Šta je novo?

Nova prevara, umesto telefona krompir

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Al me ubio inzinjer, kukala ti majka...

Ucite deco srpski jezik, nemojte se blamirati po internetu.

Btw, JEL je ispravno, samo se doda apostrof, jel'.
 
Dobar :D

...riding on 720p...
 
A na kp kod tog prodavca sve pozitivne ocene baš za te slušalice .

Послато са Mi 9 SE помоћу Тапатока
 
AirPods u USA kostaju 160+ USD, pa kod nas ne mogu da kostaju 80/90/120 eur

Evo kako prevarant jos potvrdjuje da su original.

af5daf9a3e970fbe7f42c33f66a29038.jpg


I nije prihvatao uplatu na racun, pa ih je licno dostavio i odmah sam ih probao... imaju chip koji prevari iPhone da ulaze u pairing kao orginalne. Ali sve ostalo je lako da se provali da je prevara - kartonska kutija, kriva nalepnica, plastika koja skripi i vrhunac “bluetooth device is connected”

https://youtu.be/D8al7iq0iqA
 
Da su original i da su stvarno nabavljene jeftinije od najjeftinijih na svetskom tržištu (u šta je teško poverovati ali nek bude) zašto bi ih neko prodao za tu cenu? Može da ih proda za realnu cenu.. ili par evra nižu od realne ako želi brzo da ih utopi..

Upecao si se, što je bilo bilo je, imaš iskustvo za ubuduće.
 
Mozda se nije upecao, barem imam takav osecaj da ih nije uzeo (kad ih je vec probao i video da su fejk).

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
I nije prihvatao uplatu na racun, pa ih je licno dostavio i odmah sam ih probao... imaju chip koji prevari iPhone da ulaze u pairing kao orginalne. Ali sve ostalo je lako da se provali da je prevara ....
Ta roba svakako ima svoje kupce, nego mi nije jasno koja je fora sa uplatom na račun?

Kakvu ti to sigurnost pruža da mu uplatis na račun?



Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Ta roba svakako ima svoje kupce, nego mi nije jasno koja je fora sa uplatom na račun?

Kakvu ti to sigurnost pruža da mu uplatis na račun?



Sent from my Mi A3 using Tapatalk
Da bi otvorio račun treba ti lična karta i tvoji podaci u banci. Naravno, ako baš nije toliki prevarant pa da ima lažnu ličnu kartu. Ali takvi se uglavnom bave ozbiljnijim prevarama od slanja krompira umesto telefona.
 
Baš će to mnogo da pomogne...

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Hoce ako je veci iznos i /ili više prevarenih.

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Hoce ako je veci iznos i /ili više prevarenih.

i to bi trebalo nekoga da utesi?

ne mogu ni da zamislim kako bi izgledao povrat novca uplacenog na neciji racun u intezi ili rajfajzenu...

I da se upustas u to da dokazujes da je prizvod koji si kupio od nekoga preko oglasa nije originalan i da si nesvesno obmanjen takav kupio na crnom trzistu... i to sve privatnom tuzbom....

Blago onome ko vidi nasu srbiju takvim ocima.
 
Dok drzava ne uredi takav vid trgovine...

... over mobilfunknetz ...
 
i to bi trebalo nekoga da utesi?

ne mogu ni da zamislim kako bi izgledao povrat novca uplacenog na neciji racun u intezi ili rajfajzenu...

I da se upustas u to da dokazujes da je prizvod koji si kupio od nekoga preko oglasa nije originalan i da si nesvesno obmanjen takav kupio na crnom trzistu... i to sve privatnom tuzbom....

Blago onome ko vidi nasu srbiju takvim ocima.
U ovoj zemlji puno stvari ne funkcioniše kako bi trebalo a sudstvo je sigurno jedna od njih ali nismo baš tolika rupa kao što misliš. Da jesmo odavno bi jeli jedni druge po ulicama.
Neko ko se bavi takvim kokošarskim prevarama sigurno nema veze u policiji i pravosuđu da bi mu bilo svejedno da ostavi broj računa preko koga bi ga policija pronašla za dan. Pričam uopšte a ne za slučaj fake bubica i dokazivanja da li su fake ili nisu, to je malo specifičan slučaj.
 
Do sada kupovao sa kp stotinu puta i nikada problem(da kucnem u drvo)
Ali uvek kada nesto kupujem,gledam koliko ima ocena, koliko je star nalog itd.Ako je skuplja stvar(kupovao sam par telefona preko 300e) onda palim auto i idem da pogledam(uglavnom gledam da je u krugu od 100km) Bolje da riskiram 20e za gorivo nego 300e.
 
Ja sam imao situaciju da sam uzeo telefon preko kp a od nekog lika pre 4 5 godina, i dobio kinesku kopiju tog telefona, dobro je sto sam odmah kontaktirao policiju i odmah su stopirali novac u Aksuu. Ali sam se cimao jedno 8 meseci posle da vidim pare nazad. Sto je najjace naplatili mi opet postarinu kad mi vracali novac
 
Naravno da se nisam upecao, jer smo na licu mesta to raspakovali. Inace sve osim mleka i hleba kupujem u inostranstvu. Bas zbog ovakvih situacija.

I da, uplatom na racun ima bar neki trag.

A koliko to pomaze? Prevaranti nikada nece pristati ba takvu uplatu...
 
Poslednja izmena:
Jel bio onaj sa FB?

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Al što će to sad godinama da se vuče na sudu. :wall:
 
AirPods u USA kostaju 160+ USD, pa kod nas ne mogu da kostaju 80/90/120 eur

Evo kako prevarant jos potvrdjuje da su original.

af5daf9a3e970fbe7f42c33f66a29038.jpg


I nije prihvatao uplatu na racun, pa ih je licno dostavio i odmah sam ih probao... imaju chip koji prevari iPhone da ulaze u pairing kao orginalne. Ali sve ostalo je lako da se provali da je prevara - kartonska kutija, kriva nalepnica, plastika koja skripi i vrhunac “bluetooth device is connected”

https://youtu.be/D8al7iq0iqA

Na kp ne postoji trenutno ni jedan oglas za original air pods. Sve su one 1:1 replike od po $20-30 koje prodaju kao original.
 
Preteruješ, ima proverenih prodavaca...

Sent from my Galaxy Note10+
 
  • Like
Reagovanja: M J
Ne znam, na brzinu pricao sa komsijom, pitacu ga neki dan detaljno sta i kako.

Isčitah delimicno, uglavnom tvoje postove, pa primetih da si negde rekao da si i ti kriv...
Kako si ti kriv i za sta?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno