Šta je novo?

Firma za izradu masina po zelji/nacrtu ?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Prosto zalim sebe zbog drzave u kojoj sam se rodio.
Jel ministarstvo radi posle podne? Nema sanse da stignem pre. Vidim da pise sledeca adresa: Bulevar Mihajla Pupina 2. Jel barem to ispravan podatak na sajtu?
 
Moguce je da firma koja uvozi tu masinu mora da ima osnovnu delatnost za kkju je ta masina i namenjena?

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
 
Brate nemam pojma...100 informacija. Juce sam se iznervirao da mi dodje da idem peske i da je donesem. Znaci Amerikanci mi smanje cenu za 500$ , a ovi nasi sve to nadoknade.
Covek iz agencije mi je rekao da bilo ko (pravno lice valjda, preduzetnik-doo) moze da uveze tu masinu ili bilo sta drugo samo mora da ima taj papir tj dozvolu za uvoz.
Ovim recima sam ga pitao: Da li moze trafika da uveze taj predmet.
Razmisljam o onoj drugoj masini iz Nemacke. Jeste da je losijeg kvaliteta, ali izasla bi povoljnije.
Cena 1150$ + i gorivo da kazemo nekih 200€. Za carinu nisam siguran.
 
Drustvo jel moze neko da mi pomogne sa pronalazenjem ovog koda? Gde da gledam? Skinuo sam neke pdf fajlove sa sajta ministarstva i nista. Oci mi ispadose, ali nigde ne vidim.
Odgovor koji sam dobio:
The Tariff code for item 65-3075 is 8453100000
 
Poslednja izmena:
Hvala @Jericho . Zaboravih odmah....

Sve sam dogovorio i treba ovih dana da se realizuje placanje i ostale propratne stvari sa logistikom.
Mene jedna stvar muci. Ko garantuje da ce mi poslati nakon uplate. Znam da su male (takoreci nepostoje) sanse za to jer su velika firma itd, ali opet neki crv + nisu (za mene) male pare.
 
Šta učini život u Srbiji od čoveka...
 
Vidite o cemu sam pricao kad su mi rekli da ne zurim.
Od Jula prosle godine razmisljam i planiram sta i kako i sve se oduzilo, a evo sad od pokretanja teme vec proslo 4 meseci.
Ako mogu da vas zamolim da mi pomognete sa nekim savetima i predlozima kome da se obratim jer ne znam vise sta ciniti.
Pisao sam firmi Milsped da uvezem i receno je ne moze kao fizicko lice. Nadjem preko trafike, ne moze mora da imaju dozvolu za uvoz i izvoz. Nadjem drugu firmu koja ima dozvolu, ali prosao februar i sad moram da cekam mart da mi daju novu ponudu. Ja sacekam i onda se ovi iz firme neckaju da mi pomognu. Sta to uvozis, zasto, sad smo u guzvi itd itd...a ovi iz USA mi dali povoljnu cenu za masinu.
Jal znate vi nekoga ko bi mogao da mi pomogne? Platicu ako treba. Ili ako znate firmu koja se bavi transportom, a da mogu fizicka lica?
Hvala unapred
 
Poslednja izmena:
Drustvo treba mi jedna pomoc. Jos nisam resio sa masinom..sve sam bio dogovorio i onda sam imao smrtni slucaj i posle zakacio virus itd.
Sad mi je iskocila opcija (nije 100% sigurno) da mi neko od rodbine sa babine strane to posalje iz USA. Ja kupim oni preuzmu i posalju.
E sad ne znam da li je tako nesto moguce i koliko bi to njih kostalo. Guglao sam, ali nista nisam nasao.
Ova moja varijanta bi izasla nesto manje od 2000$, a za ovu drugu ne znam.
Jel ima neko da zna kako to ide kad neko salje nesto kao poklon?
 
A jel znas koliko bi moglo da kosta to slanje ili slicno? Jel ima neki sajt gde mogu da pogledam?
 
Treba oni da se raspitaju tamo oko procedure, ko zna kakva je situacija kod njih povodom zakona, carine, itd. Pa tek onda razmišljati o ceni slanja.
 
A jel znas koliko bi moglo da kosta to slanje ili slicno? Jel ima neki sajt gde mogu da pogledam?
Idi na USPS sajt i tamo ćeš videti po težini (i gabaritima zapakovano proizvoda) kako ide i koja je cena.

Inače, što reče čovek iznad, treba proveriti lokalne zakone pre svega.
 
Procenjena cena carine
Na nju 10% carina
Na to 20% PDV
E jedina nepoznanica je na koliko će carina da proceni paket.
Iskustvo
DHL
Uvažavaju priloženu cifru na računu.
Na to obračunavaju + 10 pa još 20 %
Ali je cifra bila mnogo manja i manji paket.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Trenutna opcija preko speditera je cena masine + usluge speditera oko 450-500$ + carina i pdv. To dodje skoro na 2000$
Mislite da mogu da prodjem jeftinije ili to sve dodje na isto.
Sad cu pogledati ovo sto mi je nemanja rekao.
 
Preko špeditera uvoz izlazi još više za uslugu špedicije. Tu ima malo više usluga.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Peglaju te spediteri sa tom cenom. Za automobil je spedicija oko 200 evra, a tebi za masinu traze duplo vise. Naravno sve dogovoris detaljno unapred.
 
Ne znam sta da radim. Vidite i sami da se ne razumem i pre ove situacije sa virusom bih bez problema podigao kredit i zavrsio, ali sad je drugacije. Plate su nam smanjene pa gledam da ustedim ako je to moguce.
Ova ponuda speditera je najpovoljnija, ali oprt nije nije toliko povoljna. Pre neki dan sam saznao da imam neku rodbinu tano i da bih oni mogli to da mi posalju, ali ne znam kako i da li je to isplativije pa da ih iscimam.
 
Nista time ne dobijas, cak mozes i da zakomplikujes stvari. Za carinjenje obavezno i bez izuzetka treba da se prilozi originalna faktura, dakle ne moze familija da ti posalje industrijsku masinu "kao mali znak paznje".
 
Da li je ta presa elekto-hidraulicna? Elektro motori dizajnirani za rad na 60hz i nizoj voltazi su za razliku od čoperskih napajanja neupotrebljivi ovde, a pravljenje osgovarajucih transformatora je skup posao.

Sent from my LM-G710 using Tapatalk
 
Nije. Nema nikakve veze sa strujom.
Ima polugu kojom se rucno vrsi pritisak na materijal.
Ovo stoji u opisu:
If so, this hand-operated clicker will save you a lot of time. You’ll also get professional results and products that you can sell at a higher profit margin. Just with your time savings alone, this clicker will pay for itself in a very short time.

Made by Weaver Leather, this clicker features a swivel-away clicker head that allows you to see where you’re setting the die and offers easier clicking.

A 29" long handle gives you added leverage, making clicking easier.

The knurled adjustment knob makes it easy to adjust machine for various material thicknesses.

A large 3" cam increases your leverage.

A great way to use up scrap leather for key fobs, coasters, spur straps and other small leather goods.

Heavy-duty machine is reinforced at all stress points for years of dependable service.

Features holes for easy attachment to your workbench.

Machine is shipped in two boxes because of shipping regulations, however, only minimal assembly is required.

Clicker board measures 8-3/8" x 11-7/8".

Replacement clicker board also available.

Machine is 43" high (with handle extended), 15" wide and 10" deep.

Instruction sheet included.

Weighs approximately 113 lbs. including shipping box. Box dimensions are 24" x 23" x 16"
 
Poslednja izmena:
Dzaba mu pises, pokusano vise puta...

... over mobilfunknetz ...
 
Lik 100x napise da ne zuri, ne srlja, trazi savet, prizna da se ne razume u mnogo toga ali opet po svom fura..

Pre bih uzeo cekic i te "kalupe nozeve" udarao po kozi ceo dan nego sto bih se zezao sa tim carinama, uvozom iz Amerike..

A svi predlozi za pocetak bi mu radili posao, sve ove prese sto ste postavljali ce mu odraditi za pocetak sve, posle nek se "siri", kad krene posao, stekne neko iskustvo..

Svaki bravar, zavarivac, mu moze napraviti presu po merama, treba mu samo dizalica.

Послато са SM-G900F помоћу Тапатока
 
Ne bas svaki, ali evo ovaj prvi kog je linkovao Rendisha ocigledno sve masine pravi sam, cak i nudi izradu alata po zelji.
 
Ili jaci elektro motor, hidraulicni upravljac i hidro cilindar iz nekog Rakovica traktora i voila! Ali ne, zasto da bude jednostavno...

... over mobilfunknetz ...
 
PWK 10 T Radionicka presa pneumatska hidraulicna (770 KM)
https://www.olx.ba/r/22134146/1048669

Skoknes u Bosnu, ne znam, sigurno da ima i u Srbiji ovakvih masina, ali posto sam iz RS prvo tu potrazih, kupis, imas garanciju, povrat PDV.. A moze se iskoristiti uz manje prepravke i za tu kožu i sve sto ti treba.

Stvarno bez ikakve potrebe napravi sebi problem, frustracije, velika vecina presa sa oglasa mu moze odraditi posao za pocetak. Sve sam procitao od pocetka i sad kad ovako razmišljam, ne verujem stvarno da je nameravao da kupuje u SAD i da se petlja sa papirologijom i zakonima zbog onoga..

Druze ne srljaj, kakve spedicije, avioni, sve to imas po Srbiji samo sto si se ti zalepio i ne mozes popustis. Pogledaj one prese sa KP, radice ti posao za pocetak, vidi kako ide, mozda i odustanes kasnije.

Послато са SM-G900F помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno