Šta je novo?

Huawei P40/Pro/Lite

Koliko sam ja upoznat kod fokusiranja se leće ne pomijeraju kod telefona...možda si u pravu ali kad na Sony a6300 radim isto to nema nikakvog crop_a.

P40Pro+ & Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Iskreno ne znam, ovo mi je prvo palo na pamet kao nešto što možda ima smisla, dok je veoma moguće i da je nešto čisto softverski..
 
Da li sa Gogle servisima baterija traje manje nego bez ? Da li je to neko proveravao ?
Čisto sumnjam da GMS ima nekog utjecaja...dok sam koristio bez GMSa SoT je bio 6+ sati od 5:35 do 23:00 sa 100 na nekih 20%, cijelo vrijeme 4G...evo danas sa GMSom od 5:37 do sada 23:00, jutros 20tak minuta na WiFi ostalo sve 4G, 5% baterije i 8h SoT tako da čisto sumnjam da GMS ima bilo kakav utjecaj na bateriju. Uvijek isto korištenje...net,forum,yt,twitter,vijesti, novine...normalna doza wa, viber, razgovori...možda 30tak minuta igranja onih igara za "održavanje" mozga [emoji16]... GPS upaljen, po potrebi BT, sinkronizacija 7 emailova, Cloud, Twitter, Instagram, 90Hz...u biti svaki dan je isti a i rezultati ne odskaču puno iz dana u dan tako da je to neko mjerilo. Kad se sve sabere i oduzme ja zadovoljan.



P40Pro+ & Tapatalk
 
U Private DNS sam ukucao dns.adguard.com da bi mi bile blokirane reklame.Medjutim,primetio sam da mi se tad desava da mi se prekine wifi konekcija,na minut,dva a onda opet proradi.Moze li se nekako resiti da do tog prekida ne dolazi?

Sent from my ELS-NX9 using Tapatalk
 
S vremena na vreme bude problem kod adguard-a, pa ili da ga ne koristis ili da rutujes telefon.
 
Ja koristim AdGuard ali aplikaciju vec dvije godine i nikada nisam imao problema sa konekcijom i odlično radi posao...2 mjeseca 11GB prometa uštedio...ako ne laže [emoji16] a samo broj reklama koje je blokirao



P40Pro+ & Tapatalk
 
Ja sam sa adguardom oko 4godine. Svima koje poznajem sam namestio. Niko vise ne moze bez njega :D

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Koliko sam ja upoznat kod fokusiranja se leće ne pomijeraju kod telefona...možda si u pravu ali kad na Sony a6300 radim isto to nema nikakvog crop_a.

P40Pro+ & Tapatalk

To se zove "focus breathing" i jeste uobičajeno na svakoj optici srednje i niže klase... Tek najskuplji i najkvalitetniji objektivi rade bez te "nus pojave"
 
Zanimljivo da na Sony a6300 i optikom od 200€ (Sony E 55_210mm) koja sigurno ne spada u višu klasu nemam tu pojavu. Kako vidim nije ključno o kojoj se kvaliteti optike radi...čak neki GM objektivi imaju tu nuspojavu, recimo Sony 70-200mm f/2.8 GM od 2000€ ima i to priličan, također Sony 24mm 1.4 GM.
Evo dobar video gdje se vidi focus breathing...čak i na Prime objektivu
https://m.youtube.com/watch?v=tz8lbCrLBEs

Hvala za objašnjenje kako se zove...idem da ispitam moje objektive kako stoje s tim...do sada to nisam ni primjećivao [emoji16]

P40Pro+ & Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ja koristim AdGuard ali aplikaciju vec dvije godine i nikada nisam imao problema sa konekcijom i odlično radi posao...2 mjeseca 11GB prometa uštedio...ako ne laže [emoji16] a samo broj reklama koje je blokirao



P40Pro+ & Tapatalk
Instalirao sam je jutros,ali kad je ona aktivna ne radi mi Zedge aplikacija.

Poslato sa ELS-NX9 pomoću Tapatoka
 
Da li nije moguće koristiti adguard i vnp?

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
 
Je li moguće ili nije moguće? [emoji848]
Ne razumijem pitanje...
Pitaš da li je moguće ili tvrdiš da nije moguće?!

P40Pro+ & Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Vjerojatno, sam AdGuard je "VPN" pa se možda ne podnose.

P40Pro+ & Tapatalk
 
Adguard pravi lokalni vpn. Imaju oni svoju pravu vpn aplikaviciju koja se integrise u aplikaciju
0c58663265260e640beba0ac27b41383.jpg


Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Da ali ograničen promet...3GB/mjesec i ograničene lokacije na Europu inače 34€/godina.



P40Pro+ & Tapatalk
 
Poslednja izmena:
A kako onda podržati nečiji uloženi novac, vrijeme i trud koristeći modificiranu verziju? Ili to trebaju samo oni koji imaju dovoljno novca?
Ali što mene više zanima...kada ili zašto vi koristite VPN? Ima li zaista razloga za to?

P40Pro+ & Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Odlično, čekamo p50 na 875 verziji :D

EDIT:
Zanimljiva bi bila implementacija Gcam na takvom sklopu senzora koje ima/bi imao p40/p50.
 
Ima li nesto o gms-u? [emoji16]
Edit- tj da li se moze ocekivati da ce ukinuti sankcije?

Послато са SM-G955F помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Vjerujem da to nije bila Donaldova ideja nego da je savjetovan a on samo izdaje i potpisuje zapovijedi tako da Biden vjerojatno neće uvoditi nove sankcije ali vjerojatno neće ni ukidati postojeće. I demokrati smatraju "opasno" prepustiti monopol kinezima na 5G isto kao i Donaldovi republikanci a u Senatu glavnu riječ imaju republikanci tako da i hoće da ukine ban Senat će vjerojatno blokirati odluku...jedino ako se na glasaju za Senat iduće godine dogode kakve promjene i opet je sve pod znakom pitanja. Ovo je moje viđenje stvari...ali kako se kaže...nada umire posljednja [emoji16]


P40Pro+ & Tapatalk
 
За почетак, Бајден треба да постане председник, тј. да победи на изборима. А обзиром на то да су поднете тужбе на регуларност у 5 држава...
Но да се вратимо на тему. Свакакви обрти су могући. Поготову после одобрења да се Хуавеи бави безмало свиме, осим производње уређаја/технологије повезане са 5G. Е сад, да ли под ту дозволу спада израда чипова и да ли ће дозволити сарадњу са Гуглом - остаје да се види.

Послато са Nova 5T
 
Poslednja izmena:
da li je neko uspeo da povrati poruke sa vibera !? nije mi problem da odradim googlefier vec me zanima kako da odradim backup poruka na s10+ a da odradim restore na p40 pro... mozda nekim programom na pc ili !?

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
Sa zakašnjenjem,ja sam radio transfer podataka preko phone clone apk iz S20+ u P40pro i sve poruke su bile prenešene
Problem je nastao kad sam radio obratno pa sam morao instalirati GMS

Послато са SM-G985F уз помоћ Тапатока
 
Ljudi koja zaštita je najbolja da se uzme za p40 pro, i za telefon a i za sam zakrivljeni ekran?
Nesto da ne puca lako na ekranu, neko zastitno staklo. A futrola mozda nilkin neka jer sam tu imao na p20 i okej je?
 
Nazad
Vrh Dno