Šta je novo?

Huawei P40/Pro/Lite

Jel može neko ko je koristio iPhone X, XS, XS Max i P40 Pro da uporedi kamere. Interesuje me kvalitet videa posto je meni na iPhone video neprevazidjen.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nećeš se usrećiti s tim na Huawei-u, daleko je on od iPhone-a. Jedino može Samsung da mu parira.
 
Iskreno, mislim da nisi u pravu. Video je super

Sent from my ELS-NX9 using Tapatalk
 
Imam XS i menjao bih ga za P40 pro. Od Androida sam koristio pre XS-a S10. Video snimanje je smešno za poredjivanje, naročito u low light. S10 nema šta da traži. Takođe ga Apple šije i sa prednjom kamerom. Isto pogotovo noću. E sad, vratio bih se na Android ako ovaj P40 Pro može da parira XS-u pogotovo low light uslovi i sa stabilizacijom za video.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Imam XS i menjao bih ga za P40 pro. Od Androida sam koristio pre XS-a S10. Video snimanje je smešno za poredjivanje, naročito u low light. S10 nema šta da traži. Takođe ga Apple šije i sa prednjom kamerom. Isto pogotovo noću. E sad, vratio bih se na Android ako ovaj P40 Pro može da parira XS-u pogotovo low light uslovi i sa stabilizacijom za video.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Može. Ne samo da parira, mnogo više od toga.

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 
Nećeš se usrećiti s tim na Huawei-u, daleko je on od iPhone-a. Jedino može Samsung da mu parira.

Ma jeste, samo Samsung ima dobar kamkorder.

Google Pixel - za instant (''P&S'') snimanje. Sony i LG za to i sve ostalo, uz brdo audio/video podesavanja, vrhunski UI kamkordera (najbolji u klasi) i odlican kvalitet.
Problem je sto se ovi modeli veoma tesko nalaze na nasem trzistu, posebno sa kakvom-takvom garancijom.

@Superiorni

Upravo iz ovih razloga mislim da je najbolje drzati se odlicne iP11 serije, posebno iP11 Pro/Pro Max. Vrhunski uredjaji, najbolji iz 2019. godine i itekako konkurentni i dalje. Odlicne kamere/kamkorderi, izrada, brzina, zvuk, displej, cipset, podrska, sve. I sto je najbitnije, mogu da se kupe u srb sa validnom garancijom. Kada se sve sabere i oduzme, i dalje su najbolja, najisplativija kupovina u flagship klasi. Ko ne voli iOS i zahteva 90/120Hz displej, tu su OP modeli ali nemaju kameru/kamkorder i jos neke funkcije u rangu iP11, na stranu mogucnost nabavke i garancija.
 
Poslednja izmena:
Nema potrebe da Sony i LG ubacuješ u diskusiju kad skoro pa nigde ne mogu da se nađu. Nisu uopšte prisutni na našim prostorima, niti su dobra kupovina. Da su im telefoni toliko dobri bili (i da su i sad) ne bi bili pregaženi kao Poljska od strane Nemačke.
Od prisutnih na tržištu Samsung posle Apple-a ima najbolje video snimanje. Huawei je osetno popravio kvalitet videa u poređenju sa prošlom generacijom, vidi se da aktivno rade na tom polju.
Najbolja opcija je da se sačeka IPhone 12 Pro, ne sumnjam da će video biti još bolji nego na 11ici.
 
Te izlizane price su za mondo komentare i burek, a ovo je Bench forum, pa cisto da se zna kakvo je zapravo stanje na trzistu i sta koji uredjaj moze. A istina je da su neki cak i presisali Samsung na polju kamkordera, pa cak i da nude vise od iP modela.

S obzirom na losu ili nepostojecu dostupnost tih modela, i predlozio sam mu iP11 Pro/Pro Max.
Ovo jeste Huawei tema ali se ovde ne radi o pljuvanju ili flejmu vec o cinjenicnom stanju.
 
Nema potrebe da Sony i LG ubacuješ u diskusiju kad skoro pa nigde ne mogu da se nađu. Nisu uopšte prisutni na našim prostorima, niti su dobra kupovina. Da su im telefoni toliko dobri bili (i da su i sad) ne bi bili pregaženi kao Poljska od strane Nemačke.
Od prisutnih na tržištu Samsung posle Apple-a ima najbolje video snimanje. Huawei je osetno popravio kvalitet videa u poređenju sa prošlom generacijom, vidi se da aktivno rade na tom polju.
Najbolja opcija je da se sačeka IPhone 12 Pro, ne sumnjam da će video biti još bolji nego na 11ici.

Sony i LG rade vrhunski video - to što nisu uspeli na brojim tržištima nema veze sa kvalitetom njihove kamere. Ali i inače - iPhone je toliko ispred ostalih, da nema smisla ni porediti u toj kategoriji. Bolji je Huawei sada nego što je bio, ali daleko je to još uvek od vrha.
 
Hvala na mišljenjima. Dizajn kad vidim na P40 Pro i uporedim sa XS dva sveta različita. Ovamo 4-5 kamera ili već koliko naspram dve. Spejs šatl. Ali se i mislim... koliko te silne kamere znace stvarno u svakodnevnom životu. Većina nas pa i ja smo u fazonu shoot&go. Za obične korisnike gde spadamo većina nas bitno je sa ispadne dobra i slika kao i video u svakoj situaciji. Čini me se da Apple tu ima najbolje izbalansiran taj aspekt. Mislim ok je opaliti sliku sa 10x zoom ili neki ultra wide ali koliko realno te slike stvarno koristimo a koliko je ono “znam da imam to na telefonu”. Ja npr na S10 za 6 meseci ako sam opalio 5 slika na ultra wide da sam ih za nešto iskoristio (fb, insta). Bitnije mi je bilo da je zenin XR sa jednom kamerom ubio S10 sa video snimkom po skoro mrklom mraku u situaciji gde je bilo bitno zabeležiti momenat (rodjendan na vidikovcu iznad Nisa uz gitare, sveće, roštilj)... Kad smo pregledali snimke nema si veze S10 sa tri kamere vs. XR sa jednom. XR skoro bez ikakvog šuma, zvuk bolji... Zato sam i uzeo XS nakon toga. Sad me kopka gde je tu Huawei sa p40 serijom, nikada ni jedan nisam koristio. Cena za P40 i Pro su tu negde kao iPhone XS, 11... samo sa 5x lepšim dizajnom. Ali da li je dizajn samo šminka a da je “ispod haube” iPhone i dalje neprikosnoven i sa starijim modelima. Već 11 pro telefoni su stvarno bez konkurencije. Kako sa cenom tako i sa svim ostalim. Kapiram da ni Note 20 tu neće promeniti ništa.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Sačekaj iPhone 12, biće to sasvim dobar upgrade u odnosu na XS.
Za mene su i LG i Sony pioniri što se tiče inovacija na polju kamera, tu nema dileme. Ranije sam preferirao Sony Ericsson telefone, u doba Androida sam koristio LG telefone i bio sam jako zadovoljan kamerama i videom. Ako ostavim po strani milion problema sa pločama, ekranima, podrškom...Sony nisam koristio, odbijao me je jako jako zastareli dizajn i meni lično ružan UI i njihova tvrdoglavost i nedovoljna inovativnost u nekim segmentima.
Mislim da to na šta si ti navikao nećeš naći kod P40 serije. A plus nedostatak aplikacija, servisa i mono zvuk za flagship nije baš dobra priča.
 
@ Superiorni

iP 11 Pro/Pro Max su uredjaji za tvoj nacin koriscenja. U stvari, ti modeli pokrivaju potrebe ogromne vecine korisnika, i zahtevnih i manje zahtevnih (u ovom slucaju za P&S foto i video snimanje).

A svakako bi bilo dobro da probas i P40 Pro, samo tako ces znati da li ti odgovara uredjaj i kamera/kamkorder. Ta sprava je vise u stilu ''swiss army knife'', u svetu smartfon fotografije, dakle, za foto entuzijaste i ''izvlacenje'' maksimuma kroz multicam postavku i brojna podesavanja.
 
Bez Google servisa ne može

Sent from my LIO-L29 using Tapatalk
 
Danas je stigao novi update (bar kod mene na mate 30 pro) ne znam koje nove komplikacije on donosi.

Sent from my LIO-L29 using Tapatalk
 
Nemoj da slutis sa tim - komplikacije. [emoji1]

Huawei P20 Pro twilight
 
Da li ova situacija sto P40 nema Gugl servise znaci automatski da nece dobiti android 11 tj da li ta cinjenica sto nema podrazumeva da nece dobiti ni P40 serija ni ostali koji su izasli posle njega vez g. servisa?

Huawei P20 Pro twilight
 
Ne znači jer Huawei koristi AOSP (Android Open Source Project) bez Google servisa, zašta ne treba licenca. Tako su Mate 30 i P40 dobili nove verzije androida kada su izašli.



Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
 
Onda to opet nije tako lose. Ostaje problem samo imati uvek namestene g servise, mada i oni nisu nezamenljivi, jer koliko sam shvatio samo je problem sa aplikacijama banki koje jos nisu dovoljn pokrivene u App Gallery.

Huawei P20 Pro twilight
 
Malopre sam razgovarao sa dečkom u kafiću. Prešao sa p30 na p40. Izuzetno zadovoljan, g-servisi mu ni malo ne nedostaju. Želeo je da ubaci servise ali kada je istražio dostupnost aplikacija i svoje potrebe odustao je jer mu nije potrebno.

Sve više se uveravam da ovo nije loša kupovina i da je zaista uočljiv veliki napredak.

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 
Onda to opet nije tako lose. Ostaje problem samo imati uvek namestene g servise, mada i oni nisu nezamenljivi, jer koliko sam shvatio samo je problem sa aplikacijama banki koje jos nisu dovoljn pokrivene u App Gallery.

Huawei P20 Pro twilight
Nisu samo bankovne aplikacije problem...ja sam u Austriji i koristitim P40Pro+...odmah nakon kupovine probao sam koristiti uređaj bez GMSa i shvatio da puno više aplikacija ne radi nego sam mislio...naravno tko koje aplikacije koristi je osobna stvar i netko možda neće imati većih problema bez GMSa ali kod mene nije radila većina aplikacija koje imaju navigaciju (aplikacije za planinarenje, trčanje i sl.) jer valjda koriste Google Maps...aplikacije koje koriste Push Google Service (ovdje u Austriji većina bankovnih aplikacija)...čak nisam mogao uopće instalirati aplikaciju HAK (Hrvatski Automoto Klub) i Pošta Austrija jer su izbacivali grešku da aplikacija ne podržavaju trenutni OS) te dosta drugih aplikacija je izbacivali grešku da fali GMS ali su radile (Adobe aplikacije i još neke). Moje osobno mišljenje je ako već uzimate nešto iz P40 serije da budete spremni na kompromise i da ne mislite da ne radi samo Chrome, GMail, YT & Co. jer puno toga više ne radi što pokazuje u koliko mjeri Google sve "kontrolira". Ja sam tek nakon kupovinr telefon shvatio da ću morati praviti puno veći kompromis nego sam mislio, nije mi bilo drago ali što je tu je...meni osobno je važniji hardware od software. Na kraju sam instalirao GMS i za sada...puno mjesec dana...radi uglavnom sve...kad kažem uglavnom ono što ne radi su Push Notification...za one koji ne znaju...možete instalirati GMail ali nema obavijesti kad dođe email nego se inbox mora "ručno" osvježiti...ista stvar je bila sa aplikacijom GMX (email provider za njemačko govorno područje), ne mogu aktivirati notifikacije za sigurnosnu kameru da mi javi kad je netko pred vratima i kao što rekoh bankovne aplikacije kod nas koriste google_ove Push servere i ne rade...tj. mogu se instalirati ali ne i aktivirati.

Gesendet von meinem ELS-N39 mit Tapatalk
 
U potpunosti se slažem s dečkom iz kafića [emoji846]

Poslato sa ELS-NX9 pomoću Tapatoka
 
Imam XS i menjao bih ga za P40 pro. Od Androida sam koristio pre XS-a S10. Video snimanje je smešno za poredjivanje, naročito u low light. S10 nema šta da traži. Takođe ga Apple šije i sa prednjom kamerom. Isto pogotovo noću. E sad, vratio bih se na Android ako ovaj P40 Pro može da parira XS-u pogotovo low light uslovi i sa stabilizacijom za video.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Iskreno, mislim da se nećeš zajebati. Bolja je kamera od Samsung, imao Note 9 pre njega, pa znam sta pričam. Što se tiče video snimka, mislim da je odličan.

Sent from my ELS-NX9 using Tapatalk
 
da li ove nove huawei/honor serije (bez google servisa) imaju neku stock aplikaciju za pohranu slika i videa na neki vlastiti cloud servis, znači nešto identično kao google photos?
 
Sa Huawei ID imaš nekih 5gb mislim na Huawei cloud.
To see napuni očas posla.
I, da, imaš native aplikaciju za slike i video.

Poslato sa COR-L29 uz pomoć Tapatoka
 
nisi me razumeo, pitam za aplikaciju koja je zamena za google photos, dakle neograničeno spremanje slika i videa.

ako to nema, da gledam druge kineze.
 
Pa ni Google photos nema neograničeno skladištenje koliko je meni poznato. Samo što je gdrive mnogo veći (ja imam valjda 20-tak gb).

Poslato sa COR-L29 uz pomoć Tapatoka
 
Nazad
Vrh Dno