Šta je novo?

Huawei P40/Pro/Lite

Ovo svaki dan Koristim i sve radi Orlicno [emoji1362]
fdb4373fad9242351ad9d99377c4353c.jpg


Poslato sa ELS-NX9 pomoću Tapatoka
 
Ne znam zašto ljudi kupuju ove telefone da bi se mučili i instalirali Google servise? Ja sam svesno rekao DA ovom telefonu sa onim u glavi ako me ne bude mrzelo pokušaću da stavim google paket na telefon.

Kupujte samo ako mislite da možete bez google servisa, inače sledi vam pakao prvih nekoliko dana i posle toga to sve nestane i nastavite da koristite telefon normalno kao i pre.
 
Bice primamljivi ovi telefoni kad im se sunovrati cena, pa kog ne mrzi da se maltretira s tim (a sigurno ih ima bar ovde) imace fine telefone za smesne pare.

Osim ako Google ili Huawei ne procene da im to vise ne odgovara i zapuse sve rupe.
 
Ne verujem da će krpiti, odgovara ovo i jednima i drugima.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Moja je teorija da postoji neki precutni dil... Ono kada su krenule forice za Mate 30 da se instalira GMS na razne nacine Google je zatvarao te opcije u roku od odmah.
Mogao bi verovatno i sad.
Ovo je zapravo inteligentno, ako je stvarno namerno dozvoljeno. Google je u fazonu nas nema i postujemo sankcije ali to ne znaci smo duzni licno da ih kontrolisemo i sprecavamo sideloadovanje prakticno.

Nije tajna da je Google hteo da aplicira za dozvolu, tj za izuzece od sankcija kako bi poslovao sa Huaweijem, kao sto je to odmah ucinio Microsoft i dobio dozvolu. S tim da je Microsoft daleko manje znacajna kompanija za poslovanje Huaweija. Google je sigurno bio lobiran protiv takvog poteza.

Ovako, ako se ispostavi da manuelno instaliran GMS funkcionise dugo bez problema, onda ce to uticati i na kupca da kaze Ok, mozda ovo jeste telefon bez Googla, ali samo jer ne dolazi sa vec preinstaliranim.

Naravno da je moguce da se u svakom trenutku to "zapusi" ali je istina zapravo da to odgovora i jednima i drugima.
 
Da postoji neki jednostavan metod, onda bi to što si napisao imalo. smisla. Ja sam juče čitav dan pokušavao da se riješim Google notifikacije, i ne uspijevam... P.S. Sa Google Play-a skidam i koristi sve aplikacije koje ne dolaze iz Google kuhinje. Tu mi ne dolaze notifikacije, jedino na Google proizvodima....
 
Poslednja izmena:
Da postoji neki jednostavan metod, onda bi to što si napisao imalo. smisla. Ja sam juče čitav dan pokušavao da se riješim Google notifikacije, i ne uspijevam... P.S. Sa Google Play-a skidam i koristi sve aplikacije koje ne dolaze iz Google kuhinje. Tu mi ne dolaze notifikacije, jedino na Google proizvodima....

Ja stvarno ne razumem zašto si kupovao telefon bez "GSM" podrške (znao si da je nema) a potrebna ti je, gotovo neophodna ?!?
I sad se mučiš i patiš nepotrebno..msm niđe veze.
 
Ma u bilo kom servisu častite čoveka 500-1000 din da vam podesi to.

Sent from my GM1910 using Tapatalk
 
Moja je teorija da postoji neki precutni dil... Ono kada su krenule forice za Mate 30 da se instalira GMS na razne nacine Google je zatvarao te opcije u roku od odmah.
Mogao bi verovatno i sad.
Ovo je zapravo inteligentno, ako je stvarno namerno dozvoljeno. Google je u fazonu nas nema i postujemo sankcije ali to ne znaci smo duzni licno da ih kontrolisemo i sprecavamo sideloadovanje prakticno.

Nije tajna da je Google hteo da aplicira za dozvolu, tj za izuzece od sankcija kako bi poslovao sa Huaweijem, kao sto je to odmah ucinio Microsoft i dobio dozvolu. S tim da je Microsoft daleko manje znacajna kompanija za poslovanje Huaweija. Google je sigurno bio lobiran protiv takvog poteza.

Ovako, ako se ispostavi da manuelno instaliran GMS funkcionise dugo bez problema, onda ce to uticati i na kupca da kaze Ok, mozda ovo jeste telefon bez Googla, ali samo jer ne dolazi sa vec preinstaliranim.

Naravno da je moguce da se u svakom trenutku to "zapusi" ali je istina zapravo da to odgovora i jednima i drugima.
Mislim da nisi u pravu jer Google uzima fee od svakog proizvođača koji koristi njihove servise na svojim uređajima, to bi praktično značilo da su se svesno oprostili od provizije a to je nemoguće. Kao što je već bilo reči, bez obzira što je moguće instalirati gs, gomila stvari NE RADI kako bi trebalo, Netflix, HBO, Android pay I jos mnoge aplikacije. Jednostavno, koliko god da Google ima želju da sarađuje sa Huawei-jem, to nije opcija dok god Tramp ne kaže drugačije. Mislim da je Huaweiu odzvonilo sa ovom zabranom za kupovinu čipova od tsmc-a. P40 pro će biti dobra kupovina tek kad bude bio ispod 500e.

P30 Pro
 
Sta se preporucuje za zastitu p40 pro?
Staklo-folija,koja futrola?
Ne koristim one preklapajuce.

Hvala i pozz
 
Slazem se..Koga mrzi da namesta sve ovo nek batali.Ja sam svesno uzeo Fon i nisam se pokajao iskreno.
Meni je Ekran i Kamera mnogo bitna tako da sam sa ovim zavrsio Posao [emoji1362]

Poslato sa ELS-NX9 pomoću Tapatoka
 
Da li je neko video na XDA da je neko izbacio za P40 Pro X-Ray tako zvani sa IR kamerom?!
Ja jurim kako da dodjem do Apk ili opcija al mi ne ide [emoji28]

Poslato sa ELS-NX9 pomoću Tapatoka
 
^ super.
Ali mi je smešno kako ga čekamo s nestrpljenjem, kao Novu godinu. [emoji23]

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 
Ja ga baš i nisam čekao, meni svejedno :) a i ne vidim neke razlike koliko sam očekivao što ga ljudi toliko traže.
 
^ upravo to, sam sebe uhvatim kako proveravam update i nasmejem se.

Realno, skinovi za AOD koje probaš jednom i ćao, animacije za FP, da imamo kućni Huawei eko-sistem pa da se radujemo mogućnostima kontrole a nešto i nemamo...
Jedino mi treba taj taskbar, probao sam na P40pro i baš mi je full, sa multiwindow opcijom baš olakšava rad i multitasking.

Da su dodali i GoldenSnap ali nema bato... Nedostaje i Celia, kao šta će vam ako imate G-asistenta...

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 
Ako ću se zbog nečega rešiti ovog telefona, to će biti zbog nemogućnosti korišćenja Wifi-a.

Bio problem od prošle zakrpe, došao 10.1 najnoviji, ali i dalje problem...

945f5b0bbad21739b43f4edcd637efc5.jpg
 
Ako ću se zbog nečega rešiti ovog telefona, to će biti zbog nemogućnosti korišćenja Wifi-a.

Bio problem od prošle zakrpe, došao 10.1 najnoviji, ali i dalje problem...

945f5b0bbad21739b43f4edcd637efc5.jpg
Jel koristis privatni dns?

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
 
Koristim, ali dešava se i bez toga. Nije da nisam probao.

Izgleda da je do sbb-a. Imaju neke "radove".

Već sam hteo da psujem Huawei. Dobar je mališa :D
 
Poslednja izmena:
Meni se taj problem sa wi-fi, do sada, nijednom desio.
 
Meni se dešava na P30 pro, nekih 3 puta se desilo od decembra do sad. Za to vreme ostali uređaji koji su bili povezani na isti ruter su radili normalno, tako da zaključak je da nije do provajdera. Inače ruter je Tenda AC10, a Exe net provajder. Isključivanje privatnog dns-a je rešavalo problem svaki put.

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 
Ne znam koliko je za ovu temu, ako nije prebacite gde treba pošto ne znam gde bih pitao, ali sam siguran da je povezano sa P40 lite koji sam počeo da koristim u prvoj polovini maja meseca. Ima problem da mi, od kad sam počeo da koristim P40 lite, delimično ne stižu poruke na viber desktop (Računar win10 OS), tj. više ne stižu nego što stižu. Stižu poruke sa grupa, tipa kao patrola-mup i tako neke, od pojedinačnih kontakata i nekih starijih grupa, na primer porodična (Ćerka, sin, supruga i ja) ne stižu. Poruke koje pošaljem sa računara stižu svima bez problema i prikazuju se i na P40 lite. Poslednja dostupna verzija vibera je i na računaru i na telefonu. Ima neko ideju šta da pokušam da uradim?

Ono što sam prethodno pisao za email aplikaciju da vidi samo nekoliko mailova označenih zvezdicom, sada ne vidi nijedan.
 
Imao sam sličan problem sa Viber desktop verzijom. Koliko se sećam, rešio sam ga tako što sam deinstalirao desktop aplikaciju, ponovo je instalirao i ulogovao se, i sada sve radi kako treba. Naravno, pre ovoga uradi backup, za svaki slučaj.

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka
 
Ne znam koliko je za ovu temu, ako nije prebacite gde treba pošto ne znam gde bih pitao, ali sam siguran da je povezano sa P40 lite koji sam počeo da koristim u prvoj polovini maja meseca. Ima problem da mi, od kad sam počeo da koristim P40 lite, delimično ne stižu poruke na viber desktop (Računar win10 OS), tj. više ne stižu nego što stižu. Stižu poruke sa grupa, tipa kao patrola-mup i tako neke, od pojedinačnih kontakata i nekih starijih grupa, na primer porodična (Ćerka, sin, supruga i ja) ne stižu. Poruke koje pošaljem sa računara stižu svima bez problema i prikazuju se i na P40 lite. Poslednja dostupna verzija vibera je i na računaru i na telefonu. Ima neko ideju šta da pokušam da uradim?

Ono što sam prethodno pisao za email aplikaciju da vidi samo nekoliko mailova označenih zvezdicom, sada ne vidi nijedan.
Za mail probaj da namestis da ti sinhronizuje sve mailove, a ne samo poslednjih nedelju, mesec dana, mozda pomogne

Sent from my P30 using Tapatalk
 
Inace, nemojte da se zeznete kao ja i da obrišete Huawei mail aplikaciju. Nećete moći ponovo da je skinete. Kakva glupost.
 
Nazad
Vrh Dno