Šta je novo?

Gamepad 50 eur

emaremare

Znamenit
Učlanjen(a)
21.09.2007
Poruke
4,350
Poena
1,265
Imam xbox 360 gamepad sa wireless adapterom za PC. Koristim ga nekih 4 godine, zadovoljan ono bas zadovoljan.

Kanim se da uzmem drugi gamepad a da nije nesto zicano (pun ranac razbijenih zicanih od godina i godina pesa, par jos u funkciji ali se koriste retko i vreme je da lete).

Izbor je bio DS4 V2 posto ploca ima bluetooth i spajao sam vec pre, sljakalo je.

Sada sam malo dosao u trilemu, naime za 50ak eur +/- 5 eura mogu se na KP naci: nov DS4 V2, nov XBOX ONE i polovni XBOX ELITE.

Malo sam hteo da idem na PS gamepad posto kad svrne neko na 1vs1 pesa tesko se navikavaju na xbox layout, a i meni je nesto do tog DS4 jako mi se svidja taj gamepad a ujedno je i jedini koji sam imao prilike da koristim od gore 3 pomenuta.

Pa sta kazete vi koji imate iskustva sa gore pomenutim gamepadovina.

E da jos ovo jako bitno, da li bi Xbox One ili Elite radili preko wireless adaptera koji vec imam od Xbox 360 gamepada?
 
Poslednja izmena:
Elite ne radi sa tim adapterom, morao bi uzeti novi adapter.
XBone radi preko bluetootha i ne treba ti adapter.

Moja preporuka, XBone non-Elite.
 
Ja skoro tri godine koristim DS4 i još uvek je u istom stanju kao kad je kupljen. Uz njega ti trebaju i dodatni programčići, npr. DS4Windows ili InputMapper koji ja koristim.

Imaj u vidu da ti za njega treba i dodatni BT adapter, ja sam konkretno uzeo ASUS BT-400.
 
Ja skoro tri godine koristim DS4 i još uvek je u istom stanju kao kad je kupljen. Uz njega ti trebaju i dodatni programčići, npr. DS4Windows ili InputMapper koji ja koristim.

Imaj u vidu da ti za njega treba i dodatni BT adapter, ja sam konkretno uzeo ASUS BT-400.
Ima ploca bluetooth i jednom prilikom smo iznajmili samo 3 gamepada od ovih sto iznajmljuju Sony da bi igrali 2 na 2. Mislim da smo koristili ds4windows i sve je sljakalo normalno.

Sad postaje dilema ds4 ili xboxone...
 
Da se i ja priključim sa mojom dilemom?
PDP Xbox one u prodavnici ili Xbox original na KP? I od koga kupiti Xbox original gamepad? Gamecentar, Xbox republika, neki prodavac sa KP? Molim za odgovor.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
ja bih uzeo prvi najjeftiniji koji mozes da probas.

apropo softvera za ds3/4 i adaptera,ne treba nikakav specijalan,prvi csr 4.0 od 400 din ce da radi perfektno,tj radice bilo kakav od bt 2.2 pa nadalje.sto se tice softvera,ds4win i sl je davno prevazidjeno,scp toolkit je sve sto vam treba i za ds4 i za ds3.
 
Pozdrav, gledam na jednom madjarskom sajtu Ds 4 v2 i vidim razlicite cene za isti gamepad(ok neki su raclicitih boje, ali npr ima dva crna klasicna jedan je 14290ft drugi, isti 19590ft, ima i neki sa fortnite vaucerom za 11590ft. zna li neko ima li razlike izmedju njih.
Uzeo bih za pc, za fifu/nba/neku voznju i sl.
Da li se dobija kabl za punjenje uz gamepad?
 
Ja sam skoro bio u istoj dilemi, uzeo sam DS4 i bluetooth adapter. Na Win 10 sve radi perhektno. Ja koristim DS4Windows .
Da ali xbox one radi na win 10 bez problema. Na 7 moze da se namesti ali je pitanje da li ce da uspe. Sad da prelazim na win 10 zbog gamepada bas i ne bih a i kada bih presao onda mi ovaj xbox 360 gamepad ne bi radio na win 10. Gori su postale od Apple bas su smaraci a bas sam se napikirao na ivaj xbox one posto je 1 stvar asimetricni trigeri koji su mi oduvek bili prednost. Ali sta da se radi 99% ce da padne ds4 v2...
 
Meni se na DS4Windows javljao problem da sam svaki put kada ugasim i ponovo upalim gamepad morao da idem na disable/enable u DS4W, pa sam prešao na InputMapper. Plus InputMapper ima jako korisnu stvar da se svetlo kojim gamepad sija menja u zavisnosti od toga koliko je baterija napunjena, što na DS4W nisam video.
 
DS4Windows je trenutno najbolji softver za DS4 ali treba skinuti noviju verziju (Ryochan7) a ne 3 godine staru (Jays2Kings) koja prva izađe pri guglanju.
 
Evo na primer gore pomenuto svetlo, ja sam ga ugasio zbog uštede baterije, samo mi blinka kad je baterija pri kraju ili kad mi je slab BT domet. Takođe mogu da se redefinišu dugmići ako igra ne podržava ili da se ugasi vibracija. Može i da se vidi procenat napunjenosti baterije. Gore si napisao kako je SCP super a sve ostalo prevaziđeno, poslednja verzija SCP-a je iz aprila 2016. a DS4W se redovno ažurira i ima aktivnu zajednicu, takođe je pregledniji i komforniji za korišćenje. Probaj nekad i nov softver, ne moraš stari agresivno da braniš kao da si ga sam pravio.
 
Uzeo sam DS4 i zezao me BT se diskonektovao, prvi klip koji sam odgledao je resenje da ga windows prepoznaje bez dodatnih programa :) ali nema opcija kao sto imaju DS4Windows i ostali programcici.

Pogledajte klip resenje je banalno.

https://www.youtube.com/watch?v=N7D...ezuje se sam na BT. JEste imali ovaj problem?
 
Poslednja izmena:
Verovatno, evo sad upalio i morao priceduru. Doduse ne mora da se ulazi u game controlers i da se klikce da bi gamepad ostao aktivan vec ds4windows odradjuje taj posao. Izgubi se minut dva ali eto.

Utisci o kontroleru su fantasticni. Pikam na soniju s vremena na vreme kad iznajmimo ili u igraonici pes 2020 kad smo par puta igrali. Ali nije kao kad na "domacem terenu" se igraju naslovi koje sam igrao sa 360 kontrolerom.

Ukljucio sam pes 2019 koji sam na nekoj 4 sezoni ML i nisam igrao 7 meseci. Prvu tekmu kao da igram na 2 nivoa slabijem. Dobio 4 nula komotno.

Analog je fantastican precizan do bola. Jeste da hoce prst da sklizne ali nije kriticno.

Sjajan gamepad. Apsolutna preporuka. Sledeci definitivno uzimam xbox one pa cu ga nabudziti na win 7 kako znam i umem ili mozda dotle i budem 10ci ali sumnjam.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno