Šta je novo?

BitFenix Colossus problem

Overdrive

Poznat
Učlanjen(a)
17.12.2019
Poruke
49
Poena
40
Pozdrav svima :)

Već nekoliko godina imam ovo kućište

https://www.overclockers.co.uk/bitfenix-colossus-blue-and-red-led-big-tower-case-black-ca-000-bx.html

41C7XiKDiEL._AC_SY400_.jpg


Kućište je za moje potrebe savršeno, osim par problema:

1. Kućište je spolja "gumirano", tj kao da ima nekakav gumirani premaz koji je vremenom postao lepljiv na dodir (ne znam zbog čega). Ima li neko ideju kako da taj pemaz skinem?

2. Drugi problem je da mi je kućište postalo "veliko", odnosno, radije bih ga zamenio nekim što manjim, ali se ne razumem u materiju i ne znam u koje bi kućište moja matična ploča mogla lepo da se spakuje
Matična je Gigabyte GA-P55A-UD4, pa ako neko ima predlog za to neko manje kućište, bilo bi super :)
 
pa guma od vremena propada,mozes da ismirglas ali to je sto je.ne znam kakva kucista preferiras ali cim ti se colossus dopada mislim da je sarenis,a tu su ova sa 3 rgb fana napred,bez optike i sa providnim panelom (jos mozda staklo) prvaci.imas MS industrial kucista u tom fazonu i litarski su manja od colossusa,podrzavaju tu punu ATX plocu i nisu preskupa s' obzirom da je MS industrial garazni brend bas za nase dosta siromasno trziste.
 
Probaj očistiti sredstvima za čišćenje i zaštitu unutrašnjih gumenih delova auta(rubber conditioner ili kako se već zove) ima u prodavnicam auto delova, većim supermarketima...

Imaš neka rešenje na youtube-u sa isopropil alkoholom, soda bikarbonaom i sl. pa pogledaj ako deluju i koliko dugo drže?
 
Nazad
Vrh Dno