Šta je novo?

RX 580 ili drajveri

sanimare

Cenjen
Učlanjen(a)
16.09.2012
Poruke
186
Poena
170
Nakon sleep moda ovo se dešava:
20191210_191836.jpg
Jednom mi se desilo kad palim CS GO na steam ovo:
20191213_162207.jpg
Da li je grafička oštećena ili je do drajvera?
 
Takvi problemi su obično problemi sa grafikom.

Koje drajvere koristiš?

Probaj starije ili novije, pa ćeš znati. Ali preskoči po par serija. Ako koristiš 19.12.2, instaliraj 19.5.2 naprimer i slično. Čisto da bi eliminisao neki konflikt, skini DDU (display driver uninstaller) i uninstaliraj drajvere iz safe mode-a.
 
Probaću ponovo, mada ne desi se izgleda uvek, malopre mi se to nije desilo kad sam update windows na 1903, ali posle pola sata kad je ostao pc desilo se, ja sam probao na 1 minut da ga stavim i nije bilo.
Probao sam drajvere sa diska i nije se desilo ali to je možda bilo slučajno.
 
previse varijabili i previse nepredvidivo baratas softverom da moze ista da se zakljuci.instaliraj cist windows,apdejtuj na poslednju verziju i pusti drajver sa win apdejta,ovako moze biti do bilo cega.
 
Instalirao sam i drajvere sa diska a pre toga obrisao navedenim programom iznad i desilo se isto nakon ulaska u sleep mode mrdnem miš i pojavi mi se ta siva slika i ne mogu bez restarta ništa, video sam i na google o tome da ima, ali sad sam stavio starije drajvere i isto..
 
Ne, drajvere sa diska sam stavio, ne pravi ovo sve tolike probleme ali ode u sleep i ne mogu posle toga ništa, nekad se i povrati upali mi ekran al obično ne.
 
posto ocigledno ne citas probacu bas da razlozim na najprostije moguce: previse nepoznatih cinilaca ima - ne govoris tacno koji drajver,ne znamo ni kakav i odakle je windows itd.ne moze niko da ti pomogne sa tom kolicinom informacija,bauljamo i nagadjamo isto kao i ti.s' obzirom da nisi u stanju ili mogucnosti da das informacije i svedes broj nepoznatih na neki sa kojim bi moglo da se radi najbolja solucija je da se nosi u servis gde ce oni moci da smanje broj varijabili na najmanji moguci.

ono sto mozes da uradis sam u nadi da eto mozda pomogne je da odradis dism i sfc komande is elevated cmd-a i onda opet sa DDU da pobrises sve drajvere i pustis da sam windows svuce drajvere preko apdejta.ako i u tom slucaju bude isti problem,moze vise da se sumnja da je problem hardverske prirode i mogu da se predloze dalji koraci ako insistiras da resavas problem u kucnoj radinosti.
 
Zašto otišla, nema dve nedelje kako radi? Jel da idem da reklamiram danas mi poslednji dan ili imam garanciju i nije hitno da trčim?
 
Stari driveri, na noviji windows 1903 ili 1909 nije bas preporucljivo svakako ali sto rece jedan kolega, toliko nepoznatih da je to strasno :) Skines lepo poslednji Windows 1909 legalno preko Media Creaton Tool-sa, instaliraj sistem i pusti da Windows sve sam nadje i update-uje. Ako tada radi super, a ako ne radi, nosi karticu i to je to.
EDIT: A tek sto ne znamo celu konfiguraciju....
 
Poslednja izmena:
PC AMD.jpg

Maticna ploca : MSI H61M-P20
Procesor : Intel® Core™ i5 Quad Core Processor 3350P
Ram memorija : 8GB DDR3 Kingston
HDD : WD Blue 1tb 7200rpm i SSD BioStar 480gb
Napajanje: Falcon 750w Gaming
 
Jel si probao drugo napajanje?
 
Jel si probao drugo napajanje?

Nije bilo problema, bilo je napajanje lc 600w ja mislim, ali i drugi ram procesor sve drugo, probao sam u drugi komp bukvalno i nije bilo problema.
Možda neka komponenta ili sistem, ali definitivno ću uzeti njegovo napajanje, gde sam probao grafičku, i probati.
 
Ako si LC-600H-12 zamenio tim napajanjem, napravio si downgrade.
 
Ne, to je od jednog čoveka nije moje, ovo sam kupio na akciji 5k što ja imam 750w.. šta treba napajanje reklamirati jer ne ide uz grafičku i malo više zuji na 100w potrošnje GPU-a?
 
Probas sa drugim napajanjem, ako radi, znas do cega je.

Ako se ispostavi da je do napajanja, reklamiraj ga, mada ako se njima ne desi isto odbice ti reklamaciju.
 
Da, ali oni to napajanje predlažu za navedenu grafičku, tako da ću im ja oterati komp sa sve grafičkom i napajanjem i nek pričaju, ako se ispostavi da je ta priča.
Takođe grafičku ne mogu da registrujem pokazuje mi grešku: register return null .
 
Ustanovio sam da je to na mom monitoru otprilike. Samo još da ima rešenje za isti problem, bilo bi super, inače update sam Windows, ali to sa monitorom nema veze kolko vidim.
 

Prilozi

  • Temperatura Graficke.png
    Temperatura Graficke.png
    840.5 KB · Pregleda: 173
Poslednja izmena:
Rešeno kupovinom novog monitora, već sam otvorio temu kojim sam to monitorom zamenio.
Sad me zanima da ne otvaram istu temu pošto se tiče grafičke a možda i drajvera.
Startovo sam igru Star Wars Jedi The Fallen Order i grafiku podesio u igric na ultra.
Kvalitet je dosta los po meni i covek koji ima dosta stariju grafiku ima dosta bolju sliku od mene na manjim podesavanjima i sa slabijom grafikom.
Sta moze sve da bude u pitanju? Ugasio sam dynamic resolution u igrici u podešavanjima i procesor radi na 100% u toj igrici.
Inače igram i Star Wars Battlefront II ali grafika je dobra tamo iako je sve na ultra, lepo se i vidi, tako da grafička neke igrice ne prikazuje lepo..
 
To je poznat problem sa RX kartama. Problem je samo sa DVI izlazom. Kada se monitor poveze na HDMI sve je ok.
 
Poslednja izmena:
Pozdrav , nisam zeleo da otvaram novu temu , tice se iste ove kartice (rx 580 4gb) . Uzeo sam polovnu Sapphire Nitro + od coveka koji je majnovao ,kartica izgleda jako dobro,skoro kao nova,radi super,tiha je. Medjutim, kad gledam clock/memory izbacuje mi max vrednosti 1215 /2100 sto se razlikuje od skoro svih sapphire rx 580 kartica.Zanima me da li je to uredu ili je to drugi modifikovani bios?
 
Samo prebaci switch na biosu na drugu poziciju
Ili to ili nadji na netu originalni bios (hint - google vga bios collection) nadji svoj model na techpowerup sajtu , skini atiflash najnoviji i flashuj stock bios. A Sapphire verovatno ima i na sajtu bios okacen, ili mozes da trazis od podrske da ti posalju. Kao sto fingon rece - sve i da nesto s*mjau**mjau**mjau**mjau*s flashovanjem, ima dual bios.

Sent from my SM-N935F using Tapatalk
 
Drugi bios je bio sa istim clockovima , nista skinuo sam sa Sapphire site-a i flashovao i sad radi po "defaultu" . Mada , radilo je i onako ali eto bilo mi je cudno . Hvala u svakom slucaju !
 
Nazad
Vrh Dno