Šta je novo?

Huawei P40/Pro/Lite

Prvi utisci nakon par sati korišćenja:

Napomena, pre ovog telefona koristio sam Motorolu G5S.

Prezadovoljan telefonom. Možda još nisam naišao na aplikaciju koja ne radi, ali sve što sam imao u starom tel, bez problema sam instalirao u novom (Phone clone, Petel Search, AppGallery). Baterija je za mnogo skuplje modele, napuni telefon kao od šale, neprimetno.

S obzirom da sam ga uzeo, nov, za 170 evra, ovo ne da je zver nego zverina. Bog da poživi HMS i Huawei, i neka samo izbacuju ovako jeftine, a dobre telefone.
 
Ne bi meni bio problem da on izdrži dan...koristio sam svaki samsung od S2 do S9 i bilo je dosta situacija kad sam rano posle podne morao tražiti utičnicu ili predbacivati u stanje opće nužde (sve crno bijelo, nema mobile data i ostalo što ide u paketu)...problem kod samsunga je stand by, pogotovo kod exynosa...ako ga gaziš ići će on u komadu 5-6 sati na WiFi i do 8h ali mogu se sjetiti mali milion situacija dođem kući oko 17h i imam 10% i 2.5h SoTa a izašao sa 100% u 6 ujutro. Sa P30Pro a ovim sada pogotovo znam izaći sa 60% i bez razmišljanja do 17h će izdržati. Evo jutros sam izašao sa 90% jer sam ga dopunio 20tak minuta (dok se spremim za posao) i sad je na 48%. Zato kažem kad navikneš da nisi ovistan o punjenu teško je to zaboraviti.

+1

Samo zbog baterije sam menjao telefon i bukvalno jedna briga manje i mom životu i ovo sto Huawei izvlači sa 3750mAh (Nova 5T) je crna magija.

Izadjem napolje i sa 30% baterije i ZNAM da imam 1/3 baterije ili u prevodu - par sati KORIŠĆENJA. To je barem 2 sata SOT - a, slušanja muzike, fotkanja itd.

Na ovom polju Huawei je apsolutni lider.
 
Preporuka za neku zastitnu masku za P40 Lite ?

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Teracell defender safeguard ili spigen rugged armor ako trazis bas zastitu, malo robusniju i ako ih ima za tvoj model, ako trazis providan silikon i slim varijantu onda bilo koji silikon nema neke posebne razlike.
 
Thx Brico

Nadam se da ne dosadjujem sa objavama a nigdje linka --

Evo malo dobrih vijesti, zadnja verzija aplikacije - od 5 testiranih puta, login je upalio svaki put - također nije bilo potrebno "ponoviti" neki proces radi grešaka, tako da sam zadovoljan :)

Poslano kolegi pa ce nadam se ubrzo napraviti review i izbaciti - onda cu english verziju
Kako napreduje app?

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Da li sam dobro razumeo ako se ubace Google servisi to znači i play prodavnica? Tj Onda se mogu sve app instaliraju iz nje?

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Teracell defender safeguard ili spigen rugged armor ako trazis bas zastitu, malo robusniju i ako ih ima za tvoj model, ako trazis providan silikon i slim varijantu onda bilo koji silikon nema neke posebne razlike.
Uzeo bi Spigen rugged armor da moze kod nas da se nadje.
Privremeno sam uzeo obican providan silkon koji nije nista posebno ali razmisljam i da porucim Nillkin Scrub ili Nature.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Uzeo bi Spigen rugged armor da moze kod nas da se nadje.
Privremeno sam uzeo obican providan silkon koji nije nista posebno ali razmisljam i da porucim Nillkin Scrub ili Nature.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Imas je na amazon.uk (spigen) ali nema isporuke za nasu zemlju moras imati nekog, najbolje u uk. Meni je tip doneo pre neki dan za Huawei 5t. Jeste sam cekao blizu mesec dana ali ok je maska.
 
Da li sam dobro razumeo ako se ubace Google servisi to znači i play prodavnica? Tj Onda se mogu sve app instaliraju iz nje?

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
Mada ti sve te aplikacije možeš instalirati i bez play prodavnice. Ja nemam dučan ali imam sve aplikacije [emoji16]

Huawei P40Pro+ & Tapatalk
 
Mada ti sve te aplikacije možeš instalirati i bez play prodavnice. Ja nemam dučan ali imam sve aplikacije [emoji16]

Huawei P40Pro+ & Tapatalk
Postoje neke app za plaćanje i bank id u Norveškoj bez kojih bi mi bilo tesko funkcionisati... A njih ima samo na play store (za bank id moram da proverim så provajderom da li može, to uopšte ne ide sa app već direktno na fon)

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
To što imaš na "divlje" instaliran GMS i Play Store ne znači da će ti raditi sve kao na oficijalnom androidu. Zavisi na koji način funkcionira bank app...recimo u Austriji ne rade bank apps jer koriste PushTan za koji je potreban Google Firebase Cloud Messaging Service a koji ne radi čak i kad na "divlje" instaliraš GMS, te zbog istog ne dolaze notifikacije za Gmail i druge aplikacije koje koriste isključivo Google Push Service.
Drugo...većina aplikacija za plaćanje kad je riječ o sigurnosti se oslanjam na SafteyNet...još jedan Google service koji također ne radi na "divljem" GMS jer uređaj nije certificiran od strane Google_a a to je jedna od glavnih uloga SafetyNet_a...garantira da je uređaj siguran jer tako kaže Google.
Huawei P40Pro+ & Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Tako nesto sam I mislio da je... Mozda bi vredelo uzeti 40 lite pa probati sta sve moze...

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Šta sve ne bi smjelo...a šta bi ti sad na mom mjestu?!

Huawei P40Pro+ & Tapatalk
Lepo reklamacija pa uz to i propratni mail da si jako razočaran, sve lepo fino kulturno popljuješ :)

P30 Pro
 
Kako da podesim da mi stižu notifikacije sa yahoo maila preko app skinute sa apkpure (nema još uvek u galeriji)?

Ili da podesim IMAP/POP3/SMTP, s obzirom da neće preko email aplikacije na fonu?
 
Koga zanima i kome treba ponovo je moguće na sličan način kao prije instalirati GMS...samo što sada dodavanje Google računa ide kroz microG. Da bi G aplikacija radila potrebno je napraviti downgrade Firmware_a. Tko zna šta radi treba mu sa svime 1 sat vremena.
BTW...dočekao sam da i online banking aplikacije Raiffeisen banke Austrija dođe u GalleryApp i radi bez problema...ali ako se instalira GMS ne radi jer aplikacija bez GMS radi kroz HMS a kad "vidi" da ima GMS htjela bi preko GMSa ali pošto ne radi Push Service neće ni aplikacija [emoji34] ali sve u svemu sad je uređaj na HMSu 99% funkcionalan.

Gesendet von meinem ELS-N39 mit Tapatalk
 
Kako da podesim da mi stižu notifikacije sa yahoo maila preko app skinute sa apkpure (nema još uvek u galeriji)?

Ili da podesim IMAP/POP3/SMTP, s obzirom da neće preko email aplikacije na fonu?
Ne znam za Yahoo mail ali ja Gmail+GMX koristim kroz BlueMail iz GalleryApp i Push notifikacije rade normalno.

Gesendet von meinem ELS-N39 mit Tapatalk
 
Koga zanima i kome treba ponovo je moguće na sličan način kao prije instalirati GMS...samo što sada dodavanje Google računa ide kroz microG. Da bi G aplikacija radila potrebno je napraviti downgrade Firmware_a. Tko zna šta radi treba mu sa svime 1 sat vremena.
BTW...dočekao sam da i online banking aplikacije Raiffeisen banke Austrija dođe u GalleryApp i radi bez problema...ali ako se instalira GMS ne radi jer aplikacija bez GMS radi kroz HMS a kad "vidi" da ima GMS htjela bi preko GMSa ali pošto ne radi Push Service neće ni aplikacija [emoji34] ali sve u svemu sad je uređaj na HMSu 99% funkcionalan.

Gesendet von meinem ELS-N39 mit Tapatalk

Sta mu fali da bude 100% funkcionalan?
 
Da je 400 evra jeftiniji. :p
Šta bi to trebalo da znači? Najbolje bi bilo da ga dijele besplatno ali ga opet 99% ne bi uzeli jer nemaju Play Store [emoji2960] Tako da ne čini razliku jeli 100 ili 1100 eura...onaj tko zna šta hoće on je ga i kupio.

P40Pro+ & Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Baš tako. Iako nema legalni PS ne bih ga menjao ni za jedan drugi.

P40 Pro+
 
Momentalno, ni za jedan drugi pa da ima i PS na kvadrat...do kraja godine, čisto sumnjam prosto ne vjerujem...iduće godine tamo negdje krajem aprila, a tko živ tko mrtav do tada [emoji39]

P40Pro+ & Tapatalk
 
Pa u mom slučaju da radi aplikacija Park Now i Polar Beat. Istina da ovu prvu koristim jednom u tri mjeseca ali neki dan mi je zatrebala pa sam morao napraviti 50 koraka više do automata za parkiranje [emoji16].

P40Pro+ & Tapatalk

Haha Kakva si ti legenda! Telefon je 99% fukcionalan jer si ti napravio 50 koraka?! Haha Za mene je to u pocetku dok nije bilo apk u AppStore bio poluproizvod. Sada, jedan od najboljih ako ne i najbolji telefon. Pustite komentare kako ovo ili ono, kome treba telefon, a ne komp sa 1001 apk Huawei je sasvim funkcionalan pogotovo P40 serija.
 
Betmene, ako su te oteli, daj neki znak [emoji16] Jesi li ti isti Betmen s kojim sam debatovao o tome da li je P40 serija uopšte upotrebljiva? Šta se desilo u međuvremenu, pa si promenio mišljenje?

Poslato sa ELS-NX9 pomoću Tapatoka
 
Betmene, ako su te oteli, daj neki znak [emoji16] Jesi li ti isti Betmen s kojim sam debatovao o tome da li je P40 serija uopšte upotrebljiva? Šta se desilo u međuvremenu, pa si promenio mišljenje?

Poslato sa ELS-NX9 pomoću Tapatoka

Nesu oteli betmena al' da li ce to se ne zna citacemo u novinama. Sta se desilo? Desilo se prvo da su popunili AppStore apk-ma. Drugo desilo se to da su po pitanju kvaliteta izrade, dugovecnosti, kao i kvaliteta baterije tj trajanje iste daleko ispred konkurencije. Nikada nisam mislio da cu ovo izgovoriti, a kamo li za nekog proivodjaca, kao sto je Huawei meni tada bio, trecerazrednog, ali meni je P40 serija bolja od Iphone (sto ne znaci da bih uzeo pre Huawei od Iphone a samo zato sto imaju trenutno nesiguran softver i nisu odrzali ni jednu rec od svega na sta su se obavezali od pocetka sankcija). U iskustvu sa Huawei sa GMS uvideo sam da apsolutno nema potrebe za Iphone od 1000+ € na kom sam ja bio do septembra prosle godine ali ne da bi me supruga vise volela vec jer sam Android smatrao krsem zbog iskustva pre IOS od pre X godina. Trenutno furam Nova 5T i da sam sam Bil Gejts, po pitanju bogatstva, to bi mi bilo dovoljno i ne bi kupio jaci aparat. Sve ostalo o Huawei sto sam rekao mogu da ponovim i sada jer su krivi za najmanje 100 miliona korisnika koji nece dobiti ni EMUI 11 a kamo li A11 na svojim telefonima a za koje se Huawei obavezao da ce isporuciti. Cekaju da se buka stisa pa da to i zvanicno objave. Ali ima onih koji su istrajni i podici ce tuzbe...

EDIT: Android je dosta napredovao ali da tako nazovem andoid pojedinih kompanija je katastrofa (samsung, xiaomi, HMD, itd) ja to ne bih mogao ni da zamislim da koristim i vratio bih se Apple Bogu hvala.
 
Poslednja izmena:
Da, s većim delom onoga što kažeš se slažem. Noviji Huawei modeli će dobiti EMUI 11, koji je ipak baziran na Androidu 10, biće zanimljivo videti kako će se stvari razvijati s Androidom 11 i Harmony OS-om. Postoje neke inicijative da se i ostali kineski brendovi pridruže Harmony OS platformi, ko zna, sve je moguće [emoji846]

Poslato sa ELS-NX9 pomoću Tapatoka
 
Da, s većim delom onoga što kažeš se slažem. Noviji Huawei modeli će dobiti EMUI 11, koji je ipak baziran na Androidu 10, biće zanimljivo videti kako će se stvari razvijati s Androidom 11 i Harmony OS-om. Postoje neke inicijative da se i ostali kineski brendovi pridruže Harmony OS platformi, ko zna, sve je moguće [emoji846]

Poslato sa ELS-NX9 pomoću Tapatoka

Android 11 nece dobiti. EMUI 11 ce dobiti telefoni sa AOSP androidom. Naravno Huawei je obecavao Android 11 na podrzanim modelima pa onda EMUI 11 na A10 ali ni bedno ni drugo nema. Svakog dana sve vise i vise krsenja izjave o saobraznosti da tako kazem glupo. I sve polako i tiho. Ni P30 serija nece dobiti EMUI 11 na A10. Prekrsili su toliko stvari da kada bi usledila grupna tuzba ne bi mogli da isplate novce taman da prodaju svaku trunku svoje kompanije. Sto se tice Harmony, nemoj da se salimo, pa IOS i Android su toliko superiorniji u ovom trenutku da je to sa Harmony smesno. Ok Huawei ima jaku reputaciju ali nije to ajmo novi OS i gotova stvar. Treba obezbediti apk za isti, plasirati i dopreti do korisnika. A zamisli sistem bez Insta, Tvitera, Youtube, Whatsapp, facebook, itd. Pa spomeni samo likusama da nema insta pa to je u startu kraj OS. Danas se ljudi upoznaju na drustvenim mrezama i dogovaraju za dejt. Sve u svemu i da plasiraju taj sistem opet ce biti problema pogotovo sto se radi o nezamislivom novcu, trilionima evra. Da nije AOSP Huawei vise ne bi ni postojao.
 
Nazad
Vrh Dno