Šta je novo?

Huawei P40/Pro/Lite

Opet ljubav miris shiri, opet lipe cvetajuuu.

P40 Pro legenda 😁
 

Prilozi

  • IMG_20220712_201300.jpg
    IMG_20220712_201300.jpg
    298.2 KB · Pregleda: 104
jel ima neko problem sa youtube vanced,neki dan sam ga instalirao i radilo je sve ok,sad vidim da ga vise nemam sam se deinstalirao i ne mogu vise da ga instaliram preko vance managera?
 
Nemam problema, kod mene i dalje radi. Skini apk verzije sa neta pa instaliraj. Ovo su ti zadnje verzije.Screenshot_20220714_182938_com.vanced.manager.jpg
 

Prilozi

  • Screenshot_20220714_190853_com.huawei.appmarket.jpg
    Screenshot_20220714_190853_com.huawei.appmarket.jpg
    37.7 KB · Pregleda: 44
Pravi Vanced nema na AppGallery, skidao se apk fajl sa njihovog sajta
 
koliko muke oko update aplikacija to je starsno,vec mi se tri dana pokusavaju update facebooka mesengera i alieexpres aplkacije ali nemoze da ih skine stoji na 94%,jel ima neko ovakvih problema i dali moze da se gdje da se podesi da to radi automatski,svaki put i kad ih uspije skinuti mora se rucno instalitati?
 
Ja sve aplikacije apdejtujem preko Aurora store, samo sto mora manuelno, al ne radim to cesto, apdejtujem jednom u mesec dana.
 
Je l probao neko HarmonyOS na Global modelu? Naišao sam na neke tutorijale u vezi toga. Da li će Global verzija dobiti HarmonyOS ili ostajemo na EMUI 12?
Još jedna stvar - šta koristite od browsera na ovom telefonu?
 
Imam povremenih problema sa Huawei Zoday aplikacijom. Dešava mi se da se Feed pozicionira u donjoj ili gornjoj polovini ekrana umesto na celom ekranu. Znači kad skrolujem kroz vesti u Feedu skrolovanje se odvija samo u jednoj polovini ekrana. Tek kad deaktiviram pa ponovo aktiviram Huawei Today sve se vrati u normalu. Ima li još neko takvih problema?
 

Prilozi

  • Screenshot_20220718_085906_com.huawei.android.launcher.jpg
    Screenshot_20220718_085906_com.huawei.android.launcher.jpg
    66.5 KB · Pregleda: 26
  • Screenshot_20220718_085848_com.huawei.android.launcher.jpg
    Screenshot_20220718_085848_com.huawei.android.launcher.jpg
    71.9 KB · Pregleda: 27
Imam povremenih problema sa Huawei Zoday aplikacijom. Dešava mi se da se Feed pozicionira u donjoj ili gornjoj polovini ekrana umesto na celom ekranu. Znači kad skrolujem kroz vesti u Feedu skrolovanje se odvija samo u jednoj polovini ekrana. Tek kad deaktiviram pa ponovo aktiviram Huawei Today sve se vrati u normalu. Ima li još neko takvih problema?
Na ovoj trećoj slici Feed izgleda normalno
 

Prilozi

  • Screenshot_20220718_091919_com.huawei.android.launcher.jpg
    Screenshot_20220718_091919_com.huawei.android.launcher.jpg
    101 KB · Pregleda: 48
Opera i Vivaldi, odlični integrisani ad blokeri. Opera nažalost nema opcoju za plaćeni VPN za nas jer se naplata vrši preko Play store, tu je samo free verzija koja nije nešto
 
Razmisljam se na P40 Pro Plus da predjem, prevashodno zbog zooma i 512GB, imao sam pre bio P40 Pro, ali sam presao u iPhone tabor, ali ipak nije to to.
Ekran mi je bio zamerka na P40 Pro (peak brightness na suncu), ali generalno telefon je bombona bio.
Kakve su prednosti/mane prelaska na Pro Plus model? Keramicki je koliko se secam i nema esim bese?
 
Keramicki da, 3x i 10 x opticki, bolji long range zoom, veca osvetljenost ekrana u odnosu na Pro mada je i na Pro popravljeno apdejtima softvera. Plus jos ima i brze bezicno punjenje i kazu da je Samsungov ekran na njemu, ja iskreno ne primecujem veliku razliku(imam oba) Kamera na Plus takodje mozda za nijasnu daje zivlje boje, ili je to samo moj utisak.
 
Da li se isplati sad kupovina p40, pitam zbog azuriranja, da li mu smanjuju mogucnosti i kvalitet kamere sa azuriranjem? Radi se o novom telefonu. Dobra cijena.
 
Mislim da kameru mogu samo da upropaste nadogradnjom. Bolje od ovoga sumnjam da moze.
A i sad je ekstra.
 
Keramicki da, 3x i 10 x opticki, bolji long range zoom, veca osvetljenost ekrana u odnosu na Pro mada je i na Pro popravljeno apdejtima softvera. Plus jos ima i brze bezicno punjenje i kazu da je Samsungov ekran na njemu, ja iskreno ne primecujem veliku razliku(imam oba) Kamera na Plus takodje mozda za nijasnu daje zivlje boje, ili je to samo moj utisak.
Pro sam imao do septembra prosle godine, ako je update bio u medjuvremenu, onda kul. Desavalo se to u IT-u pre, npr Macbook Air iz 2018 cini mi se je dobio dobar brightness boost softverski, od oko 20% u nitovima, ako se ne varam.

Bezicno punjenje nije neki bog zna kakav bonus, ali definitivno znaci, narocito reverse za Freebuds koje vec imam.
 
Ne znam kad je bio, al bas sam koristio Pro ovih dana napolju dosta i nisam imao vecih problema, ume dosta da osvetli.
 
I ne znam kolko ti je bitno jer nisu stereo, ali Plus takodje ima bolji zvuk na zvucniku, dublji i kvalitetniji malo, na Pro je nekako previse plitak.
 
Pozz, da li neko ima probleme sa Skype aplikacijom na p40 pro. Nema nikakvih notifikacija kada dobijam poruke, jedino kada "slucajno" udjem u aplikaciju, vidim da imam poruku koja je poslata pre 2h, 2 dana i sl.????
 
Pozz, da li neko ima probleme sa Skype aplikacijom na p40 pro. Nema nikakvih notifikacija kada dobijam poruke, jedino kada "slucajno" udjem u aplikaciju, vidim da imam poruku koja je poslata pre 2h, 2 dana i sl.????
Majkrosoftove apk se izgleda oslanjaju na Google servise za potrebe push notifikacija a pošto nema verzija za Huawei tel onda ne stiže ništa. Bilo je na yt rešenje u vidu MicroG za takve aplikacije (Outlook, Teams, Skype) medjutim ja nisam isprobao i ne znam jel pouzdano dobro rade
 
Huawei forever :D

Citat jednog lika koji sam kopirao sa FB :

I am loving it to go to a xiaomi shop and ask for a mobile with a better camera as my phone. I love the face of the person when you answer his back question for whats your current phone (P40 pro)


🤣🤣
 
Nazad
Vrh Dno