Šta je novo?

MSI B450 Tomahawk Max - ne tako dobro iskustvo - kratki review

nemam opciju za max a hteo bih domacu garanciju...plan je sad r5 1600 sto ce biti ok al me zanima za kasnije da li se moze desiti da je ne mogu osposobiti nikako za trecu seriju....?
ili je to u medjuvremenu sredjeno?
 
@marko
Non max ima manji bios cip, bice tu velikih problema za r4000, ako bude podrzano uopste, ne samo za tomahawk non max, vec sve msi ploce sto su dobile max verzije sa vecim bios cipom.
Ne bih ja to kupovao na tvom mestu. I ja sam cekao max, ko zna sta mi dune za godinu dana, mozda uzmem neki r4000.


@fyga
Bas tako, ''radi'' na a320. Ne bih stavio na a320 nista vise od 3400g.
b450 mi je za 8 jezgara, i to msi ploce uglavnom zbog naponske, sve vise od toga preporuka je x470 ili x570.
 
uzeh sestri za upgrade pomenutu toma max plojku sa r5 2600 procesorom, sve ok za sad, chak i win se podigao bez frke (matora 1607 verzija sa ubijenim updejtovima), turio chipset drivere samo i to je to.
probao i update biosa onako bzvze, reda radi, ako bude nekad trebao da se bocne r5 3600, a od memorija imam tu neku gskill 2400 cl15 (2733 cl 16 setovano) i probah predatora iz moje intel mashine 4000mhz@3600 cl16, sve ok.
 
u firmi na e ima non max verzija? jel to problem neki za seriju 3000 ili se moze napraviti?

Na sajtu stoji da je obična, ali ja kupih Max pre dve nedelje kod njih. Tako da imaju Max sigurno, samo preporučujem da poručiš i preuzmeš u prodavnici.
 
Da, i meni je stigla Max iako na sajtu pise da je ''obicna''.
 
Da prijavim isti problem, burazer uzeo istu plocu uz CPU R5 3600x , memorija GSkill sa spiska podrzanih 3600Mhz.
Random rebooti se javljaju sa svim probanim biosima, cak i sa ovim koji su prijavljeni da rade ovde u temi. Reboot se desava i sa memorijom na defaultnih 2133 kao i sa ukljucenim XMP.

Windows 10 poslednja verzija sa MS sajta. Sve ostale komponente proverene i rade bez probblema.

Postajemo ocajni pa cemo verovatno zameniti plocu....
 
Zamenite cpu...

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Što da se zameni CPU?

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Imam ovu ploču i r3 1300x, za sada, i Viper steel 3600cl17 i nikako neće da radi na tom profilu, čak i ploča stavi cl18, ali neće da postuje. Na 3333cl18 radi, ali nisam je testirao da li je stabilno.

Medjutim uspeo sam da je namestim na 3200@14-17-17-28 i r3 na 3.9ghz i to je stabilno.

Bios je poslednji, a sleep mi je isključen na windowsu, na linuxu mi se čini da radi ok.

Nadam se da kada uzmem r5 3600 da će moći ram da radi na 3600mhz, mada i ovako nije loše.

Sent from my POCO F1 using Tapatalk
 
U pravu je stopke, treba sve to zameniti, uzeti Intel i ne razmišljati.
Xmp na amd-u, smešno.
Koliko vidim, CJR ima negde neki pogrešan tajming u xmp-u, koji pravi problem. Zato lepo dram calculator, zategnuti i sve manuelno uneti.

@sdejan
To što neće na 3600, nema veze sa pločom, nego sa r1300.
 
Drug uzeo ovu plocu jer sam mu je preporucio , tomahawk max b450 sa ryzen 5 2600 i ovo mu je prvi komp koji je sklapao . Sve radi out of the box cak je nasao i xmp profil i drmnuo na 3200mhz.
Pocinjem da sumnjam u kvalitet delova na ovim plocama ili su neke od njih falicne pa zadaju glavobolje ili vi kada ste sklapali niste nesto "gurnuli" do kraja .

@Wuk probaj da rasklopis masinu i ponovo je sklopis.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
@anarki1302

Znam da je do procesora, meni je ovo za sada ok, pogotovo što je u pitanju 4x8 gb.


Sent from my POCO F1 using Tapatalk
 
Najnoviji info, ploča je izgleda zveknula skroz. Ne daje znake života, ići će na reklamaciju. A izvađena je iz kućišta dok je kao radila. Procesor u drugoj ploči butuje normalno. Pogledaću koliko će trebati za RMA, pa ako dugo bude trebalo, možda ću ovde za ortaka poručiti neku X570 i kraj.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Dešava se, bolje što je riknula, nego da kida živce.
 
Kažem i ja da je bolje. RMA može da potraje, pa ću možda pogledati neku X570 ploču ili neku drugu, ne znam šta bih uzeo u zamenu.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Giga Elite ili Asus 570-P ili Tuf.
Možda pre Asus nego Giga.
Tuf je odličan.
To su neke jeftinije varijante
 
Videću već. Njemu je i ova bila overkill, max B450 mu treba, ostalo mu je realno bacanje pare. Sve će biti na default.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Najnoviji info, ploča je izgleda zveknula skroz. Ne daje znake života, ići će na reklamaciju. A izvađena je iz kućišta dok je kao radila. Procesor u drugoj ploči butuje normalno. Pogledaću koliko će trebati za RMA, pa ako dugo bude trebalo, možda ću ovde za ortaka poručiti neku X570 i kraj.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

Au , strasno, meni sve vise lici da je ovo defekt neki , i na ovom primerku mom. Trebao sam da poslusam sebe i da zaobidjem MSI ploce kao i uvek...
 
Poslednja izmena:
naplašiste me lepo. sutra mi stiže msi+3600 kombo pa ćemo videti
 
naplašiste me lepo. sutra mi stiže msi+3600 kombo pa ćemo videti
Mislim da su u pitanju defektne ploce posto kod mene radi sve savrseno od prvog dana (tomahawk b450max plus ryzen 3600) a i kod druga (ista ploca plus ryzen 2600).

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Daj bože da je do toga, da je defektna ploča, ali onda ispada da ima dosta takvih ploča. Ja sam se zato i ogradio u prvom postu, napisao sam da se ovo dešava sa tim primerkom ploče.
Nadam se da će sledeća biti kako treba.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 
Ja sam moju uzeo preko Mađara
 
Meni radi od prvog dana bez ikakvih problema.
Ali zato jedan štap Patriota mi je bio DOA.
Sada AC LF splitter ne radi.
Jednostavno maler poterao, i to je to.
Ko zna koliko primeraka je prodato, a pojedinima zapala problematična.
Ne znam koliko % je prosek defektih, ali sigurno manje nego kod grafika. Dizete frku bez razloga, jednostavno takva tura naišla.
 
Kažem i ja da je bolje. RMA može da potraje, pa ću možda pogledati neku X570 ploču ili neku drugu, ne znam šta bih uzeo u zamenu.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
Ja sam na tuf x570 (wifi) nikakav problem nijednom od izlaska je imam, takodje sve biose ispratio ( samo ja nisam napredan korisnik samo sklopio sve i radi )

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Sve u svemu, dok je radila nije radila podjednako sa sa svim biosima. Asus to bolje ispegla.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Sve u svemu, dok je radila nije radila podjednako sa sa svim biosima. Asus to bolje ispegla.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
Mene bas zanima sta bi bilo kada bi ponovo probao sa neku drugu tomahawk b450 max.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Izgleda da je ploča ipak živa, očigledno se zaglupela bila. Kada uhvatim malo vremena za vikend da opet probam, javljam šta sam uradio.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Da ne otvaram novu temu....dakle, dotična ploča, R5 2600 i G Skill RipjawsV F4-3200C16-8GVKB (Samsung B-die) 2x8GB...V3.50 bios, sve stabilno radi na XMP2 profilu (@3200 MHz 16-18-18-38)...može i na 3333 preko onog Memory Tryit u biosu...
Ali ako probam bilo šta da menjam, npr safe šemu iz Ryzen DRAM Calculator 1.6.2, ubije se i samo odpišti i vrati na def 2133...
Sad, il ja nešto pogrešno radim, il je ovaj B-die neki škart, što mi je teško da poverujem...calculator kaže da mu je OC potencijal 4116?!?

Ima li ko ideju/savet šta bi trebalo uraditi, kako ovu memoriju malo dići, ili bar zategnuti na brojke iz kalkulatora?
 

Prilozi

  • safe01.png
    safe01.png
    69 KB · Pregleda: 143
  • RipJawsV.PNG
    RipJawsV.PNG
    37.9 KB · Pregleda: 135
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno