Šta je novo?

Xbox Series X / S

Jedva cekam E3 na leto, da vidimo najavu konzole i launch naslova, to mi je uvek najzanimljivije, ali da ovaj put gledamo pravi gameplay, a ne lazni CGI, valjda su naucili lekciju sta treba da rade, a i sad snaga konzole nije problem, vec prednost, tako da treba pokazati naslove u punoj snazi i pravom svetlu, a valjda ce na leto imati da prikazu nesto, a da nije samo CGI, morali bi.
 
Jedva cekam E3 na leto, da vidimo najavu konzole i launch naslova, to mi je uvek najzanimljivije, ali da ovaj put gledamo pravi gameplay, a ne lazni CGI, valjda su naucili lekciju sta treba da rade, a i sad snaga konzole nije problem, vec prednost, tako da treba pokazati naslove u punoj snazi i pravom svetlu, a valjda ce na leto imati da prikazu nesto, a da nije samo CGI, morali bi.

Taj film neces gledati ;) udarice po CGI jos zesce
 
Povodom otkazivanja E3 sajma, MS će organizovati live prezentaciju nove konzole:

E3 has always been an important moment for Team Xbox. Given this decision, this year we'll celebrate the next generation of gaming with the Xbox community and all who love to play via an Xbox digital event. Details on timing and more in the coming weeks.

Inače sve više počinje da se pominje po netu do sada sakrivena Xbox Series S verzija, pošto su se pojavila neka benchmark testiranja za sada nepoznatog APU-a, koji se uklapa u ovu priču. Navodno bi cenovno bila pozicionirana na 300$ i dolazila bi sa 4TF "matematičke" snage, 12GB RAM memorije dostupne za igre, 4GB VRAM memorije i osmojezgarnim Ryzen APU na 4.0Ghz.

Iako na papiru slabija od sadašnje XB1 X, novom arhitekturom bi pružala bolje performanse od njenih 6TF.
 
Valjda će da se smiri ova priča sa koronom do tada. Trebalo bi ali...

ali... bio si upravu.

Bas steta, ali ako ce samo izbaciti video materijal, kao sto i trebaju, onda jos i bolje, dobicemo klipove bez onih bla bla bla, mada ko zna kako ce to odraditi, mozda nece pustiti samo game klipove, nego snime ceo show, ipak treba i pricati o tome...

Edit

videh gore da je mare napisao da ce biti live prezentacija, onda barem neka bude pre nego sto je trebao da bude e3, gladan sam za info.
 
Poslednja izmena:
Nama ovde sa otkazivanjem ili ne svakako dođe digitalna prezentacija... [emoji4] Jedino što će faliti ta atmosfera ljudi, ali je ionako godinama unazad dosta veštački sve to.
 
Inside Xbox Series X: the full specs

AIDwvDH.png




 
Poslednja izmena:
S'obzirom da ih Sony lepo bije u aktuelnoj generaciji, realno morali su prvi izaci da naprave malo hajpa i da se pokazu, da pokazu sta imaju kao next gen. A imaju vrh konzolu, bar na papiru. Problem ili "problem" za njih je sto Sony sad ima prostor da malo steluje proizvod i launch.
 
S'obzirom da ih Sony lepo bije u aktuelnoj generaciji, realno morali su prvi izaci da naprave malo hajpa i da se pokazu, da pokazu sta imaju kao next gen. A imaju vrh konzolu, bar na papiru. Problem ili "problem" za njih je sto Sony sad ima prostor da malo steluje proizvod i launch.
Opet će ekskluzive biti najveća prednost Sonyja, ali Xbox svakako obećava. U svakom slučaju sve što radi na PC radiće i na njemu...

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Ms je rasturio, stvarno je top sve sto je pokazano.
Sony mora bas bas nesto da ponudi da bio relevantan za next gen utrku.
 
Xbox, ako nista drugo, bar moze biti uspesan u Americi, jer tu se pravi i reklamira, tu nudi najbolju cenu, to je americki proizvod i oni sigurno imaju neku racunicu, cim ulaze u novu borbu, iako su prebijeni u prosloj.
Ja zarad korisnika i nizih cena, jesam za to da Xbox ove sezone, pruzi makar dostojnu konkurenciju PS-u...
 
Meni se sviđa njihov interfejs, dosta je moderniji od Sony-ja na tom polju. Nadam se da će Sony da poradi malo i na tome u novoj generaciji.

Sent from OnePlus 7 Pro
 
Kakva zver.. :D
 
Dosta stvari je dosta bolje reseno od strane MS-a, u odnosu na sony. Kao sto rece covek, interfejs, onda gamepass, pa i na kraju opet imaju jacu konzolu akonse gleda sirova snaga one x vs ps 4j (slicno kao sto je i x360 bio naspram ps3). Gde nesto slicno i treba ocekivati i ovde, msm da je realno.

E sad najvaznija stvar, zbog cega se kupuje konzola, je bolje resena na PS-u :d Naravno igre, konkretno ekskluzive...tu nesto drasticno, drasticno mora MS da promeni, a to msm da nije realno sa ovakvim pristupom koji imaju, gde im je sa jedne strane xbox jeftinija varijanta pc-a, a opet iz ugla igara kohezivno to je jedan sistem sa pc-em. Koliko god da je taj sistem ispravan i dobar za krajnjeg korisnika, neki gaming sistem bio on pc ili konzola, se ipak kupuje zbog igara i one su te koje treba da naprave razliku....Nintendo je jos bolji primer. Ja prosto ni u snu ne mogu da zamislim da MS ili neki drugi studio napravi igru kvaliteta Zelde ekskluzivno xbox ili "ekskluzivno" jer to automatski znaci da ce biti na pc-u.
Dal cu ja da igram nesto na 4k ili 6k ili 8k mi je realno nebitno.
 
Moćna mašina ali dizajn... užas. Gde čovek ovo da stavi. Koliko vidim ovo je gotovo, šta ovde imaju još da peglaju do Božića? Zna li se cena?
 
Meni dizajn vrh! :D
 
Ovo sve ako uspeju da ubace u 499$ MSRP vrh, ali cisto sumnjam. Dizajn se meni dopada, iako je sve samo ne konzolaski :)
 
Ovi vec prikazali konzolu u sitna crevca, rastavljenu i nema sta nije prikazano, a sta smo od Sonyja dobili, logo samo :p
Svidja mi se kako MS dozira publiku, sad su u detalje predstavili konzolu, na leto o igrama ce biti vise i proci ce vreme do izlaska.
 
Nije me vuklo kupiti Xbox u doba PS-a, ali se sad dosta razmisljam da kupim.

Kakav je proces strimovanja na xbox-u inace? Kvalitet u odnosu na PC.

Secam se na PS PRO kad sam pokusavao da emitujem na youtube stream, izgledalo je tragicno.

Послато са SM-J730F помоћу Тапатока
 
Pa sigurno da će nova generacija da donese i mnogo bolji stream kvalitet. Verujem da će dosta na tome da urade, ipak je to sad popularno

Sent from OnePlus 7 Pro
 
Moćna mašina ali dizajn... užas. Gde čovek ovo da stavi. Koliko vidim ovo je gotovo, šta ovde imaju još da peglaju do Božića? Zna li se cena?

Odradice jos testiranja pod opterecenjem kako se ponasa.
Kao neko ko preferira Sonijevu konzolu skidam im kapu na prikazanom.

Dizajn je sa jedne strane odlican - dimenzije, lak i modularan nacin (ra-)sklapanja i odrzavanja, deluje da ima i dobar airflow. Tako da moze lako da se odrzava i pored toga sto deluje da ce gutati prasinu, ostaje pitanje zbijenosti komponenti odnosno temperatura. Takodje je sa eksternii storage, onaj custom Seagate drive odlicna stvarcica.
Ako se ne varam na jednoj ploci je bio logo anakonde, tako da je verovatno i drugi model pred najavom (Lockhart)? Cemu onda sadasnji Xbox X jer je i dalje je potentna konzola?

Razumem MS u potpunosti zasto su ovo uradili jer moraju da podignu prasinu na neki nacin, ostaje im da zasuku rukave i pripreme dobre naslove za prvih godinu-dve nakon izbacivanja konzole. Ako i tu odrade dobar posao sigurno uzimam u razmatranje.

Btw. Sony jos uvek sebi moze da dozvoli luksuz i pokazuje logo, jer imaju ekskluzive koje ce prodati konzolu. A verovatno i reaktivno mogu da odgovore sa hw-om u PS5-ici.
 
Poslednja izmena:
Kojim igrama? :d

Ceka se E3, MS studiji sigurno rade na novim igrama, a i kupili su dosta studija, tako da ne sumnjam da ce biti dobra konkurencija Sony-u i na polju SP igara iako su dosta daleko da se razumemo. I npr polako japanske igre dolaze na Xbox, eno je Yakuza u gamepass, FF, i tek ce da dolaze, ja jedva cekam E3, da vidim koje ekskluzive ce da pokazu, ja cu ostati u Xbox taboru jer imam fin backlog, a gamepass je sweet spot za mene [emoji4]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pa bice online prezentacije u to vreme, bar su tako rekli, nece zvanicno biti E3 ali bice online bez publike, mislim sada ce se vise nego ikad trositi novac na zabavu bas zbog toga sto su svi manje vise zatvoreni, nema im bolje prilike da pojacaju profit, samo je bitno da prezentuju, a za ostalo cemo lako..


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno