Šta je novo?

Huawei P40/Pro/Lite

P30 pro je i dalje bolji mobilni , i to isključivo zbog google servisa :)

Sutra se ceka prezentacija telefona koji stvarno moze malo da uzdrma galaxy seriju , a to je mi10 pro :)

Sent from my MI 8 using Tapatalk
Pre bih rekao da se ceka oneplus 8 pro to ce da bude opak telefon.[emoji3]

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Kad bih morao baš da biram bez razmišljanja bih pazario Oppo Find X2 Pro Orange leather. Ovaj P40 Pro ne bih uzeo u razmatranje.
 
Baš sam gledao ovo što si okačio, na 12.5mpx. Pogledaj računaljku koliko je mutna, crna slova u gornjem levom uglu kako su razmazana i stopljena sa biserima, magarence koliko je mutno, sudovi ispod njega isto stopljeni, paradajz nigde teksture nema sve umrljano. Jeste da S20 dosta izoštrava, ali ovo sve stopljeno i razmazano na P40 Pro. Čak sam upoređivao i sa P30 Pro, mnogo bolje fotke pravi (ako izuzmemo gumice pored novčanice koje su stopljene).

To studijsko poredjenje je samo jedan deo. Dodao sam Pixel 4 XL (za instant fotografisanje najbolju, a istovremeno najprehajpovaniju smartfon kameru): https://www.gsmarena.com/piccmp.php3?idType=5&idPhone1=10152&idPhone2=9895&idPhone3=10040
Ni Pixel kamere nisu savrsene, kao sto se misli.

P40 Pro fotografije iz GSMA testa deluju odlicno, i bez ikakvog poredjenja malo bolje u odnosu na vecinu konkurencije, jer to omogucavaju trenutno najveci senzori u smartfon svetu. Malo vecu razliku mogu da naprave iskljucivo u low-light uslovima i uz tripod i rucna podesavanja, tu ce ''fizika'' doci do izrazaja.

Ali su razlike toliko male da su manje-vise nebitne, posebno u vreme instant P&S fotografisanja, za razne soc. mreze, gde se 99% fotografija ionako provlaci kroz teske filtere, koji najcesce toliko degradiraju fotografije da je nebitno da li su snimljene sa S2 ili S20 Ultra Samsungom :d

Huawei i placene redakcije/jutjuberi ce hajpovati P40 Pro kameru kao da je ubedljivo najbolja na svetu, kao i sam uredjaj, a to je daleko od istine. Odlican telefon, u skladu sa 2020 klasom, ali uz nekoliko ozbiljnih mana, prva i najveca se zna, ostale su uzasna pilula, nedostatak stereo zvucnika, Bugari kazu i da su 4k/60fps snimanje i night mod ispod ocekivanja. Sve te mane po ovoj ceni, totalno neisplativa kupovina pored S20+/Ultra, dolazece Xperie 1 MK2, LG V60, OnePlus 8 verzija itd.
 
Poslednja izmena:
Fantazija je novi model. Dodatni plus za mene sto nema google.
Svako bira po svom novcaniku i ukusu, kao i potrebi, definitivno najljepsi i najbolji model trenutno tako da ovi negativni komentari ne mogu da prodju.

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 
Fantazija je novi model. Dodatni plus za mene sto nema google.
Svako bira po svom novcaniku i ukusu, kao i potrebi, definitivno najljepsi i najbolji model trenutno tako da ovi negativni komentari ne mogu da prodju.

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
Najbolji i najlepsi?A po cemu to?Niti je najbolji a daleko od toga da je najlepsi.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
As expected, the P40 will cost 799 euros, the P40 Pro will be available in stores for around 999 euros - without Google services.

Znaci p40pro Plus 1300e ? :) Bogovi , mada mi je onaj beli od keramike prelep.

I koja je ovo rezolucija ekrana na p40pro nije ni fullHD ni 2k ?

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Jeftiniji je od s20+ u vipu .. stvarno steta sto nema Google servise :)

+ Se dobija i onaj sat koji moze da se proda za oko 170e cenim.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Sve ovo lepo izgleda, ali nazalost bez gms ce da prodje kao i m30 serija (za Evropu pricam). Za sada najveci utisak na mene je ostavio oppo find x2 pro, ali ni njega necemo videti kod nas.

Послато са SM-G955F помоћу Тапатока
 
Ima ga i u mts-u, cena uz najmanji paket je oko 5k mesecno :)
 
I koja je ovo rezolucija ekrana na p40pro nije ni fullHD ni 2k ?

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Rezolucija je 1200p, nešto između 1080p i 1440p





Jel ima negde da se vidi kako izgleda video? Jel i dalje *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau* ili je nešto poboljšan?

P30 Pro
 
I to budzenje nisam siguran koliko je isplativo. Imao sam dosta iskustva sa kineskim telefonima na kojima nabacis google servise ,ali nikada oni ne rade kao oni telefoni sto ih imaju native..

Tako da se ja ne bih uopšte uzdao u google servise kada bih isao na ovaj mob

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Za mene je razocaravajuce da P40 nema bezicno punjenje, a ipak je flagship u 2020oj godini i zadzali su zicno punjenje na samo 22,5W.

Poslato sa ELE-L29 pomoću Tapatoka
 
I to budzenje nisam siguran koliko je isplativo. Imao sam dosta iskustva sa kineskim telefonima na kojima nabacis google servise ,ali nikada oni ne rade kao oni telefoni sto ih imaju native..

Tako da se ja ne bih uopšte uzdao u google servise kada bih isao na ovaj mob

Sent from my MI 8 using Tapatalk
Slažem se. Ali ima ovaca/pametnjakovića...
 
Pitanje jel u Srbiju dolazi 5G verzija i da li ce imati esim ?

Kod madjara vidim je 5G za isto para.
 
Mislim da njihov soc jedini na svetu ima integrisani 5g modem.. to je jedan od razloga zašto su popili zabbranu od USA

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
9c7894d1bf6368c8f1fba6f934d51986.jpg

39bd3a557b730af7e00aeed08ae13b20.jpg

P40 Pro
 
Najruznija piluila ikada, jos od dva kamera senzora jedan depth senzor (tacnije ne sluzi nicemu, jer bokeh efekat moze da se postigne i sa jednom kamerom).

Samsung je napravio ovaj fail sa S10+, s razlogom svi modeli S20 i Note 10 serija nemaju beskoristan depth senzor koji oduzima povrsinu ekrana.

Nema stereo zvuk, nema 120Hz ekran iako je rezolucija bliza FullHD nego QHD. Punjenje preko kabla sporo za taj segment.

Ledja telefona prelepa, hardver kamere dobar.

Summa summarum, telefon (P40 Pro/Plus) i sa G servisima nije nesto posebno i nije konkurencija za S20 seriju, P40 je fail svakako jer nema ni IP68, ni bezicno punjenje i ima 1080p ekran, prakticno midrange telefon sa flagship chipsetom i OIS-om. Zapravo OIS samona Zoom kameri kod P40, kakav fail od telefona.

Kad treba da udare najjace i pokazu da mogu napraviti dobre telefone i bez G servisa, oni se drze stare strategije pravljenja inferiornih telefona i ulaganja u marketing. S obzirom na ovaj fail i fail sa proslom P serijom (gde je u odnosu na konkurenciju jedina prednost bila Gal Gadot reklama), nije mi zao sto su u ovakvoj situaciji sa telefonima.
 
Poslednja izmena:
Najruznija piluila ikada, jos od dva kamera senzora jedan depth senzor (tacnije ne sluzi nicemu, jer bokeh efekat moze da se postigne i sa jednom kamerom).

Samsung je napravio ovaj fail sa S10+, s razlogom svi modeli S20 i Note 10 serija nemaju beskoristan depth senzor koji oduzima povrsinu ekrana.

Nema stereo zvuk, nema 120Hz ekran iako je rezolucija bliza FullHD nego QHD. Punjenje preko kabla sporo za taj segment.

Ledja telefona prelepa, hardver kamere dobar.

Summa summarum, telefon (P40 Pro/Plus) i sa G servisima nije nesto posebno i nije konkurencija za S20 seriju, P40 je fail svakako jer nema ni IP68, ni bezicno punjenje i ima 1080p ekran.

Kad treba da udare najjace i pokazu da mogu napraviti dobre telefone i bez G servisa, oni se drze stare strategije pravljenja inferiornih telefona i ulaganja u marketing. S obzirom na ovaj fail i fail sa proslom P serijom (gde je u odnosu na konkurenciju jedina prednost bila Gal Gadot reklama), nije mi zao sto su u ovakvoj situaciji sa telefonima.
Slozio bih se sa tobom donekle,opet mislim da je p40 pro plus odlican telefon samo oni jos ludji od samsunga pa udarili cenu u nebesa.Sa druge strane cudi me da nasi operateri uopste uzimaju u ponudu p40 i p 40 pro a verovatno i kasnije plus model kad krene u prodaju.Mada mislim da ce opet biti dosta ljudi koji cega uzimati na ugovor i pored ove situacije,svakako vise nego mate 30 pro.Al gemeralno se slazem sa tobom da i pored toga sto se samsung nije nesta preterano potrudio oko s20 serije opet je sve na svom mestu.Kako sam skuzio samsung radi samo kolko im je dovoljno da su najjaci,a sa note serijom zavrse godinu bas kako treba.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Tačno od ove pilule ne mogu ni obaveštenja da stanu gore. :d a pilula i duža i deblja od one na S10+. Kakav dizajn. :)
 
Cak i P40 lite ima 40W punjenje, a P40 22,5W.
Ne znam koja im je to logika.

Poslato sa ELE-L29 pomoću Tapatoka
 
Nisam očekivao da svih 60 telefona u MTSu uz koje ide sat odmah budu prodati. Bar tako kažu u jednoj poslovnici.
 
Na kraju krajeva, iphone 11 pro i pro max najbolje opravdavaju cenu. Najlepsi su, najaci hardware, najbolje izbalansirane kamere i video. Okreni obrni jedini oni vrede taj novac koji traze.
 
Daleko od toga da vrede taj novac. Ali realno najbolja opcija za kupovinu kome ne smeta notch i ios.
 
Na kraju krajeva, iphone 11 pro i pro max najbolje opravdavaju cenu. Najlepsi su, najaci hardware, najbolje izbalansirane kamere i video. Okreni obrni jedini oni vrede taj novac koji traze.
Hardver ok,najlepsi sigurno nije,kamere kolko nesto ljudi pricaji ja nevideh nista specijalno.Ako cemo realno po oglasima najbolja opravdava cenu note 10 plus pogotovu ako se naleti na snap verziju jedino za garanciju problem.Ni 20 ultra ni ajfon ne vrede tih para kamoli p40 bez google i jos dosta stvari.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Ako uporedimo sta drugi nude, onda ip vredi...naravno voleo bih ja da su 500e :)
 
Ip najmanje opravdava cenu ako cemo realno.
Po meni je Huawei opasno promasio sa prednjom stranom telefona P40 pro, tj displejem. Mnogo ruzno izgledaju ovi previse zaobljeni uglovi i ova pilula. Drugo nema stereo jos uvek. Zadnja strana je odlicna. Najlepsa od svih. Iako lici na S20 seriju ovo je puno ozbiljnije uradjeno.
Sto se mene tice i da ima GS ne znam dal bio menjao Note za njega.

Note 10+
 
Nazad
Vrh Dno