Šta je novo?

Huawei P40/Pro/Lite

Kazu ovi sa Gsmarene da je Kirin 810 sto je u P40 Lite zverina od chipa, ubedljivo najjaci mid chip.

Sent from my EML-L29 using Tapatalk
 
Da, a već izbačen i 820 koji, kažu, daje bolje rezultate od 980 i Snapdragon 855, to više ne može da se isprati [emoji1]

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka
 
P40 Lite je u svom cenovnom rangu najjaci telefon trenutno, a bogami i u rangu vise. Meni se svidja telefon bas, u razmatranju mi je jer mi treba uskoro novi telefon, mada trenutno pikiram Realme 6 kao prvu opciju.
Jedino taj nedostatak GMS-a mi oduzima dozu prakticnosti, iako bih svakako mogao da zivim bez Googla.
 
Ljudi sta vam je? Zašto kupujete poluproizvod? Jel nema slično od xiaomija u toj klasi ili ste samo mazohisti?[emoji16]

P30 Pro
Mislim da nema. Mi9t nema vise kod operatera, a ostali nisu ni blizu ovom p40 lite. Mozda xaiomi redmi note 8pro, ali opet za slicne pare je huawei bolji izbor.
Ovaj kirin 810 ubija, izuzetno jak procesor. Taj nedostatak google app nije tolika mana bas. Dosta ljudi ovde preteruje, svi smo navikli na google aps, ali postoje zamene, samo treba malo da se covek potrudi.
Daleko je ovo id poluoroizvoda, pogotovu po ovoj ceni. Uz najmanji ugovor u mts-u, 1000 dinara mesecno.


Koja aplikacija za skladistenje slika ima najvise slobodnog prostora? Ne racunajuci google photos?
 
Taj nedostatak google app nije tolika mana bas. Dosta ljudi ovde preteruje, svi smo navikli na google aps, ali postoje zamene, samo treba malo da se covek potrudi.

Zavisi. Meni je sav posao u Google servisima, plus već uveliko koristim taj ekosistem npr. Google Photos. Nije nemoguće, ali je nepotrebno.
 
Ne bih rekao da je poluproizvod jer nema Googla. Po meni je vec sada Huawei u mnogo boljoj poziciji nego sto su onomad Nokia i Microsoft bili sa Windowsom i njihovim ekosistemom, a ljudi, kao i ja sam, su uglavnom voleli te uredjaje bez obzira sto je uvek nesto falilo ili su aplikacije bile dosta ogranicenije nego na Androidu.

Huawei je sa P40 Lite uradio dobar posao, jer je ponudio bas dosta a i cenu je isto tako spustio na pravedan nivo, da kupac moze da razmotri telefon bez Googla kao kompromis koji vredi hardvera i cene, u odnosu na konkurenciju.

Malo je drugacija prica po meni sa flagshipovima, jer su to telefoni koji kostaju puno, manje nesto, ali nedovoljno manje, a uz to ne vidim neki preveliki skok u odnosu na P30 seriju, da bi neko mogao da kaze ok, iako nema Googla, vredece.

Kako god, Huawei je dosta dobacio od situacije koja je vladala kada je Mate 30 izasao, a sigurno da ce jos vise dobaciti i postati jos funkcionlaniji uredjaji.

Mada verujem da ce Google aplikacije i njihovi servisi ipak postati dostupni kroz neko vreme.
 
Ne bih rekao da je poluproizvod jer nema Googla. Po meni je vec sada Huawei u mnogo boljoj poziciji nego sto su onomad Nokia i Microsoft bili sa Windowsom i njihovim ekosistemom, a ljudi, kao i ja sam, su uglavnom voleli te uredjaje bez obzira sto je uvek nesto falilo ili su aplikacije bile dosta ogranicenije nego na Androidu.

Huawei je sa P40 Lite uradio dobar posao, jer je ponudio bas dosta a i cenu je isto tako spustio na pravedan nivo, da kupac moze da razmotri telefon bez Googla kao kompromis koji vredi hardvera i cene, u odnosu na konkurenciju.

Malo je drugacija prica po meni sa flagshipovima, jer su to telefoni koji kostaju puno, manje nesto, ali nedovoljno manje, a uz to ne vidim neki preveliki skok u odnosu na P30 seriju, da bi neko mogao da kaze ok, iako nema Googla, vredece.

Kako god, Huawei je dosta dobacio od situacije koja je vladala kada je Mate 30 izasao, a sigurno da ce jos vise dobaciti i postati jos funkcionlaniji uredjaji.

Mada verujem da ce Google aplikacije i njihovi servisi ipak postati dostupni kroz neko vreme.
+1

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 
Odakle vam da je taj kirin 810 u p40 lite ne znam kolko jak,call of duty ne moze sa se stave high detalji a i jos daleko od toga da moze 60fps,dok sd 730 to gura lagano da ne pricam 730gaming.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Razmišljam da uzmem telefon klincu i sad sam u nedoumici između p40lite i xiaomi redmi note 8 pro.
Google je imperativ. Naročito sada kad im škola ide kroz Google classroom.
Da li postoji jednostavan način da se Google aplikacije ubace ili je to manje/više budzenje?
Cena za p40lite je vrlo primamljiva ali ako nema Google apps potpuno je neupotrebljiv.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Imaš uputstvo u prethodnim porukama koje je potvrđeno, nema lakše varijante za sada.

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka
 
Gsm arena kaze:


The Kirin 810 is still the most powerful mid-range chip we've seen so far, with very good thermal performance and deserves praise for its powerful sustained performance.

Obzirom na cenu u regularnoj prodaji, ici ce ovo kao alva.
 
Iako nije merilo, ali video sam da Antutu gazi 320000 poena...mid chip, ludilo.
 
Baterija gura dosta, jer nema gms koji znaju da povuku fino. Baš ću isprobati bez njih kako funkcioniše.

Jedino što može da mi pravi problem je Google Photos.

No u krajnjem slučaju bacim ih sve na komp i upload na Google photos.
 
P40 Lite

4ca9d1d2d7328b36a88a7aa7c514e4ad.jpg


Probao sam kratko Call of Duty an very high i nisam primetio los framerate.


P40

068027296ab4578eee911c62f58b677c.jpg
 
P40 Lite je u svom cenovnom rangu najjaci telefon trenutno, a bogami i u rangu vise. Meni se svidja telefon bas, u razmatranju mi je jer mi treba uskoro novi telefon, mada trenutno pikiram Realme 6 kao prvu opciju.
Jedino taj nedostatak GMS-a mi oduzima dozu prakticnosti, iako bih svakako mogao da zivim bez Googla.

Mi9t nema vise kod operatera, a ostali nisu ni blizu ovom p40 lite. Mozda xaiomi redmi note 8pro, ali opet za slicne pare je huawei bolji izbor.
Ovaj kirin 810 ubija, izuzetno jak procesor. Taj nedostatak google app nije tolika mana bas. Dosta ljudi ovde preteruje, svi smo navikli na google aps, ali postoje zamene, samo treba malo da se covek potrudi.
Daleko je ovo id poluoroizvoda, pogotovu po ovoj ceni. Uz najmanji ugovor u mts-u, 1000 dinara mesecno.

Razmišljam da uzmem telefon klincu i sad sam u nedoumici između p40lite i xiaomi redmi note 8 pro.
Google je imperativ. Naročito sada kad im škola ide kroz Google classroom.
Da li postoji jednostavan način da se Google aplikacije ubace ili je to manje/više budzenje?
Cena za p40lite je vrlo primamljiva ali ako nema Google apps potpuno je neupotrebljiv.

Izgleda da niko neprimecuje Huawei Nova 5T telefon. Ima ga u ponudi kod nasih operatera, prilicno je povoljan za HW koji nudi i mislim da je u ovom trenutku best-buy u toj cenovnoj klasi. Podrzava Google servise, ima Kirin 980 SoC (kao P30/Pro), 6GB/128GB, 6.26" LTPS IPS displej, itd. Ja sam planirao da ga kupim, ali sam se ipak odlucio za P30 zbog bolje kamere. Mislim da uopste ne treba razmatrati P40 Lite pored Nova 5T modela.
 
Nova 5T je 12.000 skuplji od P40 Lite.

Da, jeste skuplji, ali opet, nije skup za HW koji nudi. Ako se uzima uz paket kod operatera, u Vipu uz Neo 5 kosta 24.840, a do 23.04. je popust od 5000 din. na sve Neo pakete. U MTS-u uz Omorika 1 paket kosta 21.000 din. U odnosu na P40L nudi brzi SoC i podrsku za Google servise, a da li oni vrede te razlike u ceni, to je vec na kupcu da odluci. ;)
 
Ima i bolju kameru verovatno od P40 Lite, ali to ne umanjuje da je Huawei stvarno sa P40 Lite napravio fantastican posao i da ce biti boom n trzistu.

Sent from my EML-L29 using Tapatalk
 
Izgleda da niko neprimecuje Huawei Nova 5T telefon. Ima ga u ponudi kod nasih operatera, prilicno je povoljan za HW koji nudi i mislim da je u ovom trenutku best-buy u toj cenovnoj klasi. Podrzava Google servise, ima Kirin 980 SoC (kao P30/Pro), 6GB/128GB, 6.26" LTPS IPS displej, itd. Ja sam planirao da ga kupim, ali sam se ipak odlucio za P30 zbog bolje kamere. Mislim da uopste ne treba razmatrati P40 Lite pored Nova 5T modela.

Predlozio sam joj i taj nova 5T, ali svastiki se vise svidja veci ekran, a i znacice joj jaca baterija takodje. Cena isto tako. Nova 5T je dobar telefon i ima dobar odnos ulozeno-dobijeno, ali za njene potrebe je ova p40 malo bolji, plus je i jeftiniji. Jedino ce biti malo problem oko slika jer je koristila google photos.

Pitao sam, ali niko nije odgovorio, koja aplikacija ima najvise free prostora, za skladistenje slika?
 
Po meni kamere na mobilnim su dostigle vrhunac. Sad i telcod 200e ima dobru kameru. E gde je razlika jeste malo nocni rezim kod skupljih je bolji malo i to je to. Novi telefoni sad ce gledat da se takmice ko ce imat bolji zoom bolju sirokougaonu.
 
Cisto da se isproba da se vidi malo kako to sve radi :)
 
Poslednja izmena:
Kinezi ne gledaju nista kratkorocno, oni znaju vec sada gde ce biti p40 i honor za god dana kad padnu cene. sve su obi proracunali i nista ne rade napamet.
 
Mislim da ce p50 ako ovako nastave sa hms biti potpuno operativan za 70-80% korisnika.. Jedino me aplikacije banaka brinu.

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka
 
Bez zvanicne YouTube apk nikada nece biti funkcionalan

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
U tih 20% spadaju osobe kao ja npr, koji mogu yt da gledaju i preko pretrazivaca. Nije mi toliko bitna stavka.

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka
 
Nazad
Vrh Dno