Šta je novo?

Huawei P40/Pro/Lite

U YouTube vanced neće moći da se loguje kako stvari trenutno stoje, viber i whatsup ne mogu da pristupe backup-u tako da može da se zaboravi na stare poruke, nekome možda nebitno, meni jako bitno.
Od ostalih apk bih izdvojio banking aplikacija bez kojih ne mogu i mape jer na putovanjima koristim isključivo njih, probao sam sve drugo ali mi ne odgovara ništa kao Google mape. Valja napomenuti i da nema update-a tih aplikacija, već mora sve ručno, što meni i nije neki minus.

U vreme kineskih letv telefona sam pravio romove i budžio svašta nešto i nije mi smetalo jer za par stotina eura dobijem telefon sa istim specifikacijama kao 4x skuplji uređaj ali dati 1000eur za telefon koji nije kompletan proizvod, može samo fanboy ili neki entuzijasta.
Ne sumnjam da će p40 serija biti lepo unapređenje u odnosu na moj p30pro, pre svega zbog displeja i novih senzora, ali za svoj novac hoću da budem ispoštovan a ne da me neko pravi budalom.

P30 Pro
+1

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 
Slazem se u potlunosti ..

Meni je ovde zanimljivo sto je Huawei uspeo da ubaci telefon kod provajdera i to bez google pleja , ili su ih delili za dzabe ili po veoma niskim cenama .. provajderi ko provajderi, i majku bi prodali za neki evro vise :)

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Pljustali su pokloni :) vrvt ce i krajnjim korisnicima da daju gt2, wifi punjac, kola, kucu :)
 
Znamo da se u toj prici bench YouTube kanal fino ugradio :)

Ocekujem pricu da je p40pro najbolji telefon na svetu

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Da da, bice sve na ultra, pardon, mega ili giga.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
U YouTube vanced neće moći da se loguje kako stvari trenutno stoje, viber i whatsup ne mogu da pristupe backup-u tako da može da se zaboravi na stare poruke, nekome možda nebitno, meni jako bitno.
Od ostalih apk bih izdvojio banking aplikacija bez kojih ne mogu i mape jer na putovanjima koristim isključivo njih, probao sam sve drugo ali mi ne odgovara ništa kao Google mape. Valja napomenuti i da nema update-a tih aplikacija, već mora sve ručno, što meni i nije neki minus.

U vreme kineskih letv telefona sam pravio romove i budžio svašta nešto i nije mi smetalo jer za par stotina eura dobijem telefon sa istim specifikacijama kao 4x skuplji uređaj ali dati 1000eur za telefon koji nije kompletan proizvod, može samo fanboy ili neki entuzijasta.
Ne sumnjam da će p40 serija biti lepo unapređenje u odnosu na moj p30pro, pre svega zbog displeja i novih senzora, ali za svoj novac hoću da budem ispoštovan a ne da me neko pravi budalom.

P30 Pro
Tako je [emoji106][emoji106][emoji106]

Huawei Mediapad M5 10,8 Pro CMR-AL19
 
U YouTube vanced neće moći da se loguje kako stvari trenutno stoje, viber i whatsup ne mogu da pristupe backup-u tako da može da se zaboravi na stare poruke, nekome možda nebitno, meni jako bitno.
Od ostalih apk bih izdvojio banking aplikacija bez kojih ne mogu i mape jer na putovanjima koristim isključivo njih, probao sam sve drugo ali mi ne odgovara ništa kao Google mape. Valja napomenuti i da nema update-a tih aplikacija, već mora sve ručno, što meni i nije neki minus.

U vreme kineskih letv telefona sam pravio romove i budžio svašta nešto i nije mi smetalo jer za par stotina eura dobijem telefon sa istim specifikacijama kao 4x skuplji uređaj ali dati 1000eur za telefon koji nije kompletan proizvod, može samo fanboy ili neki entuzijasta.
Ne sumnjam da će p40 serija biti lepo unapređenje u odnosu na moj p30pro, pre svega zbog displeja i novih senzora, ali za svoj novac hoću da budem ispoštovan a ne da me neko pravi budalom.

P30 Pro

Postoji mogućnost da se sačuvaju sve viber poruke na kompjuteru i da ih tu imaš. Instaliraš viber na kompjuteru, sinhronizuješ sa telefonom, prebace se sve poruke u kompjuter... Za whatsup ne znam, ne koristim.
Ono što mene udaljava od ovog telefona nije nedostatak gugl aplikacija, nego cena. Imam Mate 20pro i stvarno, osim video snimanja, nemam nikakvu zamerku, ali sam opet mišljenja da su to prevelike pare za telefon, naročito ako uz to još treba da radimo malo "gimnastike".
Inače i ja sam koristio i još uvek imam dva LeTv telefona. Na Le1 pro (ako se sećam naziva) sam nekoliko puta lomio ekran i poslednji kada je zamenjen nešto nije dobro urađeno, a drugi (mislim da je Leeco le 3AI sa mediatekom) je pre 5-6 dana žena polomila. I kod jednog i kod drugog odnos cena kvalitet neverovatni. Tu si potpuno u pravu.
 
Ovo ce u Evropi da prodje samo kod mazohista koji sluze telefonu, a ne telefon njima. :) Gapps sankcije ostaju, pogotovo nakon epidemije korone u SAD... I meni je muka od Kineza, a mogu misliti kolika je muka Trampu&co.
 
Sve je ovde u teoriji moguće ali pričamo o normalnim korisnicima koje neće interesovati previše hakovanje, skidanje apk-a i slično. Koliko god se benchmark potrudio da to ublaži opet nije moguće porediti korišćenje telefona sa gms servisa i bez istih. Ljudi su navikli na to i da bi Huawei uspeo sa hms pričom nije dovoljno da naprave prihvatljivo rešenje nego rešenje koje će u najgorem slučaju biti podjednako kvalitetno kao gms, da bi mogli da prođu na tržištu sa tim. Čak i Apple koji ima svoj ekosistem bi bio u ogromnom problemu da Gugl kojim slučajem zabrani svoje servise i aplikacije na tim uređajima a kamoli Huawei koji još uvek koristi android i teško da će se desiti skoro, ako se ikad i desi da naprave svoj OS.

A da ne komentarišem njihovu odluku da zabrane otključavanje bootloader-a i pre svega ovoga. Time su sve zajednice i ljude koji bi se bavili romovima oterali od sebe ubivši jednu od poenta Android-a.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
U YouTube vanced neće moći da se loguje kako stvari trenutno stoje, viber i whatsup ne mogu da pristupe backup-u tako da može da se zaboravi na stare poruke, nekome možda nebitno, meni jako bitno.
Od ostalih apk bih izdvojio banking aplikacija bez kojih ne mogu i mape jer na putovanjima koristim isključivo njih, probao sam sve drugo ali mi ne odgovara ništa kao Google mape. Valja napomenuti i da nema update-a tih aplikacija, već mora sve ručno, što meni i nije neki minus.

U vreme kineskih letv telefona sam pravio romove i budžio svašta nešto i nije mi smetalo jer za par stotina eura dobijem telefon sa istim specifikacijama kao 4x skuplji uređaj ali dati 1000eur za telefon koji nije kompletan proizvod, može samo fanboy ili neki entuzijasta.
Ne sumnjam da će p40 serija biti lepo unapređenje u odnosu na moj p30pro, pre svega zbog displeja i novih senzora, ali za svoj novac hoću da budem ispoštovan a ne da me neko pravi budalom.

P30 Pro

+100. Odlično rečeno!
 
Или је нешто до мене, или ја из године у годину све теже капирам овај Кинглески језик :)
 
Poslednja izmena:
Bas sam krenuo da pisem to... mumla covek bre nista ga ne razumem...
Nije mi jasno da kad vec radis prezentaciju na engleskom a tako si ozbiljna kompanija, radis je ovako...

A i generalno cela prezentacija... predstavi covek p40 pro plus sta li vec iz unutrasnjeg dzepa... koliko sve ovo amaterski deluje


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Evleeks okačio sliku, dele uz P40 Pro wireless punjač i blutut sluške - 200£ vrednost "poklona".
Bolje da daju P30 kao poklon, veća korist. :d
 
Napred najružniji telefon koji sam video. Dupla ogromna pilula, ćoškovi užasno veliki, nema stereo, nema Gugl podršku, ažuriranja softvera...i sve to za 1000e, ma važi.
 
Koliko mogu da vidim, svi mogu da slave što nemaju GMS.
Počistili bi sve oko sebe ovim čudom...

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 
Poslednja izmena:
Vuvavej aćiv ovo Vuvavej aćiv ono, to je jedino što sam čuo [emoji3]

P30 Pro
 
U Kini ce ici kao alva, a to je trenutno sasvim dovoljno dok se ne sredi situacija na duze staze. [emoji4]
 
Kamera odlicna ali u skladu sa hardverom/ocekivanjima, ne vidim da su sad nesto ''pocistili'' trenutnu/malobrojnu 2020 konkurenciju: https://www.gsmarena.com/piccmp.php3?idType=5&idPhone1=10152&idPhone2=10080&idPhone3=10040

Odlican, skup telefon (u sustini nista bolji u odnosu na konkurenciju), poznati problemi, odlicna autonomija baterije, ubedljivo najruznije displej ''pilula'' na trzistu, to je to, ukratko.
Ok, koliko vidim link poređenje sa S20serijom... Čak i na arena testu su bolji rezultati.
Ali ovo je samo delić slagalice. Tek sledi borba marketing i counter-marketing timova...
A onima koji prate i "razumeju se" - (ovo vremenom postaje sve subjektivnija kategorija, nažalost), mnogo toga biće jasno.
Ne mislim lično, generalno...

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 
Poslednja izmena:
Dal bre samo ja razumem ovog Ćineza. [emoji846] Svi po raznim forumima kukaju, nije toliko loš. Mislim, loliko može da bude, razumljiv je ...

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 
Ko voli ulje na platnu evo idealnog telefona. :d I dalje isti problem imaju.
 
Kakvo ulje na platnu? Ako mislis na maksimalnu rezoluciju, to je ocekivano i normalno, mana vecine high MP kamera, pogledaj studijsko poredjenje semplova koje sam postavio, a onda i na GSMA (12.5MP). Kamera je odlicna u skoro svakom smislu ali opet nema tu nikakvog ''dranja'' i ponizavanja konkurencije, sve ocekivano i u skladu sa hardverom.
 
Kakvo ulje na platnu? Ako mislis na maksimalnu rezoluciju, to je ocekivano i normalno, mana vecine high MP kamera, pogledaj studijsko poredjenje semplova koje sam postavio, a onda i na GSMA (12.5MP). Kamera je odlicna u skoro svakom smislu ali opet nema tu nikakvog ''dranja'' i ponizavanja konkurencije, sve ocekivano i u skladu sa hardverom.
Ma kakvog dranja prezentacija cela oko kamere kao i uvek koja ce biti klasika nista wow u rangu konkurencije.Ne vidim ko bi dao p30 pro za p40 pro na primer.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
1400 eura za p40 pro plus... [emoji23]

Kad smo dotakli onu granicu od 1000 to mi je vec bilo suludo ali za ovo nemam reci...
Telefon ne bi smeo da kosta preko 1000 eura, a moj neki stav je da bi flagship trebao da se krece oko 700-800 eura...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Baš sam gledao ovo što si okačio, na 12.5mpx. Pogledaj računaljku koliko je mutna, crna slova u gornjem levom uglu kako su razmazana i stopljena sa biserima, magarence koliko je mutno, sudovi ispod njega isto stopljeni, paradajz nigde teksture nema sve umrljano. Jeste da S20 dosta izoštrava, ali ovo sve stopljeno i razmazano na P40 Pro. Čak sam upoređivao i sa P30 Pro, mnogo bolje fotke pravi (ako izuzmemo gumice pored novčanice koje su stopljene).
 
P30 pro je i dalje bolji mobilni , i to isključivo zbog google servisa :)

Sutra se ceka prezentacija telefona koji stvarno moze malo da uzdrma galaxy seriju , a to je mi10 pro :)

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno