Šta je novo?

Huawei P40/Pro/Lite

Ko ima dva telefona može da sideloaduje aplikacije kao npr što sam ja uradio sa intezom mobi i sa wave2pay.
 
Sve te aplikacije koje si pobrojao da nemas u Galeriji, imas recimo na Aptoide, koji instaliras i koristis isto kao Play Store.
Tih par dosta poznatih i proverenih repositorija nisu nista manje pouzdane od Play prodavnice.

Mada znam dosta ljudi kojima je instalacija bilo cega van Play Store-a apsolutni izlazak iz komfor zone.
 
Plaćanje nfc-om radi :)

2f798cdabdf4785346ae22ee136a1106.jpg
Extra je ovo, meni mnogo bitna stavka! Sad samo da p40 pro padne na 500e [emoji16]

P30 Pro
 
Meni isto. Ja sam nervni slom dobijao kad ne mogu da platim telefonom. Ne nosim novac sa sobom nigde, samo telefon. Dok nisam prebacio iz Mi8 sideload intezu, morao sam da nosim oba telefona da bi ovim drugim plaćao :D
 
Je l moze neko od vas ko ima neki od ovih telefona da proveri da li radi aplikacija unicredit banke?
Samo me to deli od kupovine p40 pro.
 
Ja nemam taj telefon, ali, ne znam što ne bi radila. Koliko znam, Unicredit banka daje link sa koga se aplikacija skida, ne verujem da zavisi od GMS. Neke banke već imaju bankarske aplikacije u AppGallery, Telenor na svom sajtu daje link za Mobi banka aplikaciju za telefone sa HMS, aplikacija za MTS banku može da se skine sa Aptoide, i radi. Naravno, bolje je da proveriš iz prve ruke za Unicredit [emoji846]

Послато са LYA-L29 помоћу Тапатока
 
Je l moze neko od vas ko ima neki od ovih telefona da proveri da li radi aplikacija unicredit banke?
Samo me to deli od kupovine p40 pro.

Ako mozes da je sideloadujes, probacu je ja.

Inace unicredit banka ne daje link, skida se sa google play-a kao i kod inteze. Znaci ne moze da se skine ko nema google play odnosno novi Huawei telefoni.
 
Ako mozes da je sideloadujes, probacu je ja.

Inace unicredit banka ne daje link, skida se sa google play-a kao i kod inteze. Znaci ne moze da se skine ko nema google play odnosno novi Huawei telefoni.
Pre par godina, kada sam bio u toj banci, iako je aplikacija bila i u Play Store-u, oni su korisnicima slali dva sms-s, jedan sa linkom na kome je bila aplikacija (ne na Play Store-u), a drugi sa jednokratnim instalacionim kodom. Možda se nešto promenilo, ali, svakako ne bi mogao da probaš da li aplikacija, tj. logovanje radi.

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka
 
Video sam da je Huawei izbacio P30 Pro New Edition.
Dodao samo nove boje i nista vise.
Cini mi se da im ipak ne ide prodaja P40 flagship modela pa osvezavaju liniju, makar marketinski.
 
Pa em je kriza zbog situacije u svetu,em su cene dogli u nebesa i pored vec poznatog velikog nedostatka,ne znam sta su i ocekivali p40 serija nece ici ni upola kao p30 serija.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Ako su vec osvezavali telefon, mogli su bar da neko konkretno unapredjenje da ponude, recimo 90Hz ekran ili TOF 3D kameru biometrijsko otkljucavanje. Tako nesto.
 
Pa kolko znam p30 pro ima tof senzor.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Mislio sam na biometrijski IR senzor za face unlock.
 
Ako su vec osvezavali telefon, mogli su bar da neko konkretno unapredjenje da ponude, recimo 90Hz ekran ili TOF 3D kameru biometrijsko otkljucavanje. Tako nesto.
Onda ne bi mogli da ih prodaju sa preinstaliranim GMS,ovo je više kao testiranje rupa u zakonu
 
Da li uopšte vredi preći sa Mate 20 Pro, na P40 Pro, u ovakvoj situaciji. Ugovor mi ističe u novembru ove godine, pa se razmišljam još uvek. Da li bi se uopšte osetio boljitak u performansama, u kameri bi (svakako). Ali, da li je to dovoljan plus?

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka
 
Poslednja izmena:
Taman imas jos par meseci da vidis kako se razvija situacija i odlučiš

Sent from my P30 using Tapatalk
 
Ovaj telefon ne podržava google servise, a ja imam google chromecast na tv - u.
Hoću li na ovom telefonu moći da instaliram eon i hbo go i da ih onda da kastujem na tv pomoću chromecast-a? Hoću da poručim telefon, ali ovo mi je jako bitno.
 
Poslednja izmena:
Da li ti radi screen mirroring na tv-u bez chromecasta?

Sent from my P30 using Tapatalk
 
Ako su vec osvezavali telefon, mogli su bar da neko konkretno unapredjenje da ponude, recimo 90Hz ekran ili TOF 3D kameru biometrijsko otkljucavanje. Tako nesto.
Potpuno si u pravu, bilo bi lepo da su ubacili 90Hz i nove senzore kamere za ultra-wide i zoom. Koliko sam razumeo, jedino SoC ne sme da se menja, sve ostalo je dozvoljeno. Recimo da mu daju ime p40G i cenu od 500e i da se razbiju od prodaje.

P30 Pro
 
Ovaj telefon ne podržava google servise, a ja imam google chromecast na tv - u.
Hoću li na ovom telefonu moći da instaliram eon i hbo go i da ih onda da kastujem na tv pomoću chromecast-a? Hoću da poručim telefon, ali ovo mi je jako bitno.
EON aplikacija je u Huawei AppGallery, HBO GO nije, pa nisam siguran da ćeš moći da je koristiš bez Google servisa. Možda i može da se sideloaduje iz nekog pouzdanog app store-a, ali ne znam da li bi radila. Pretpostavljam da ne bi mogao da strimuješ na Chromecast bez Google servisa. Mislim da je ipak najbolje da instaliraš GMS, Google Play i Google aplikacije, onda bi sve trebalo da radi.

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka
 
Potpuno si u pravu, bilo bi lepo da su ubacili 90Hz i nove senzore kamere za ultra-wide i zoom. Koliko sam razumeo, jedino SoC ne sme da se menja, sve ostalo je dozvoljeno. Recimo da mu daju ime p40G i cenu od 500e i da se razbiju od prodaje.

P30 Pro
Nesmeju naziv da menjaju.
Mora da bude P30.
Samo da ubace 90Hz osvežavanje i nazovu P30 Ultra ili tako nekako.
Stave cenu 600 evra i razbili bi se od prodaje

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
 
Mogli su oni da izbace novi stari flagship sa konkretnim unapredjenjem i GMS, i da profitiraju, ali je razumljivo da bi takvim potezom sapleli prakticno P40 seriju i HMS ideju.
Prakticno bi rekli ok mozemo mi bez Googla ali nemamo samopuzdanja.
 
Je l moze neko od vas ko ima neki od ovih telefona da proveri da li radi aplikacija unicredit banke?
Samo me to deli od kupovine p40 pro.

Radi regularno na P40 Pro, samo moraš da je aktiviraš ponovo sms kodom posle instalacije... Ja sam je prebacio sa starog telefona. Addiko bank aplikacija takodje radi normalno.

Što se domaćih App tiče, ovo je ono što ja koristim:
Parking manijak radi ali ne radi automatsko odredjivanje zone prema gps lokaciji, Kupujem Prodajem radi regularno, polovni Automobili takodje, Eko smile radi, Super Kartica radi, Radio S radi, Donesi.com radi...
CarGo ne radi uopšte, Fit Pass ne radi takodje... Sve ostale koje sam imao na P30 Pro su prekopirane bez problema sa svim podacima (login, istorija...)

Što se tiče mapa, Google Maps može da se instalira ali lokacija ne radi tako da je neupotrebljiva, ali zato MapsGo radi bez problema za one koji su baš navikli na Google interfejs, mada je HereWeGo odlična u svakom slučaju.

Ja sam za mail i ranije koristio Blue Mail tako da mi Gmail app i ne nedostaje, sve Adobe aplikacije rade, svi messengeri rade (Viber, Whatsapp, WeChat...), Facebook, Instagram, Pages Manager, FB Ads sve sljaka, Google Chrome takodje radi normalno... I Tinder radi :D

Moja preporuka svakako umesto App Gallery koristiti APK Pure, sve što ima na Play store-u se može naći.

Nadam se da je od pomoći, ja sam nedelju dana bez GMS-a i jedino što mi fali je Google Photos zbog automatskog backup-a, mada se dobija 50GB gratis za Huawei Drive pa je i to pokriveno do nekle...
 
Hvala na odgovoru, 99 posto uzimam p40 pro onda, jedino da se u vipu pojavi one plus 8 pro u sta sumnjam.
Generalno kako ti se cini telefon pretpostavljam da sve leti, kakav je ekran na suncu, baterija, zvucnik, zvuk prilikom razgovora itd. Ako moze jedna mala recenzija
 
Odličan izveštaj [emoji846] Da li su probao da instaliraš Parking Manijak iz AppGallery, možda u tom slučaju radi određivanje lokacije? Preporuka za MoreApps iz AppsGallery, pronalazi sve dostupne aplikacije za instalaciju iz različitih izvora.

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka
 
Nazad
Vrh Dno