Šta je novo?

Firma za izradu masina po zelji/nacrtu ?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Imam ponekad uvid u nemacke cene za izradu (po meni) jednostavnih štanci i to je skupo... 300eur, pa na dalje. Proveri kod nas, pa vidi koliki minimalni tiraž treba da se isplati štanca. Čisto da znaš na čemu si.
Btw. Pokusaj naci nekoga ko uvozi polovnu štamparsku opremu, pa vidi da nemaju neku stancu na prodaju

Via mi8
 
Mislis na ovo?
096b989dbe2e4442f843193fd13c760f.jpg


Mnogo mi je da bude 300€ po komadu. Onda mi se nikako ne isplati. Raspitacu se danas.

Da uzimam polovne ne mogu jer moram da uradim sablon pa onda da prave po tome.
 
Poslednja izmena:
Da, to su alati. I meni je mnogo za izradu, ali u toj zemlji je i sisanje skupo, tj. sve sto ima ukljuceno rad lokalaca. Opet, ako je kod nas i 50eur, treba imati tiraz da ti se isplati.
Imas i stampace velikog formata (plotere) sa rezacom (katere) koji po stampanju izrezuju. Izdrzljivost te stampe zna da varira i svakako su neke druge tehnike stampe pozeljnije za mnoge primene, ali nekada je i Roland dovoljan.
 
Dobio sam odgovor za stanc nozeve da su oko 1000din. Ima i skupljih nista drasticno, tj zavisi od velicine. To mi odgovara i taj deo sam resio.
Cekam da mi odgovori WeaverLeather za onu masinu da vidim koliki je shipping.
1300€ i na to 30% samo me brine sto ima tezinu.
 
Samo sam ti napomenuo, ako se dobro sećam da su za neku robu iz kine koja nije za ličnu upotrebu tražili neke papire od firme. Ništa sigurno samo da proveriš pre nego platiš. Mislim da ti špedicija može dati odgovore na ta pitanja.
evo ima ovde nešto

http://www.carina.rs/lat/Informacije/FAQ/Stranice/postanskeposiljke.aspx

7. Da li je vrednost pošiljke jedino merilo pri odobravanju prava na uvoz?



Nije, jer fizička lica mogu primati samo pošiljke čija sadržina jasno ukazuje na to da je reč o robi za lične potrebe ili potrebe domaćinstva.


To drugim rečima znači da kao fizičko lice možete primiti i vredniju pošiljku, ali u njoj ne sme biti predmet koji je namenjen za vršenje neke delatnosti (npr. običnu, a vredniju bušilicu može primiti i fizičko lice, ali profesionalnu, poput bušilice sa kompresorom – ne).


Uređaje potrebne za vršenje neke delatnosti možete da uvezete samo kao pravno lice, s tim što je neophodno da prethodno proverite da li je za taj uređaj potrebna i neka posebna dozvola za uvoz.
 
Ovo su mi odgovorili:
"Hello ,

  Thanks for contacting us,    yes there is an additional cost,  the shipping.  I  am happy to  quote this for you,

If you  can please advise of the ship to  address.

  Thank you ~"

Nije mi jasna zadnja recenica. Niti su mi rekli koja je cena poatarine... [emoji19]
 
Pa pita te za adresu isporuke, da bi na osnovu nje dao cenu slanja.
Pozdrav
 
Svasta...pa to sam odmah napisao kad sam pitao za cenu slanja. [emoji848]
 
I ja sam tako razumeo, da ga "posavetujes" kako da salje.

...riding on 720p...
 
Cena izrade štanc noževa zavisi od par faktora. Koliko cm materijala je potrebno, da li je sečivo sa obe strane, visina.

Nama majstor za 50 cm potrošenog materijala, sečivo sa obe strane, uzme nekih 7 evra.

Naravno, potrebno mu je dostaviti šablon od kartona (tvrdog), jer precizne krivine ne može da uradi kad je šablon od mekanog materijala.


Sent from my moto g(6) using Tapatalk
 
Nije baš najjasniji ali moguće je da te pita za mišljenje u vezi načina slanja.



I ja sam tako razumeo, da ga "posavetujes" kako da salje.

...riding on 720p...

Nije mi jasno kako on mene pita za misljenje kad to on treba da vidi sa sluzbom kojom salje?
Ne znam sta da ga posavetujem kad ni sam nemam blage veze. [emoji846]

Da li si gledao na kupujem prodajem, video sam neke.Jedan cak i pravi po zelji kupca.

Probaj u Sloveniji kazu da ih tamo ima dosta na oglasima samo ukucaj u google KNAKER.

Ovako nesto mozda https://www.mascus.rs/skladisna-oprema/polovna-skladisna-oprema---ostalo/other-knaker-vec-kom/rpmkqwjw.html

Gledao sam, ali bas slabo ima i to su uglavnom nekq bas stare masine sa malom povrsinom radne ploce. Ako ti nije tesko okaci link da vidim kakve su te. Ova iz Slovenije mi ne odgovara jer je bas mali deo za rad i onda kad treba neki veci deo da se obradi nece moci.
Nasao sam u Nemackoj koja je slicna ovoj iz WeaverLeather-a i cena je malo vise od 1000€ samo se proizvodi u Kini pa se plasim kakvog je kvaliteta.
Cena izrade štanc noževa zavisi od par faktora. Koliko cm materijala je potrebno, da li je sečivo sa obe strane, visina.

Nama majstor za 50 cm potrošenog materijala, sečivo sa obe strane, uzme nekih 7 evra.

Naravno, potrebno mu je dostaviti šablon od kartona (tvrdog), jer precizne krivine ne može da uradi kad je šablon od mekanog materijala.


Sent from my moto g(6) using Tapatalk

Tamo gde sam pitao za cene su mi rekli da im posaljem PDF sa dimenzijama oblika (Da uradim u ACad-u ili neki Adobe program) i po tome rade. Secivo ide samo sa donje strane...bar je to ono sto meni treba.
 
Poslednja izmena:
Ne verujem da hoce da menlrevare...nije to Aliexpress ili slicno vec firma/kompanija koja nije bas mala.
Pitao sam ih opet i sad cekam vremensku razliku la da se probude ljudi. [emoji846]
 
Ne znam šta vam nije jasno u njegovom odgovoru? To je uobičajena konstrukcija u engleskom, kojom te moli da mu kažeš adresu za slanje (ship to address).
To što si adresu već napisao u mailu ne znači da je on to i pročitao, a možda i nije obratio pažnju...
Pozdrav
 
@ bobajakuda

Stavi u pretragu na kp grad Nis neki Slavko pise u jednom oglasu da pravi alate po zelji kupca.E sad nisam siguran da li se to odnosi na celu masinu ili na izmenjive alate.

Pojma nemam koji su koji su oglasnici u Sloveniji ali kazu da ih ima tamo dosta po oglasima, mozda nadjes nesto sto ti odgovara.
 
Ne znam da li me ovi zezaju ili o cemu se radi.

"I can quote the shipping cost,  if you  tell me where I  need to  ship  it to.

Thank you~"

Poslao sam im po treci put podatke gde se salje i ako mi opet kaze kao gore onda dizem ruke od njih.
Jedino da ubacim na gugl mape pa da im posaljem koordinate.
 
Kada bi znali tačno za čega ti treba lakše bi ti dali alternativu.
Ako je za kožu, može ručna presa koju možeš naći i kod nas. Ako su velike serije, debela koža onda baš i ne. Zavisi i veličina štanc noža. da li je za privesak ili za torbu.... itd.
 
Napisao sam na pocetku teme da mi treba za kozu, karton i eventualno plastiku.
Hteo bih da pravim neke proizvode od koze. Sve te prese koje se prodaju kod bas imaju malu radnu povrsinu i onda kad mi treba za neki veci deo nece moci da se stancuje.
Ova masina sto si ti okacio je najbolja koju sam video. Nazalost kod nas se ne prodaje ama bas nikakav alat za kozarstvo pa je prakticno nemoguce zapoceti takav hobi/posao. Ali necu odustati.
 
Ne znam da li me ovi zezaju ili o cemu se radi.

"I can quote the shipping cost,  if you  tell me where I  need to  ship  it to.

Thank you~"

Poslao sam im po treci put podatke gde se salje i ako mi opet kaze kao gore onda dizem ruke od njih.
Jedino da ubacim na gugl mape pa da im posaljem koordinate.
Možda se dopisuješ sa botom :)
 
Nazalost kod nas se ne prodaje ama bas nikakav alat za kozarstvo pa je prakticno nemoguce zapoceti takav hobi/posao. Ali necu odustati.

Zašto ti odma treba presa i štanc nož? Zašto ne sečeš ručno?
Može da se nađe alata. Najbolje da pitaš nekoga ko se bavi izradom predmeta od kože.
 
Poslednja izmena:
Kao na primer.... :D

...riding on 720p...
 
Zašto ti odma treba presa i štanc nož? Zašto ne sečeš ručno?
Može da se nađe alata. Najbolje da pitaš nekoga ko se bavi izradom predmeta od kože.
Zavrsio sam elektro skolu tako da nemam nikakvog iskustva iz kozarstva.
Mogu ja i rucno da krojim, ali pitanje na sta bi to licilo. Da li bi svi delovi bili jednaki itd itd...a delovi za npr novcanik mora da budu tacni u 0.5mm. Trenutno sam zaposlen i rucno krojenje bi mi oduzelo mnogo vremena.
Razmisljam kad sam vec zapeo da probam onda da to bude kako treba pa i da se zaduzim.
Ja ne znam nikog ko se bavi time, a i da znam tesko da bi mi neko pomogao...jer takav smo narod.



Možda se dopisuješ sa botom :)

Sve je moguce jer mi je neverovatno da 2x ne vidi da sam dao podatke o lokaciji. I drzavu i grad i ulicu. Cekam da vidim sta ce odgovoriti na trecu poruku.
 
Poslednja izmena:
Kao na primer.... :D

...riding on 720p...

Recimo :d

Zavrsio sam elektro skolu tako da nemam nikakvog iskustva iz kozarstva.
Mogu ja i rucno da krojim, ali pitanje na sta bi to licilo. Da li bi svi delovi bili jednaki itd itd...a delovi za npr novcanik mora da budu tacni u 0.5mm. Trenutno sam zaposlen i rucno krojenje bi mi oduzelo mnogo vremena.
Razmisljam kad sam vec zapeo da probam onda da to bude kako treba pa i da se zaduzim.
Ja ne znam nikog ko se bavi time, a i da znam tesko da bi mi neko pomogao...jer takav smo narod.

Za jedan novčanik sa pregradom za sitne novce treba ti sedam štanc noževa
 
Poslednja izmena:
"Thank you.  I  do  have the address,  I’m waiting for the quote from out shipper."

Cekam. [emoji16]
 
Nego Bobi, kada vec hoces da radis sa kozom, kako ces je pripremiti?

...riding on 720p...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno