Šta je novo?

Huawei P40/Pro/Lite

Stigao mi je konačno P40!
Odmah je pao update na poslednju verziju, pa hard reset. Uglavnom voli da uradim clean flash na poslednju verziju ali nisam siguran kako to ide sa huaweijem.

Prvi utisci:
+ Kamere razbijaju - ispod je slika sa 3x zoom na auto, samo auto Edit u gallery
+ Lepo je opet imati telefon koji nije preveliki
+ Jako fin zvuk na zvučniku
+ Siv telefon deluje prelepo i jako elegantno

- poklopac baterije deluje kao da je od plastike - ne sećam se da sam na primerku u prodavnici zapazio ovo, mislio sam da gorilla glass?
- displej ima neki green tint, znate ono na amoledu kd se pogleda pod ekstremnim uglova, sve dobije neki zelenkasti odsjaj/notu? Ovde mi to deluje suviše ekstremno, na nekih 45 stepeni se pojavljuje umesto na preko 100 stepeni

Najveća briga mi je bila baterija. Deluje za sad ok, smo sm ga dopunio do 100%, videćemo kroz par ciklusa ali mislim da će držati jako dobro.
dd032f3c25147f0c00d44a71dccb8230.jpg
204ef2d5c45afc1509ab0a38039fc56f.jpg
c8214cbf6eafe1ab519e000f02fa78f9.jpg


Sent from my ANA-NX9 using Tapatalk
 
Green tint je na BOE panelima, cesta pojava nazalost. Nije ti zapao LG panel

Sent from my Mi 10 using Tapatalk
 
Nije, i ako jeste onda na bolje...cijeli dan na 4G...SoT 9:30



Upravo pričita da će P50 serija imati 200x binokular zoom. Binokular je super ali 200x...vjerojatno opet neupotrebljivo kao i sadašnji 100x


Gesendet von meinem ELS-N39 mit Tapatalk

OVO JE LUDO! Ova količina SOT!!!!
 
Koliko znam, BOE ide na sve p40 modele, p 40 pro je mešavina ostalih ( 3 ), dok tek na plus imamo bez mešanja najbolji ekran.
Majstore nek te služi!

EDIT:

Inače meni će biti žao ukoliko, kad izbace "duel" camera sistem na prednjoj. Meni pilula ne smeta uopšte, ne znam zašto ljudi drame. Bukvalno svi zaborave na to, a ja bih uvek birao pre funkcionalnost ispred izgleda.
 
Poslednja izmena:
Ja sam nazalost danas prodao P40. Presudan je bio faktor posla jer mi apk nisu radile u pozadini i onda sve dobijam sa zakasnjenjem ili tek kada udjem u apk.
 
Green tint je na BOE panelima, cesta pojava nazalost. Nije ti zapao LG panel

Sent from my Mi 10 using Tapatalk


Koliko znam, BOE ide na sve p40 modele, p 40 pro je mešavina ostalih ( 3 ), dok tek na plus imamo bez mešanja najbolji ekran.
Majstore nek te služi!


Nažalost nisam znao za to, nisam očekivao tako nešto na praktično flagship telefonu. Nije da mi nešto preterano smeta sad, ali ne pamtim da sam imao takav tint pod malim uglom čak ni na Lumiama pre 5-6 godina. U odnosu na Mi 9T deluje mi lošiji ekran, malo blede boje, mada mi to ne smeta ali očekivao sam da je bolji, ipak je telefon bar jednu klasu iznad.

Ja sam nazalost danas prodao P40. Presudan je bio faktor posla jer mi apk nisu radile u pozadini i onda sve dobijam sa zakasnjenjem ili tek kada udjem u apk.

Zar nisi to uspeo u podešavanjima da rešiš? Onaj app management/launch? ja nemam problema s tim na P40 lite...
 
Prestao je da radi iz nekog razloga. Teams recimo ne radi. Outlook mi kasni uvek.
 
Nažalost nisam znao za to, nisam očekivao tako nešto na praktično flagship telefonu. Nije da mi nešto preterano smeta sad, ali ne pamtim da sam imao takav tint pod malim uglom čak ni na Lumiama pre 5-6 godina. U odnosu na Mi 9T deluje mi lošiji ekran, malo blede boje, mada mi to ne smeta ali očekivao sam da je bolji, ipak je telefon bar jednu klasu iznad.



Zar nisi to uspeo u podešavanjima da rešiš? Onaj app management/launch? ja nemam problema s tim na P40 lite...


Duki, nazalost tako je, to oko ekrana bilo je poznato manje više od starta. Nije strašno, ali ljudi su uglavnom išli na p40 pro pa se o tome nije nešto previše pisalo, ali sa vremena na vreme bilo je reči i o tome.
 
A o kakvom se green tintu radi? Kada se javlja?

Sent from my motorola one zoom using Tapatalk
 
ja isto ne vidim da moj p40 ima green tint problem.
 
Javlja se green tint na pojedinim BOE ekranima, nije pravilo da se kod svakog BEO ekrana javlja, ali da, kod njih je zabaležena pojava ( spram ostala dva proizvođača kod kojih nije ).
 
Čisto informativno...Google Messages aplikacija od 31.3. prestaje raditi na necertificiranim uređajima, a to su valjda samo Huawei uređaji.

Gesendet von meinem ELS-N39 mit Tapatalk
 
Čisto informativno...Google Messages aplikacija od 31.3. prestaje raditi na necertificiranim uređajima, a to su valjda samo Huawei uređaji.

Trebali su staviti od 1.4. :) Bio bi vrh da ne radi sms :)
 
Čisto informativno...Google Messages aplikacija od 31.3. prestaje raditi na necertificiranim uređajima, a to su valjda samo Huawei uređaji.

Gesendet von meinem ELS-N39 mit Tapatalk

Malo glupo pitanje mozda, ali sta ce biti sa Huawei sertifikovanim uredjajima? Hoce li povuci i njih?
 
Ne bi trebalo, pisalo je samo ne certificirani uređaji.

Gesendet von meinem ELS-N39 mit Tapatalk
 
A o kakvom se green tintu radi? Kada se javlja?

Sent from my motorola one zoom using Tapatalk
Kad gledaš u ekran pravo, pod 90 stepeni uglom, nema ničega, međutim kad gledaš sa strane, recimo pod uglom od 60ak stepeni, ceo ekran dobije zelenkast sjaj, sve boje malo povuku n zeleno. Kod svih AMOLED ekrana sam to primetio, ali samo pod ekstremnim uglovima, ovde nekad primetim kad samo malo zakrivim telefon, zavisno od osvetljenja. Kod IPS npr kad pogledaš pod tako nekim uglom počne da probija osvetljenje kroz crnu i da blede boje. U suštini nije to ništa problematično, samo nisam očekivao to na uređaju ove klase.

Pustio sam ipak tamo u recovery da telefon sam preflešuje poslednju verziju softvera, uradio hard reset i pobrisao i blokirao od aplikacije sve nepotrebno (tipa aitouch, onaj Huawei ekvivalent Google lens-u, itd), i ovo je neki rezultat na drugom punjenju. Mislim da je ovo odličan rezultat, deluje obećavajuće.

Sent from my ANA-NX9 using Tapatalk
1fa1214c588516c96a2be8b1311da2c8.jpg
 
Poslednja izmena:
Kad gledaš u ekran pravo, pod 90 stepeni uglom, nema ničega, međutim kad gledaš sa strane, recimo pod uglom od 60ak stepeni, ceo ekran dobije zelenkast sjaj, sve boje malo povuku n zeleno. Kod svih AMOLED ekrana sam to primetio, ali samo pod ekstremnim uglovima, ovde nekad primetim kad samo malo zakrivim telefon, zavisno od osvetljenja. Kod IPS npr kad pogledaš pod tako nekim uglom počne da probija osvetljenje kroz crnu i da blede boje. U suštini nije to ništa problematično, samo nisam očekivao to na uređaju ove klase.

U pravu si, kad se postavi osvetljenje na maximalno se najbolje vidi.
 
Kakva je baterija ? Pitanje za one koji su prešli sa p30 pro? I koje su vam prednosti i manje u odnosu na p30 pro? Google mi nije problem, to izostavite
 
Kako da podesim dark mode u browseru kod p40 pro? Nemam google servise.
Dakle, sadrzaj je light, a podesavanja jesu dark kako i treba.
 
Kako da podesim dark mode u browseru kod p40 pro? Nemam google servise.
Dakle, sadrzaj je light, a podesavanja jesu dark kako i treba.

Edge browser ima dark mode.
A ima neki sajtovi koji forsiraju belu pozadinu, kao na primer KP. Za njih treba Kiwi broser i Dark Reader ekstenzija.
 
Ima neko rešenje za sledeći problem: imam P40 lite i uparen sat samsung gear s3, svaki put kada uključim kameru ili startujem igricu gubi se veza između sata i telefona?

Sent from my JNY-LX1 using Tapatalk
 
Ima ih ljudi ovde koji su prešli, javiće se neko. Može slobodno da stavi +/- šta se dobija kao napredak
Išao bih na pro plus verovatno, ali opet da prodam p30p za oko 350e treba još toliko da dodam, ne znam da l se isplati ili da sačekam p50 pro. Realno menjam ga samo iz dosade a nemam keša za bacanje i isprobavanje

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 
Išao bih na pro plus verovatno, ali opet da prodam p30p za oko 350e treba još toliko da dodam, ne znam da l se isplati ili da sačekam p50 pro. Realno menjam ga samo iz dosade a nemam keša za bacanje i isprobavanje

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka

Ja čekam p50 pro i planiram da sa njim guram naredne 2god jer Kirin 9000 ima i više nego snage za to, kapiram da će kamere biti vrhunske i da neće to nešto mnogo da se promeni za dalje, još autonomija da isprati i nema boljeg telefona.. E sad.. da uzimas 40 seriju, jeste upgrade, za neke velike novce.. međutim razlika između P40 pro i + verzije nije vredna novca koji se traži.
 
Ja čekam p50 pro i planiram da sa njim guram naredne 2god jer Kirin 9000 ima i više nego snage za to, kapiram da će kamere biti vrhunske i da neće to nešto mnogo da se promeni za dalje, još autonomija da isprati i nema boljeg telefona.. E sad.. da uzimas 40 seriju, jeste upgrade, za neke velike novce.. međutim razlika između P40 pro i + verzije nije vredna novca koji se traži.
Razlika je oko 100e na oglasima, nov
Verovatno ću da sačekam p50 ako nekim čudom bude manji od 6,7 pa da uzmem

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 
Ako je samo 100€ razlika po meni se isplati. Bolji display, 512GB prostora, 3x i 10x optički, brže bezžično punjenje.

Gesendet von meinem SM-G998B mit Tapatalk
 
Ako je samo 100€ razlika po meni se isplati. Bolji display, 512GB prostora, 3x i 10x optički, brže bezžično punjenje.

Gesendet von meinem SM-G998B mit Tapatalk

Ukoliko je 100e, onda da..tu bih već morao da razmislim, do skoro je razlika zaista bila neisplativa. Inače, P50 moguće da bude manji od 6,7inča, dok će pro biti tu negde..

Bricooo čekamo detaljno poređenje sa ultrom!

EDIT: iskreno, samo da je Kirin 9000 unutra, a sve ovo da isto što ima p40 pro +, ja bih uzeo bez razmisljanja. Telefon nema mane ni sad, samo ga procesor zeza u današnje vreme oko obradu 60fps 4ka videa. Zato mislim da će P50 biti sex bombastic :D
 
Poslednja izmena:
Upravo čitam da će Biden_ova administracija razmotriti situaciju sa Huawei_om...preispitati će stvari što se tiče sigurnosti i konzultirati sa tehnološkim tvrtkama...čak je i Američka asocijacija za čipove uputila zahtjev administraciji da razmotriti i odobri suradnju sa Huawei na polju čipova.

Gesendet von meinem SM-G998B mit Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno