Šta je novo?

Transfer problem

dakula74

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
08.06.2007
Poruke
826
Poena
320
Kad stavim jedan folder gde su mi neke pesme da se kopira na drugi HDD, kopiranje ide veoma sporo ,a HDD active time zakuca na 100%.
Da napomenem ovo se desava sa bilo kod hdd da krenem kopiranje bio SSD ili obican ili NWme disk!
Inace folder je isparvan sve pesme iz njega rade!
HDD.jpg
 
Po ovome što si poslao ti i čitaš i pišeš na isti disk...

Sent from my EML-L09 using Tapatalk
 
Isto se dogadja i kad stavim da kopiram sa ssd-a!
Sa bilo kod HDD-a na PC, ali samo taj folder je problem , on je velicine 2 gb, nekad se sa recimo SSD-a na drugi SSd kopirao za bukvalno sekund!
Evo sa NVME na SSd:
test.jpg
 
Da samo taj folder!Mislim do sad je radio ok, cudno je da nisam nista dodavao u njega bar godinu dana, niti sam sta menjao, kopirao sam ga sa vremena na vreme na neki hdd i to je sve.
 
A jesi li ga prekopirao negde, obrisao sa starog mesta i onda "merio" koliko teba da ga vratis na isto mesto i ponovo prekopiras na tece mesto sa te pozicije?
Da li se isto ponasa ako mu uradis "cat" na drugo mesto u istoj particiji ili ako bi pokusao (mozda je bolje da ne pokusas pre nego ga iskopiras negde) u drugu particiju da ga "katujes"?
 
Koliko fajlova ima u tih 2GB?
Ponasa se kao da postoji gomila sitnih fajlova (tipa 4kb i manje)
 
Ceo disk je u problemu!!! Sad sam tek video.
folder.jpg
U pitanju su obicne pesme po 5 do 10 megabajta, sad ni ostale fajlove ne kopira kako treba!
 
Formatiora disk, ugasio superfech testirao:
perf.jpg
Sad sve radi normalno! Nemam pojma sta je bilo i zasto su tako drasticno pale performanse!

final.jpg
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno