Šta je novo?

Ram ddr3 Mhz

sicons

Cenjen
Učlanjen(a)
29.05.2011
Poruke
178
Poena
180
Pozdrav. Imam u racunaru 2 ram memorije kingston hyperx blu od po 4gb na 1600Mhz tj.ukupno 8GB. Pa me zanima posto za moju maticnu plocu asrock z68 pro3 pise sledece: Dual Channel DDR3 memory technology
- 4 x DDR3 DIMM slots
- Supports DDR3 2133(OC)/1866(OC)/1600/1333/1066 non-ECC, un-buffered memory
- Max. capacity of system memory: 32GB*
- Supports Intel® Extreme Memory Profile (XMP)

Da li da ubacim jos 2 rama od po 4gb 1600 pa da imam ukupno 16GB da bih dobio bolje rezultate ili da prodam vec koje imam i da kupim od druge sa 1866 ili 2133Mhz?
 
Brzi rad racunara npr. Aplikacije, gaming
 
u igrama ne (ako ne drzis upaljen drugi softver koji jede dosta rama),u aplikacijama zavisi koje i kako ih koristis.generalno ili znas tacno za sta i na koji nacin ti treba i koliko vise rama ili ti ne treba vise od 8gb.

zavisno od procesora i aplikacije/igre mozda pomogne brzi ram,npr tom 2500k bi pomogao 2133mhz u npr witcheru,ali ne nesto posebno generalno da se isplati prodaja i prelazak na 2133mhz.ako hoces relativno jeftino da ubrzas racunar i izmuzes koji fps vise ulozi u cpu kuler i otpanji taj 2500k sto blize 5ghz (jos nisam video niti jedan koji nije hteo bar 4.9ghz ali treba dosta napona za to i solidno hladjenje).

edit: sad vidim da je asrock pro3 ploca,koliko se secam nije neka za klok (4+2 ako se secam dobro) i nije bas za muzenje svakog herca...ja licno bih,jer je staro i zrelo za zamenu svakako bar probao ako imas provetreno kuciste ali budi oprezan.
 
Poslednja izmena:
Mislio sam da ce nesto mozda poboljsati brzinu racunara i da ce se koliko toliko rasteretiti. Imam vec 8gb, a drugar mi nudi jos 2 iste kao moje po 4gb tj. 8gb za ukupno 3.000 din. Pa mozda mi nekad zatreba ukupno tih 16gb
 
‚Veća je šansa da će ti zatrebati više memorije nego brža memorija.
 
Definitivno onda dodajem jos da bude: 4x po 4GB ram hyper x blu 1600, ukupno 16GB ram.
 
Witcher 3, Kingdom Come i slicne igre imaju lepe benefite od brze memorije, pogotovo u minimalnom FPS (10-20ak %)... Prodas tu tvoju za 3000, dodas te 3000 sto bi dao drugaru, i jos recimo 2 crvene i mozes da kupis 2x8 ddr3 1866 MHz, pa je kloknes na 2133 i primeti se napredak. U svakom slucaju je lakse kloknuti dva modula nego 4.

Evo tema, pa lagano i polako.
 
Poslednja izmena:
@sicons

Ne dobijas nista brzim ramom, s obzirom da koristis GTX770.

Dakle, veci kapacitet ispred brzine, za vijek i vjekova.
 
Nazad
Vrh Dno