Šta je novo?

Huawei P40/Pro/Lite

Nisam očekivao da svih 60 telefona u MTSu uz koje ide sat odmah budu prodati. Bar tako kažu u jednoj poslovnici.
Verovatno ljudi ni ne znaju šta će ih snaći kad im budu stigli telefoni. Trebalo bi da na sajtu stoji napomena da telefoni ne dolaze sa gp servisima jer će operateri sebi natovariti bedu na vrat kad neupućeni kupci budu zvali da se bune što nemaju playstore. Na kraju im mts neće uvažiti reklamaciju a ti telefoni će završiti na kupujem prodajem za 500e

P30 Pro
 
Eto za mesec dana gomila "neispravnih" i "replika" P40 Pro na oglasima za 400e. :d
 
P40 Pro bi mogao biti dobar apgrejd za onog ko prelazi sa P30, a onaj koji vec ima P30 Pro nije neki revolucionarni apgrejd.

Poslato sa ELE-L29 pomoću Tapatoka
 
Da me ne shvatite pogresno, ali ko ima p30pro nema potrebe da menja za p40pro/+, vise gubi sto nema gms.
Jedini tel za sad koji vredi uzeti i koji je ostavio utisao je oppo od androida, za ios nemam potrebe nista da kazem, kome odgovara ios uzimaj bez razmisljanja.
Ovo je otislo u debeli off, moderatori neka izbrisu ako smeta, ali ovo je moje razmisljanje i glavni razlog je sto nema gms.

Послато са SM-G955F помоћу Тапатока
 
telefon koji ima softversku podrsku 2 godine nikako ne moze biti preko 800€....tacka


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Ovaj ima softversku podršku 0. Ne znam kako su zamislili da ažuriraju telefon na Android 11/12. Jedino što mogu da ažuriraju je EMUI. Ok skin ima dosta više opcija od klot Androida, često je generacijama ispred klot Androida po broju funkcija i sitnica, ali da ostane na verziji Androida sa kojom je izašao...nije baš dobra ideja. Jedino ako ne guraju preko PC i nekog njihovog programa za flešovanje (kao Mi flash, Odin, Kies)...
 
Ne vidim zašto bi bio problem da upgrade-uju na a11 ili 12, jedino sto će upgrade doći sa zakašnjenjem od par meseci u odnosu na sve ostale. Huawei nema zabranu na Android nego na Google servise.

P30 Pro
 
Prosek proseka, ceo telefon. Kamera je ništa spec, jedino taj ultrawide što je oštar. Nego sunce ti poljubim šta je bre ovo sa S20 Ultra, na kojim drogama su samsung camera software developeri. Rembrandt i vodene boje...



Po meni ovo je RIP za Huawei za sad, pogotovo što nema Google servisa, ćao sva tržišta osim kineskog. Ne mogu ni da kažem da je šteta, toliko boljih kineza ostaje u trci. Oh well.
 
Da li je neko pokušao taj transfer sa starog Huawei telefona na novi koji nema Google Apps i da može da potvrdi da to radi? Gledam telefon za suprugu i ovaj p40lite stvarno izgleda odlično ,a cena je pristojana. Jedino mu je nedostatak gappsa minus za ovu cenu.

Gesendet von meinem Moto Z (2) mit Tapatalk
 
P40 lite je tresina.
Za 250-300eur koliko kosta bolje uzmi zeni neki xiaomi, realme, motorolu...

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Da li je neko pokušao taj transfer sa starog Huawei telefona na novi koji nema Google Apps i da može da potvrdi da to radi? Gledam telefon za suprugu i ovaj p40lite stvarno izgleda odlično ,a cena je pristojana. Jedino mu je nedostatak gappsa minus za ovu cenu.

Gesendet von meinem Moto Z (2) mit Tapatalk

Imash video na bench youtube, peca je uradio. Tacno vidis koje aplikacije nisu podrzane odma.


https://www.youtube.com/watch?v=kNZRoX345yY&t=1609s
 
Znači truba ipak ne radi sve kada se klonira . Razumem ja šta mi kažete da ima boljih alternativa, ali za žensko je ipak interesantnije Samsung, Huawei i Apple

Gesendet von meinem Moto Z (2) mit Tapatalk
 
E sad si lupio i ostao ziv. Ja bs mislim da 90% ljudi ne bi skontalo razliku.
Sta toliko fali sto 99% korisnika koristi?
NE RADI
maps (moze is browsera)
gmail (moze is browsera)
youtube (moze is browsera)
RADI:
waze
android auto
 
Bas mi se daje 1400 eura da ulazim na youtube iz browsera....


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ne rade sve igre i aplikacije koje imaju sinhronizaciju sa google akauntom , a to nije mali broj.



Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
E sad si lupio i ostao ziv. Ja bs mislim da 90% ljudi ne bi skontalo razliku.
Sta toliko fali sto 99% korisnika koristi?
NE RADI
maps (moze is browsera)
gmail (moze is browsera)
youtube (moze is browsera)
RADI:
waze
android auto

Ne rade push notifikacije, ne rade back-upovi na Google Drive, ne radi 99% aplikacija koje koriste lokaciju (jer se lokacija dobija preko Google servisa).

Prakticno vecina stvari ne radi.

Da bi ti stigla notifikacija na chat aplikaciju moras da udjes u nju, vazi i za bilo sta drugo. Tu se prica o smartfonu zavrsava.

Na globalnom trzistu, za 99% ljudi takav telefon je neupotrebljiv, sve ostalo su lazi i marketing.
 
Poslednja izmena:
Viber ispada notifikacija
Whatsapp ispada notifikacija.

Ne rade backupi na google drive.
Location ide preko tomtom.

Pogledajte stvarno benchmark video sto je izasao pre predstavljanja p40 o migraciji na telefon bez google servisa ako se vec licno niste sreli sa telefonom bez google servisa.
Nemojte da sirite rekla kazala i sta vi mislite o tome da nece raditi.

Mnogo je za bilo koji telefon 1400e, a ne za huwei, ali huawei p40 PRO ima preporucenu cenu od 999e.
 
Poslednja izmena:
Najgore što će ljudi da kupuju ovaj telefon nemajući pojma da nema gms. Al' će biti kukanja.
Prosečan korisnik nema pojma šta je apk fajl, nemojte očekivati od njih da sami skidaju aplikacije i instaliraju, a tu je i redovno apdejtovanje tih aplikacija..

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Viber ispada notifikacija
Whatsapp ispada notifikacija.

Ne rade backupi na google drive.
Location ide preko tomtom.

Pogledajte stvarno benchmark video sto je izasao pre predstavljanja p40 o migraciji na telefon bez google servisa ako se vec licno niste sreli sa telefonom bez google servisa.
Nemojte da sirite rekla kazala i sta vi mislite o tome da nece raditi.

Mnogo je za bilo koji telefon 1400e, a ne za huwei, ali huawei p40 PRO ima preporucenu cenu od 999e.

Koliko aplikacija mislis da je prilagodjeno da radi? Preko cega radi SafetyNet API koji koriste vecina aplikacija kojima je sigurnost bitna (bankovne, ali i npr. McDonalds aplikacija)?

Najvece aplikacije bice prilagodjene, velika vecina ostalih nece. Opet tvrdim, bez barem side-loadovanih GMS nema sta da trazi, koliko god ga reklamirali domaci.

To je ceo jedan "ekosistem" koji svaka aplikacija koristi na svoj nacin. Realno vecina ce raditi u smislu da ce se pokretati i da ce raditi odredjene funkcije, ali velika vecina nece raditi skroz kako treba i tu se prica zavrsava.
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
Peca na videu o Huawei telefonima bez Google servisa zvuči kao mi koji smo do pre koju godinu koristili BlackBerry. Ovo radi, ovo ne radi, bez ovoga mogu, ono ću sa računara, ovo može zaobilaznim putem... Prosečni korisnici neće to gledati na taj način.
 
U radnjama kod kupovine bice osoba iz huawei kako i sta ce vam pomoci za sada je tajna, ali bice srecni kupci.
 
Nazad
Vrh Dno