Šta je novo?

Huawei P40/Pro/Lite

Ne bi verovao kada bih ti rekao kakvih sve zahteva klijenata ima, ozbiljnih i velikih, gde je budžet 0, a traže se kvalitetne fotografije, čak i video.

Izvini, bez namere rasprave ali ova recenica nikako ne stima...
To je bas tvoj primer, gde se od tebe sa Ixus ocekuje da das Eos rezultate...
Pa ne mere... :)

...riding on 720p...
 
@Djilkosh_Ns Trebalo bi da su na P40 Pro bolji rezultati noću, s obzirom na taj RYYB kolor filter koji daje više svetla, ne znam da li je i dalje agresivan postprocessing, ako budem imao prilike da testiran, javljam.

@Ivan KP Ta magična cifra od 1.000 EUR je već par godina tu, videćemo kako će funkcionisati u novim globalnim okolnostima. Huawei-ju je svakako teže da je opravda, zbog nedostatka GMS.

@DukeLander Potpuno se slažem, ja sam rekao kako mislim da bi trebalo da bude, i kako ponekad funkcioniše u praksi. Nedavno sam imao zahtev da se nešto čija je cena vrtoglava promoviše videom sa mibilnog telefona, kao, real life efekat. Što je kamera na telefonu bolja, i rezultat će biti bolji.

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka
 
Poslednja izmena:
Jednostavno ne mozes da da trazis 1000e za telefon sa sledecim specifikacijama:

-Full hd
-mono zvuk (meni neverovatno)
-pilula (subjektivno)
-bez gs.

Na stranu sto gotovim Huawei, nerealni su. Nadam se da ce aktuelna situacija da dovede do toga da se sredi situacija sa Google - om..

Delimicno se slazem ali i ne slazem sa Ivanom, ali brt, neces samo da ides ulicom i pucas randum slike. Neke stvari stvarno ne mogu telefoni od 100-200e. Nema ih puno ali ih ima. Konkretno, sa S serije mi najvise fali 4k 60fps snimanje.


Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka
 
Jel možeš da mi objasniš zašto ti to nedostaje? Šta možeš sa 4k u 60fps u odnosu na 1080p u 60fps? Jel ti taj materijal koristiš za neke profi potrebe ili imaš tv 8k pa ti full hd izgleda loše? Ili ti možda odgovara da za 1 min u 4k 60fps napuniš 4x više prostora? Objasni mi ako ti nije problem?

P30 Pro
 
@iggy: Jasno, nego ti recenica "zvucala" pogresno :)
Ja sam totalni noob za photo pa sam opet sa dslr iz 2013, najjeftinijim polovnim budzet socivom i prvim izlaskom napolje tj slikanje na otvorenom napravio fotografije koje mogu samo sanjati sa mobilnim iako sam okuzen flag telefonima.
Kao sto rece Marti jednom, fiziku (mislio je na sociva) ne mozes pobediti.


...riding on 720p...
 
Jel možeš da mi objasniš zašto ti to nedostaje? Šta možeš sa 4k u 60fps u odnosu na 1080p u 60fps? Jel ti taj materijal koristiš za neke profi potrebe ili imaš tv 8k pa ti full hd izgleda loše? Ili ti možda odgovara da za 1 min u 4k 60fps napuniš 4x više prostora? Objasni mi ako ti nije problem?

P30 Pro
Kad budes pustio na kvalitetnom 4k tv-u dobices odgovor na pitanje.

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka
 
@nidzakv Evo šta ja mislim vezano za tvoje komentare:

- nije baš full HD, nešto između, 2640x1200
- u praksi ne koristim mnogo zvuk sa zvučnika, ali, slažem se, bilo bi lepo da je stereo
- da, pilulu će nekome biti teško da proguta :)
- bez GS - najveći hendikep za dobre rezultate na tržištu van Kine; ozbiljnu energiju ulažu u HMS, ali to je još stvar u razvoju, nastavak saradnje sa Google-om bi bio win-win

Unique Selling Point P serije je, što bi rekli marketari, Photography, pa bi tu najviše trabalo očekivati, a dodatna unapređenja u ostalim segmentoima će doći na Mate seriji. Videćemo kako će se sve razvijati, P40 serija je prvi ozbiljan test koji Huawei ima sa modelima bez GMS.
 
Vidim da rade jako na HMS, azurira mi se na svakih par dana.. Samo neka nastave :)

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka
 
Čekaj, ovo full HD se odnosilo na rezoluciju displeja? P40 Pro svakako snima 4K u 60 fps, kome treba.
Mislio sam na mate 20 pro, koji iz nekog razloga nema 4k 60fps. Tj kirin ne podrzava, a svakako ima snage.. P40 ima, to je ok..

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka
 
Kad budes pustio na kvalitetnom 4k tv-u dobices odgovor na pitanje.

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka
Imam 4k od 55in i to što pričaš je glupost. Sad da ti upscaleujem full hd na 4k ne bi provalio da nije izvorno 4k

P30 Pro
 
Da, ne samo što unapređuju HMS Core, pa stalno stižu ažuriranja, već su ozbiljno strateški pristupili razvoju HMS, dosta ulažu u R&D, razvijaju zajednicu developer-a (finansijske pogodnosti, HMS Core Kit, lako prilagođavanje postojećih aplikacija HMS-u...), unapređuju AppGallery, stalno dovlaće neke aplikacije koje nedostaju, traže alternatuvna rešenja (npr. saradnja sa HERE u nedostatku Google Maps...).... A, koliko će to doprineti da se u toj oblasti pozicioniraju, pokazaće vreme, potrebno je dosta vremena da napori daju rezultate. Što se videa tiče, na Mate 20 Pro svakako nije neki, na P40 seriji bi trebalo da je bolji.
 
Kakav je ovaj telefon p40 lite? Vrwdi li da se uzme preko mts-a. Najvise me zanima, postoji li naccin da se instaliraju google aps?
Svastika se interesuje za ovaj telefon, ali nisam pratio sta moze i moze li uopste da se instaliraju google aplikacije?
 
Telefon je dobar, bolji od P30 lite, koji je odličan telefon. A, što se Google aplikacija tiče, verovatno može, ali nije "out of the box", pogledaj u klipu kako to izgleda na P40 Pro:

 
Kupi bolje Mi 9T ili Redmi Note 8 Pro.
Nema ga kod operatera, mi9t.

Sto se tice xaiomi note 8 pro, njoj se vise svidja ovaj huawei, hahah, zene.
Ja rekoh,neko ga je uzeo odavde, pa da vidim iskustva iz prve ruke.
Moracu malo da vidim oko tih google servisa, koristila je google photos. Recite mi, postoji li neka slicna aplikacija u huawei ekosistemu, pa da je samo sinhronizujem sa google photos i prenesem slike tamo?
 
Huawei ima sistemski Cloud, koji može da bekapuje i fotke, s tim što one ulaze u kvou od 5 GB koja je besplatna, preko toga se plaća.
5bab17946eddc893fd898c9182cf4eac.jpg


Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka
 
Kako li huawei misli da nadjaca google sa ovakvom pilicarskom politikom. Imaju 3 puta manje free memorije od googla. Postoji li jos neka aplikacija preko koje mogu te slikw da se izmeste sa Goigle photos?

Zapela za ovaj huawei,valjda ga kod nekog videla uzivo.
 
Ne igraj se sa tim nije vredno,Mozda i instaliras sad a google ih blokira za 3 dana i onda neces moci nista da radis
 
Kako li huawei misli da nadjaca google sa ovakvom pilicarskom politikom. Imaju 3 puta manje free memorije od googla. Postoji li jos neka aplikacija preko koje mogu te slikw da se izmeste sa Goigle photos?

Zapela za ovaj huawei,valjda ga kod nekog videla uzivo.
Ako se ne varam, lite ima 128 GB, teško da će uspeti da ih napuni slikama.

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka
 
Ja sam vec pisao za P40 Lite par stranica unazad, drug ga uzeo.
On je samo WhatsApp sideloadovao, napisao sam sta je sve skinuo sa Huawei galerije. Treba imati u vidu da je dobar deo aplikacija dostupan i preko Amazon Store-a a koje nemaju u Galeriji, tipa IG i FB.
Bas pricamo danas i kaze da se svaki dan pridodaju nove aplikacije, vec ima i bankarskih dosta.
Inace, odlican je telefon, najbolji Lite u poslednje vreme, a i cena mu je ok, jos je dobio i Band 4 uz njega.
 
Ja sam vec pisao za P40 Lite par stranica unazad, drug ga uzeo.
On je samo WhatsApp sideloadovao, napisao sam sta je sve skinuo sa Huawei galerije. Treba imati u vidu da je dobar deo aplikacija dostupan i preko Amazon Store-a a koje nemaju u Galeriji, tipa IG i FB.
Bas pricamo danas i kaze da se svaki dan pridodaju nove aplikacije, vec ima i bankarskih dosta.
Inace, odlican je telefon, najbolji Lite u poslednje vreme, a i cena mu je ok, jos je dobio i Band 4 uz njega.
Prelistacu temu unazad. Gde ga je uzeo?
 
Kakav je ovaj telefon p40 lite? Vrwdi li da se uzme preko mts-a. Najvise me zanima, postoji li naccin da se instaliraju google aps?
Svastika se interesuje za ovaj telefon, ali nisam pratio sta moze i moze li uopste da se instaliraju google aplikacije?

Imacu ga za par dana u mom posedstvu, pa ako ti nije problem sacekaj i odgovoricu ti na sva pitanja koja te zanimaju.


Takodje vazi i za ostale koga zanima P40 Lite, pa cu da vidim da odgovorim svima :)
 
@dzontra86 Šta se dešava posle restarta?

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka
 
Nemam telefon iz P40 serije, pa ne mogu da probam, ovaj YT video je podelio jedan poznati YouTuber, pa verujem da je proveren metod. U svakom slučaju, ne bi trebalo da rikne, jedino što je pitanje da li će proraditi GMS [emoji846]

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka
 
Lepo, javi kakvi su utisci.

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka
 
Nazad
Vrh Dno