Šta je novo?

Vega 11 na 3400g

dada13

Poštovan
Učlanjen(a)
11.10.2014
Poruke
97
Poena
59
Pozdrav.Da li vega 11 grafika na procesoru 3400g uzima od sistemske memorije koliko joj je potrebno i koliko maksimalno moze uzeti,ili se podesava da uzme 1 ili 2 gb fiksno?
Ako uzima fiksno 1 ili 2 gb,da li moze racunar imati ukupno 8gb rama a grafika se podesti da uzme 2 gb ?
 
Možeš u BIOS-u podesiti 1,2, ili 3GB ako recimo imaš Asus ploču, na drugim proizvođačima je 2GB ako i oni misu povećali u međuvremenu. Može i sama Vega 11 da uzima od sistemske ram memorije ako je podešeno AUTO opcija u BIOS-u.
 
Ne uzima sam grafički čip ne jedno oređenu količinu nego OS i programi u zavisnosti koliko BIOS dozvoli. U zavisnosto od BIOS-a možeš da smanjiš dozvoljenu kolikćinu ali ne i da je povećaš od dozvoljene.
 
Ukoliko dodelis grafickoj samo 1gb memorije imaces slabije performanse grafike. Ja sam doduse to probao kod drugara sa 2200G i Vega 8 grafikom i proterao 3d Mark,cini mi se da je oko 20-25% bilo jace sa 2gb rama.
 
Na 2400G i Gigabyte Aorus M Vega 11 dobije 2GB sistemske memorije, nema potrebe da diras to

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Koliko vidim u opisu ,,moja masina,, korisnika dada13 stoji da je maticna ploca Asrock B450 ne navodeci konkretan model. Verovatno mu je potrebno za neke aplikacije 8gb rama a grafika uzme svoje i ostane na 6gb (samo nagadjam). Najbolji savet koji mu mozemo dati je da dokupi jos jednu memoriju (Kingston hyper x fury 8gb 3000mhz) i sa 16gb je neosetno kad grafika povuce 2gb,jos su memorije u dual chanel radu sto podize performanse grafiaci.
 
^+1 Da auto opcija je najbolja. Ako mu usfali sistemske memorije onda tek treba da dokupi jos jedan stick.
 
Nazad
Vrh Dno