Šta je novo?

Huawei P40/Pro/Lite

I ja sam pratio uputstvo ovog lika.
E sad, rekoh da je meni to puklo posle dva dana, ali sam provalio da možeš da podesiš da ti Gugl Play ne šalje notifikacije i rešen problem:D
I dalje mi rade Gugl Play, Gugl maps i Youtube i sa blokiranim Gugl notifikacijama.

Za one koji ne znaju, Gugl krene da te spamuje notifikacijama konstantno kako nemaš Gugl sertifikovan uređaj, ali ukoliko to blokiraš, nemaš nikakav problem.
 
Poslednja izmena:
I ja sam pratio uputstvo ovog lika.
E sad, rekoh da je meni to puklo posle dva dana, ali sam provalio da možeš da podesiš da ti Gugl Play ne šalje notifikacije i rešen problem:D
I dalje mi rade Gugl Play, Gugl maps i Youtube i sa blokiranim Gugl notifikacijama.

Za one koji ne znaju, Gugl krene da te spamuje notifikacijama konstantno kako nemaš Gugl sertifikovan uređaj, ali ukoliko to blokiraš, nemaš nikakav problem.
Kako?
 
P40 obican se bas slabo prodaje koliko vidim. Izgleda da je Huawei promasio sa regularnim modelom ovog puta.

Poslato sa ELE-L29 pomoću Tapatoka
 
Ljudi pre biraju P30 Pro za sl pare
 
Pozz da li neko ima jos ovaj problem na P40 Pro?
Obicna slika...
e30e839cde9cc1e89713319e598ca42b.jpg


Poslato sa ELS-NX9 pomoću Tapatoka
 
Verovatno je ovo u 50mpx?

P30 Pro
 
Ovo je iz Pro moda

ISO 250
Shutter 20sec
AWB 3600K
50mp RAW 1x Kamera
b3d3b43d5989d2482c7bb1185daaae51.jpg


Poslato sa ELS-NX9 pomoću Tapatoka
 
Svajpuj Gugl obaveštenje na levo i pojaviće ti se ikonica zupčanika. Klikni na nju i tu ćeš moći da ugasiš Gugl plej obaveštenja.
Hvala probaću. Mada moram da priznam da mi je čudno da se oniliko trude i izlaze razni turorijali kako da se to reši, a ovamo može tako lako da se onemoguće.
 
Pa pazi, ti svakako moraš da pratiš te tutorijale da bi uopšte ubacio Google nalog i instalirao Google Play. Ali ukoliko ti na kraju ipak stižu obaveštenja o nesertifikovanom uređaju, blokiraj ih i nema problema. To nigde nisam pročitao, već sam provalio sam. Jedino mi ne rade push notifikacije od aplikacija koje se oslanjaju na Guglov push servis, ali šta da se radi. Od aplikacija koje koristim ne dobijam push notifikacije od N1, B92 i Youtube-a, ali me to ne sprečava da uđem u ove aplikacije i pogledam šta ima novo.
 
Da, ali najlakši deo svakog upustva je instalirati google services. Najteži deo posla je onemogućiti notifikacije, zato rade sve ono sa google service framework.
 
Koristim P40 lite nekih desetak dana i zadovoljan sam kako radi. Imam dva stinija problema od kojih očekujem da se jedan reši u dogledno vreme i to je da se imgur aplikacija za slike krešuje čim je pokrenem. Pokušao sam i sa beta verzijom ali isto se ponaša. Nema je u APP gallery, instalirao sam je sa APK pure a beta verziju sa Aptoide. Drugi problem mi je na mail-u. Koristim 2 gmail naloga i na oba imam po 7-8 mailova koji su označeni zvezdicom (Starred) pošto ih često koristim. Na email aplikaciji na telefonu sam sinhronizovao oba maila ali mi od tih označenih mailova vidi samo jedan na jednom gmail nalogu a na drugom ne vidi nijedan. Ima li neko rešenje za ovo sa mailovima?

Kolega, kladioničar, se žalio da mu ne radi flashscore aplikacija. Izbaci grešku da je vezana za google servise.

Edit:
Kod mene je verzija 10.0.1.167
 
Poslednja izmena:
Posle dva meseca mogu reci da mi ama ni malo ne fale Google servisi. Jedino sta mi fali je Google sinhronizacija Chrome history-a i sifri.

Baterija lagano 2 dana sa 7-8h ekrana i 4-5 sati poziva, znaci kod nekog ko lakse malo koristi mozda i tri dana, doduse meni je 3 dana isto trajala baterija kada ne radim i lakse malo koristim. Bolje mislim da nije moglo. Whatsapp, telegram, viber, instagram, zoom, dva mail naloga i BT stalno upaljen zbog sata GT2 i FreeBuds 3 sluski.

Kamera je solidna, nista posebno, ali odradjuje posao. Zvucnik je odlican i onaj dole, a i slusalica (nekada moram da utisam na minimum da ljudi ne cuju sagovornika).

Otisak prsta jako lepo radi, brzo, prepozna uvek, nema greske.

Brzina je isto fina, tu je negde blizu ovaj 820 Kirin sa 845 iz mog Mi8, po sirovoj snazi je tu, ali u realnom radu je malcice sporiji.

Sve u svemu jako zadovoljan.
 
KP i Signal rade, Keep samo web verzija, CarGo i Bus plus ne rade.

Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka
 
Pravi test bi bio kada bi neko 2 meseca (moze i krace) koristio uredjaj bez GMS ali kao jedini telefon.
Ovako, uz Mi 8 (koji je verovatno i xda izmodovan) moze da se koristi i Symbian telefon od pre 10 godina, nije nikakav problem, cak bi verovatno bilo i zanimljivo podsecanje.
Takvo iskustvo koriscenja (bez GMS) bi bilo korisno i zanimljivo cuti/procitati.
 
Koristim ga kao jedini telefon. Primarni mi je, tako da to pricam ovako objektivno.
 
Posle dva meseca mogu reci da mi ama ni malo ne fale Google servisi. Jedino sta mi fali je Google sinhronizacija Chrome history-a i sifri.

Baterija lagano 2 dana sa 7-8h ekrana i 4-5 sati poziva, znaci kod nekog ko lakse malo koristi mozda i tri dana, doduse meni je 3 dana isto trajala baterija kada ne radim i lakse malo koristim. Bolje mislim da nije moglo. Whatsapp, telegram, viber, instagram, zoom, dva mail naloga i BT stalno upaljen zbog sata GT2 i FreeBuds 3 sluski.

Kamera je solidna, nista posebno, ali odradjuje posao. Zvucnik je odlican i onaj dole, a i slusalica (nekada moram da utisam na minimum da ljudi ne cuju sagovornika).

Otisak prsta jako lepo radi, brzo, prepozna uvek, nema greske.

Brzina je isto fina, tu je negde blizu ovaj 820 Kirin sa 845 iz mog Mi8, po sirovoj snazi je tu, ali u realnom radu je malcice sporiji.

Sve u svemu jako zadovoljan.
Zar p40 lite nema kirin 810? Otkud sad 820

P30 Pro
 
Ima, ne znam odakle sam ja izvukao 820 mi u glavi bilo :trust:
 
Prodao si Mi 8 i prešao na P40 Lite?

Sent from H8266
 
Ne, tražim bateriju za mi8, a do tada koristim ovaj.
 
Ja sam isto pokušavao... Ceo dan... I smorio se na kraju i batalio... Nisam imao strpljenja... Valjda će uskoro izaći neki jednostavniji način da se ovo namesti...

Sent from my JNY-LX1 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno