Šta je novo?

Xbox Series X / S

Svratio u computerland u trznom centru u vojislava ilica,imaju xbox series x u radnji,ali ga prodaju po nenormalnoj ceni od 90k sa tri igre.
 
Koje su igre? Pretpostavljam da su krš. Xbox trenutno nema ništa pametno da ponudi od novije generacije.
 
Znam da su nudili bundle sa Gears 5, Halo Infinite i Spyro. A dve od tri igre u Game Passu...
 
Shame Facepalm GIF by MOODMAN
 
Gde je moguće nabaviti game pass a da je godinu, dve ili tri i po kojoj ceni?
 
Ja sam uzeo 30 meseci Game pass ultimate prebacivanjem iz Golda. Javi se na PM, ako te zanima kako.
 
Mislim da se stanje sa xbox series x stabilizuje,sto se cini neke normalne cene.Evo ima ga na kp od poznatog clana za 580e.
E za te pare bih ga vec pazario, u Kini ne moze da se nadje ispod 710e.
 
@imbaqq koja je cena PESa 2021 u Kini (za Xbox) i ima li ga uopste? Kod naravno, accounti me ne zanimaju (jedino ako su ultra jeftini).
 
Je l' to to? Ovo je najjeftinije sto sam nasao. Ne znam da li postoji specificno kineska verzija koja je samo na kineskom (potencijalni rizik). Ima standard i collector's edition.
8f7f7b90febfeda0980748ddb578029.jpg
 
Po mom dosadasnjem iskustvu kodovi su za argentinski region ali nemam kako da obavim transakciju, nemam nikakav racun u srbistanu :ROFLMAO:
 
Samo da prijavim da miš i tastatura (bežični komplet) iz Lidla rade odlično
 
Kao višegodišnji (decenijski khm) konzument PC igara, mogu samo da konstatujem da mi sa godinama sve više leži konzolno igranje (bez obzira što je nekad džojped mana, pre svega u RPG, strategijama, a onda i u FPS igrama (ko nije navikao, a ja nisam)), ali taj osećaj da zavaljen igraš ispred velikog TV-a umesto da se grbiš za stolom ispred monitora, je veliki plus za konzolno igranje.
Naravno i eksluzive koje su trade mark konzola.

Iskreno, kad imam slobodnog vremena, sve više se odlučujem da igram nešto na konzoli odnosno na PC ali u TV/džojped kombo opciji, nego na klasično K/M igranje.
Taj momenat dodje sa godinama ocigledno, verovatno nije lako nekom mladjem ko je jos gladan svega toga da shvati. Kad se dodje u neke godine, pocne jednostavno da te boli uvo za "superiorne" varijante i samo radis ono sto ti prija na nacin koji ti najvise prija.
 
Taj momenat dodje sa godinama ocigledno, verovatno nije lako nekom mladjem ko je jos gladan svega toga da shvati. Kad se dodje u neke godine, pocne jednostavno da te boli uvo za "superiorne" varijante i samo radis ono sto ti prija na nacin koji ti najvise prija.
U slučaju kupovine Series X i nekog 4K TV-a može da se plati 1K evra. A Bog je dao da sada svi imamo tetku u Argentini i Strica u Turskoj :) A tu je i Series S kao budžet opcija.
Nažalost, danas nema nekog uber PC-a bez 2.5-3K što je baš skupo, pogotovo za većinu balkanskih konzumenata.
Kada čovek napokon shvati da rat između PC master rase i "prljavih konzolnih peznta" zapravo ne postoji, onda je odrastao.
 
Izašao je next-gen patch za Xbox Series X/S. Dostupan je i free trial koji traje 5h

 
Igra li neko Warzone na xbox-u seies S?
Juce se apdejtovao na Season 2(14 gb), udje u igricu, biras mec, okuplja tim, i tada izbaci iz igre...
Da li se jos nekom to desava?
 
Izašao je next-gen patch za Xbox Series X/S. Dostupan je i free trial koji traje 5h


Evo jedan video kako igra izgleda na mašinici od 300$, odnosno Xbox Series S. 1440p i 30 fps-a.
Ukratko, razlika je nebo i zemlja u odnosu na prethodnu generaciju. Grafika je neverovatna, ambient occlusion fenomenalan, screen space refleksije brutalne, osvetljenje vau... Mislio sam da će novi Horizon biti novi šampion po pitanju grafike ali ovo ga je pomelo.
 
Sad slučajno bacih pogled. Cyberpunk 2077 na Argentini 1215 din :)

argentina GIF
 
Par pitanja, odgovori sigurno već postoje na temi ali nikako da nađem zbog broja strana. Glavni nalog je na US pomoćni na ARG. Da li može da se uzme game pass na ARG kao gift i reedemuje na US kao sa igrama, ili mora neka druga kombinacija? I da li bi mi se preneli ostali dani koje imam do kraja meseca pošto mi je trial GPU do 28.02.?
 
TA je cena skoro non stop već mesecima. Ja uzeo pre sigurno skoro 2m. Znao sam da će patch uskoro za next gen možda se nateram da odigram Cyberbug, ali pre će biti ponovo Witcher 3 jer nikako da dočekam next gen patch.
Zar nisu rekli da ce "next-gen" witcher 3 biti potpuno nova igra u smislu morace ponovo da se kupi i nema veze da li se poseduje originalni witcher 3 ili ne? Ili sam ja nesto propustio
 
Dobio besplatni next gen update jer sam ranije već kupio igricu. Ovo je odlično, a i pre mi se igrica dopadala, nikad nisam razumeo toliki hejt.

Kad smo kod hejta, na Tviteru su Series S prozvali last gen konzolom, pišu da je Microsoft prevario narod i sve to zato što Series S ne može da pokrene Cyberpunk u 60 FPS. :)
 
Oće gospoda leba preko pogače za 300$. Verovatno će kukati što njihove konzolice ne mogu da pokrenu 8K igre...
 
Mislim da je tu osnovni problem sto PC igraci imaju potpuno pogresna ocekivanja. XBOX i PS5 se fenomenalno prodaju izmedju ostalog zbog toga sto su graficke izuzetno skupe pa oni sada kupuju konzole i misle da uloze 300-500€ i da imaju isto iskustvo kao sa 5 puta skupljim sistemima.
 
Kad smo kod hejta, na Tviteru su Series S prozvali last gen konzolom, pišu da je Microsoft prevario narod i sve to zato što Series S ne može da pokrene Cyberpunk u 60 FPS. :)
A jel cena last gen? Iskreno, mislim da definitivno ima mesta za 1080p 60 fps u igrama koje su na neki načlin cross gen. AC Valhala ima tako i super je.
U next gen igrama na Series S očekujte 1080p 30 fps. Ako ne možete da se pomirite s tim nemojte kupiti S i tačka. A da je ljigavo od strane MS-a za priču "sve je isto kao i kod X samo 1440p" jeste, ali šta ćemo... Za tu cenu moramo biti zadovoljni.
 
Dobio besplatni next gen update jer sam ranije već kupio igricu. Ovo je odlično, a i pre mi se igrica dopadala, nikad nisam razumeo toliki hejt.

Kad smo kod hejta, na Tviteru su Series S prozvali last gen konzolom, pišu da je Microsoft prevario narod i sve to zato što Series S ne može da pokrene Cyberpunk u 60 FPS. :)
Cek, je l' to znaci ako ja sad kupim igru da necu dobiti taj update za dz vec mora neka doplata?
 
Oće gospoda leba preko pogače za 300$. Verovatno će kukati što njihove konzolice ne mogu da pokrenu 8K igre...
Nije to problem koliko činjenica da je Microsoft prehajpovao Series S sa stalnim spominjanjem kako će 1440p biti realnost (često uz 120 FPS) a ispostavlja se da su ozbiljno osakatili priču kako ne bi previše ugrozili Series X. Ne osuđujem samu odluku (koja potpuno ima smisla), ali jeste "džukački" potez što se marketinga tiče. Da su rekli varijabilnih 1080p 60FPS niko ne bi mogao bilo šta da zameri.
 
Budimo realni ni SX i PS5 ne pokreću sve u 4K/60FPS, a kamoli 4K/120FPS što se ludački reklamiralo, iskreno sve konzole su imale manje više nahajpovan marketing, a što se mene tiče ja sam prelomio da uzmem SS da zamenim One X zbog 60FPS u Destiny 2, to najviše igram i to mi je bilo najbitnije, i naravno brža učitavanja jer D2 se na One X baš dugo učitavao i to mi je bilo baš bezveze, ostalo mi je bilo čist bonus još su uložili u FPS boost i sada Far Cry 5 igram u 60FPS i tako još neke igre koje su i na One X radile u 30FPS.
A jedino mi je žao za Dying Light 2 i CP2077 što nemaju 60FPS neki mod iz razloga što su first person, nadam se da će to rešiti, mislim oba developera su objavila da će pokušati to da reše pa ćemo videti šta i kako.
A kada su third person igre u pitanju može slobodno da radi u 30FPS nemam problem, evo igram Witcher-a, a pošto mi vuče verziju za običan One radi u 30FPS, a grafika je više nego dobra, ali ja sam baš zadovoljan konzolom i nemam nameru da prelazim na SX u bliskoj budućnosti, dok god D2 radi u 60FPS ja sam srećan :D

A i vidim dosta ljudi je kupilo Xbox, pogotovo S i cenim da uživaju i da se igraju samo tako, tema je aktivna i MS je ubo sa ovom generacijom, a ekskluzive će tek dolaziti :)
 
Nazad
Vrh Dno