Šta je novo?

Agile, Scrum, Kanban, Lean, Waterfall- upravljanje metodologijom procesa rada?

vatrogasac53

Slavan
Učlanjen(a)
18.06.2008
Poruke
1,409
Poena
375
Pozdrav,

Koju metologiju rada koristite u vašoj firmi, i koji metod rada mislite da je najbolji? Ako imate neki novi koji nije pomenut u naslovu, slobodno napišite i pojasnite zašto je dobar.

Bonus pitanje, da li ste radili neku obuku ili profesionalnu sertifikaciju vezanu za projektni menadžment?


Mi u firmi koristimo Scrum (ili bar pokušavamo), i neki ljudi se nikako ne mogu priviknuti. Mišljenja sam da što je kolektvi veći, sve ga je teže efikasno voditi bez neke metodologije, odnosno vrlo lako sklizne u anarhiju/neefikanost.
 
Mi se pridržavamo Agile metodoligije, dakle Scrum, Kanban. Nedavno sam morao da polažem ITIL Foundation V4 sertifikacioni ispit, ubedljivo najdosadniji ispit koji sam u životu video, nemam blage veze kako sam uspeo da prođem.
 
Mi se pridržavamo Agile metodoligije, dakle Scrum, Kanban. Nedavno sam morao da polažem ITIL Foundation V4 sertifikacioni ispit, ubedljivo najdosadniji ispit koji sam u životu video, nemam blage veze kako sam uspeo da prođem.

Zašto je izbor pao na ITIL, a ne na recimo Scrum sertifikaciju, ili čak PMP (koji je valjda najpoznatiji u sferi projektnog menadžmenta)?
 
Poslodavac tako tražio. Pošto su oni plaćali za predavanja i ispit, niko se nije bunio.
 
Ja sam planirao da uplatim u scrumaliance kurs tj sertifikat ali mi nikako nije jasno kako taj workshop od dva dana moze da ti pruzi bilo sta? Razumem da su preduslovi da vec radis i imas iskustva u odredjenim oblastima ali sve to, i ako su priznati, mi ne lici na nesto preterano korisno za daljo rad.
 
Nezgodno je kad postoji više sertifikacionih tela, recimo za Scrum postoji taj Scrum Alliance (CSM sertifikati) kao i zvanični Scrum sertifikati. odnosno PSM.
Kada je u pitanju iskustvo imaš PMP sertifikate gde se traži iskustvo i edukacija da uopšte mogao da izađeš na test. Takođe mora da se odražava ako želiš da ostaneš u PMP statusu.
 
Metodologija zavisi (kod nas) od tipa projekta.

Certifikacija ili KT sesije od iskusnijih kolega su odlicne.

P.S. CSM se isto obnavljja na dve godine (100 dolara), a PSM ne i tezi je za polaganje (ali ne zahteva obavezan trening od dva dana).
:)

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Mi se pridržavamo Agile metodoligije, dakle Scrum, Kanban. Nedavno sam morao da polažem ITIL Foundation V4 sertifikacioni ispit, ubedljivo najdosadniji ispit koji sam u životu video, nemam blage veze kako sam uspeo da prođem.
i mi prelazimo na ITIL. koliko je boring?
 
i mi prelazimo na ITIL. koliko je boring?

Predavač nije bio loš i većina toga što je pričao je sasvim razumljiva i logična, ali spremanje samog ispita je neviđen smor. Očekuj pitanja tipa da li ovaj apstraktni koncept pripada ovom ili onom apstraktnom konceptu. Ako praktično razmišljaš i ne barataš apstraktnom logikom, problem.
 
Nazad
Vrh Dno