Šta je novo?

Godfall

DeRadicci

Čuven
VIP član
Učlanjen(a)
04.08.2011
Poruke
7,654
Poena
525



Godfall is a third-person fantasy looter-slasher focused on melee combat, coming to PlayStation 5 & Epic Games Store Holiday 2020.
Developed by Counterplay Games & published by Gearbox Publishing.


ezgif.com-resize.gif


https://www.playstationlifestyle.ne...ontroller-world-gameplay-keith-lee-interview/
 
Komentar sa YT: "This looks like the fake games they play in the background of the Hollywood movies" :)
 
Igra je vani.
Launch trejler: https://www.youtube.com/watch?v=iAU5N2pKYGc
PC gameplay: https://www.youtube.com/watch?v=ZTg0nvWGYwg

Šta znam... Jedino mi lepo izgleda ova grafika, ima neke baš ludački dobre teksture koje se presijavaju. Vidi se da je nekako nekstdženovski :D tj nema onaj bledunjavi filter koji su mi imale sve igre za prošlu generaciju. Ne kažem da danas nemamo bolju grafiku (Metro, RDR,...) ali odavde može biti samo još bolje. Šta će tek developeri raditi za par godina sa AAA naslovima kad jedna "probna" izgleda ovako...
 
Ovo je, ajde da kažemo, prva next-gen igra. Govore da optimizacija nije dobra, ali ja se ne bih složio s tim. Vidi se da koriste neke nove refleksije na teksturama o kojima sad već Last-gen može da sanja, imaju mnogo dobre particle efekte, ima dosta boja, sve je nekako svežije i bolje.
GTX 1060 koji doslovno drobi Last-gen naslove je konačno ubijen ovom igrom jer na maksimumu i 1080p ne može dati ni stabilnih 30 fps-a (nakon tutorijal zone). Na High je situacija skoro ista a na Medium toboš podnošljiva, ne znam da li će biti pečeva koji će poboljšati situaciju. No, vreme je i bilo evo skoro pet godina. Svakako polako ulazimo u kategoriju novih grafičkih karti a kako stvari stoje bojim se da ćemo GTX 1060 praviti od blata, jer je izgledno da će nam za next-gen igre trebati barem 5700XT za neka normalna podešavanja, a ona je oko 450€ ako ne grešim.
Nadam se da će RTX 3060 (Ti), i RX 6600 XT biti bar malo bolje od pomenute ali da će cene biti daleko razumnije, jer ako se ovo cenovno ludilo sa grafičkim kartama nastavi ode sve u ku*ac.

Evo gameplay max settings sa Ryzen 2600 i RX 5600XT, u proseku 45 fps-a ;) https://youtu.be/8Q1n3CA53OE
 
Pratio sam ovu igru i graficki mi ovo deluje slabo , mozda mi ne lega ovaj tip grafike gde sve sljasti ali meni ovo ne deluje kao neki veliki skok, mozda malo podseća na GoW sa sljokicama.

Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
 
^^ gde sam tu ja sa svojom svezom 1660 super i 2k monitorom. Nekad si za 250e mogo da uzmes grafu da pevas, a sada za te pare uzimas nesto tek da na marginama budes u toku sa aktuelnim naslovima.
Al dobro nek se mangupiraju jos neko vreme sa tim cenama pa kad oteraju sve gejmere na konzole onda ce da se cesu.
 
Ne vidim nista specijalno next gen ovde...Legion ovo sije uzduz i popreko.
Ovde su mi oerformanse ocajne u odnosu na izgled igre.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Igra izgleda i na maksimumu detalja kao i svaka druga relativno novija igra. Preteraću, ali Devil May Cry iz 2013 mi ne izgleda lošije, 2% možda.

Next gen ispada da je sinonim za rtx, 4k i 120 fps. I to je to.

RTX jeste neki napredak, ali i dalje to nije neki ludački grafički skok u odnos na ono što već imamo poslednjih par godina.

Najverovatnije da je stvar koja će prodavati hardver narednih godina želja gejmera za 4k i 120 fps-a.

Ja ne mogu da kažem da mi npr Valhala i Godfall izgledaju "novo i moćno, next gen, nikad viđeno". Spajdermen? Watch Dogs? Ništa posebno...možda tek ona scena u Watch Dogs Legion gde se prelama svetlost i svašta na staklenim površinama zgrade...Ali to je to. Ostalo je istog kvaliteta kao i Watch Dogs 2 ili 1.

Ne znam ko bi poželeo da zbog Godfala ili Valhale spuca 500 ili 1000 evra na hardver, ako je barem dve dobre igre odigrao u prošloj godini.

Čeka se Unreal 5, pa ćemo zapravo videti gde smo.

Nekad si za 250e mogo da uzmes grafu da pevas, a sada za te pare uzimas nesto tek da na marginama budes u toku sa aktuelnim naslovima.

Prvo je bilo 250e, pa 450e, sad je već 750 evra za high-ultra detalje najnovijih igara. Baš zato planiram PS5, ali dok ne vidimo nove (dobre) zahtevne igre, ništa se ne zna. Moguće da će biti kao sa PS4 ili Xbox One...neki prilagođeni low-medium detalji na konzoli, a tek sa rtx 3070 na PC-u high-ultra. Gledam ove klipove gameplaya i sa ps5 i sa Xboxa X i to mi ništa specijalno lepše nije od onoga što igram na gtx 1060.
 
Poslednja izmena:
@real022
Definitvno se slazem sa tobom po pitanju svega!Danas sam igrao malo Valhallu i prvi utisak po pitanju next-gen grafike je bio apsolutno ravnodusan!Nista posebno!
Mada ne volim da tvrdim da se nesto ne razlikuje od necega ako o tome nemam pojma!Mozda to dolazi do izrazaja ako posedujes tehniku koja moze to da prikaze onako kako treba!Verujem da nije isto gledati klipove sa YT u 1080p rezoluciji na televizoru starom 8 godina ili na 4k Oled tv-u!Veca rezolucija,paleta boja,kontrast,RTX,dijagonala ekrana i jos kojecega,sve to verovatno doprinosi utisku!
Zato ja opasno naginjem ka PS5 i nekom krstenom 4k tv-u,ali necu da zurim!Valjda ce se pojaviti jos neki naslovi za 6 meseci pa da vidim sta se nudi!Definitivno PC igranje postaje jako skup sport!
 
Poslednja izmena:
Ceo igrački staž mi je na PC ali sad su ga preterali. Bez 2000e ne može da se sklopi kršten gaming PC. Nije novac toliki problem ali kad se sve sabere PS5 ili Xbox SX ispadnu najlogičnija kombinacija.
 
^^ gde sam tu ja sa svojom svezom 1660 super i 2k monitorom. Nekad si za 250e mogo da uzmes grafu da pevas, a sada za te pare uzimas nesto tek da na marginama budes u toku sa aktuelnim naslovima.
Al dobro nek se mangupiraju jos neko vreme sa tim cenama pa kad oteraju sve gejmere na konzole onda ce da se cesu.
1660 Super/Ti je odlična grafička za 1080p, međutim po ovoj igri izgleda da će postati malo za godinu dve kada navale next-gen naslovi. Rekoh ja da ćemo 1060 praviti od blata ili bolje rečeno RX 570 koja je po izlasku bila ispod 200 evra a kidala je... Loša je situacija, jako loša...

Ceo igrački staž mi je na PC ali sad su ga preterali. Bez 2000e ne može da se sklopi kršten gaming PC. Nije novac toliki problem ali kad se sve sabere PS5 ili Xbox SX ispadnu najlogičnija kombinacija.
To je tačno. Ali gledaj ovo, konzola 500 evra, neki solidan TV 500 evra, šest igara 500 evra (ako budu koštale po 80e) i eto ti baš jak PC koji može sve te igre isprobati iz narodne kuhinje pa ako su dobre fino podržiš developera kupovinom finalne verije, ako hoćeš.
 
Ceo igrački staž mi je na PC ali sad su ga preterali. Bez 2000e ne može da se sklopi kršten gaming PC. Nije novac toliki problem ali kad se sve sabere PS5 ili Xbox SX ispadnu najlogičnija kombinacija.
Kojom matematikom 2000e?

-R5 3600 -150e (i manje cak)
-2x8GB 3000MHz CL16 - 60e
-B450 ploca - 70e
-Solidno napajanje - 70e
-Kuciste - 20-100e po izboru
-5700 XT - 400e
-1TB NVMe SSD - 100e

Masina za 1440p 144Hz/4K 60Hz, naravno ne na ultra 4K, ali svakako bolje izgleda od konzole.

Solidne periferije (mis + tastatura + sluske + podloga) su oko ~200e, obicne mozes uzeti i za manje od 100e.

3TB HDD i CPU kuler mozes dodati za 100e.

U najgorem slucaju ~1200e gde imas i dobre periferije, 3TB HDD + 1TB SSD, dobro kuciste, aftermarket CPU kuler. U najboljem slucaju sa "normalnim" periferijama, jeftinijim kucistem i bez HDD-a i CPU kulera je 970e (i to za odlicnu masinu, ne za bilo kakav PC)

Ja se sa slabijom masinom (procesor je R5 2600) igram na 1440p 144Hz i na 4K 60Hz sa Xbox Wireless kontrolerima. Pored igranja PC mi sluzi i za rad i torrentovanje, radi 24/7 zadnje 2-3 godine i nije ni stucnuo.

Skuplje jeste kao inicijalna investicija (ako se sve uzima odjednom), poenta PC-ja je da se nadogradjuje, ne da se kupuje jednom u 5 godina. Ja ovaj racunar nadogradjujem u poslednjih 9 godina, najveca investicija koju sam imao je graficka kartica, ostalo sve jedno po jedno kad staro pregazi vreme i ne oseti se trosak :D
 
Poslednja izmena:
Ciklus konzole je 7 godina, TV svako u kući ima, igre sharujes tako da se tih 60€, ili sada 70€ koliko ce kostati, prepolovi.

PC je za slobodu, konzole su "convenient" nacin igranja. Ali daleko od toga da je PC jeftiniji. Novi procesori su po 400€. Karte davno presle 500€. Za kompletan gaming PC mozes tri nove konzole uzeti. Ne treba govoriti da je bolji ugodjaj na konzoli zbog dosta limitacija, jer ambient na PC-u moze biti samo isti ili bolji. Ali zato kosta.

Meni zbog posla gaming izadje free, ali ako je PC samo gaming platforma, daleko je to skuplje. A probaj igrati up to date naslove na PC-u iz 2013-te. Na to sve, veliki problem PC platforme za igrace poput mene, su cheateri.
 
Poenta je sto nikome ne treba CPU skuplji od 150e za gaming :)
 
Grafika meni izgleda jako dobro, s obzirom na to da je ovo tek prva next-gen igra i da služi kao putokaz šta možemo da očekujemo. Mnoge teksture imaju refleksije koje nisu bile moguće na pretodnoj generaciji i generalno ta opcija (visual effects) dere fps. Onda particle efekti, bolje osvetljenje, drastično veća količina boja koja isto tako nije bila moguća za renderovanje na starom hardveru u istom momentu na ekranu, tu su i teksture veće rezolucije i kad sve to spojite igra jednostavno guta grafičke resurse. Ne mora grafički subjektivni osećaj da bude presudan, tako meni npr RDR2 izgleda bolje od ovog na prvi pogled, ali tehnički teksture i osvetljenje kao i količina detalja su ispod toga.
Setite se kakav je Witcher 3 downgrade popio i biće vam jasno šta sve možete da očekujete od sledeće generacije, čak i više od toga. Videćete.
Oni koji pucaju na neki "kvazi" foto-realizam od grafike i očekuju to od next-gen konzola biće razočarani. I sami developeri konzola su rekli da se grafika neće "bitno" promeniti, već da će sve biti nekako lepše, oštrije, prijatnije, sjajnije, a drastično bolji CPU i dupla količina memorije (uz SSD) će biti dovoljna da se omogući više fizičkih stvari na ekranu istovremneo, a dugi loading će postati prošlost.

Godfall dakle treba krpljenja definitivno, ali ne treba očekivati neka veća poboljšanja u fps-u. Ovde evo dobobro poređenje mašine iz nekog srednjeg segmenta i5 9400F i GTX 1070: https://www.youtube.com/watch?v=Hg2aqW4JMxI
 
Izvinjavam se za offtopic

To je tačno. Ali gledaj ovo, konzola 500 evra, neki solidan TV 500 evra, šest igara 500 evra (ako budu koštale po 80e) i eto ti baš jak PC koji može sve te igre isprobati iz narodne kuhinje pa ako su dobre fino podržiš developera kupovinom finalne verije, ako hoćeš.

TV i soundbar su mi već tu. Samo dodam konzolu ;)

Što se tiče "demo verzija" tu se slažem. Velika prednost PC.


Kojom matematikom 2000e?

Nisam neki ljubitelj kompromisa ipak mi je ovo jedini hobi.

Evo čisto iz glave nešto.

5600X - 250
CPU kuler - 80
B550 ploca - 150
RAM 2x8GB - 80
Graficka 3070 - 650
Napajanje - 130
NVME - 130
Kuciste - 100
Monitor 1440p - 450

Oko 2000e kao što rekoh.
 
Ukratko - blaga katastrofa od PC-ja. Monitor se racuna u cenu PC-ja, a u cenu konzole TV ne? :D
 
Pa takvom logikom mozes staviti "bez kompromisa i 3090 i 5950x...mozes reci da bez 4k evra nema pc igranja...

A na kraju, zaboravlkate da delovi za pc mogu i polovni da se uzmu, da to izadje znatno jeftinije...
Ali cak i novo, ovo je preterivanje.
Za pocetak, tv moze da sluzi i za pc igranje, ja nemam monitor vec 12 godina.
Kuler dobijas uz cpu, sta ce ti kulercina od 80e.
3070 je preterivanje ako zelis PS5 kvalitet, 2070s je dovoljna.
Na PCu imas recimo sada Ubisoft Connect+, gde za 15e mesecno igras sve AC igre, Watch Dogs, Anno igre...i isto to imas na drugim servisima, Origin premier i slicno...pored krekovanih igara i ogromnih popusta(kupio sam AC Odyssey Ultimate za 23e pre mesec dana).
Dok ti Sony naplacuje pretplatu da mozes online da igras...

Da se razumemo, uzimam i ja ps5 da igram njihove ekskluzive, ali sve ostalo na PCu.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Mislim da smo preterali sa offtopicom. Možemo se prepucavati u nedogled.
 
Uzas izgleda, u z a s, neki noise, chromatic aberation na sve strane oslepeo sam, sve je na epic
vr.jpg
 
Nisam ni znao da je izasao gusar
 
I nije, koliko znam.
 
Jeste kao nesto preko epica pokrenes, ne znam ni ja sta... neke vradzbine sam odradio i kao radi... Al evo drugi put pokusao i nece, video, probao i cao.
 
Nazad
Vrh Dno