Šta je novo?

HDR materijal

Altru

Slavan
Učlanjen(a)
30.12.2013
Poruke
4,381
Poena
335
skinuo sam čitave sezone nekih par tv serija, i jedini format koji sam našao tako spakovan je bio hdr...tv je 4k i ima hdr, ali očito da mi pored toga treba još nešto jer je slika naravno očajna, isprana sa bledim bojama, na jednoj seriji izgleda kao da je crno bela maltene...puštam sa starijeg beelink android boxa iz kodija...

dakle, šta je od hardvera/softvera potrebno da bi se gledao hdr materijal kako valja? i postoji li neki način da ta slika izgleda koliko toliko pristojnije ako se već nema odgovarajući prateći hardver, ili ako neko nema hdr tv a hdr materijal je jedini koji može da se nađe?
 
Poslednja izmena:
Који ТВ тачно имаш, већина HDR тв нема прави HDR.

Послато са Mi A2 6/128 уз помоћ Тапатока
 
Malo je neverovatno da to ne može da se nađe u SDR varijanti.
 
ajd sad na stranu moze ili ne moze, bar tu seriju nisam uspeo drugacije da nadjem, ali slika je uzas koliko je isprana i vuce na zuto...
 
Možda bi trebao da pročačkaš po podešavanjima boje na TV a nekad je i do serije to što "vuče na žuto".

Npr. The Grand Tour, čini mi se da koriste filtere koji prenaglašavaju boje, kao u reklamama ili na razglednica. Slično i do psihodelije gore bilo i u nekoj britanskoj SF seriji, ne mogu da se setim naziva. U Vikinzima, svi eksterijeri "vuku" na sivkasto-plavičasto. Treadstone, recimo, normalan kolorit.

Tako da, možda je to što vidiš nešto na čemu iz nekog razloga umetnik insistira.
 
imam i irishman film u hdr...isto kao serija, neki zuti isprani tint...serija spy hdr je recimo skoro pa crno bela...

sta je uopste potrebno imati od uredjaja/kablova/softvera da se hdr prikazuje kako bi trebalo? ili je hdr prosto takav? vidim da se na netu dosta zale na tamniju i zutu hdr sliku...

izgleda mi kao jos jedna izmisljotina koja je bajagi bolja...
 
Da li si probao da iste fajlove pustiš preko USB-a na TV-u?
 
A jel ti žućkast HDR i kroz interni plejer TV-a? Ili kad ga nakačiš na komp?
 
Ljudi po internetu kukaju jer je za HDR potreban ili vrhunski LCD ili OLED televizor.

Postoji realna i vrlo primetna razlika u kvalitetu između HDR i SDR materijala. Ako može da se prikaže kako treba, naravno.
 
Da li si probao da iste fajlove pustiš preko USB-a na TV-u?

probao sam malopre, nešto me danas zezao fleš...irishman ima baš neki sempl i njega sam pustio, to je sam početak sa de nirom u kolicima...jeste dosta bolje, i dalje je tu neki žuti tint ali je kontrast daleko bolji i njegovo lice preko usb na tv sad ima daleko prirodniju boju, a i oštrina je bolja...

sad, kako to i taj kvalitet postići preko android boxa je drugo pitanje...probao sam da umesto movie moda stavim normal na tv, i tu takođe bude nešto bolje, prirodniji kontrast i boje, ali sama slika i pokreti su dosta neprirodni...pa sam opet vratio na movie mode...
 
Poslednja izmena:
Nikako, jer očigledno taj android box ne može da dekoduje hdr, pa samo propusti video bez hdr informacija i zato dobijaš tu ispranu sliku.

Vidi tačan naziv box-a, izguglaj specifikacije i ako se nigde ne spominje hdr, to je što je.
 
beelink mxIII mini, pominje se hdr, ali ko što vidimo ne znam jel pominjanje dovoljno...:)
 
Irishman ima žuti tint i u SDR-u, fora da deluje starije.
 
Poslednja izmena:
žena navalila da gleda neku netflix seriju what if, ali se i njoj ne sviđa slika...a iz nekog razloga neće ni da se prebacuje na fleš :smash: sad sam našao neki 1080p običan rip...ubuduće dakle hdr na fleš pa direktno u tv...
 
Nazad
Vrh Dno