Šta je novo?

Xbox Series X / S

Naravno da nije tačno. Jer ne postoji PS3 igra za PS4, već je jedina opcija Remaster verzija. Dve potpuno različite arhitekture su u pitanju.

Pritom ovaj cross-buy je Sony uveo još sa PS3 - PS Vita - PS4. Takođe na izlasku PS4 Pro verzije jasno je postavljen kao podrazumevano da se dobija update u vidu vizuelnih poboljšanja za jači hardver besplatno.

Naročito MS nema logike da ovo gura u marketing vode, jer Game Pass pominju na sva usta pošto od njega najviše žive i svakako bi skinuo verziju za sistem sa kojeg ga pokrećeš.
 
Naravno da nije tačno. Jer ne postoji PS3 igra za PS4, već je jedina opcija Remaster verzija. Dve potpuno različite arhitekture su u pitanju.

Pritom ovaj cross-buy je Sony uveo još sa PS3 - PS Vita - PS4. Takođe na izlasku PS4 Pro verzije jasno je postavljen kao podrazumevano da se dobija update u vidu vizuelnih poboljšanja za jači hardver besplatno.

Naročito MS nema logike da ovo gura u marketing vode, jer Game Pass pominju na sva usta pošto od njega najviše žive i svakako bi skinuo verziju za sistem sa kojeg ga pokrećeš.
Ma kakvo crno življenje od Game Pass-a, na sile da je to sa svim popustima na zelenoj grani.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Kad smo se dotakli Game pass-a: Od današnjih igara, 3 su potvrđene za GP - The Medium, Scorn I Call of the Sea

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
 
Možeš li mi objasniti ovo?

https://www.tomsguide.com/us/upgrade-ps3-games-to-ps4,news-17865.html

Nisam imao ni PS3 ni PS4, pa ne znam.

Ali znam da kad kupim Series X smao ču da nastavim gde sam stao sa sadašnjim konzolom

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk

To je bila starta promocija o kojoj je bilo reči pred izlazak konzole. Pritom, nije imalo veze sa Sonijem, već od samih izdavača, pa samim tim nije ni bilo svih igara. Najveći razlog je kao što sam već rekao, dve potpuno različite arhitekture i platforme. Takođe baš zbog toga, najveći retail lanci su radili trade in, tako da te na kraju dođe na isto.

Sada kada su i MS i Sony na istoj arhitekturi, nema razloga da izdavači traže nikakve doplata za veće teksture i koji efekat više.

Ma kakvo crno življenje od Game Pass-a, na sile da je to sa svim popustima na zelenoj grani.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
10 miliona igrača je mesečno na tom servisu. Neka je polovina platila bez popusta i opet im donosi neku zaradu. Jer realno od prodaje igara ne žive.
 
Poslednja izmena:
Zaradu im donosi, profit svakako ne.
 
Izvini, ali ja tu vidim ogromnu razliku: ako ne kupim Series X odmah i kupim igru za Xbox one, kad zamenim konzolu, imaću tu igru ali s svim poboljšanjima za X. Posebno proveri šta je EA najavio za Madden, da nisu u Smart delivery, već će slično važiti samo do marta.
Tako da, ako je nešto u Smart delivery sistemu, meni će značiti. Možda tebi ne, meni hoće.

Edit:
Pitanja - da li planirate da možda uzmete Series X I ako da, koje su vam bitne funkcije koje su najavili?
Ako ste ovde smao zbog next gen I planirate samo ps5, šta biste voleli da vidite na ps5 što je najavljeno za Xbox?
 
Poslednja izmena:
Ono sto mene zanima na novoj konzoli i sto bih zeleo da vidim je : fluidniji gameplay (60fps za svaku igru, 30fps vise ocima da ne vidim), brz SSD, da ucitavanja gotovo i ne bude i bolji dzojpedi.. adaptive trigeri i te funkcije me bas zanimaju na novom Dual Senses dzoju.
BC unazad sa proslim generacijama me ne zanima. Ovo sto Xbox radi i sto ce jos neko vreme osnova za igre biti stara generacija mi se ne svidja i daleko sam blizi odluci da ce to ipak biti PS5... glupi su ko noc ovi Ameri , opet Sony ima daleko bolje timove za igre i igre su im daleko daleko kreativnije i bolje
 
Bas slaba prezentacija a i taj "gameplay" AC Valhalla nije imalo 2 sekunde gameplay-a a i dobro pitanje koliko ce grafika biti na nivou ovoga iz trailera posto opet koriste isti trick "in engine" trailer.
 
Gde tačno? MS je oficijalno najavljivao ovu Inside Xbox epizodu danima unazad kao najavu budućnosti. Ako je ovo budućnost...

Pa druze sam si napisao, par stranica ranije, evo da te citiram:

7og maja u Inside Xbox emisiji biće prikazani Next-Gen 3rd party naslovi:

You want to see games for the Xbox Series X? We want to show you games for the Xbox Series X.

Check out First Look next-gen gameplay from our global developers partners within Inside Xbox on Thursday, May 7 at 8am PT.

Finoo, a jel samo 3rd party igre ?

Samo. Naslovi MS studija verovatno u junu.
 
Poslednja izmena:
Evo i ja da odgovorim na svoje pitanje:

Što se tiče hardvera, raduje me ssd svakako.
Mislim da je 60fps nešto što je logičan sled događaja, pa bi mi bilo čudno da nije standard.
Zadovoljan sam trenutnim džojpedom.
Raduje me I forward compatibility, her ću zadržati sadašnje joypade za sledeću konzolu.

Što se tiče funkcija, najveće stvari su mi Game pass ultimate jer:
- sve 1st party igre dolaze day 1
- brdo igara i za PC
- sadržaće xCloud i /ili console streaming jer često negde otputujem, pa je lakše samo poneti kontroler
- mnogo igara mogu da probam, pa ako mi se svidi - nastavljam

- Smart delivery + BC - dosta igara sam propustio, pa mi znači da mogu da ih odigran kasnije. Unapređenje na Series X je lep bonus za novije igre

Jačina konzole je super, ali nije presudna. Gore nabrojane stvari su mi ono što me vuče ka xboxu.

Evo jedna slika koja to ilustruje


359aadf8d0280f9e62c8c3f51232be7a.jpg


Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
 
Izvini, ali ja tu vidim ogromnu razliku: ako ne kupim Series X odmah i kupim igru za Xbox one, kad zamenim konzolu, imaću tu igru ali s svim poboljšanjima za X. Posebno proveri šta je EA najavio za Madden, da nisu u Smart delivery, već će slično važiti samo do marta.
Tako da, ako je nešto u Smart delivery sistemu, meni će značiti. Možda tebi ne, meni hoće.

Poenta je da u današnjem vremenu kada su i MS i Sony na istoj arhitekturi, izdavači nemaju više prava da traže doplatu za veće teksture i po koji efekat. Ali eto kao što vidiš u primeru Madden-a, postoje i takvi i to nema nikakve veze sa proizvođačima konzola.

Što se tiče novog Xbox-a, nadao sam se da će me privući kao Xbox 360 svojevremeno. Ali za to nemam ništa na listi od najavljenih funkcija, već me isključivo zanimaju igre. A do jula i dalje ne znam čemu se nadaju što se tiče 1st party naslova od svih tih studija koje su pokupovali?

Npr. najavljeni Quick Resume. Da li nekome zaista znači da ima pokrenute i po 5 igre u pozadini koje će da šalta sa jedne na drugu? Meni je to bukvalno gimmick i mislim da će Sony na PS5 imati daleko praktičniju opciju za to. A ona je da ćeš iz samog UI ekrana moći da odabereš koji nivo i poziciju želiš da učitaš i za sekund si već tamo. Budući xCloud je ok stvar, ali to već imam na PS4 sa Remote Play.

Tako da vice-versa se svodi na to da mi na PlayStation-u fali samo Forza i Forza Horizon, kao i oba Orija. Sistem Game Pass servisa je jako korisna stvar takođe.

Pa druze sam si napisao, par stranica ranije, evo da te citiram:

Ali gde tu piše da će "praktično biti Indie naslova"? 3rd party naslovi sa "najavom budućnosti" znače AAA igre. A ono što je prikazano je daleko od toga.
 
Pa sta je 3rd party ako nije prakticno indie?
Cak i na nekim prikazanim igrama je pisalo da su indie...
 
Lol, pa naravno da ne.

3rd party su bukvalno sve igre koje dolaze od studija koji nisu u ničijem vlasništvu ili kao nezavisni ne rade za određenu platformu. Cyberpunk 2077, GTA V, Witcher 3, pa sve do Indie naslova od po par dolara su 3rd party igre.

A oni su ovo najavljivali mnogo pompenznije nego što zapravo jeste.
 
Njima je posao da pompezno najavljuju. Medjutim, zivac "siroka masa" korisnika, kojih je, je li, najvise, nece pogoditi sve dok kao KONZOLA ne ponude ekskluzive.
Koga zanimaju teraflopsi i da li je senka za dve nijanse bolja na SeX nego na PS5, taj ce kupiti PC od 1000+ evra i pariti oci.

Sony ce se pojaviti sa trailerom za HZD 2 i tako zavrsiti vecinu posla u ovom derbi mecu. Kao i uvek.

SeX ima svojih prednosti kao jedinka i samo kao jedinka, ne uporedjujuci se sa konkurencijom... i potrudicu se da je kupim ako bude prilike jer ce me PS5 obogaljiti finansijski .
 
3rd party su bukvalno sve igre koje dolaze od studija koji nisu u ničijem vlasništvu ili kao nezavisni ne rade za određenu platformu. Cyberpunk 2077, GTA V, Witcher 3, pa sve do Indie naslova od po par dolara su 3rd party igre.

A oni su ovo najavljivali mnogo pompenznije nego što zapravo jeste.

Svakako ti je jasno da su i sami rekli da ovde nece najaviti najjace igre, za to se ceka jun ili jul, pa aj da sacekamo sta najbolje mogu da ponude, pa da onda sudimo, a ovo sto su krenuli da hype-uju, pa naravno da moraju da pokusaju da probude interesovanje, makar ovako vestacki, tako svet danas funkcionise, ali bilo je jasno cim su prvo rekli 3d party da tu ne treba neka cuda ocekivati.
 
Poslednja izmena:
I da bude tako da su rekli "ne očekujte čuda" (a veruj mi nisu apsolutno nigde i svi iz MS tima su javno ovo skroz drugačije od toga najavljivali, no nebitno), čime su to ovde napravili hype na kraju? Šta je to od ovoga danas prikazanog privuklo ljude bliže novom Xbox-u?

MS nakon ove generacije mora da na sva usta puca šta može novi Xbox. Ne da pušta trejlere, već da pokaže šta to Series X novo donosi. Iako su tako krenuli sa Bright Memory, onaj gejmplej već uveliko postoji. Ako već nemaš šta da pokažeš kako to zapravo i radi, bolje ovo nemoj ni da radiš. Ni Sony nije imao ništa novo da pokaže, preskočio E3 sajam i opet nije propao. Ovako samo sebe više ukopavaš jer deluje veštački i ne previše kvalitetno. Umesto toga napravi jedan veliki "E3 like" event i prikaži čime raspolažeš.
 
Poenta je da u današnjem vremenu kada su i MS i Sony na istoj arhitekturi, izdavači nemaju više prava da traže doplatu za veće teksture i po koji efekat. Ali eto kao što vidiš u primeru Madden-a, postoje i takvi i to nema nikakve veze sa proizvođačima konzola.

Pa, po meni itekako ima. Ovo je MS inicijativa, više nego feature (mada mislim i da ima nekog softverskog udela u tome).
Posebno će biti interesantno ako Sony ne insistira na tome, tek će tad dobiti na značaju.
Naravno, do tad ne znamo ništa, pa MS može da tretira i reklamira kao da Sony nema.



Što se tiče novog Xbox-a, nadao sam se da će me privući kao Xbox 360 svojevremeno. Ali za to nemam ništa na listi od najavljenih funkcija, već me isključivo zanimaju igre. A do jula i dalje ne znam čemu se nadaju što se tiče 1st party naslova od svih tih studija koje su pokupovali?

Dole navodiš da ti fale Forza i Ori. Šta od next gen igara sa Sony-ja ti se sviđa? Ja samo znam da je najavljen Godfall.
Verovatno da će biti HZD2, ali kad, kako, ništa se ne zna.


Npr. najavljeni Quick Resume. Da li nekome zaista znači da ima pokrenute i po 5 igre u pozadini koje će da šalta sa jedne na drugu? Meni je to bukvalno gimmick i mislim da će Sony na PS5 imati daleko praktičniju opciju za to. A ona je da ćeš iz samog UI ekrana moći da odabereš koji nivo i poziciju želiš da učitaš i za sekund si već tamo.

Pa vidiš, možda nekom znači. Meni je ok, jer igram nekoliko igara paralelno.
Trenutno, igram Gears of War 2 kao pucačinu, Mass Effect kao RPG, a pre neki dan sam završio Deliver us the Moon, koja je avantura.
Sad sam instalirao RDR2, koji ću verovatno igrati umesto ME. Zašto ne bi mogao da skačem između tih igara i da ih brže pokrećem?
Opet, ovo je potvrđena opcija, ovo za Sony je i dalje nepotvrđeno, čista nagađanja.
Pritom, i da Sony ima tu opciju, ne vidim kako to negira ovu opciju Xboxa, koja je korisna.


Budući xCloud je ok stvar, ali to već imam na PS4 sa Remote Play.

Na temu igara:

Igra Scorn je proizvod našeg EBB Software!
Muzika - Sky Wikluh :)
 
Poslednja izmena:
Šta od next gen igara sa Sony-ja ti se sviđa? Ja samo znam da je najavljen Godfall.
Verovatno da će biti HZD2, ali kad, kako, ništa se ne zna.

Iako nista jos nije najavljeno, ako se samo uzme iskustvo sa ove generacije, gde sam najbolji gaming imao upravo na PS4 (God of War, Horizon: Zero Dawn, Spider-Man, Bloodborne, Days Gone....) onda veoma lako mogu da naslutim sta ce to biti na PS5 sto ce me privuci.
Odavno pricam da je najbolja kombinacija PC i PS4(5). PC sa multiplatform, PS za ekskluzive. Naravno, treba para, ali ko hoce da se igra, tome je najbolje odabrati ovu kombinaciju.
 
Slazem se sa Shimec apsolutno. A sam PC nisam upgradeovao godinama.. Tako da da, PC i PS je najbolja kombinacija. Kratko sam imao i XBOX, koji sam iskljucivo koristio za playback UHD diskova, odmah sam ga prodao kad je stigao info za PS5 :D
 
Iskreno, mene privlaci xbox + pc , sa game pass ultimate. Mozda prodam Xbox One S i kupim PS4, da odigram tih 5, 6 igara.
 
Meni xCloud sa GP i PS5 zvuči kao najbolja kombinacija.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Iskreno, mene privlaci xbox + pc , sa game pass ultimate. Mozda prodam Xbox One S i kupim PS4, da odigram tih 5, 6 igara.

Iskreno govoreci, ovo nema apsolutno nikakve logike. Xbox i PC ako su oba za gaming je dupliranje sadrzaja. Sta to ima na Xboxu sto nema na PC-u? Posebno ono sto ce u buducnosti izlaziti? Xbox nema apsolutno nikakve ekskluzive vise, sve je i na PC-u.
 
Pa, po meni itekako ima. Ovo je MS inicijativa, više nego feature (mada mislim i da ima nekog softverskog udela u tome).
Posebno će biti interesantno ako Sony ne insistira na tome, tek će tad dobiti na značaju.
Naravno, do tad ne znamo ništa, pa MS može da tretira i reklamira kao da Sony nema.

Opet kažem, to nema veze sa MS-om već politikom izdavača. Ako je izdavač rešio da naplati, naplatiće. Jedino to može da bude pokriveno time što bi MS platio taj iznos, ali nisu toliko ludi da daju novac sigurno. Dakle, sve ove igre koje imaju Smart Delivery imaće istu opciju za PS4 - PS5.

Dole navodiš da ti fale Forza i Ori. Šta od next gen igara sa Sony-ja ti se sviđa? Ja samo znam da je najavljen Godfall.
Verovatno da će biti HZD2, ali kad, kako, ništa se ne zna.

Sony još nije imao svoj event na kome prikazuje buduće next-gen igre, tako da se za to čeka standardni E3 period. I MS je najavio neke naslove za koje je pitanje kad, kako. Naročito ne očekuj uskoro igre od studija koje su kupili zadnjih godinu - dve.

Pa vidiš, možda nekom znači. Meni je ok, jer igram nekoliko igara paralelno.
Trenutno, igram Gears of War 2 kao pucačinu, Mass Effect kao RPG, a pre neki dan sam završio Deliver us the Moon, koja je avantura.
Sad sam instalirao RDR2, koji ću verovatno igrati umesto ME. Zašto ne bi mogao da skačem između tih igara i da ih brže pokrećem?
Opet, ovo je potvrđena opcija, ovo za Sony je i dalje nepotvrđeno, čista nagađanja.
Pritom, i da Sony ima tu opciju, ne vidim kako to negira ovu opciju Xboxa, koja je korisna.

Nisam rekao da nikome ne znači, ali pošto pitaš oko funkcija ja sam uporedio šta je meni praktičnije. Ono iz Sonijevog patenta dolazi 99,9% na PS5, jer definitivno imaju hardver za to. Pritom, ni MS nije izneo sve detalje te QR opcije. Quick Resume drži do 3 igre u pozadini. Šta se dešava ako 4tu pokrenem? Pošto je igra u "pauzi" u pozadini, ne znači da je odrađen checkpoint ili usnimljena save pozicija. Što dovodi do toga da uvek moram da sačuvam save, pa da tako brzo uskočim u narednu igru, pod uslovom da tu koju želim stoji u stand by modu. Takođe ako više ljudi (naloga) koristi istu konzolu, kako se tada ta opcija odvija, itd.

Isto što bi bilo lepo da obe konzole imaju je ono što je Sony najavio sa izborom segmenta instalacije. Dakle samo SP ili samo MP. Samim tim zbog hardvera u vidu brzih SSD-a u njima, igre neće morati da zauzimaju ovoliko mesta kao na sadašnjoj generaciji.
 
PlayStation + Xbox, definitivno najbolja kombinacija. Ulaganje u gaming PC je odavno neisplativo.
 
PlayStation + Xbox, definitivno najbolja kombinacija. Ulaganje u gaming PC je odavno neisplativo.

+1

Sve više naginjem na ovu stranu. Sad imamo i opcije 120Hz OLED-a sa pravim HDR-om u ogromnim dijagonalama. Ni jedan monitor ne može ni da pridje ovome. Jedini problem ostaje nedostatak miša i tastature.
 
Opet kažem, to nema veze sa MS-om već politikom izdavača. Ako je izdavač rešio da naplati, naplatiće. Jedino to može da bude pokriveno time što bi MS platio taj iznos, ali nisu toliko ludi da daju novac sigurno. Dakle, sve ove igre koje imaju Smart Delivery imaće istu opciju za PS4 - PS5.

Ne slažem se. Ako MS uspe da nagovori izdavače da budu deo Smart Delivery platofrme, time može da pokaže da je takvom ponašanju kraj.
Kupci itekako mogu da naprave pritisak na izdavače kad vide da je nešto moguće.
Što se tiče PS5, to ostaje da vidimo. U tu priče ne vredi sad ni ulaziti.

Sony još nije imao svoj event na kome prikazuje buduće next-gen igre, tako da se za to čeka standardni E3 period. I MS je najavio neke naslove za koje je pitanje kad, kako. Naročito ne očekuj uskoro igre od studija koje su kupili zadnjih godinu - dve.
Dosad su prikazali Halo Infinite, Everwild, Hellblade II, Project Mara, wasteland 3, grounded, battletoads, age IV, Psychonauts 2
FIl Spenser je najavio da se od 1st party studija očekuju bar 2 velike igre godišnje. Ostaje naravno da vidimo šta se sprema.
Dosad su to ispratili s Gears 5, Gears Tactics, Outer Worlds, Ori and the Will of the WIsps.

Nisam rekao da nikome ne znači, ali pošto pitaš oko funkcija ja sam uporedio šta je meni praktičnije. Ono iz Sonijevog patenta dolazi 99,9% na PS5, jer definitivno imaju hardver za to. Pritom, ni MS nije izneo sve detalje te QR opcije. Quick Resume drži do 3 igre u pozadini. Šta se dešava ako 4tu pokrenem? Pošto je igra u "pauzi" u pozadini, ne znači da je odrađen checkpoint ili usnimljena save pozicija. Što dovodi do toga da uvek moram da sačuvam save, pa da tako brzo uskočim u narednu igru, pod uslovom da tu koju želim stoji u stand by modu. Takođe ako više ljudi (naloga) koristi istu konzolu, kako se tada ta opcija odvija, itd.

Izvini, ali jesi rekao.
Npr. najavljeni Quick Resume. Da li nekome zaista znači da ima pokrenute i po 5 igre u pozadini koje će da šalta sa jedne na drugu?

Ako pogledaš predstavljanje Ostina Evansa, možeš videti da nije limit 3 igre, već bar 5 igara kako si sam rekao u ovom citatu.
Za detalje ne znamo, ali znamo da postoji. Iznosiš zaključke na osnovu nečega što se ne zna.
Smatram da to nije u redu.


@shimec: što se tiče logike, itekako je ima, samo treba biti realan i koristiti/informisati se o usluzi.
Npr. na slici dole su sve igre koje igram i na PC, a da su iz game pass for PC programa.

trenutno na PC

Pritom je većina naslova iz Play Anywhere programa.
Neke koje sam odigrao sam i obrisao.
Eto, ako mi je tv u dnevnoj zauzet ili sam otišao drugoj kući, sednem za svoj PC i ulogujem se na xbox nalog i nastavim gde sam stao.
Pritom, imam svoju biblioteku igara koja se prenosi jednom pretplatom.

Iskreno, Xbox je moj izbor platforme na kojoj se igram i gde mi je cela biblioteka.
Znači, platforma xbox = i PC i xbox konzola.

Što kaže ReRadicci, najbolje bi bilo PS+Xbox, ali za to jednostavno nemam vremena i novca da ulažem.
Zato, moje je mišljenje, uzmem PS4 i odigram tih nekoliko naslova koje sam propustio jer nisam imao PS.
Ostatak biblioteke gradim na xbox platformi.

I sve što je dosad MS uradio, vodi ka tome da nemam razloga da napuštam tu platformu.
Uključujući i Smart Delivery.
 
gde sam najbolji gaming imao upravo na PS4 (God of War, Horizon: Zero Dawn, Spider-Man, Bloodborne, Days Gone....) onda veoma lako mogu da naslutim sta ce to biti na PS5 sto ce me privuci

Ja skoro nista sa te liste ne bih stavio pod "najbolji gaming".

Sto se mene tice, najvece prednosti Xboxa su gamepass i bc.
Verovatno cu uraditi isto sto sam uradio i tokom ove generacije - budzicu pc, bratu cu kupiti novi xbox i delicemo gamepass nalog.
 
Ne slažem se. Ako MS uspe da nagovori izdavače da budu deo Smart Delivery platofrme, time može da pokaže da je takvom ponašanju kraj.
Kupci itekako mogu da naprave pritisak na izdavače kad vide da je nešto moguće.
Što se tiče PS5, to ostaje da vidimo. U tu priče ne vredi sad ni ulaziti.

Da li zaista veruješ da bi Sony ili MS imali tu opciju samo za sebe? Pa takvom ponašanju izdavača je i došao kraj sa izlaskom PS4 Pro, a potom i XB1: X konzole. Samo sada MS gura kao nešto wow, ali eto čisto radi marketinga.

Dosad su prikazali Halo Infinite, Everwild, Hellblade II, Project Mara, wasteland 3, grounded, battletoads, age IV, Psychonauts 2
FIl Spenser je najavio da se od 1st party studija očekuju bar 2 velike igre godišnje. Ostaje naravno da vidimo šta se sprema.
Dosad su to ispratili s Gears 5, Gears Tactics, Outer Worlds, Ori and the Will of the WIsps.

Super. Ako ti je to iz liste razlog za novi Xbox, samo napred.

Izvini, ali jesi rekao.

Ja koliko vidim nisam tvrdio da nikome ne znači, već pitao da li nekome znači? Uostalom opet se vraćam na ono tvoje pitanje u vezi funkcija i meni je praktičnije ono drugo.

Ako pogledaš predstavljanje Ostina Evansa, možeš videti da nije limit 3 igre, već bar 5 igara kako si sam rekao u ovom citatu.
Za detalje ne znamo, ali znamo da postoji. Iznosiš zaključke na osnovu nečega što se ne zna.
Smatram da to nije u redu.

5 igara sam naveo kao primer ako u pozadini radi i neki BC (tipa Xbox 360) naslov. Nisu naveli koliki je cache namenjen za Quick Resume, već samo šturo odgovorili minimum 3 igre. Što znači da će gotovo izvesno imati kapacitet za 3 Xbox SX naslova i eventualno par BC sa prethodnih generacija. Kao što možeš da vidiš kod tog Xbox fanboja koga navodiš.

Što se tiče zaključka ne znam šta mora po tebi da bude u redu, jer ih iznosim u odnosu na ono što su rekli i prikazali. Dakle kratko i jasno, mene još nisu ubedili da kupim njihovu next-gen konzolu.
 
Ja skoro nista sa te liste ne bih stavio pod "najbolji gaming".

Sto se mene tice, najvece prednosti Xboxa su gamepass i bc.
Verovatno cu uraditi isto sto sam uradio i tokom ove generacije - budzicu pc, bratu cu kupiti novi xbox i delicemo gamepass nalog.

Ja sam rekao svoje misljenje da sam ja najbolji gaming imao u zadnje vreme na PS4. Naravno i meni je gaming na PC-u prioritet (sto se moze videti iz konfiguracije koja je neka prelazna za sledecu "next gen") ali ne stidim se da kazem da su PS4 igre koje sam tamo nabrojao odlicne i da su mi vise legle nego skoro vecina igara koje sam igrao na PC-u.

Sto se gamepass-a tice, naravno, to se podrazumeva da ce ostati pretplata. Koristim ga od pocetka i zaista je odlican servis. Evo, pomocu GP trenutno zavrsavam Gears 5.
 
Nazad
Vrh Dno