Šta je novo?

Huawei P40/Pro/Lite

AMD je potvrdio da je tvrtka dobila licencu za prodaju svojih proizvoda nekim kompanijama s popisa Entity Liste međutim, AMD nije naveo tvrtke za koje su dobili dozvole. Možda je i huawei [emoji39]

Huawei P40Pro+ & Tapatalk

Kada si ovo procitao? Pa mora ovo da stane negde, previse novca je u pitanju i svi gube. Kina je npr imala u ovoj godini vecu razmenu sa evropom, trgovinsku, nego SAD. Pretekla ih je!

EDIT: Našao. Evo linka: https://www.gizchina.com/2020/09/19/amd-has-reportedly-obtained-a-license-to-supply-huawei/

Pitanje je koliko je tacno i koliko ce to trajati. Davali su i ranije licence pa oduzimali nakon nekoliko dana.
 
Poslednja izmena:
Ako nekome treba...izašla je nova
microG verzija pa se može ponovo bez GMSa prijaviti u YT Vanced.

Huawei P40Pro+ & Tapatalk
 
Ja sam juce instalirao preko vanced manager i jedno i drugo i super radi.

Jedno pitanje. Planiram da se prebacim na p40 pro, ne bih da budzim Google servise, koristicu sve stock. Kako funkcionišu notifikacije? Da li kasne na viberu, whatsapp?

Šta od aplikacija koristite kao zamene za nešto što ste koristili na telefonu koji je imao google servise?

Sent from my IN2013 using Tapatalk
 
Sve radi perfektno [emoji6] P40 Pro
dc653da3cda0a31b3321a28ef5e5952a.jpg
6dec3c324f8a30420eee35d417c0b561.jpg
721d47a031d7ca3438e4faee09b5fc1f.jpg


Poslato sa ELS-NX9 pomoću Tapatoka
 
Odlično, hvala na odgovoru. Onda neću više ni da razmišljam.

Sent from my IN2013 using Tapatalk
 
Ja nisam uspeo na p40 lite da namestim vanced, moze link odakle da skinem app.

Sent from my JNY-LX1 using Tapatalk
 
Uspeo

Sent from my JNY-LX1 using Tapatalk
 
Odlično! Nije mi jasno kako ne mogu da urade zamenske aplikacije po istom metodu za još neke koje ne rade kako treba...

Sent from my IN2013 using Tapatalk
 
Ja mislim da huawei blokira korišćenje google servisa.

Sent from my JNY-LX1 using Tapatalk
 
Pa jer moraju. Gugl sa svoje strane a vavej sa svoje da Google me bi rekao:"niste poduzeli sve kako bi vaše korisnike udaljili od Google servisa"

Sent from my Pixel 4 using Tapatalk
 
Pa jer moraju. Gugl sa svoje strane a vavej sa svoje da Google me bi rekao:"niste poduzeli sve kako bi vaše korisnike udaljili od Google servisa"

Sent from my Pixel 4 using Tapatalk
Tehnički gledano, pošto nemaju dozvolu za poslovanje, ne mogu ni to ako je Huawei Android AOSP verzija u redu.

Huawei je taj koji želi AppGallery a ne krekovane verzije Gaapsa.
 
Venced skinete sa njihove stranice...
https://vanced.app/
Tj. Vanced Manager...skinete...instalirate...pokrenete...instalirate microG pa onda vanced...pokrenete vanced i log in.

Huawei P40Pro+ & Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Jel vama radi petal search? Ja instaliram, kliknem na aplikaciju i izbaci me.
 
Isto ne radi. Traži traži i onda sta god kliknuo cancel ili OK izbaci iz aplikacije.

4069fbe8bf7a8ad48d3db2d80a912b65.jpg


Sent from my JNY-LX1 using Tapatalk
 
Na p30 radi, ako vam to nesto znaci

Sent from my P30 using Tapatalk
 
Kod mene radi

Huawei P40Pro+ & Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Da li neko ima aplikaciju Bla Bla Car i da li ista radi na telefonima bez GMS?

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 
Dugo pratim temu, ovo me sve više podseća na Nokijinu borbu da zadrži simbian. Sećamo se svi kako se priča završila... jednostavno su se zaneli i "omašili skretanje". Žao mi je jer sam ih rado koristio (zadnji simbian mi je bio E7).

Iskreno se nadam da će Huawei isplivati iz ovoga, ne zato što sam ljubitelj Huawei brenda, već iz čistog inata. Doqrtzila mi amerikanska bahatost.

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Da li možete da iznesete vaša mišljenja o korišćenju Huawei-a bez GMS-a, da li je to mnogo primetno, da li kasne obaveštenja na pojedinim aplikacijama itd...
Inače planiram da kupim P40(oko 430e) ili možda P30 Pro(oko 550e), koja je bolja varijanta?
 
Da li možete da iznesete vaša mišljenja o korišćenju Huawei-a bez GMS-a, da li je to mnogo primetno, da li kasne obaveštenja na pojedinim aplikacijama itd...
Inače planiram da kupim P40(oko 430e) ili možda P30 Pro(oko 550e), koja je bolja varijanta?

Za cenu od 550 evra bolje gledaj OnePlus 8 ili Mi 10.
 
Da li možete da iznesete vaša mišljenja o korišćenju Huawei-a bez GMS-a, da li je to mnogo primetno, da li kasne obaveštenja na pojedinim aplikacijama itd...
Inače planiram da kupim P40(oko 430e) ili možda P30 Pro(oko 550e), koja je bolja varijanta?
Neki dan sam pisao

Od 100 aplikacija koje osobno koristim ne radi njih par (imgur, polarbeat, park now, fastic, hak, videoder). Istina je da ih nisam nešto pretjerano koristio...neke jednom tjedno neke jednom mjesečno ali ne rade.
Što se tiče google_ovih aplikacija...maps koristim, samo se ne mogu ulogirati da mi pamti adrese koje sam tražio (meni ne bitno)...google drive koristim kroz browser.
YouTube...koristim Vanced (kao i normalna YT aplikacija samo bez reklama, menu nebitno jer imam premium account)
Umjesto chrome koristim operu...za bookmarks se mora na PC instalirati opera, ubaciti bookmarks iz chrome, prijaviti se sa operom na PCu i telefonu i bookmarks su tu. Osobno...potrebno je malo navike ali na kraju opera mi je puno bolja od chrome.
Oni koji koriste google photos bi mogli imati problema (ja ne koristim) jer mi se čini da se ne mogu koristiti kroz browser.
Za Gmail koristim Bluemail i radi normalno...Push obavijesti...ne da se mora ručno ili na 15,30,60 minuta...isprobao više puta i obavijest dolazi 15sek nakon poslanog e-mail_a. Zamjenu za Playstore... AppGallery+Petal Search koji radi odlično i Aptoide.
Problem može biti sa kupljenim aplikacijama i uglavnom onima koje su povezane isključivo sa playstore...one koje se "aktiviraju" email_om i lozinkom rade normalno...kod mene...tapatalk pro, kmoot, lumosity, nova launcher, sun surveyor, sd maid. Ne radi mi recimo inshot pro verzija ali se može na netu naći MOD pa onda radi kao i Pro. Ostalo...Viber (koji mi je dok sam koristio "divlji" GMS pravio probleme...poruke su dolazile tek kad bih ga otvorio isto kao i pozivi ali sada na HMS radi sasvim normalno) WA, Instagram, Snapchat, Facebook i 90%ostalih aplikacija radi normalno...5% aplikacija izbaci poruku da nedostaju play services ali rade normalno...kod mene Adobe aplikacije izbace samo kod kod prvog starta a neke aplikacije (sun surveyor) izbacuju kod svakog pokretanja.

Bankovne aplikacije ovdje u Austriji ne rade jer koriste isključivo i samo Google Push servere dok vidim da u Srbiji i Hrvatskoj ima banaka koje rade normalno sa HSMom.

I na kraju ono zbog čega većina kupuje Huawei uređaje (barem je kod mene tako) radi bez ikakvih problema i još uvjek je bolje nego na većini uređaja sa Google_om a to su kamera i baterija.

Šta odabrati...ako si zavistan o Google_u onda traži neka druga rješenja...jer se može dogoditi da će i P30 serija morati preći na HMS.




Huawei P40Pro+ & Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Da li možete da iznesete vaša mišljenja o korišćenju Huawei-a bez GMS-a, da li je to mnogo primetno, da li kasne obaveštenja na pojedinim aplikacijama itd...
Inače planiram da kupim P40(oko 430e) ili možda P30 Pro(oko 550e), koja je bolja varijanta?
P40 samo bolji cpu, apsolutno sve ostalo na p30 pro koji takođe ima je l te vrhunski cpu pa i nećeš primetiti. P30 pro, vodootporan, bolji ekran, bežično punjenje, dosta brže žičano.. Bolja kamera.. Ima google.... Itd

Ne znam da l kupuješ od operatera ili kako ali p30 pro ima za manje da se nađe za dve godine garancije

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 
P40 samo bolji cpu, apsolutno sve ostalo na p30 pro koji takođe ima je l te vrhunski cpu pa i nećeš primetiti. P30 pro, vodootporan, bolji ekran, bežično punjenje, dosta brže žičano.. Bolja kamera.. Ima google.... Itd

Ne znam da l kupuješ od operatera ili kako ali p30 pro ima za manje da se nađe za dve godine garancije

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
Preko KP-a, ali verziju 8/256.
 
Neki dan sam pisao


Od 100 aplikacija koje osobno koristim ne radi njih par (imgur, polarbeat, park now, fastic, hak, videoder). Istina je da ih nisam nešto pretjerano koristio...neke jednom tjedno neke jednom mjesečno ali ne rade.
Što se tiče google_ovih aplikacija...maps koristim, samo se ne mogu ulogirati da mi pamti adrese koje sam tražio (meni ne bitno)...google drive koristim kroz browser.
YouTube...koristim Vanced (kao i normalna YT aplikacija samo bez reklama, menu nebitno jer imam premium account)
Umjesto chrome koristim operu...za bookmarks se mora na PC instalirati opera, ubaciti bookmarks iz chrome, prijaviti se sa operom na PCu i telefonu i bookmarks su tu. Osobno...potrebno je malo navike ali na kraju opera mi je puno bolja od chrome.
Oni koji koriste google photos bi mogli imati problema (ja ne koristim) jer mi se čini da se ne mogu koristiti kroz browser.
Za Gmail koristim Bluemail i radi normalno...Push obavijesti...ne da se mora ručno ili na 15,30,60 minuta...isprobao više puta i obavijest dolazi 15sek nakon poslanog e-mail_a. Zamjenu za Playstore... AppGallery+Petal Search koji radi odlično i Aptoide.
Problem može biti sa kupljenim aplikacijama i uglavnom onima koje su povezane isključivo sa playstore...one koje se "aktiviraju" email_om i lozinkom rade normalno...kod mene...tapatalk pro, kmoot, lumosity, nova launcher, sun surveyor, sd maid. Ne radi mi recimo inshot pro verzija ali se može na netu naći MOD pa onda radi kao i Pro. Ostalo...Viber (koji mi je dok sam koristio "divlji" GMS pravio probleme...poruke su dolazile tek kad bih ga otvorio isto kao i pozivi ali sada na HMS radi sasvim normalno) WA, Instagram, Snapchat, Facebook i 90%ostalih aplikacija radi normalno...5% aplikacija izbaci poruku da nedostaju play services ali rade normalno...kod mene Adobe aplikacije izbace samo kod kod prvog starta a neke aplikacije (sun surveyor) izbacuju kod svakog pokretanja.

Bankovne aplikacije ovdje u Austriji ne rade jer koriste isključivo i samo Google Push servere dok vidim da u Srbiji i Hrvatskoj ima banaka koje rade normalno sa HSMom.

I na kraju ono zbog čega većina kupuje Huawei uređaje (barem je kod mene tako) radi bez ikakvih problema i još uvjek je bolje nego na većini uređaja sa Google_om a to su kamera i baterija.

Šta odabrati...ako si zavistan o Google_u onda traži neka druga rješenja...jer se može dogoditi da će i P30 serija morati preći na HMS.




Huawei P40Pro+ & Tapatalk
Hala puno na objašnjenju.
 
Nazad
Vrh Dno