Šta je novo?

Huawei P40/Pro/Lite

Ali njima trebaju milioni takvih ljudi...

Huawei P30
 
Svetski izgleda, stvarno.
 
Dobra stvar je sto bi konacno i osnobni model trebao da podrzava bezicno punjenje.

Sent from my EML-L29 using Tapatalk
 
Dizajn je ok ali je ovolika (i ovako pozicionirana) pilula katastrofalno resenje, ubedljivo najlosije na trzistu. Van toga P40 Pro deluje sjajno hardverski ali dzaba sve to u ovom trenutku.

Huawei P40 lineup - what to expect
 
Poslednja izmena:
Dizajn je ok ali je ovolika (i ovako pozicionirana) pilula katastrofalno resenje, ubedljivo najlosije na trzistu.
Bas to.

Ako su uspeli da naprave dizajn bez "brade", trebalo je da ide pop-up kamera, ili manja rupa kao Samsung sto radi, ili rupa koja lici na notifikaciju kao na Mi 10/Oppo Find X2.
 
Te tzv rupe za notifikaciju su za nijansu manje od Samsungovih. Što opet nije malo. Meizu 17 ima odlično rešenje.
 
Kako da bude pop up kamera kad se ekan preliva iza ivica telefona. Jedino resenje moze da bude kamera ispod ekrana, ali ali tu onda i senzori treba da nestanu iz vidnog polja, a obzirom kako to ocajno izgleda na s20 sa proksimiti senzorom koji blinka ispod ekrana kao mrtav piksel, onda bolje ovako da ostane.
 
Kazu sa phone clone app sve osim gmaila prebacis i radi na novim Huawei tel. E sad, moras imati znaci i stari tel pored sebe da to resis, ako prodas stari pre kupovine, skrkao si se...
 
Ima li negde da je izasla full specifikacija regularnog P40? Na gsmareni samo Pro i Pro Plus.

Sent from my EML-L29 using Tapatalk
 
Онда нови БИЗМИС!
Издајем на 15 минута / пола сата свој телефон за пребацивање свих гугл апликација. Ваљда је довољно да се посао одради. [emoji16]
Цијена? Ситница!

Poslato sa YAL-L21 pomoću Tapatoka
 
Samo još i da nađete tog jednog vlasnika Huawei telefona ... pa možete na tenderu da se nadmećete - ko nudi nižu cenu za kloniranje :)
 
Kazu sa phone clone app sve osim gmaila prebacis i radi na novim Huawei tel. E sad, moras imati znaci i stari tel pored sebe da to resis, ako prodas stari pre kupovine, skrkao si se...
E ovo je lepa vest. Jos ako je tacna [emoji16]

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka
 
Iz vise izvora su je potvrdili, ali ako cene ne budu zestoko isle dole, ove telefone ce nositi samo oni koji ce morati zbog promocije.
 
Smešan klip. Malo reklamiranja, možda se neko upeca pa pukne 150k za telefon na kome neće moći pola aplikacija da se instalira. :)
 
Malo sam proučio taj nedostatak google servisa i ako sam dobro shvatio:

Youtube vanced radi ok,
Facebook,
Whats app,
Instagram,
Amazon app,
Gmail radi kroz njihov email app.

Hm, nešto propuštam?
 
Sve je to lepo i na androidu verovatno može da se izvede uz malo žongliranja, ali se postavlja pitanje zašto? Zašto bi neko se zezao sa tim kada za isti novac ima sličan telefon koji radi sve out of box. Realno to može da radi samo neki hardkor fan. Ja bih licno razmatrao takav telefon tek da je upola cene telefona na kome sve radi. Kako stoje stvari, ako ne reše Google problem mogu samo u Kini da prodaju u budućnosti.

Gesendet von meinem Moto Z (2) mit Tapatalk
 
Za sve što sam nabrojao ne treba nikakvo žongliranje, zato i pitam. Eventualno da se skinu apk instalacije za neke programe.
 
Ja koliko vidim dosta toga ima, odnosno situacija je daleko drugacija nego sto je bilo kada se pojavio Mate 30.

Pre svega deluje da HMS odlicno replicira GMS, a preko Galerije i Amazon App Storea mozda da se skine dosta aplikacija kao inace, recimo Viber, FB, Messenger, Instagram, Spotify, Deezer, Office, OneDrive, OneNote (Microsoft se ubacio u Galeriju prakticno da zameni Google), Dropbox...etc

U principu Google ekosistem je izbacen, a vecina aplilkacija koje su zavisile od Google potpore rade uz Huawei Services, tako da je u krajnjoj liniji moguc i sideload, iako ne bas kao najsrecnije resenje, ali barem funkcionalno.

Inace, P40 Lite mi je prijatno iznenadjenje, konacno jedan pristojan Lite model nakon duzeg vremena. Vidim da mu je cena na KP od 240e, tako da kroz koji mesec moze biti prilicno dobra kupovina onome kome ne smeta sto nema Google.
 
Realno gledano, P40 i nema konkurenciju. Od kad to androidasima pada tesko malo se izdovijati za nesto? Obzirom da rade na tome ozbiljno da imaju dostupnost vecini app, ja ne vidim veliki problem tu sem cene naravno. S20 u svi varijantama mu nece biti konkurent jer je do sada najvise nagredjen tel iz Samsunga. Exynos je ove godine dopro do vecine vlasnika i osvestio ih da nose sakat procesor za 1000+ eura. Xiaomi ne vidim kao konkurenciju jer i nisu, oni imaju svoju pricu koja ne puca na Premium korisnike. Bice opaka borba na terenu kod nas na trzistu izmedju S20 i P40, a sem tog Google P40 sam siguran daleko ozbiljniji tel, sa boljim baterijama i sigurno boljim kamerama. Videcemo danas sta Peca kaze :) ko je vise dao :)
 
Malo sam proučio taj nedostatak google servisa i ako sam dobro shvatio:

Youtube vanced radi ok,
Facebook,
Whats app,
Instagram,
Amazon app,
Gmail radi kroz njihov email app.

Hm, nešto propuštam?
U YouTube vanced neće moći da se loguje kako stvari trenutno stoje, viber i whatsup ne mogu da pristupe backup-u tako da može da se zaboravi na stare poruke, nekome možda nebitno, meni jako bitno.
Od ostalih apk bih izdvojio banking aplikacija bez kojih ne mogu i mape jer na putovanjima koristim isključivo njih, probao sam sve drugo ali mi ne odgovara ništa kao Google mape. Valja napomenuti i da nema update-a tih aplikacija, već mora sve ručno, što meni i nije neki minus.

U vreme kineskih letv telefona sam pravio romove i budžio svašta nešto i nije mi smetalo jer za par stotina eura dobijem telefon sa istim specifikacijama kao 4x skuplji uređaj ali dati 1000eur za telefon koji nije kompletan proizvod, može samo fanboy ili neki entuzijasta.
Ne sumnjam da će p40 serija biti lepo unapređenje u odnosu na moj p30pro, pre svega zbog displeja i novih senzora, ali za svoj novac hoću da budem ispoštovan a ne da me neko pravi budalom.

P30 Pro
 
Bez GMS rade Viber,Instagram,Telegram,Fb

Poslato sa LIO-L29 uz pomoć Tapatoka
 
Nazad
Vrh Dno