Šta je novo?

Firma za izradu masina po zelji/nacrtu ?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Bobajakuda

Slavan
Učlanjen(a)
15.09.2013
Poruke
2,262
Poena
240
U potrazi sam za malom (rucnom) stanc masinom i koliko vidim to kod nas nema da se kupi.
Nasao sam preko samo sto je mnogo skupo i jos kad se dodaju troskovi slanja i dazbina drzavi.
Da li neko zna koja firma u Srbiji moze da napravi takvu masinu ako im se da slika/nacrt te masine?
 
@CountMike
Jesi saradjivao sa njima?
Poslao sam i pitanje na email pa cu videti sta kazu.
 
Nešto sam radio za njih, ACAD i digitalne cotrole ali je to bile pre 6-7 godina.
 
Jel ima jos neko neki predlog?
Ne mogu da nadjem nekog ko to pravi, a siguran sam da ima.
 
90% kompanija koje sam nasao na guglu, a bave se izradom masina (poljoprivrednih, zanatskih) mi nije odgovorilo na mejlove. Od preostalih 10% sam dobio odgovor da se to ne ?!?isplati?!? raditi... Nije mi jasno kako neko moze tako da posluje. Na moju sledecu poruku da mi kazu cenu pa cu ja da odlucim da li mi se isplati se ne javljaju.
Ja se nadam da ce neko naleteti na ovu temu sa resenjem za moj problem.
 
Dobro su ti rekli u mejlu.

Ako nema kod nas da se kupi, onda treba da se uveze.

Lepo pronađi model mašine koji ti treba, i ogranizuj slanje i plaćanje dažbina.

To će kraće i verovatno jeftnije trajati nego da tražiš in-house rešenje iz Srbije.
 
Sta su mi dobro rekli?
Mi pravimo masine po nacrtu, ali tebi necemo? Ako je to dobro onda ok.

Jedino u USA sam nasao, a masina ima 100kg pa ti vidi koliko bi me izaslo slanje i jos dazbine na cenu.
 
Pravljenje jednog komada nečega stvarno može da bude izuzetno skupo. Ne isplati im se da prave alat da bi njime napravili samo jedan komad nečega. Potrošiće puno vremena, koga možda i nemaju...
Ili jednostavno neće da rade nešto novo, što već nisu radili.
Pozdrav
 
Koja tacno masina je u pitanju?
Inace da, mnogo skuplje ce te izaci pravljenje nego kupovina gotove.

...riding on 720p...
 
Radi se o stanc masini za karton, kozu, plastiku itd..
Onda najbolje da zaboravim na to.
 
Znaci izmenjivi profili na visoko kvalitetnom celiku.
Mnogo kume, mnogo...

...riding on 720p...
 
Nije ona velika ako na to mislis. Mala je i moze da se montira na sto pa onda rukom uz pomof poluge vrsis pritisak.
 
Bez obzira na velicinu, gornje stavke stoje i skupe su (ne bez razloga) za single pravljenje.

...riding on 720p...
 
Mislis da ovo moze da izadje mnogo?
26107cee781c674ab88b9add8a81979b.jpg
 
Ja sam ti poslao poruku, ne znam da li si procitao?
 
E sad sam video. U ponedeljak cu da ga kontaktiram. Hvala!
 
Video sam nešto slično ali rešeno preko valjka koji se okreće. Ubaci se materijal u kalup sa čeličnim okvirom, poklopi i gurne ispod tog valjka. Treba ti tako nešto, ako sam dobro shvatio?
 
Ova masina sa Joker-ovog linka je idealna, ali pogledajte cenu i + troskovi dostave...tj pitanje da li uopste salju.

@MegaSkot Pretpostavljam da je to to...ne razumem se toliko.
@bakara Tvoj komsija mi nista ne odgovara na mejl. [emoji846]
 
Poslednja izmena:
Ma koji mail bre, zovi telefonom[emoji23]

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Pa poslao sam i sliku da vidi o cemu se radi jer sigurno ne umem da objasnim kako treba da izgleda masina. [emoji2]
 
Tako nešto što tražiš ali sa grejačima, za blindruk i folijatisak, je radio Temilov (milovanović, milinković... tehnika, zaboravio sam, polovnu je zet uzeo negde početkom 90-tih).
Mislim da ne radi čovek odavno mašine, sin mu radi samo klišee za štampu. Jedino da tražiš negde polovnu po oglasima.
Ne planiram da vidim lokal ove nedelje pa ne mogu da ti uslikam, liči na ovu tvoju ali ima roler levo na koji ide folija, mehanizam desno za zatezanje...
Problem je što ne znam da li ovo što sam napisao ili to što si ti okačio ima uopšte dovoljan pritisak za štancovanje (a ova kod mene ima baš jak pritisak).

Za štancovanje smo koristili 750x1000 ako se ne varam "rol" štancnu, To je ogromna mašina, pritisak je neuporedivo jači.

Vidim da imaju i ručne rol štancne po oglasima, što je po meni bolji možda bolji izbor, ali ne znam koliko je to za neki ozbiljan posao ako misliš time da se baviš:
https://www.kupujemprodajem.com/Ind.../Rol-Stancna-mala-46400272-oglas.htm#photoBig
https://frame.goglasi.com/frame?eid=195963377
 
Ili polovna u inostranstvu pa sredis privatni prevoz do tebe.
Ljudi donose namestaje, frizidere, ces masine... ova masina je nista naspram toga...

...riding on 720p...
 
Tako nešto što tražiš ali sa grejačima, za blindruk i folijatisak, je radio Temilov (milovanović, milinković... tehnika, zaboravio sam, polovnu je zet uzeo negde početkom 90-tih).
Mislim da ne radi čovek odavno mašine, sin mu radi samo klišee za štampu. Jedino da tražiš negde polovnu po oglasima.
Ne planiram da vidim lokal ove nedelje pa ne mogu da ti uslikam, liči na ovu tvoju ali ima roler levo na koji ide folija, mehanizam desno za zatezanje...
Problem je što ne znam da li ovo što sam napisao ili to što si ti okačio ima uopšte dovoljan pritisak za štancovanje (a ova kod mene ima baš jak pritisak).

Nema, termo prese nemaju dovoljan pritisak za štancovanje
 
Ako misliš na transfer prese, nisam ih pominjao. Mada, u zavisnosti od kvaliteta alata (noževa) i materijala, mogu i one da štancaju dosta toga ali je glupo koristiti ih za tako nešto :)
Ovako izgleda mašina koju sam pomenuo, za suvi žig i zlatotisak, nemam sada bolju sliku:
IMG-88a8a857480ed494ec2bf76f2fa0af15-V.jpg
Teško se nalazile i tada, ovu koristimo preko 20 godina, možda naletiš na neku koja nije završila u starom gvožđu. To je faktički isto što je prikazano na slici na prvoj strani uz grejač, mehanizam, klizno postolje...

Po meni, koliko sam štancao, bolje rešenje je rol štancna. Bolje sečenje, perforacija, savijanje... pri rotaciji nego pri vertikalnom pritisku.
Nisam koristio ručne pa ne znam kako se podešava pritisak i koliko ga treba. Na žigu znam da ako imam "oštrija" slova a kilav materijal moram dobro da podesim da ga ne prosečem.
Valjak kada lepo podesiš posle ti ostane samo da rolaš a alat traje jako dugo, što je jako bitna stavka.

@Bobajakuda, ne znam da li još grk radi i uvozi mašine. Ranije si mogao kod njega i da poručiš neku mašinu ako je nema, isto je išlo, nađeš kod alibabe i vidiš sa njim. Možeš i da odeš ako je još tamo (iznad Bogoslovije ka Mirjevu), imao je uvek puno svakakvih mašina u radnji: www.mbl.rs
Takođe, ako uspeš sa nabavkom pa probaš, obavezno prvo parče linoleuma (Neki tvrđi i deblji linoleum) po 1-2 cm veće od alata. Staviš alat, pa materijal na alat, preko materijala linoleum, pa tek onda gornju ploču.
 
Prva opcija:
Ova masina sa Joker-ovog linka je super..vidim da je mnogi hvale pa se razmisljam da uzmem kredit i porucim.
Salju van USA samo je pitanje kolika je postarina i famoznih 32% na 1450$.
Druga opcija:
Da odem do Nemacke i kupim slicnu masinu za nesto malo vise od 1000€ samo sto je made in China sto mi ne uliva poverenje u kvalitet i dugotrajnost.

Na neki nacin sam odustao (ne 100%) od pravljenja kod nas jer mi niko nece dati garanciju da ce napraviti onako kako treba.

Sta mislite?
 
A imaš li te gde alat (štanc) da praviš?

Via mi8
 
Ima. Nasao sam vise firmi koje prave po nacrtu. Samo treba da vidim koja je procedura i cena.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno