Šta je novo?

Xbox Series X / S

Zabolela ga ledja zbog dugog sedenja?
 
Verovatno. Puno home office-a
Lapsus. Sorry
 
Nzm sta se izvinjava, pa nije prvi put prikazana igra sa naslovom Gameplay a ono mix slika i cinematika iz igre. Shitsoft sad odjednom dobrica pa kao da pokazu solidarnost, povraca mi se.
 
Molio bih da povraćaš na drugoj temi

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
 
Dolazi li uz novi Xbox i novi redizajnirani gamepad ili će biti kao sadašnji?

Planiram kupovinu Xbox gamepad-a za PC pa ako izlazi novi model onda bih sačekao par meseci.
 
Dolazi li uz novi Xbox i novi redizajnirani gamepad ili će biti kao sadašnji?

Planiram kupovinu Xbox gamepad-a za PC pa ako izlazi novi model onda bih sačekao par meseci.

Bice evolucija u dizajnu:
- umesto klasicnog krstica bice slicno kao na elite joypadima
- trigeri dobijaju teksturu, za poboljsan grip
- kazu i da su ga malo smanjili, za neki procenat

Bitno je i da se napomene da ce kontoleri s Xbox One raditi na Series X i obrnuto.
 
Ima i RDR2 svojih mana, al ovaj zadnji GOW je najgori od svih.
GOW do ovog zadnjeg je bio dobar h&s, sa epskim boss borbama.
Ovaj zadnji su ukenjali sa nekim ko fol open world u kom nemas pojma gdje si,a kad otvoris oni mapu ne znas jesi li posao ili dosao.
Ja sam ga igrao samo da ga zavrsim, nisam imao apsolutno nikave zelje da istrazujem secrete, ili bilo sta.
 
Šta sve neće čovek da pročita na ovom forumu, šou.
 
giphy.gif
 
Poslednja izmena:
Xbox je tema pa nema smisla reply na ovo
Ali stvarno [emoji2365]

Sent from my HD1903 using Tapatalk
 
Samo pokazuje koliko dosta toga zavisi od developera.
Sadasnja generacija je dosta trpela od hardvera i svi su kukali za mnogo jacim hw.
Eto, izgleda da ni to nije dovoljno...
naravno, ova vest nije vezana samo za Xbox, pogodice i PS...

Ali, bilo je jaasno prema "Optimized for series X" bedzu da nema nista od 60fps
 
Pojavio se preorder na jednom nasem sajtu za Series X. 70000 din sa popustom od 10000 din...

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Postojao je preorder još od kraja februara. Prvobitno je stajalo 60k dinara, a potom krajem marta su stavili 70k, dok je regularna cena 80k dinara.
 
Xbox Series X will play four generations of Xbox titles, some in HDR and 120fps

https://news.xbox.com/en-us/2020/05/28/xbox-series-x-next-generation-backward-compatibility/

Not only should gamers be able to play all of these games from the past, but they should play better than ever before. Backwards compatible games run natively on the Xbox Series X hardware, running with the full power of the CPU, GPU and the SSD. No boost mode, no downclocking, the full power of the Xbox Series X for each and every backward compatible game.

This means that all titles run at the peak performance that they were originally designed for, many times even higher performance than the games saw on their original launch platform, resulting in higher and more steady framerates and rendering at their maximum resolution and visual quality.

Backwards compatible titles also see significant reductions in in-game load times from the massive leap in performance from our custom NVME SSD which powers the Xbox Velocity Architecture. As I play through my personal backlog as part of our internal testing, all of the incredible games from Xbox One and earlier play best on Xbox Series X.

by Jason Ronald, Director of Program Management for Xbox Series X • May 28, 2020 @ 6:00am
 
Poslednja izmena:
Ceo dan citam o ovome i non-stop nalecem na komentare kako ovo niej bitno.
Ja zaista ne mogu da verujem da neko moze da kaze da je BC nebitan, da ih je toliko omadjijao Cerni, da je to neverovatno...

Bukvalno nista ne gubis, vec samo dobijas da su tvoje igre koje si kupio i dalje igrive i to poboljsano, neeee, MS bad.
 
Samo pokazuje koliko dosta toga zavisi od developera.

SVE zavisi od developera, ma koja bila platforma ili hardver, jer komp/konzola/telefon je samo cigla bez softvera. Nazalost, "konzumeri" su totalno nezahtevni i zato je 98% svega na trzistu *nje, i to je tako u svakoj industriji, nevezano za igre :)
 
Naravno da zavisi, nema zbora. Ali isto tako zavisi i od tehnološke limitiranosti. Zato se nadam da kad konačno imaju dobru osnovu mogu i da sijaju u punom sjaju.

Mali off: smejali su se Balmeru za "developers, developers, developers", a čovek je puno puta bio u pravu. Lik je i izvukao xbox iz problema s rrod...
Win mobile je i pukao zbog developera, između ostalog...

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
 
Ceo dan citam o ovome i non-stop nalecem na komentare kako ovo niej bitno.
Ja zaista ne mogu da verujem da neko moze da kaze da je BC nebitan, da ih je toliko omadjijao Cerni, da je to neverovatno...

BC uopšte nije bitan u toj meri. Jer da jeste, ne bi odnos 110+ vs 45 miliona bilo u korist platforme koja nema podršku za prethodnu generaciju.

Tako da kao opcija jeste dobro imati, ali nije krucijalno za odabir platforme.
 
I slažem se i ne slažem se s tobom.

Naravno da tako nešto nije krucijalno da neko promeni platformu. Pa kakvu bazu može da prenese neko ko je bio na PS?

Bitno je za ljude koji su već na xboxu i koji neće tek tako napustiti sve. Iskreno, ja ću moj xbox pokloniti, zadržati moje džojpede i uzeti Series X I samo nastaviti, kao da se ništa nije desilo.

Bitno je i za ljude koji tek uzimaju konzolu, pa kad odmeravaju za i protiv. Na samom početku generacija svake konzole je uvek bio problem s brojem igara. Ako uzmeš Xbox, u startu imaš hiljade igara dostupno OD STARTA. Sony tu vrda s odgovorima: prvo je bilo 100 igara, pa više od 4000, pa dobar deo igara, a sada je krenulo da sve igre sertifikovane posle 13. Jula moraju da budu kompatibilne s PS5. Pritom, veliki je problem šta i kako će raditi, da li je potreban dodatni rad originalnih developera... Otud naracija u citiranom MS postu: nativni rad na series X, nema downclockinga, ...

Deo s kojim se ne slažem je da broj prodatih konzola ima veze s BC. Program je startovao 2016, a tek 2 godine je u punom zamahu. Xbox one je pukao na samom početku.

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
 
Zato i kažem. Nema stare baze a opet je vladar tržišta. Tako da možeš na to da gledaš subjektivno, ali ne i velikoj meri. Sony je sa BC krenuo mnogo pre nego što se Microsoft toga setio, ali je tržište diktiralo da ljudi prosto žele nove igre i da se gotovo tek mali procenat vraća starijim. Niko nije omađijan.

I opet kažem ne, nije bitan BC ni za ljude koji tek sada uzimaju konzolu. Ti ljudi će gledati pre svega a) na kojoj su im konzoli prijatelji; b) ako ih ne zanimaju ekskluzive kojim servisom dobijaju više (dakle Game Pass). Za BC se neće ni setiti da pomisle jer NEMAJU nijednu od svih tih igara i baš će sigurno kupiti Xbox One da bi kupovali igre iz prethode generacije...

Što se tiče te izjave, ne znam odakle si našao "vrdanje", ali čovek je jasno rekao da im je cilj da na dan izlaska PS5 bude podržano 100 najpopularnijih igara sa PS4. Ni MS nije dodao sve igre odjednom (takođe je imao 104 igre na dan početka podrške, pa je krenulo sa po 10-15 dodavanja na po par meseci razmaka), pa tako ne može ni Sony katalog od preko 4.000 samo sa ove generacije da bude podržano prvog dana. Kasnije je dodato da sve igre koje izlaze tokom ovog leta i jeseni moraju da imaju potpunu PS5 podršku, što je i logično jer kod sebe već imaju DevKit.

Broj prodatih jedinica ti jasno govori smernicu šta traži tržište. Jer da nije, zašto onda nije okrenuta brojka za ovih 5 godina koliko MS ima BC? Pa jedan Switch je izašao u godini "najmoćnije konzole na tržištu" i bez BC podrške mu je trebalo samo 3 godine da ima veći broj prodatih jedinica nego XB1 za svojih 6 i kusur u tom trenutku.

Bottom line: Starijih igrača je sve manje, dok mlađe baš nešto briga za starije naslove. Kao opcija je ok tebi, meni, Đuri, Žiki, ali masovno je slab razlog za odluku. Jer zašto bi se iko sada pored Game Pass-a opterećivao da ima BC.
 
As I play through my personal backlog as part of our internal testing, all of the incredible games from Xbox One and earlier play best on Xbox Series X.

Ma kako to, kad nam mare priča, da ako je igra pravljena za 30 fps, ona ne može bolje da radi na novom i višestruko jačem hardveru :D
 
A da malo sačekaš to u praksi i zanemariš PR objave?

Not only should gamers be able to play all of these games from the past, but they should play better than ever before.

Kako se čudno piše "will".

I pogledaj malo Xbox 360 naslove da li rade u duplo većem fps-u na XB1 X ili se i dalje drže svog target-a.
 
Sigurno da je potrebna dodatna optimizacija da bi igra profitirala od jačeg hardvera, ne može to sama od sebe da iskoristi.

Pa gomila je takvih primera i na pc-u, a tek je na konzolama izraženo jer su igre rađene za jedan konkretan hardver...

Sent from OnePlus 7 Pro
 
CPU u Series X je daleko mocniji, tako da neke igre gde stvari nisu u endzinu igre ogranicene kao recimo animacije na 30fps ili fizika igre generalno vezena za taj frejmrejt, moci ce da se poteraju i na 60 i vise fps-a. Naravno da bi tako nesto radilo treba dobro i detaljno testiranje jer ce postojati mogucnost mnogih bagova. Treba pogledati i trenutno stanje last gen console emulatora, tamo je vec omoguceno da se uz tweakovanje Vblank frequency frejmrejt u nekim igrama podigne na 60 i vise fps-a.
 
Nazad
Vrh Dno