Šta je novo?

Huawei P40/Pro/Lite

Instalirao sam Netflix, ali sd, da li moze nekako hd da se gleda?
 
Jedino preradjenu neku hakovanu.

P40 serija nema L1 widevine sertifikat. Samo SD kvalitet.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Pozdrav, da li neko zna kako mogu da povećam jačinu zvuka bluetooth slušalica ?
Imam poslednju verziju Androida, ništa se ne dešava kada uključim Bluetooth absolute volume i ponovo povežem slušalice, nisam imao takav problem sa prethodnim telefonom...
 
To je zato što Kirin nema aptX i ostale bluetooth kodeke za kvalitetan bluetooth output.
 
Da li se isplati uzeti ovaj telefon??
Volim da eksperimentišem a to znači da nađem alternativne programe i da to radi.
Uglavnom za posao, email mora da radi, office 365, viber, whatsup, neka navigacija isl.

Imam iPhone XS i Huawei P30.
 
Isplati se definitivno ukoliko gledamo ovu godinu. E sad, kako Xiaomi dolazi pa evo za mesec i nešto, ja odlučio da sačekam. Naravno da će mu cena biti visoka odmah u januaru, ali do aprila već će to da padne dosta, a imaćeš ogroman upgrade u odnosu na P30 definitivno. Naravno i p40 pro je veliki upgrade, ali opet samo je jedna generacija, ukoliko budeš čekao p50, verujem da ćeš sebe pokriti bar za naredne 2 godine. Meni je to plan trenutno, čekam Mi i P seriju pa šta bude bolje..
 
Radi savršeno, rešio sam problem tako što sam preskočio poslednji korak (povezivanje sa uparenim uređajem u Sound Booster), tu sam izgleda grešio.
Hvala na pomoći, taman sam pomislio da sam mu našao prvu manu ! :D
 
Nije losa baterijaa [emoji16]
6da3b4c9bd0967ab6a21c9f0cd0705fa.jpg


Sent from my P40 Pro using Tapatalk
 
Da li nekome radi ConsentID -ona aplikacija sto traze za prijavu dvofaktorskom autentifikacijom na eid.gov.rs?
Meni stalno javlja: An internal faliure occured Please try again.
 
Hvatam zalet da zamenim moj Honor View 20 za P40 pro. Jednostavno mi Huawei /Honor lezi, EMUI koji mnogi pljuju mi je taman. Mislim da bez Googla mogu, sve ima svoju alternativu. Zanima me samo, koja resenja biste preporucili umesto Google photos? Koja alternativna aplikacija daje najvise?
 
Ako ti je bitno da bude automatski backup čisto da imaš rezervnu kopiju svega, Huawei Cloud je sasvim OK, imaš 1 godinu besplatno a posle mislim da je 10ak usd za 100gb...

A Google photos možeš i dalje da koristiš preko browsera, samo upload odradis manuelno s vremena na vreme
 
Meni notifikacije rade normalno...doduše koristim BlueMail aplikaciju kako za Gmail tako i za GMX račune i sve dolazi automatski bez ikakvoga kašnjenja.

P40Pro+ & Tapatalk
 
Jedno pitanje, nema nijedne druge opcije za instalaciju Gmaila sem Googlefier-a? Hteo sam da instaliran na zeninom telefonu ali izgleda da je nea novija verzija sw koju ne podrzava Googlefier. Ne bih bas radio instalaciju starije verzije sw, plus mora reset na fabricka podesavanja...


Sent from my Redmi Note 8T using Tapatalk
 
Nema...u biti možeš instalirati i bez Googlefiera ali se svodi na isto em je jednostavnije sa GFom ali bez software downgrade ne može. Znači jedino downgrade, instalacija, update...ali to su čari koje imaš samo sa Huawei [emoji16]

P40Pro+ & Tapatalk
 
Poslednja izmena:
A jel to samo trenutno? Mogu da ocekujem da ce uskoro da se to promeni sa novijom nekom verzijom GF?

Sent from my Redmi Note 8T using Tapatalk
 
Nema...u biti možeš instalirati i bez Googlefiera ali se svodi na isto em je jednostavnije sa GFom ali bez software downgrade ne može. Znači jedino downgrade, instalacija, update...ali to su čari koje imaš samo sa Huawei [emoji16]

Nisam znao da smem da uradim upgrade?
Ja sam na 10.1.0.114 i stalno ignorisem predloge za upgrade na 10.1.0.154.

Da li se nesto veliko dobija sa upgradeom?
-Mene nervira video kamera, video je cesto izvan fokusa i pogresnog wb, na auto podesavanjima. I super makro nema video mod. Moracu se posvetiti da proucim pro mod.
-ConsentID ne radi pa ne mogu da vidim koliko sam duzan za porez.
-Neradi Netflix u HDD, tome verovatno nema leka.
-Ostalo sve super.
 
Ako si instalirao GMS onda možeš bez problema raditi Update...GMS radi normalno i posle updata.

P40Pro+ & Tapatalk
 
A jel to samo trenutno? Mogu da ocekujem da ce uskoro da se to promeni sa novijom nekom verzijom GF?

Sent from my Redmi Note 8T using Tapatalk
Nije trenutno...nije to do GF nego Huawei koji je onemogućio pokretanje G aplikacije poslije .154 updatea. Možeš li očekivati, naravno, da li će se dogoditi, malo vjerojatno. Ako hoćeš GMS...downgrade je jedini način i vjerojatno će tako ostati još duže vrijeme.

P40Pro+ & Tapatalk
 
Da li je moguce da je huawei to zabranio?? Kakva greska,pa vise ljudi bi kupilo tel da mogu se instaliraju GS
 
Da li je moguce da je huawei to zabranio?? Kakva greska,pa vise ljudi bi kupilo tel da mogu se instaliraju GS
Ja mislim da njima nije u cilju olakšati instalaciju GMSa...vjerojatno hoće da se što više gura HMS što je i logično po meni...znaju da neće moći više koristiti GMS i zato sve ulažu u širenje i podršku za HMS. Uzimajući u obzir kako je to sve još novo (HMS, GalleryApp i ostalo) napravili su oni odličan posao sa tim, telefon je potpuno funkcionalan i bez GMSa...ali ono što me najviše raduje je da ne odustaju, otvaraju trgovine širom Europe, 16.12. je predstavlje Harmony OSa...bez obzira na sve konkurencija je zdrava ako ništa barem za nas krajnje korisnike.

P40Pro+ & Tapatalk
 
Do maločas je šljakao YouTube vanced. A od pre nekoliko minuta "mrka kapa" [emoji848] Da li neko ima sličan problem? Ili moguće rešenje?
P40 Pro
2f05848679dfa32eafe8417d845a8a38.jpg


Poslato sa ELS-NX9 pomoću Tapatoka
 
Google je pao.

Huawei i Kinezi uzvraćaju udarac.

Poklon Trampu za "do viđenja".

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 
Haahhaaaaa, kako bi bilo dobro da su ih kinezi malo prodrmali

P. S. Izbalcili su petal maps, ima ih na app gallery, nije lose za početak, lepo rade

Sent from my P30 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno