Šta je novo?

Gramofon do 200e

Učlanjen(a)
10.12.2016
Poruke
1,427
Poena
165
Moja oprema  
CPU & Cooler
Ryzen 5600x @4.7Ghz + Phanteks PH14
Matična ploča
Msi Tomahawk B450
RAM
16 GB Corsair Vengeance
GPU
RX 6700 XT - XFX
Storage
256Gb M.2 Samsung + 1 TB SSD Samsung
Zvuk
Edifier R2000DB + Lucya DAC + Qed Profile 1
PSU
Corsair RM850X White
Kućište
NZXT Source 530
Monitor
LG 34GN850
Miš & tastatura
Corsair K70 MK 2 + Sabre Mouse
Mobilni telefon
Pixel 7 Pro
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
  2. Mobilni internet
Planiram da uzmem gramofon, izdvojio bih do 200e, ako nešto baš vredi i koji euro preko. Po poslednjem popisu imam oko 670 ploča što je otac poručivao iz raznih zemalja u periodu 70'-90'. Šteta da skuplja prašinu, pa sam odlučio da uzmem neki gramofon, isključivo nov, nije mi potrebna ni jedna opcija (vidim da noviji imaju bt, usb), išao bi preko RCA na pojačalo direktno. Bitan mi je isključivo kvalitet zvuka i laka nabavka iglica, ili delova koji su potrošni.

Naleteo sam na Sony PSL X300USB i Pioneer PL900, ne znam valja li neki od ova 2?

Sent from my GM1900 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
blizu si rega planaru po budzetu,ali nema preamp (doduse vecina pojacala ima) i igle bi bile nesto teze za nabaviti ovuda ali ne i neizvodljivo,kapiram da za blizu te pare bi morao i da ga vuces s'vana,nisam gledao ali verujem da domaci lopovi imaju neku suludu cenu za njega...

ako te to smara,bukvalno uzmi najskuplji sony (eventualno AT) koji mozes da priustis ili naleti na nekoj akciji,tu se oko igala ne sekiraj.u tom budzetu svaki ulozeni dinar donosi dosta sonicki,ali naravno treba i ostatak opreme da isprati,ali generalno rega planar 1 u toj klasi je prica za sebe.
 
Hvala na odgovoru, ne bih da jurim od preko. Znači Sony ili AT... Kod nas i nije neki izbor tako da bih od Sony-ja mogao da uzmem gore pomenuti a od AT LP60, eventualno ako baš ima razlike pokušao bih da dobacim do AT LP3 ili LP 120X, ako može neki predlog od pomenutih?

Sent from my GM1900 using Tapatalk
 
svejedno od toga ako vec neces da se iscimas za planar.mozda taj AT auto,zvuk nije toliko los a ipak je auto.ali opet da podvucem,sve to su igracke u poredjenju sa planarom,kojeg sad vidim ima kod nas i nije mu suluda cena (neka akcija,35k din).
 
Video sad na KP u NS za 35000, pokušaću da dobacim dotle, hvala na info za cenu. A što se tiče potrošnih delova za njega, koliki je problem doći do njih?

Videh i pro-ject e koji je oko 29k kod nas, kakav je on što se kvaliteta i potoršnih delova tiče? Na testovima Planara porede sa njim uglavnom, i uglavnom je zaključak da je rega kvalitetnija.

Još jedna stvar, nisam primetio za Regu da ima zaštitu od prašine u pakovanju? Znači li ta plastika preko uopšte?

Sent from my GM1900 using Tapatalk
 
naravno da ima.znam da si rekao da te zanima samo novo,ali videh na oglasima RP1 i PP apgrejd sve zajedno za 200e u zrenjaninu,to je prejak dil.pro-ject e je vise konkurent (i sonicki,mnogo ravniji) ovim sub 200e AT i sony gramofonima,carbon je pandan planaru,i ako mene pitas nema sta da trazi pored.sto se tice delova moje generalno iskustvo ako ti to nije primarni nacin kako slusas muziku ne bih se generalno puno sekirao oko toga,ovih apgrejda ima i kod nas i u komsiluku (jer je rega UK firma i ima dobru distribuciju u EU) i snaci ces se ako krenes tim putem ili ti bude trebalo,ali d aponovim,ne bih se previse sekirao.
 
Onda definitivno idem na Regu, ne uspevam da pronađem taj oglas, ako nije problem zamolio bih te da mi pošalješ u PP. Imam još 2 pitanja.

Nisam uspeo da pronađem info da li ide plastika za zaštitu uz Regu i da li uopšte ima poentu ta plastika preko?

I taj kit, koju svrhu ima? Sada guglam i nalazim nove kit-ove za ne malu sumu.

Sent from my GM1900 using Tapatalk
 
odgovorio sam gore,ide,samo u promo slikama nema jer jelte,lepse izgleda bez. :) ima poentu naravno,svaki gramofon je magnet za prasinu zbog jelte povrsine.u sustini PP je bolja ruka,narocito bi tebi pomogao posto su ti vinili stari i mozes da ocekujes siri spektar od takvih nesavrsenih i starijih vinila (na ovim consumer imaju obicaj da zvucne sitno i bez tela,tj srednjih).topla preporuka,mada ce te i regularni planar oduseviti,ako imas iole sposoban ostatak sistema.

ostatak apgrejd opcija adresira druge stvari ali ti za sad nista ne treba,PP je bas za tvoj scenarij i kolekciju,i super stvar kod rege sto ti omogucava da uklapas posle po svom ukusu,umesto da prodajes sve i juris drugi ako se odlucis da ides dalje.

edit: poslao pp.
 
Zahvaljujem puno na odgovorima, pomogao si mi pri odluci, definitivno nemam dileme sada, isto tako i kaže većina testova. [emoji3]

Sent from my GM1900 using Tapatalk
 
Poručen Planar 1, e sada imam problem. Moj risiver nema phono ulaz a rega nema predpojačalo. Moj trenutni sistem je:

Risiver Pioneer VSX 418
Zvučnici za stereo Sony SS-F6000
I Sony centralni + 2 surround koje palim samo za filmove.

E sada pošto gledam dosta filmova potreban mi je risiver kao i sada, da mogu da slušam muziku u stereo modu a filmove u 5.0 varijanti.

Moje pitanje je da li otkazati Regu i uzeti neki gramofon sa predpojačalom, da li se isplati kupovati zasebno predpojačalo ili da li zameniti trenutni model risivera sa nekim drugim i koja bi preporuka bila?

Sent from my GM1900 using Tapatalk
 
Osim što mu nedostaju opcije za podešavanje tonova pa sam ručno podešavao preko EQ na laptopu/tv-u, sada me brine to što se tiče gramofona, ostalo mi je ok.

Edit: Što će svakako biti problem na bilo kom gramofonu koji budem uzeo pa me zato kopka da promenim i taj deo sistema.

Sent from my GM1900 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
nisam toliko verziran po pitanju saraund risivera,ne bih se nadao previse da imaju svi phono,jos kvalitetan da isprate planar...mislim da je za sad najbolja varijanta da uzmes ili planar1+ (ima ugradjen phono,mnogo kvalitetniji nego na bilo kakvom integralcu do bas ozbiljnih ili specijalnih za gramofone) ili onaj sony ako ijednog od vas dvojice zanima ripovanje,pa onda da gledas risiver,ili da menjas stereo par za neko integrisano resenje vise za hi fi ali otom potom...mada sad sam bacio pogled na oglase,ima nesto starijih integralaca polovnih za 30tak e u lokalu sa phono sekcijom,kao prelazno resenje dok ne smislis sta ces sa risiverom i kutijama,a neces izgubiti pare na tome ili i da crkne prezalices to 30e.

ali po svemu napisanom do sad planar1+ deluje kao najbolje resenje,i neces vise morati o phono preampu da se sekiras i da ga ubacas u jednacinu.
 
Promenio porudžbinu na plus verziju, najjednostavnije rešenje, a i ode sa 200e limita na 350 [emoji23]. Pa ću u dogledno vreme uzeti neko dobro stereo pojačalo, zvucnike ne planiram da menjam jer sam zadovoljan (probavao sam ih na boljim stereo risiverima). A za filmove neki 5.1 soundbar kvalitetniji i to je to. Hvala na pomoći u pronalaženju rešenja [emoji3]

Sent from my GM1900 using Tapatalk
 
neces se pokajati sigurno,svaki dinar ti je otisao u znacajan skok u kvalitetu zvuka,pride si usput uzeo skoro hajend phono preamp...ja da sam na tvom mestu bi samo uzeo kad uzmognes jako ozbiljno stereo pojacalo da izvuces maksimum i iz rege i tih kutija,a sadasnji risiver ostavio za saraund setap.
 
Nazad
Vrh Dno