Šta je novo?

Konfiguracija za CAD/ 3D ~ 800e

Mihailo02

Cenjen
Učlanjen(a)
28.11.2010
Poruke
171
Poena
180
Pozdrav,

Znam da je bilo dosta slicnih tema u poslednje vreme, ali sve se u necemu po malo razlikuju, pa nikako da stvorim neku konacnu sliku...
Kao sto sam napisao u naslovu, komp je namenjen za posao, pretezno cad i 3d programi, uz povremeno office i adobe programe.
Najbitnije je jelte, da masina bude pouzdana, 10+ sati dnevno ce raditi, i da sve radi out of the box, za sada na 2560*1440, kansnije mozda bude dodat jos jedan isti monitor ili 4k.
Trenutno je prioritet procesor zbog rendera, ali ideja je uzeti neku iole pristojnu grafiku radi isprobavanja nekih gpu based rendera...

cpu: 2700x (kp 160e)
kuler: ukoliko box kuler moze da hladi bez velike buke i vise sati pri 100% load-u, ostao bih za sada na njemu, u suprotnom LC120 (ima li razlike izmedju rgb i obicnog?) ili neki CM212? (kod nas 25-35e)
mbo: MSI B450 TOMAHAWK MAX (bio sam siguran da je to to, ali vidim da se javljaju neke bubice, pa sada vise naginjem nekoj x470 ploci- dajte predlog) (kp 105, kod nas 120e)
ram: 2*16gb gskill aegis 3200mhz (ako ga nema, gskill jigsaw ili kingston hyperx furry) (kp 120)
ssd: a2000 500gb ili 1tb (kp 115e, 500gb kod nas 70e)
gpu: gtx1650 ili 1660 (ne bezim ni od 1060, ni od polovnog, pozeljno 4 ili 6gb sa dva venta) (1650 MSI Ventus 4gb, kp 160e)
kuciste: CM E500L ili MB600L (u principu pozeljno da je porvetreno i sto jeftinije, znaci ako ima nesto pristojno za upola manje novca- moze, i svedenijeg dizajna... Cak i da ima neko osvetljenje- bice pogaseno ako moze) (kod nas 50e)
napajanje: opet kazem, najbitnije da se pokazalo pouzdano, i da moze gurati neku jacu grafiku ako bude potrebe zbog gpu rendera) (Antec VP700P Plus, kod nas 75e)

Budzeta nema :D , pozeljno ako moze da se spakuje ispod 800e, ali recimo da je 900e maksimum. Ne bezim od KP, ali vidim da je neke komponente isplativije uzeti u domacim radnjama. Voleo bih da mb i psu uzmem kod nas, ali nikako nije uslov... U skupljoj izvedbi ovo gore izadje oko 830e, u jeftinijoj 740e...

Pozdrav jos jednom i unapred hvala svima na predlozima... cheers
 
Moze LC kuler, uzmi LC-CC-120-RGB.

Napajanje uzmi Seasonic-Focus-GX 650, na KP je oko 100e, ne znam da li ga ima kod nas.

CPU, plocu, ram i SSD si dobro izabrao.

Za GPU mora da se nadje neko kompetentan za te programe koje koristis.
 
Hvala na odgovorima. Generalno je to to.
Autocad koristim u toj meri da firepro i quadro nema smisla uzimati, a archicad i jos par drugih programa koje koristim ne razlikuju gejmerske od pro grafika... Grafika je vise namenjena za isprobavanje gpu rednera, pa ako se pokaze korisnim, preci na nesto jace...
 
Komp uzet, sklopljen i pusten u pogon... Za sada opravdava ocekivanja...

Jedino sto nisam uzeo je kuler, i pokajao sam se momentalno... 2700x, tomahawk max, 32gb aegis, a2000 su od pocetka bili u planu...
Napajanje sam poslusao ivanbass1 i uzeo seasonic gx650 i cini mi se da se ne cuje- ali bukvalno... Kuciste cooler master nr600, grafika je 1050ti asus strix...

Hvala na pomoci!
 
Ne pali se ventilator na GX-u kad nije pod opterecenjem, tako da si u pravu, ne cuje se :)
 
Nazad
Vrh Dno