Šta je novo?

Neko ima/koristi moj mail

Recoba20

Čuven
Učlanjen(a)
13.12.2004
Poruke
1,170
Poena
785
Moja oprema  
CPU & Cooler
Intel® Core™ i5-11500 & ARCTIC Freezer 34 eSports DUO Red
Matična ploča
Asus TUF GAMING H570-PRO WIFI
RAM
Kingston HyperX Fury Black 4x8GB
GPU
Sapphire Pulse RX 6700 XT
Storage
Kingston KC3000 1TB; 2×Seagate ST4000DM004 4TB
Zvuk
Topping E30, Eris PreSonus E3.5
PSU
EVGA SuperNOVA 650 G6
Kućište
PHANTEKS Eclipse P600S
Monitor
Dell U2312HM
Miš & tastatura
Microsoft Wireless Comfort Desktop 5050
Laptop
Huawei D15
Mobilni telefon
Samsung Galaxy A52s
Pristup internetu
  1. Wireless provajder
Imam GMail nalog vec 11 godina u obliku prvo slovo imena i prezime . Desava mi se da mi stizu cudni mailovi od razlicitih sluzbi tipa Apple, prodavnica sportske opreme, kurirskih sluzbi, telekomunikacionih provajdera i u svim tim mailovima se obracaju nekome ko ima isto prezime i prvo slovo imena. Cak su mi bili stizali mailovi sa linkovima za verifikaciju maila. Ranije sam primecivao da su mailovi bili poslati na , ali su nekako zavrsili kod mene. Na osnovu tih mailova, jedan od tih mojih prezimenjaka zivi u USA, drugi je u Sloveniji, treci je u Hrvatskoj. Na GMailu koristim dvostepenu autentifikaciju od kako postoji. Nisam primetio da je neko slao sa moje mail adrese bilo kakve mailove, niti mi se neko zalio da je dobijao neke cudne mailove od mene. Moje pitanje je, kako je ovo moguce? Da li je ovo neki bug u GMailu? Imam li razloga za brigu?
 
Nema razloga za brigu. Verovatno je tvoja adresa prodata marketinškim agencijama pa ti zato stižu takve poruke.
 
Na guglu . (tačka) ne znači ništa, tj. i.prezime je isti mail kao i iprezime.
Inače meni su (davno) na gmail stizale poruke za neku žensku osobu iz Bosne (bar po imenu) i ličilo mi je kao da je neki server presumerio poštu sa yahoo na gmail (iako je u mailu adresa bila gmail). Prestalo je samo od sebe.
 
Ja imam isti problem, moja adresa je sa tačkom. Uredno dobijam mailove poslate osobi (adresi) bez tačke, pa je logično pretpostaviti da i ona (žensko je), dobija mailove poslate meni. A to me izluđuje.
Kod Gmail, ovo je feature, a ne bug, I ne znam da li ima načina ispraviti. Moj slučaj traje godinama (verovatno desetak)
 
Ne dobija niko tudje mailove ako je promasena ili stavljena tačka. Za Google su to sve alijasi i stižu u isto sanduče.

Vlasnik sandučeta pperic je i vlasnik sandučeta p.peric.

Ljudi promaše email adresu i zato ti stiže. Moj mail je tipa [email protected] i dobijam skoro svaki dan poruke jer ljudi zaborave da dodaju iprezime, aprezime, bprezime, tprezime ili šta već.

Sent from my COL-L29 using Tapatalk
 
Ja imam isti problem, moja adresa je sa tačkom. Uredno dobijam mailove poslate osobi (adresi) bez tačke, pa je logično pretpostaviti da i ona (žensko je), dobija mailove poslate meni. A to me izluđuje.
Kod Gmail, ovo je feature, a ne bug, I ne znam da li ima načina ispraviti. Moj slučaj traje godinama (verovatno desetak)
I ja sam dosao do istog zaključka.

Dobio sam mejl na svoje vrlo retko ime i prezime samo bez tačke izmedju.

Mejl je bio naslovljen na osobu koja se identično zove i preziva i u attachment su bila važna rešenja koja se odnose na njega.

Prilično neprijatan osećaj.
 
Ne dobija niko tudje mailove ako je promasena ili stavljena tačka. Za Google su to sve alijasi i stižu u isto sanduče.

Vlasnik sandučeta pperic je i vlasnik sandučeta p.peric.

Ljudi promaše email adresu i zato ti stiže. Moj mail je tipa [email protected] i dobijam skoro svaki dan poruke jer ljudi zaborave da dodaju iprezime, aprezime, bprezime, tprezime ili šta već.

Sent from my COL-L29 using Tapatalk
Dobija. Bavim se ticketing sistemom u firmi i sve češće nam stižu žalbe, pozivajući se na GDPR. Problem je, za sada, nerešiv.
 
Nisam skapirao ovo za alijase, šta znači to da je vlasnik sandučeta pperic i vlasnik sandučeta p.peric?

Moj mejl koji koristim od 2004. godine je [email protected] i često dobijam mejlove namenjene profesorki arhitekture sa jednog beogradskog fakulteta, čak se desilo i da ona stavi moju adresu u BCC umesto svoje. Prošle godine sam dobio 10-15 radova njenih studenata na ocenjivanje. :)
 
Poslednja izmena:
If someone accidentally adds dots to your address when emailing you, you'll still get that email. For example, if your email is [email protected], you own all dotted versions of your address:

[email protected]

[email protected]

[email protected]

Note: If you use Gmail through work, school, or other organization (like yourdomain.com or yourschool.edu), dots do change your address. To change the dots in your username, contact your admin.

https://support.google.com/mail/answer/7436150?hl=en
 
Mislim da se dešava svima (ili većini).

Pretpostavljam da je vlasnik svih tih mail adresa onaj ko je prvi kreirao. Kako je Gmail dozvolio da se kreira i druga je misterija.

Inače drugi znak koji Gmail ignoriše je + (plus).
Tačnije, ignoriše sve posle tog znaka.

Npr, mail poslat na [email protected] će stići u sanduče [email protected].

Zgodno za pravljenje filtera, a i proveru ko vam je prodao email adresu.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Nisam skapirao ovo za alijase, šta znači to da je vlasnik sandučeta pperic i vlasnik sandučeta p.peric?

Moj mejl koji koristim od 2004. godine je [email protected] i često dobijam mejlove namenjene profesorki arhitekture sa jednog beogradskog fakulteta, čak se desilo i da ona stavi moju adresu u BCC umesto svoje. Prošle godine sam dobio 10-15 radova njenih studenata na ocenjivanje. :)

nadam se da si bahato svima dao 10 :)
 
Hahahah
Nisam, ali neki privatni fakultet je u pitanju, pa će svakako svi da dobiju desetke. :D


If someone accidentally adds dots to your address when emailing you, you'll still get that email. For example, if your email is [email protected], you own all dotted versions of your address:

[email protected]

[email protected]

[email protected]

Note: If you use Gmail through work, school, or other organization (like yourdomain.com or yourschool.edu), dots do change your address. To change the dots in your username, contact your admin.

https://support.google.com/mail/answer/7436150?hl=en

Wtf??

Prvo, ne kapiram kako je ovo uopšte moguće.
Drugo, ne razumem zašto onda ne dobijam češće mejlove namenjene osobi koja ima [email protected] mejl, a sigurno joj mejl nije neaktivan, jer je reč o profesorki fakulteta koja ga očigledno koristi.
Treće, sad sam se ozbiljno zamislio oko ovoga, pošto su mi svi mogući i nemogući nalozi vezani za taj mejl, pa mi je vrlo neprijatna pomisao da bi neko drugi mogao da dobija moje mejlove namenjene za password reset, aktivaciju naloga itd.
 
Poslednja izmena:
Može neko drugi da dobije mail poslat tebi (to i jeste ceo problem), ali ne može da pošalje kao ti. To se ne dešava.
 
Ja sam uhvatio na sbb [email protected] i redovno mi stizu pozivi za neke seminare i skupove neurohirurga ili tako neceg. Cak je jednom stigao mejl gde neki 'kolega' pljuje drugog jer je on dobio poziv a ovaj nije. :D
 
Ne brinite. Ne postoje dva naloga sa istim imenom. Ako postoji nalog [email protected] ne moze se otvoriti [email protected] ili [email protected] jer sve te “razlicite” email adrese pripadaju jednom nalogu. Pera Peric moze slati email i kao [email protected] i kao [email protected] i takodje jedini on prima poruke poslate sa tackama ili bez.
Grešiš, očigledno. Ja sam otvorio [email protected], I redovno dobijam mailove upućene na [email protected]. U pitanju je žena, žitelj susedne države. Dobijam njen njen Papa Nikolau rezultat, pa ti vidi koliko je to neozbiljno...

Edit: laboratorija je uredno poslala nalaz na ispravnu, tj njenu email adresu. Znači, kao da sam ja u Bcc
 
Poslednja izmena:
Verovatno su sve stare adrese u pitanju. Nas koji dobijamo tudje mejlove.
 
Nazad
Vrh Dno