Šta je novo?

Huawei P40/Pro/Lite

Teško da će im tek tako ukinuti ban. Zar nije Tramp rekao da moraju da dignu svoju privredu na noge i da se što više stvari proizvodi u SAD da ne bi zavisili od uvoza?
A što je neko napisao da Huawei nekako natera Xiaomi i Oppo da izađu iz Gugl ekosistema... Uh koji bi to pucanj u kolena bio za Xiaomi i Oppo. Baš sad kad sve više i više grizu na svim tržištima. Nema od toga ništa, mogu samo da sarađuju u razvoju tehnologija ali da napuste Gugl u skorije vreme nema šanse.
 
Imam jednu dilemu u vezi p40 pro telefona, pa mi treba vaše realno mišljenje i za i protiv. Mogu da kupim tel za 750e sa poklon satom GT 2. Nažalost sat nije GT2e, pa ću ovaj da prodam odmah (ne odgovaraju mi "uši" kod ovog modela zbog skijanja i vožnje bicikle, a na GT2e je to izmenjeno). Dakle, ako prodam sa za najmanje 150e, mada je cena viša, ali da uzmemo kao najgoru opciju (za mene, ne za kupca :) ), onda telefon praktično kupujem za 600e. Znam da nema gugl servise, ali od njih sem plej prodavnice ništa i ne koristim. Znam i da može nešto da se instalira na alternativne načine, ili preko HMSa. Dakle, da li je to pametna kupovina ili ne, odnosno da li telefon sa svim njegovim hardversko-softverskim prednostima/nedostacima vredi tog novca? Korisim Mate pro20 od prvog dana i osim video zapisa sve je stalo odlično i posle godinu ipo dana. Šta biste vi uradili? Odluku moram da donesem što pre, ali mi nešto ne ide baš lako :). Hvala
 
Zavisi koliko ti je zaista neophodan Google servis, naravno da unapređuju HMS, ovde ti niko tačno ne može dati odgovor da kupis ili ne...
Mogu ti izneti moje mišljenje, kao dugogodisnji korisnik Huawei, ja to ne bih kupio, jer meni jesu bitni Google servisi.
Npr i sam se razmišljao oko huawei tablet Matepad, i odustao i zbig cene i zbog Google. Ali to je samo moje mišljenje.
Možda u neko vreme i bude sve dostupno na HMS, to još niko ne može da kez tačno.

Gesendet von meinem EVR-L29 mit Tapatalk
 
Vec imas odlican telefon (i to sa Gugl servisima), novac ulozi u neke smislenije stvari. Ili stedi, niko jos ne zna koje ce posledice i ''efekte'' doneti ova kriza :)
 
Gde mozes da nadjes sa satom za 750e? Pitanje je i ako instaliras gs do kad ce raditi,notifikacije ti nece stizati instant sto je po meni i najveci problem
 
Zbog različitosti mišljenja koje želim čuti sam i postavio pitanje ovde, da sagledam iz svačijeg ugla, jer možda o nečemu nisam razmišljao, a neko drugi jeste i tako mi pomogne. Ipak 600e je "pristojna" cena za taj telefon, ako uzmemo u obzir cene ostalih vrhunskih modela, odnosno modela koji su u njegovoj klasi. Sada, da li dovoljno "pristojna" da pokrije taj nedostatak... Koristim viber kojeg ima HMS, Fb kojeg mogu preko internet pregledača da koristim, jer ne idem baš često, Ne koristim navigaciju, odnosno možda mi zatreba jednom/dva puta godišnje (skijanje i more) i za to postoji dobra alternativa gugl mapama... Ono što koristim često je fotografisanje, viber (kao što rekoh, naročito sada kada nas je virus unapredio u virtuelne profesore :) i poneka aplikacija koja može da se skine i bez pleysora. Ne koristim ni instagram, ni WA...

Otkriću ti ako ga ne kupim, ako te interesuje :)

Razmišljao sam i o čuvanju para, tim pre što nisam neko ko ima mnogo da bi se raznbacivao, ali ne znam... padne mi napamet i da li u ludom vremenu treeba da štedimo ili da i mi poludimo i opustimo se više nego što treba :D
 
Poslednja izmena:
Racunaj samo da neces moci da koristis apk koje se oslanjaju na Google servise. I postoji velika sansa da ce ti kasniti notifikacije na apk koje koriste Google servise.

Jos jedna stvar , Google servisi i dalje mogu da se instaliraju na p40pro ali nikada to nece raditi skroz bez bagova..

Verujem da ima slucan klip i na eng
https://youtu.be/Aed_y89L1G0

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Da, nalazio sam i na engleskom i na nemačkom (koji ne znam) kako to može da se instalira. Tačno je i da to nikada neće biti to... Na kašnjenje kojih notifikacije mislite?
 
Na Viberu npr , jer on koristi gsm koliko znam za push notifikacije ?
Neka me neko ispravi ako gresim ..

Naravno u slučaju da ga jos uvek nema na app gallery

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Viber i telegram npr su u HMS na app Galery, kako je to kad se instalira samo preko app Galery, bez GS, ne znam...

Gesendet von meinem EVR-L29 mit Tapatalk
 
Da , udario sam edit gore :) zaboravio da je viber vec prešao na Huawei app

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Ja imam Mate 20 Pro kojim sam prezadovoljan, ali bih pod tom uslovima uzeo P40 Pro. To što nema GMS modulom da nije presudno, novi procesor i mnogo bolja kamera si svakako prednosti.

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka
 
Кажу да је првих 60 само добило сат, а то је још првог дана било продато. Овај је вероватно тако и купљен, или за неку нижу цену, па је сада на продају. Ево један линк где се види шта (не)може, шта може да се инсталира и ради, а шта се може инсталирати, али не ради.
https://www.youtube.com/watch?v=pN02qFumPAs
 
Poslednja izmena:
Кажу да је првих 60 само добило сат, а то је још првог дана било продато. Овај је вероватно тако и купљен, или за неку нижу цену, па је сада на продају. Ево један линк где се види шта (не)може, шта може да се инсталира и ради, а шта се може инсталирати, али не ради.
https://www.youtube.com/watch?v=pN02qFumPAs
Pa da,zato i pitam jer znam da je sve otislo jos taj prvi dan
 
Gde otislo? To su fore. Kao tolika potraznja. Da upale narod. A tel polu funkcionalan.. Na oglasu nema 2 komada.

Note 10+
 
Od ta dva jedan je sa.satom,zato sam i pitao jer da je 750e to bi bilo bas povoljno kada se sat proda a i nije to mnogo na celu Srbiju
 
Poslednja izmena:
Зашто би оператер то рекао неком ко каже да не жели да купи телефон без сата? Дакле, желео сам да купим лично телефон и сат, али ми је речено да је првих 60 већ пријављено. Рекоа сам да ако је могуће да купим са сатом хоћу, без тога не желим. Па нису ваљда луди да кажу да је распродато, ако имају потенцијалног купца? А то што их нема на оглсима, не значи да ће сви да купе да би га одмах продали. А усталом, још није ни стигао до корисника. Било их је прва 2-3 дана 5-6 на огласима. Додуше и из ВИП а и из МТСа. И сви су продати осим овог што продаје за 820е. зато их нема на огласима више. Пратим од првог дана и сваког дана. Боље је што је тако испало, јер сам имао више времена да размислим да ли да купим или не.
Да, знам да има и бенчмарков видео, али подразумевам да сви ми са форума прво одгледамо њиихов видео и да не морамо да постављамо линк ка нечему што смо сви одгледали. То гледање нам дође ко дамаћи задатак :D
 
Poslednja izmena:
Što se Vibera tiče ako ti nije bitno da bekapuješ podatke onda radi bez GMS, što se notifikacija tiče rade za sve aplikacije ako NE instaliraš GMS.
Kad instaliraš, imaćeš problem jer kad god se pojavi nova metoda za instalaciju pojave se i novi problemi, npr Telegram i Tapatalk će non stop davati obavještenja da su potrebni Google setrvisi što je polu tačno jer aplikacije rade ali notifikacije ne(za Telegram postoji rešenje.
Do skoro je funkcionisala jedna aplikacija koja je odrađivala sve na 1klik ali ažuriranjem politike privatnosti i bla bla bla ona je trenutno neupotrebljiva.


Poslato sa LIO-L29 uz pomoć Tapatoka
 
Za 600e se isplati probati P40 pro.
Ako vidiš da ne ide posle npr mesec dana koriscenja onda će ga prodati za istu ili sličnu cenu.
Najvažnije da nisi usko povezan sa G Servisima.
Ako ga Viber ima na HMS-u onda nema razloga da ne stižu notifikacije.
Ako su ti neke aplikacije domacih banaka bitne onda će biti teško da se naknadno insraliraju
 
Na Viberu npr , jer on koristi gsm koliko znam za push notifikacije ?
Neka me neko ispravi ako gresim ..

Naravno u slučaju da ga jos uvek nema na app gallery

Sent from my MI 8 using Tapatalk
Radiće notifikacije bez kašnjenja za sve aplikacije koje možeš da skineš iz Huawei galerije.


Ali bez obzira na to, suludo je kupiti ovaj telefon za više od 500e a videćete koliko će se brzo naći po toj ceni na oglasima.

P30 Pro
 
Hvala svima na savetima, informacijama, predlozima i mišljenjima.
 
Peca uprsvi objavio recenziju, slistio konkurenciju sa kamerom, za mene potpuno ocekivano, p30 Pro mi je sasvim dovoljno za sada ali bi ovaj radio posedovao, to sto nema Google podrsku meni licno be bi mnogo smetalo, sve ima svoju alternativu
 
Slazem se za google ali ima tu jos nedostataka nije sve u kameri a i pitanje da li ih je bas sve pokidala. Tel nema steteo,full hd+ je a telefon koji kosta 1000e mora sve to da ima i tu vise nema razgovora pogotovo sto nema gs a i ocekivana je ovakva recenzija na benchu. Ovo je aparat koji da ima gs sigurno bio u top 5 ove godine ,ovako cemo morati cekati jos malo developere
 
Poslednja izmena:
Ja Pecine recenzije najvise postujem ,covek ima znanje i iskustvo,slazem se da kamere nisu nekome nesto najbitnije na tel ali isto twko i taj hd+ koji pominjes tako da se o svemu tome moze polemisati ali iskreno ja bih mogao ziveti bez toga google servisa iako mi recimo makar pola prepiske posebno poslovne ide preko maila ali rekoh sve ima alternativu a i mnogo nam se cini da ne bi mogli bez toga funkcionisati ,moje mišljenje
 
Ja se uopste ne slazem sa vama. Telefon koji je poslednji izasao mora da ima poslednju rec tehnike. P40 Pro to nema. Malo bolja kamera i malo bolji cpu od P30 Pro. Ostalo vidjeno odavno.
Jos nema GS. Kazete ima alternative. Ima za one koji koriste 3 aplikacije ukupno. Ja koje app koristim nema ih 80%.
Neveroovatno je da je Mate 20 pro koji je izasao 2018 je najkompletniji telefon od Huaweija i dan danas.

Note 10+
 
. Ovo je aparat koji da ima gs sigurno bio u top 5 ove godine ,ovako cemo morati cekati jos malo developere
Ne bi bio ni u top 15, osim po marketingu, gde bi bio number one :)

Cela S20 serija, nadolazeca Note serija, nadolazeci iPhone-ovi, Xperia 1 II, Oppo Find X2 Pro, OnePlus 8 Pro, sve su to telefoni barem za klasu iznad P40 serije. Cak i stariji S10+, Note 10+, 11 Pro Max, 11 Pro, OP7 Pro i OP7t Pro su kompletniji i generalno bolji telefoni od P40 serije.
 
Nazad
Vrh Dno