Šta je novo?

Zotac GT1030 2GB (problem sa ventom)

zimzimbre

Poštovan
Učlanjen(a)
28.09.2018
Poruke
586
Poena
70
Moja oprema  
Mobilni telefon
Honor 20e
Pametni uređaji
HUAWEI Watch GT 2 Pro
Steam
https://steamcommunity.com/id/zimzimbremain/
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Zanima me dal se ovako nesto resava u nekom manjem servisu il je neophodna zamena venta il grafike.

Grafika radi normalno, klinka igra Roblox/Minecraft. Seo ja danas posle par dana pauze da igram malo Euro Truck Simulator 2, primecujem da dosta secka. Na kraju reko ajd da proverim HWiNFO preventivno, kad ono gpu temp 80c i ne pada bez icega. Pogledam fan speed pise 50%, a vent u kucistu na grafici se ne vrti. Gurnem prstom u smeru venta, on polako pocne da radi. Nema prasine i slicno.

Izvadim grafiku, pretisnem malo vent, i eto sad i nakon gasenja kompa i par minuta hladjenja, on se startuje sam.

Garancija istekla pre 2 meseca :) Baksuz. A u ovoj kombinaciji na q9650/6gb ddr2 ne bi stavio nista skuplje ni jace, a opet 8k za novu gt1030 je retardirano.

Sta se radi sa ovakvim kvarom generalno ? Mozda moze ona i bez venta da odradi te lakse igre ?

Svakako sam hteo na leto da joj uzmem ryzen sa minimu 570-icom.

Btw, u HWiNFO i kad vent ne radi zbog slabe temp, pise da je na 50%.. Mada poslednji put kad sam upalio komp, sam je poceo da radi i eto konstantno radi. Ne secam se da li ova karta uopste ima onaj fazon sa zerorpm ispod neke temp. U idle je ona 45c kako god obrnes :D
 
Poslednja izmena:
80 stepeni nije mnogo za gpu pod opterećenjem.
 
80 stepeni nije mnogo za gpu pod opterećenjem.

Jos bez venta :D Ali generalno pitam kako sa ventom.. Vidim na yt da se to rasklopi i stavi malo ulje (ne motorno, znam). Realno to ce i u servisu da odradi lik, al da vidim dal vredi da to radim i da rizikujem. Ne bih bas svakog jutra da sedim kuci dok se upali komp i da zavrtim vent rukom kad nece. Ipak je dete, a vec sada se cima oko temperatura i dal radi vent il ne.

Znaci da otvaram, podmazujem, dal ja il u servisu, dal da ganjam drugi vent, mada ne vidim da je ovaj defektan ovako, il pa moram da jurim zamenu kartice, mada ne vidim sta da uzmem drugo, ipak je to q9650, lc650 napajanje, imam i tp730 koje je njesra al je guralo 4770k/rx570 al ne daje mi se dinar na ovaj antikvitet.

Ili da je ostavim tako pa nek se hladi pasivno :D
 
Poslednja izmena:
kupi prvu pristojnu 12ticu na ne previse obrtaja,pricvrsti je sa plasticnim vezicama i gotova prica.
 
U pitanju je Zotac model, sa 40mm ventom. Rastavio ga danas, mislim tacnije odsrafio 3 srafa, i to je to, vidim da vent tu stoji tek tolko da ohladi, ocekivao sam da je nekako drugacije nakacen, ovo bas sablonski. Dodje mi na kraju da ako ne nadjem novu 40-icu, stvarno obesim 120mm na grafiku i pustim da hladi. Probao bez venta, "eksternim" ventom koji sam povezao na adapter pre nekog vremena za neko testiranje, i temperatura je manje vise identicna.

Nigde ne nadjoh vent da kupim kod nas.
 
^ Hvala na linku, ali pogledao. Ni jedan se ne uklapa, specifican model. Eksperimentisacu nesto, treba da potraje do sred leta kako god da izgleda.
 
^ Da, to imam u planu. U medjuvremenu stavio ovaj WD40 sprej i deluje mi da lakse polazi. Ali do petka uzimam i radim sa vezicom.

Hvala.
 
nemoj bre gumice za tegle. ako pukne, vent će napraviti opšti haos u kućištu.

vezice ili one plastificirane žice kojima pakuju kablove, umotaš lepo i to je to. samo izaberi neki pwm vent (4 pina) kako bi mogao da ga nakačiš direktno na grafičku.
 
Poslednja izmena:
neće
 
Resio sam vezicama i 90mm ventom. Grafika je hladnija nego sa fabrickim. Tako da posluzice do leta pa cu tad da ovo posaljem u arhivu.

Hvala svima.
 
I zvanicno sam ga resio sa vezicom :) 90mm neki random vent, izvadio ispod stari. Idle temp je 29c, max temp u igrama 45c cak i kada se nategnu zahtevnije u lock 30fps. Pokusava da zadrzi 47c ali mu ovaj vent ne da. Tako da super.

https://imgur.com/a/EepqB9K
 
Nazad
Vrh Dno