Šta je novo?

Huawei P40/Pro/Lite

Koji model imaš?

Ovo me vraća u stara vremena root_anja Samsungs S4, S5, S6...čini mi se da he tada ili na S7 počelo...pazi da ne aktiviraš knox, ode garancija...pa rom ovaj pa rom onaj, pa kernel ovaj...pa nije taj dobar ovaj bolje čuva bateriju...to su bila vremena.

P40Pro+ & Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Da li sa Gogle servisima baterija traje manje nego bez ? Da li je to neko proveravao ?
 
Meni uvijek isto...majku mu, kao da su ga programirali...ca. 6+ sati SoT kad je cijelo vrijeme na 4G...pa da se na glavu nasadim to je to...ako ga gazim to je od 06:00 do 23:00 ili umjereno onda je od 06:00 do 20:00 sljedećeg dana ali SoT je uvijek između 6-7h. WLAN više varira...9-11 sati...kako kad.

P40Pro+ & Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Iskreno, kada bi bila razlika neka osetna, preskočio bih GSM. Manje više imam sve i bez njih, a 1h-2h SOTa debelo znače ( mislim kad bi izvlacilo toliko bez GSM-a, ali mi to zvuči neverovatno )
 
Čisto sumnjam da je razlika velika ako uopće...kako rekoh,ja sam koristio mjesec dana bez GMSa (također 99% što meni treba radi) i sada sa GMSom...nisam primijetio nekakvu razliku što se tiče baterije.

P40Pro+ & Tapatalk
 
Pročitao sam negde da je LZplay neka malver / špijunska app, i da pored toga što sredimo GSM, razbijemo sekjuriti telefona i otvaramo ga za svaki vid nekih budućih igrarija od strane LZplaya ( jer dajemo sve moguće dozvole pri instalaciji ) ? Ne znam, pročitao na nekom kanalu, pa mi je i to u glavi jer opet tu su bakovni računi, poslovni instagrami i raznorazne zajebancije koje se mogu smatrati intelektualnom svojinom. Koje je vaše mišljenje o tome ?
 
Ja sam također čitao da sam Huaweiu stoji iza te aplikacije. Nemam ni najmanje probleme oko toga...da li je moguće...vjerojatno je...da li će se šta desiti...vjerojatno ništa.
Ima mali million drugih aplikacija kojima se daju svakakve ovlasti...pa čak i administrativne. Skoro svaka aplikacija traži dozvolu za čitanje i pisanje po storage_u...šta ćeš gore od toga.
Šta su pisali njemci kada je izašla app nakon Mate30 serije...
"Huawei hat offenbar in seine Smartphones eine Hintertür (Backdoor) integriert, die es speziell zertifizierten Drittanbietern nachträglich erlaubt, Apps zu installieren. Wie John Wu herausfand, nutzt LZPlay geheime Huawei-Schnittstellen, die die Installation von Dritt-Anwendungen mit Systemrechten erlauben."

Huawei je očito integrirao backdoor u svoje telefone, što omogućuje posebno certificiranim nezavisnim trećim stranama da instaliraju aplikacije. Kao što je John Wu otkrio, LZPlay koristi tajna Huaweijeva sučelja koja omogućuju instaliranje aplikacija trećih strana sa sistemskim pravima.
Ako je Huawei zaista sam to omogućio onda vjerujem da ta vrata pokazao nekome od povjerenje i da bez tih vrata mogu doći do bilo kakvih informacija.
Uostalom toliko je ljudi koristilo tu aplikaciju tako da je bilo kakvih sumnjivih radnji vjerujem da bi to već netko otkrio i već bi se sigurno pisalo o tome.
P40Pro+ & Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ja sam također čitao da sam Huaweiu stoji iza te aplikacije. Nemam ni najmanje probleme oko toga...da li je moguće...vjerojatno je...da li će se šta desiti...vjerojatno ništa.
Ima mali million drugih aplikacija kojima se daju svakakve ovlasti...pa čak i administrativne. Skoro svaka aplikacija traži dozvolu za čitanje i pisanje po storage_u...šta ćeš gore od toga.
Šta su pisali njemci kada je izašla app nakon Mate30 serije...
"Huawei hat offenbar in seine Smartphones eine Hintertür (Backdoor) integriert, die es speziell zertifizierten Drittanbietern nachträglich erlaubt, Apps zu installieren. Wie John Wu herausfand, nutzt LZPlay geheime Huawei-Schnittstellen, die die Installation von Dritt-Anwendungen mit Systemrechten erlauben."

Huawei je očito integrirao backdoor u svoje telefone, što omogućuje posebno certificiranim nezavisnim trećim stranama da instaliraju aplikacije. Kao što je John Wu otkrio, LZPlay koristi tajna Huaweijeva sučelja koja omogućuju instaliranje aplikacija trećih strana sa sistemskim pravima.
Ako je Huawei zaista sam to omogućio onda vjerujem da ta vrata pokazao nekome od povjerenje i da bez tih vrata mogu doći do bilo kakvih informacija.
Uostalom toliko je ljudi koristilo tu aplikaciju tako da je bilo kakvih sumnjivih radnji vjerujem da bi to već netko otkrio i već bi se sigurno pisalo o tome.
P40Pro+ & Tapatalk

Samo da javim update..... uspeo downgrade uraditi gledajuci ovaj video na YT https://www.youtube.com/watch?v=c1M4amoGvtA medjutim kada sam sve uradio nisam na kraju dobio opciju da ukucam "YES", da li je to neki problem ili ne? Na kraju sam dobio update is complete i sve normalno ali nisam dobio tu opciju... striktno taj deo se nalazi na 12:25 u videu... hvala!


Edit: i dalje mi BACKUP pravi problem....

Sad bas gledam i posle downgrade mi pise verzija 10.1.0.243
 
Poslednja izmena:
Ja ovako nisam radio downgrade ali ako odeš na https://forum.xda-developers.com/an...lefier-install-gms-huawei-honor-t4180485/amp/
Imaš već pripremljene firmware koje je stavio brnder007...za tvoj model..tj. za C185 i C423...zavisi koji model imaš i tu imaš i upute kako napraviti downgrade na više načina. Najjednostavnija je direktno sa USBa.


Skineš firmware, extract i folder dload prebaciš na USB, ugasiš telefon, uštekaš USB, držiš tipke volume up i power istovremeno dok ne uđe u recovery, izabereš upgrade "Memory card / OTG update mode i to je to.

P40Pro+ & Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ja ovako nisam radio downgrade ali ako odeš na https://forum.xda-developers.com/an...lefier-install-gms-huawei-honor-t4180485/amp/
Imaš već pripremljene firmware koje je stavio brnder007...za tvoj model..tj. za C185 i C423...zavisi koji model imaš i tu imaš i upute kako napraviti downgrade na više načina. Najjednostavnija je direktno sa USBa.


Skineš firmware, extract i folder dload prebaciš na USB, ugasiš telefon, uštekaš USB, držiš tipke volume up i power istovremeno dok ne uđe u recovery, izabereš upgrade "Memory card / OTG update mode i to je to.

P40Pro+ & Tapatalk


Pa da moje je c432e1... moracu tako izgleda.... jer ova metoda preko HiSuite nece da radi...
edit:
Zanima me jedno ako ja imam npr verziju JNY-LGRP -OVS 10.1.0.243 da li ja mogu downgrade uraditi npr sa JNY-LGRP2-OVS 10.0.1.136 jer vidim kad udjem u check firmware access da tamo pise Firmware approved for installation pa me to malo buni.... glupo pitanje znam, ali vidim da ovaj lik radi downgrade sa iste verzije na istu :trust:
 
Poslednja izmena:
Moraš napraviti downgrade ispod verzije .154 da bi radilo. Znači šta god nađeš ispod .154...može i 136

P40Pro+ & Tapatalk
 
Prije 5 sati sam ti rekao da moraš ispod 154 [emoji16]

P40Pro+ & Tapatalk

Treba mene rodjeni moj streljati eto to jedino preostaje..., ali evo svakako sam krenuo sa verzijom 136.... :S:

EDIT: Evo posle toliko sati i moje nemarnosti i gluposti jer ko bi rekao da je downgrade zapravo instalacija starije verzije :d uspeo sam da instaliram google servis na huawei p40 lite, hvala puno BricoGo na pomoci i strpljenju da pojasnis moje gluposti, ziv bio!
 
Poslednja izmena:
Nema na čemu [emoji1303] tu smo da pomognemo jer na kraju se broji samo...a sljedeći put će biti lakše [emoji16]



P40Pro+ & Tapatalk

Reci mi samo sistem mi daje novi apdejt, da li ce se nesto poremetiti prilikom instalacije aopdejta posto vidim da hoce da se apdejtuje na staru verziju onu novu ...243..
 
Neće ništa...barem kod mene i drugih nije...ja sam čak i radio update preko HiSuite i sve dalje funkcionira bez problema.

P40Pro+ & Tapatalk
 
Da li postoji neka mogućnost da se kamera u video modu natera da ne osvetljuje toliko snimak i zadrži oštrinu, jer džabe svetlo ukoliko je oilpaint snimak ? Neka third party app ili nešto slično ?
 
Možeš u profi modu da ideš na ikonicu kamkordera i onda ideš EV na -7 recimo ili koliko ti već odgovara.

P30 Pro
 
Evo i oktobarske sigurosne zakrpe...uskoro bi trebao i EMUI11



P40Pro+ & Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Super aplikacija, definitivno više postavki za igranje nego u stock aplikaciji...posebno mi se sviđa onaj "slider" za fokus...s njim sam se igrao skoro pola sata danas...

https://youtu.be/ryuU-HvopFU

P40Pro+ & Tapatalk


Dobar video, iskreno mnogo bolji nego što viđam u semplovima na YT. Ne znam da li je to do njihove kompresije i slično, ali ovaj tvoj izgleda baš dobro.
 
Ja sam zadovoljan kvalitetom videa...još bolje izgleda kad se gleda na 4K TVu...kad se sjetim kakav je bio na P30Pro...razlika je nebo i zemlja.

P40Pro+ & Tapatalk
 
Igrajući se sa aplikacijom Filmicpro i manualnim fokusom primijetio sam da se dešava mali crop in kad se radi "infinite to macro" i crop out u obrnutom smjeru...da li netko zna razlog zbog kojeg je to tako?!
Evo primjera, crop nije veliki ali je primjetan...

https://youtu.be/9U0qb3D8qYA

P40Pro+ & Tapatalk
 
Za one koji prave downgrade putem hisuite, prepravio sam hisuite proxy (nije moja palikacija) da ima samo bitne stvari i dodao search i upute, ima na xda temi, post 3 ili 4
 
Igrajući se sa aplikacijom Filmicpro i manualnim fokusom primijetio sam da se dešava mali crop in kad se radi "infinite to macro" i crop out u obrnutom smjeru...da li netko zna razlog zbog kojeg je to tako?!
Evo primjera, crop nije veliki ali je primjetan...

https://youtu.be/9U0qb3D8qYA

P40Pro+ & Tapatalk

Zar to nije normalno ? Zar se sočivo ne pomera napred i nazad i samim tim daje i navedeni efekat ? Možda sam nešto pogrešio i ja
 
Nazad
Vrh Dno