Šta je novo?

Huawei P40/Pro/Lite

Dal je moguce da su ostali na fhd.. Nema ni stereo..

Mnogo mi se svidja onaj sonijev telefon, gorepomenuti.

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka
 
Biće osoba koja će te ubeđivati da možeš bez onoga na šta si navikao. Džabe sve, mogu oni jedan deo da objasne i pomognu korisniku ali da će neko na osnovu toga da promeni mišljenje i da tolike pare za telefon, čisto sumnjam. Gms neće i dalje raditi i to je to.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Realno mora baš entuzijasta da se zeza sa ovim ja sam mislio da radi sve kada se klonira kao ono. Delovalo mi je da je procesor odličan na p40lite , a IPS ekran im je već duže vreme odličan (bar meni), pa sam pomislio možda nije loša kupovima. Ipak nije vredno zezanja.

Sent from my Moto Z (2) using Tapatalk
 
Marketing Huawei-a je toliko jak da me uopste ne bi cudilo da neki cak progutaju to sto nema Google servise i uzmu telefon preko operatera (a verujem da ce prokleti tu odluku posle maksimalno mesec dana koriscenja, pogotovo oni koji nisu toliko vični u tehnoloskom smislu). U Srbiji (i ne samo u njoj), citajuci i slusajuci komentare, stekao sam utisak da je Huawei dostigao nivo Apple fanbojizzma od pre nekoliko godina.

Edit: nego, jel to Peca cita vec pripremljen tekst dok snima video? Uopste mi ne deluje kao da spontano prica i zato mi je cesto tesko da odgledam review do kraja.
 
Poslednja izmena:
Ovaj mrhowistheboss je toliki očaj da je strašno. Za određenu količinu novca bi rekao da nokia 3310 ima bolju kameru od bilo kog drugo telefona.

Sent from my Samsung Galaxy S10 Plus using Tapatalk
 
Drug uzeo P40 Lite, crni, prelep, za 35k, sto je po meni skroz korektno.
Znao je sta uzima, i cega se odrice. Malo sam ga cackao.
On nije nista klonirao, jer mu je prethodni fon crkao.

Sto se tice telefona prelep stvarno, taman je u ruci, odlican IPS, sve leti, kamere nisam zagledao.

Sto se tice aplikacija, skidao je sve sa Galerije i Amazon Store; Viber, FB, Messenger, Instagram sve uredno radi i stizu notifikacije, neko je izvalio ovde da ih ne izbacuje... WhatsApp je sideloadovao sa njihovog sajta, isto uredno radi (nisam gledao da li funkcionise backup).
Ima HERE maps mesto google mapa, Moovit sam video, Deezer... Uglavnom ono sto sam ja video radi kao i inace...
Malo sam lutao po galeriji i video sam i da ima domacih aplikacija, tipa info portala i slicno...

Meni deluje sasvim ok stvar za nekoga kome sinhronizacija sa Google ekosistemom nije presudna stvar, odnosno moze da zanemar...

Kako god, daleko je od neupotrebljivog telefona, bar nece biti takav za sve.
 
Slazem se u potpunosti, a kako vreme prolazi bice sve vise i globalnih i lokalnih aplikacija u App Gallery.

Sent from my EML-L29 using Tapatalk
 
Drug uzeo P40 Lite, crni, prelep, za 35k, sto je po meni skroz korektno.
Znao je sta uzima, i cega se odrice. Malo sam ga cackao.
On nije nista klonirao, jer mu je prethodni fon crkao.

Sto se tice telefona prelep stvarno, taman je u ruci, odlican IPS, sve leti, kamere nisam zagledao.

Sto se tice aplikacija, skidao je sve sa Galerije i Amazon Store; Viber, FB, Messenger, Instagram sve uredno radi i stizu notifikacije, neko je izvalio ovde da ih ne izbacuje... WhatsApp je sideloadovao sa njihovog sajta, isto uredno radi (nisam gledao da li funkcionise backup).
Ima HERE maps mesto google mapa, Moovit sam video, Deezer... Uglavnom ono sto sam ja video radi kao i inace...
Malo sam lutao po galeriji i video sam i da ima domacih aplikacija, tipa info portala i slicno...

Meni deluje sasvim ok stvar za nekoga kome sinhronizacija sa Google ekosistemom nije presudna stvar, odnosno moze da zanemar...

Kako god, daleko je od neupotrebljivog telefona, bar nece biti takav za sve.
Ma aplikacije rade, ali push ne radi. Prevod, dok ne udjes u app, ne stiže poruka zbog odsustva GCM-a (Google Cloud Messaging) push sistem.

E sad da li se to nekako zaobilazi, ne znam.
 
Rade push notifikacije ako je developer implementirao HMS.

Mogu oni da naprave zamenu za sve GMS servise (prelistao sam na brzinu HMS, prijatno iznenadjenje, imaju dosta stvari vec zavrsenih), ali bi u postojecim aplikacijama zameniti GMS sa njima(uz adekvatna podesavanja na Huawei stranicama za koriscene servise) i takve ih izbaciti na njihov AppGallery.

Videcemo koliko ce aplikacija biti prilagodjeno. Svakako ne verujem da mogu sami da postignu nesto, ako se udruze sa ostatkom kineskih proizvodjaca kao sto je bilo vesti onda se mozda i postigne nesto.

Sve bi to imalo mnogo vise smisla da su njihovi telefoni kompetenti, sto nazalost nisu. Oni ovde nisu underdog za koji treba navijati, oni su gori od ovih najprodavanijih po odnosu ulozeno/dobijeno i kvalitetu komponenti koje stavljaju. Takodje i softverska podrska nikakva za sve osim flagshipova, a imali su potencijala..
 
Poslednja izmena:
Sad gledam ponudu u Vipu i prvo što mi bode oči je nedostatak bilo kakvog obaveštenja da telefoni nemaju Googletove servise. Mislim da bi ljudima trebalo jasno staviti do znanja šta kupuju.
 
Zašto bi...tipično za nas, uzimaj pare dok se (i gde) se može! A ti lepo otvori biznis i ubacuj ljudima koji budu "prevareni" gp servise [emoji6]

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
 
Mislim da ce tek p40pro plus da parira ostalima.. jer najbolje iz p40 serije nije ugledalo svetlost dana
 
Pojavio se i u Telenoru,ali tamo piše bez Google servisa.

Sent from my SM-A805F using Tapatalk
0b6b985e175f8119db0f1b114bb86a88.jpg
 
Poslednja izmena:
Poznate neke informacije o odabiru proizvođača ekrana za Huawei P40 liniju telefona, odabir otkriva i neku vrstu Huawei rangiranja istih:

Huawei P40 Pro+ | 6.58" OLED / 1200x2640 / 90Hz | proizvođač: isključivo Samsung (South Koreа)
Huawei P40 Pro | 6.58" OLED / 1200x2640 / 90Hz | proizvođač: BOE (China), LG (South Koreа), Samsung (South Koreа)
Huawei P40 | 6.11" OLED / 1080x2340 / 60Hz | proizvođač: isključivo BOE (China)

https://www.sammobile.com/news/huawei-p40-series-use-samsung-oled-screens/
 
Samo da nuje LG pa da se jave poznati problemi koji su bili na mate 20 pro
 
Zna li se tacan broj nita osvetljenja,nasao lose je dalje
 
Poslednja izmena:
Samo da nuje LG pa da se jave poznati problemi koji su bili na mate 20 pro
Za P40 Pro i LG je u miksu. Vreme će pokazati da li to znači i probleme. Verovatno svaki proizvođač može da napravi grešku. Ipak nije za očekivati da ih ne isprave ili iznova doveka prave.
 
Sad gledam ponudu u Vipu i prvo što mi bode oči je nedostatak bilo kakvog obaveštenja da telefoni nemaju Googletove servise. Mislim da bi ljudima trebalo jasno staviti do znanja šta kupuju.
Kako ne piše? Ja gledam od prvog dana i isto piše.
2fd1afd321b1130f7078c501ba985b9b.jpg


Sent from my Nokia 8 Sirocco using Tapatalk
 
Ovo je ubačeno naknadno. Proverio sam strane za P40Pro, P40 i P40 lite i ni za jedan nije stajalo ovo obaveštenje koje sada stoji i koje apsolutno pozdravljam. Ne bi pisao ovako nešto da ga je bilo.
 
Ne ovaj telefon, nego nijedan proizvođač nema šanse da opstane bez Google servisa.
 
Na kineskom tržištu će svakako opstati, a, nije isključeno i na globalnom, videćemo kakvi će biti prodajni rezultati P40 serije. Još uvek postoji štos za instaliranje GMS, a HMS i AppGallery su ozbiljno napredovali, sve je više aplikacija, pa i domaćih (pre svega mislim na bankarske). Mislim da je jedan od većih nedostataka bio izostanak Google mapa (mislim na app, rade u browser-u), ali HERE mape su dobra zamena.

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka
 
Jedina sansa za Huawei je da nekako natera i oppo i xiaomi da izađu iz Google ekosistema ,ali to sada deluje kao nemoguća misija

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Nema šanse, pogotovu što obe kompanije beleže značajan rast. U biznisu nema solidarnosti, samo profit i interes.
 
Možda se odnosi između USA i Kine i popisne. Svašta se dešava, da je neko pričao da je moguća ovakva situacija na globalnom nivou, rekli bi mu da je lud .

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka
 
Bogami, moguce.

Citam da bi trenutna situacija mogla uticati na popustanje sankcija, odnosno dopustanju izuzeca Googlu da posluje sa Huaweijem.
Pre neki dan se oglasio jedan od njihovih i rekao da bi voleo da Google usluge i aplikacije budu dostupne preko Galerije.

Sad su Kinezi dobri svima a i jaci od svih, moglo bi to doneti promene.
 
Nazad
Vrh Dno