drugo?
 
Iskreno ne znam da li racunaju i transport kod odredjivanja dazbina, ali znajuci nase, verovatno samo pogledaju ukupan iznos na fakturi.
Odavde ne znam da li ces uspeti da nadjes bolju cenu za transport, ali vredi probati.
Sad, dati savet sta da radis, pa ako imas uradjenu racunicu ili neki osnovni biznis plan, i ako ce ti ta masina doneti profit, onda nije skupo. Racunaj da kako budes krenuo da radis da ces videti kako ti treba sve vise alata, raznih masina, materijala. Ako je sve ovo samo hobi, tj sekundarni izvor zarade, uh onda ne znam.

Ali kako god bilo, prvo se dobro raspitaj da li ti kao fizicko lice mozes ovo da uvezes. Ako znas nekog ko radi spediciju pitaj, ili probaj da nazoves DHL da vidis sta kazu.

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Moj savet, na osnovu do sada napisanog, je da nadjes lokalnog coveka koji radi sa kozom i vidis sve lepe i ruzne strane tog zanata.
Tako ces tacno znati sta ti treba i da li uopste hoces da se upustas u vece investicije.
Licno nisam sreo zanatliju-majstora koji na lepu rec i iskrenu molbu nije hteo da pomogne.
Price tipa stancacu malo kozu pa karton pa plastiku zaboravi, opredeli se za jedan pravac i budi majstor u tome.
Saranje okolo nikako ne valja...
Tvoje pare, tvoj izbor...

...riding on 720p...
 
Ljudi ja onda stvarno ne znam sta da radim..
Ima li neko predlog sta da im napisem..tj sta da ih pitam?

Pitaj ih koji paritet (incoterm) bi koristili prilikom isporuke.

Oni su verovatno kontaktirali neku vrstu brze pošte, tipa UPS, pa je zato cena ovakva.

Мožeš da kontaktiraš sve veće prevoznike kod nas (MILSPED, Gebruder Weiss, K + N ...) i tražiš ponude za zbirni prevoz brodom, samo navedi dimenzije mašine (još bolje ako bi dobio info koliki je paket, tj. upakovana mašina), težinu, cenu (taman pitaj da li možeš kao fizičko lice da uvezeš to) . Svi ti veći igrači imaju mrežu po Kini, Americi, itd. E sad, da li će biti jeftinije...
Kod mene u bivšoj firmi nam se daleko više isplatilo iz Kine da idemo preko naših nego preko njihovih, za ogromne neke mašinerije, za USA ne znam.
 
Poslednja izmena:
Evo pouzdan info, moras biti registrovan u APRu da bi mogao da uvezes tu masinu i transport ulazi u obracun za carinske troskove.
Ovo mi je rekao poznanik spediter, tako da je informacija pouzdana.

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
 
Uhhh...dosta odgovora. Hvala vam puno mi znaci.
Juce sam radio ceo dan i nisam stigao da odgovorim. Bio sam da vidim masinu i lik mi opusteno kaze da oni to nemaju i nikiad nisu ni imali. Pitam sto ste u mejlu rekli da imate i sliku masine sam vam poslao on cuti.

Iskreno ne znam da li racunaju i transport kod odredjivanja dazbina, ali znajuci nase, verovatno samo pogledaju ukupan iznos na fakturi.
Odavde ne znam da li ces uspeti da nadjes bolju cenu za transport, ali vredi probati.
Sad, dati savet sta da radis, pa ako imas uradjenu racunicu ili neki osnovni biznis plan, i ako ce ti ta masina doneti profit, onda nije skupo. Racunaj da kako budes krenuo da radis da ces videti kako ti treba sve vise alata, raznih masina, materijala. Ako je sve ovo samo hobi, tj sekundarni izvor zarade, uh onda ne znam.

Ali kako god bilo, prvo se dobro raspitaj da li ti kao fizicko lice mozes ovo da uvezes. Ako znas nekog ko radi spediciju pitaj, ili probaj da nazoves DHL da vidis sta kazu.

Sent from my SM-N970F using Tapatalk

Ne znam kako bih mogao da vidim da li postarina moze biti jeftinija. Biznis plan nemam, ali bih voleo da krenem pa polako. Ne ocekujem odmah zaradu. Situacija u zemlji sa poslovima i platom je takva kakva je pa imam zelju da zapocnem nesto svoje i radim za sebe. Znam da ce biti ulaganja i teskog rada i toga sam svestan.

Moj savet, na osnovu do sada napisanog, je da nadjes lokalnog coveka koji radi sa kozom i vidis sve lepe i ruzne strane tog zanata.
Tako ces tacno znati sta ti treba i da li uopste hoces da se upustas u vece investicije.
Licno nisam sreo zanatliju-majstora koji na lepu rec i iskrenu molbu nije hteo da pomogne.
Price tipa stancacu malo kozu pa karton pa plastiku zaboravi, opredeli se za jedan pravac i budi majstor u tome.
Saranje okolo nikako ne valja...
Tvoje pare, tvoj izbor...

...riding on 720p...

Duke prosle god u septembru sam bio na odmoru i trazio sam sve vezano za kozarstvo kao zanat. Nasao sam jednog coveka koji se bavi time (samo on pravi neke kaiseve i pojaseve pa izvozi) i 2 meseca sam ga zvao da vidim kad moze da popricamo bar 10 minuta uzivo. Znaci nisam trazio obuku i nista slicno, samo da me malo upiti gde se moze naci neki alat i materijal da bi na kraju samo popricali preko telefona nekih 30 minuta od toga mi je 25 minuta pricao o starletama na TV-u i nekim insprlektorima koji ce proveravati Instagram jer sam mu rekao da cu preko njega prodavati. Ovo sto kazem je 100% istina...nista nisam slagao.
Nisam rekao da cu da stancujem malo kozu, malo karton i malo plastiku nego da ta masina moze to da obavlja. Meni je fokus na kozi.a

Pitaj ih koji paritet (incoterm) bi koristili prilikom isporuke.

Oni su verovatno kontaktirali neku vrstu brze pošte, tipa UPS, pa je zato cena ovakva.

Мožeš da kontaktiraš sve veće prevoznike kod nas (MILSPED, Gebruder Weiss, K + N ...) i tražiš ponude za zbirni prevoz brodom, samo navedi dimenzije mašine (još bolje ako bi dobio info koliki je paket, tj. upakovana mašina), težinu, cenu (taman pitaj da li možeš kao fizičko lice da uvezeš to) . Svi ti veći igrači imaju mrežu po Kini, Americi, itd. E sad, da li će biti jeftinije...
Kod mene u bivšoj firmi nam se daleko više isplatilo iz Kine da idemo preko naših nego preko njihovih, za ogromne neke mašinerije, za USA ne znam.

Jel ti nije tesko u jednoj recenici da mi kazes sta ih pitam ili da kontaktiram ove sluzbe koje si naveo?

Evo pouzdan info, moras biti registrovan u APRu da bi mogao da uvezes tu masinu i transport ulazi u obracun za carinske troskove.
Ovo mi je rekao poznanik spediter, tako da je informacija pouzdana.

Sent from my SM-N970F using Tapatalk

Imam komsiju koji drzi trafiku pa pretpostavljam da moze preko njega? Mislim da je i u PDV-u.
 
Poslednja izmena:
Nesto ne stima kada se u prvom razgovoru spominju prodaje...
Trazi dalje, naci ces nekog normalnog a prodaju ne spominji dok nenaucis da pravis nesto.
90% znanja sto imam je nauceno od majstora. To neces naci na yt i u knjigama, te sitne male presudne cake...

...riding on 720p...
 
Duke prosle god u septembru sam bio na odmoru i trazio sam sve vezano za kozarstvo kao zanat. Nasao sam jednog coveka koji se bavi time (samo on pravi neke kaiseve i pojaseve pa izvozi) i 2 meseca sam ga zvao da vidim kad moze da popricamo bar 10 minuta uzivo. Znaci nisam trazio obuku i nista slicno, samo da me malo upiti gde se moze naci neki alat i materijal da bi na kraju samo popricali preko telefona nekih 30 minuta od toga mi je 25 minuta pricao o starletama na TV-u i nekim insprlektorima koji ce proveravati Instagram jer sam mu rekao da cu preko njega prodavati. Ovo sto kazem je 100% istina...nista nisam slagao.
Nisam rekao da cu da stancujem malo kozu, malo karton i malo plastiku nego da ta masina moze to da obavlja. Meni je fokus na kozi.a

Boldovani deo je bitan. Proizvod od kože npr. privesak za ključeve, koji u inostranstvu možeš da prodaš za $15 u Srbiji se prodaje za 300 dinara. Onaj crni kreditar sa crvenim koncem što je @DukeLander postavio se napolju prodaje za $30 a u Srbiji se teško proda za 1200 dinara.

Ja opet kažem. Kupio bi jednu biljno štavljenu (vegetable) kožu, i ručno isekao proizvod koji hoćeš da napraviš. Nećeš odmah krenuti od novčanika. Štanc nožem i presom se radi kada ti trebaju serije od 20-30 komada istog proizvoda, za jedan ili dva komada se ne isplati kupovati štanc noževe. Kao što sam ti i napisao za novčanik ti treba 7-8 noževa.
Kako ćeš šiti proizvode?

Krenuo si od prese koja ti najmanje treba u početku. Za cenu prese možeš da kupiš skoro sav ručni alat koji ti treba.
 
Poslednja izmena:
Nesto ne stima kada se u prvom razgovoru spominju prodaje...
Trazi dalje, naci ces nekog normalnog a prodaju ne spominji dok nenaucis da pravis nesto.
90% znanja sto imam je nauceno od majstora. To neces naci na yt i u knjigama, te sitne male presudne cake...

...riding on 720p...

Ja uopste ne razmisljam o nekoj velikoj prodaji i bogatstvu. Imam 30god i iz iskustva (jeste malo, ali vredno) znam da je za neke stvari potrebno vreme.
Spomenuo sam da bih voleo da vidim kako izgleda njegova radionica i da mi ako moze kaze gde nabavlja alat-masine i kozu. Odmah sam dobio pitanje gde mislim da prodajem i za koliko...ostalo sam napisao gore..za one starlete i inspektore.

Boldovani deo je bitan. Proizvod od kože npr. privesak za ključeve, koji u inostranstvu možeš da prodaš za $15 u Srbiji se prodaje za 300 dinara. Onaj crni kreditar sa crvenim koncem što je @DukeLander postavio se napolju prodaje za $30 a u Srbiji se teško proda za 1200 dinara.

Ja opet kažem. Kupio bi jednu biljno štavljenu (vegetable) kožu, i ručno isekao proizvod koji hoćeš da napraviš. Nećeš odmah krenuti od novčanika. Štanc nožem i presom se radi kada ti trebaju serije od 20-30 komada istog proizvoda, za jedan ili dva komada se ne isplati kupovati štanc noževe. Kao što sam ti i napisao za novčanik ti treba 7-8 noževa.
Kako ćeš šiti proizvode?

Krenuo si od prese koja ti najmanje treba u početku. Za cenu prese možeš da kupiš skoro sav ručni alat koji ti treba.

Sve ja to znam, ali zivimo u zemlji u kojoj zivim i tu mi nema pomoci. Odmah da izvozim to nema sanse...mozda za par godina. I to mozda.
Preko se novcanici prodaju za vise od 100$..
Otkud ti da za jedan novcanik treba 7-8 nozeva. Za jedan treba 4 u proseku...jer ti jednim mozes vise delova...npr pregrade za kartice.
Evo primer jednog novcanika za koji mi je trebao jedan dan. Sve sam rucno radio. Ni jedan deo nije isti i onda ivice nisu ravne. Znam gde sam gresio i to lako moze da se ispravi.Ovako preko slike i izgleda nekako dok je uzivo bas lose..mada sam bas zbrzao da ga uradim cisto da vidim kako ce funkcionisati.
Za sivenje imam onaj alat slican viljusci sa kojim se probuse rupe i onda rucno provlacis konac.
A biljno stavljeno kozu ako nadjes kod nas svaka ti cast. Ja sam zvao Rumu (koja je propala pa imaju samo neke okrajke), isao sam u Dafar, u Konex, u Team Leather i niko nije imao.
Vidim na IG neke profile koji prodaju nesto slicno i oni imaju bas na oko lepu kozu. Sad gde oni uzimaju i kako pojma nemam, a cisto sumnjam da ce mi reci ako ih pitam.
0a577b0f19ebf6dbb72e23187fe61fbb.jpg
 
Poslednja izmena:
Ako sve znaš, nema potrebe da dalje pišem.

Za onaj novčanik što je @DukeLander stavio u post treba 7 noževa:

1 unutrašnji deo novčanika
2 spoljni deo novčanika
3 gornja traka na spoljnom delu
4 pregrada za kartice
5 poklopac za sitan novac
6 pregrada za sitan novac
7 stranica pregrade za sitan novac
 
Mislim da me nisi razumeo. Nisam rekao SVE znam, vec sam rekao sve znam misleci na onaj tvoj deo da se u inostranstvu moze zaraditi vise para za neki predmet od koze (novcanik, futrola, privezak itd) nego kod nas.
Gde bi mi bio kraj kad bih znao sve. [emoji4]
 
Onda sam te pogrešno razumeo :)
 
Ako treba kontakt firmi koje uvoze i prodaju svu vrstu kože, javi se.
Neki imaju i maloprodaju.

Sent from my moto g(6) using Tapatalk
 
Jel ti nije tesko u jednoj recenici da mi kazes sta ih pitam ili da kontaktiram ove sluzbe koje si naveo?

Imam komsiju koji drzi trafiku pa pretpostavljam da moze preko njega? Mislim da je i u PDV-u.
Što se tiče transporta, pronadji mejl adrese ovih firmi na netu, onda im pošalji mail, napiši težinu i i dimenzije mašine, adresu gde se mašina nalazi tj preuzima u USA i čekaj odgovor. Možda ti neće svi odgovoriti, niko od njih ne voli adhok jednokratne male kupce...

Takođe proguglaj i avio kargo prevoze, ne znam koliko košta iz USA ka ovamo ali obrnuto se roba vozi za 3-4 eura po kg tako da za 50kg odavde bi platio 150-200 eura, ne verujem da je odande mnogo drugačije, Turkish i Lufthansa zasigurno imaju svoje agente u Bgd a vrv i druge aviokompanije. Kao što neko napisa, oni su vrv kontaktirali UPS ili DHL a to je najskuplja verzija transporta.

Nisam siguran da će trafikant moći da uveze mašinu, bez obzira što je u sistemu PDV-a. Bolje potraži nekog drugog ko ima doo.

Cena transporta ulazi u osnovicu za carinjenje, sabira se sa cenom mašine i eventualnim dodatnim troškovima ako su iskazani zasebnom fakturom i na sve to ide carina pa potom na sve to zajedno sa carinom pdv. Carinska stopa (%) zavisi od vrste robe i zemlje porekla, ne znam kolika je za ovu mašinu, ako te ne mrzi da čitaš celu carinsku tarifu tj da pretražuješ imaš je na sajtu Uprave carina samo moraš da "prepoznaš" trgovački-carinski naziv robe, a carine se kreću od nula do 20%. Mislim da sa USA nemamo nikakav poseban sporazum i da bi se najvrv naplatio pun %.

Takođe postoji verovatnoća da ćeš morati da platiš i eko taksu (ne ti već uvoznik), za neke mašine se plaća po kg, nije neka prevelika cifra ..nego da se ne iznenadiš.

I ako ti ovo sve vrv izgleda prekomplikovano - nemoj da odustaješ :D
 
Ljudi svaka vam cast koliko se razumete.
Uz pomoc kolege @nikolaq45 sam poslao jos jedan mejl i dobio odgovor: The inco terms would be EX Works.
Koliko sam razumeo troskovi ce biti ogromni pa sam odustao od toga da mi oni salju tako i kontaktirao sam Milsped i Gebruder Weis (ne znam da li mogu jos nekog da kontaktiram) pa cekam njihov odgovor.
Trazio sam malo po netu i nasao dve firme u Italiji koje prodaju svu opremu za kozarstvo...brdo nekih masina, cetki i ostalog alata samo nema ono sto meni treba. Pokusao sam da ukucam na italijanskom masina za stancovanje medjutim nista mi ne izbacuje.
Ma nema sanse da odustanem. Resio sam da probam pa sta bude.
 
Poslednja izmena:
Ex works znači da ti oni prodaju mašinu sa isporukom u njihovom magacinu zapakovano. Svi troškovi od momenta preuzimanja padaju na tvoj teret. Onaj ko preuzima brigu o prevozu obično vam daje ponudu sa svim troškovima do carinskog magacina u Srbiji. Nakon toga ako želiš možeš angažovati svog špeditera ili dati njima (spediterima koji su prevezli robu) da ocarine mašinu.

Zatraži ponudu od Navigator cargo agenta, agenti su Turkish airlines, oni ozbiljno rade avio prevoz. Zahtev pošalji na [email protected].

Pronađi nekog ko ima doo, registrovan je za uvoz-izvoz i maloprodaju (mora da bi ti prodao mašinu) i ko je voljan da ti odradi uvoz, računaj da ćeš i tu uslugu morati da platiš. Plaćanje kako mašine tako i svih ostalih troškova mora da ide sa računa firme, zato mora da bude i malo poverenja sa tvoje strane.

Što se tiče žabara, oni su najgoori na svetu sa sajtovima i internetom ali probaj da ukucaš macchine manuale per la lavorazione pelletteria , možda nešto pronađeš što ti odgovara, ako hoćeš da vidiš i polovne samo na kraju dodaj usate.
 
Ne bih savetovao takvu presu.
 
Zbog?
Pitam cisto informativno, zanima me :)

...riding on 720p...
 
Zato što nemaš mogućnost staviti veliko parče kože zbog "stubova" sa strane. Ona koju sam predložio ima samo "stub" sa zadnje strane prese i imaš mogućnost štancanja iz cele kože, dok kod ove moraš da sečeš parčad pa imaš veći otpad kože.

To su detalji koje primetiš kada već kupiš presu. :)
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno