Šta je novo?

Xbox Series X / S

@Markic
Koristim PC. Vidim da sve prolazi na konzolama, ali meni treba za PC. :D
Ako ima neka fora, bilo bi lepo..
 
Uh iskreno nisam siguran, meni isto retko prolazi na PC-u, ali srećom ni ne uzimam ništa preko PC-a. Jel si probao VPN?
 
Nema potrebe menjati lokaciju naloga, znaci ja sam svoj outlook nalog kreirao 2013 kada sam imao Windows Phone, ne znam ni koja mi je lokacija na outlook nalogu, znaci bitno je da se lokacija na konzoli i billing address slazu, znaci ja sam istu karticu koristio do pre pola meseca na US store sa billing address na Alaska itd, i onda sam video cene na Argentinskom store-u, znaci u podesavanjima konzole ima location i promeni se na Argentinu, i store se prebacuje na AR, izlistava pezos cene, meni je na engleskom ali npr nazivi akcija, reviews igara itd su na spanskom ali sustinski nebitno, bitno je da je na engleskom sve ostalo, a kada sam dosao do kupovine F1 2020 za 6eur, otisao sam na buy i on mi je trazio da unesem podatke od kartice, pa onda sam u tom postupku trazio neku random adresu u Buenos Airesu, sve to lepo popunio i kartica je prosla bez problema, znaci nije mi preneo podatke od kartice, ali mi je priznao istu kada sam je opet uneo, verujem da kada vratim lokaciju na US da ce mi vratiti i podatke sa US naloga tj Alaska i ako se ikad presaltam na UK da vrati na Sheffield..
Znaci da napomenem nisam pravio nove naloge i to, vec sam samo lokaciju na konzoli, znaci ne na nalogu promenio i sve evo vec 4god prolazi bez problema, ova kartica konkretno vec 2, a imao sam i po dve kartice ubacene, nikad problem.

Jednom se desilo da nisam imao sredstava na kartici za GP, posle uplatim, prodje kartica ali mi se ne aktivira GP, lagana komunikacija sa supportom i sve reseno, greska do njih, znaci nisu pitali za lokaciju ili bilo sta slicno, samo ukljucili kada su videli da su povukli pare i to je to, jedini problem koji sam imao sa placanjem, ali resilo se bez problema.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Da li mogu istu karticu koristiti na više naloga? Npr 3, za USA, Tursku/UK i Argentinu?

Sent from my GM1910 using Tapatalk
Evo da odg. ako nekog bude zanimalo, ista kartica može na više naloga. Ja konkretno imam UK i US nalog, a treći ću vrv Argentinu zbog cena igara, a UK ću prebaciti na Tursku zbog jeftinijeg game pass-a. Za US idite Alaska zbog poreza.

Sent from my GM1910 using Tapatalk
 
Evo moj pokušaj da napravim Arg nalog. Kartica banke intese. Napravljen argentinski outlook nalog, stavljen Arg region i neka Buenos Aires adresa. Na konzoli postavljena lokacija Argentina. Pokušao da kupim igru i na konzoli i preko računara. Čisto za one koji pričaju da lagano može. Već sam deset puta mislim rekao da su mi u više navrata u tech supportu rekli da region/zemlja kartica mora da se poklapa sa nalogom. E sad, ako mislite da lažem i da sam pravio sliku u fotošopu....
f28a13f40fa7837923cec1d22d097ca2.jpg


Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Ozbiljno razmišljam da uzmem Series S dok ne dođem do Sonija. Koliko bi me izašao gamepass od godinu dana, a da ne moram da pravim novi account više puta? Nesto sam čitao tu I tamo, ali nisam potpuno razumeo, nigde nema step by step napisano :)
 
Ako nikad nisi imao Game Pass Ultimate, trebalo bi da može konverzija 1:1. Bar je moglo u septembru, uzmeš x meseci (max 35 meseci) običnog Xbox Live Golda preko bilo kog Store-a. I onda za 1$ pređeš na Game Pass Ultimate i dobićeš onoliko meseci Game Passa, koliko si imao Golda.

@Nabukodonosor Šta da ti kažem, nekome ne prolaze kartice očito. Nema pravila. Jednom drugaru isto nije prolazila, hiljadu puta je čačkao region i adrese i odjednom mu proradilo.
Možda da probaš da staviš samo konzolu na fejk državu, ostavi nalog normalno na RS. I obriši sva sredstva plaćanja. Pa pokušaj da kupiš nešto preko konzole. Tu ćeš dodati sredstvo plaćanja i možda proradi.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ozbiljno razmišljam da uzmem Series S dok ne dođem do Sonija. Koliko bi me izašao gamepass od godinu dana, a da ne moram da pravim novi account više puta? Nesto sam čitao tu I tamo, ali nisam potpuno razumeo, nigde nema step by step napisano :)

I ja sam narucio Series S. Necu da cekam PS5.
 
Jel gift kartice koje kupim preko npr cdkeys mogu na nalog na bilo kom regionu, konkretno, na Argentina regionu?

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Jel gift kartice koje kupim preko npr cdkeys mogu na nalog na bilo kom regionu, konkretno, na Argentina regionu?

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

Ne, gift kartica je vezana za tacno odredjeni store tako da moras da juris za Argentinu.

I meni ne prolazi - probao sam sa dve razlicite kartice i na konzoli i na PC-u, sa VPN i bez i dobijam uvek istu poruku kao i ti.
 
Pa to je to, nekad je moglo, sada još ponekome prolazi, ali pitanje do kada i to.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Stavite US ili UK regiju i proći će..
Evo danas uzeo 3 meseca gpu za 1 dolar na US(Aljaska)
00ac34a7a30a92d9ef3a8465db03a43a.jpg


Sent from my GM1910 using Tapatalk
 
Pa šta će mi us ili uk regija, kad mi treba da kupim nešto sa Arg stora?

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Zbog ovog :)
Upravo sam kupio dirt rally 2 za manje od 3e na Turskom store-u(region). Prvo treba da prođe taj gpu, a onda možeš fazon iz Kambodže regiju i proći će.
9e31c86c49a156909830638c89fd642c.jpg
850dd5036159fa1ad4a262e7b52e2d16.jpg


Sent from my GM1910 using Tapatalk
 
Znači posle pravljenja gpu promenio si na konzoli region na turski i kupio sa istom karticom sa kojom si kupio gpu?

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Upravo tako, kroz sve to sam i ja prosao sa tom cross.region greskom. Moja preporuka uzmes gpu 3 meseca za 1 dolar, us ili uk svj, samo us da bude tax free(aljaska). Kad prodje to, skines koju igru, udjes malo igras. Onda promenis region na turski, restartujes konzolu, i kupujes sa istom karticom. Meni je sacuvala kartica tursku adresu sa kojom sam pokusao turski gpu, koji nije prolazio iz gore navedenog razloga, nadji neki turski grad i njegov postanski broj i to je to.
 
Eto vidiš da sve lepo radi. Samo malo podešavanja i posle fercera stalno.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Samo sam primetio da mi je promenio region na svim nalozima. Mislim nije problem, isti đavo, nego eto.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Hm, mozda je kupovina GPU neophodan korak da bi ovo funkcionisalo. Probacu i ja za vikend ponovo.

Koliko cesto moze da se menja region konzole? Na netu se pominje jednom u 3 meseca.
 
Da, jednom u 3 meseca.

Hm, a juce sam prebacio na Argentinu :zgran:

To znaci da sam sledeca 3 meseca na Argentina Store (gde ne mogu da kupujem), onda da prebacim na nalog u US gde cu da kupim GPU i opet cekam 3 meseca pre nego sto mogu da odaberem neki novi region, npr. opet Argentina :wall::wall::wall:

Da li sam u pravu?
 
Ja imam 2 naloga, ovaj 'main' sam sa UK uzeo gpu, prebacio na Turski(kupio igru). Drugi nalog US sam uzeo 3meseca gpu i planiram migraciju na arg. Do sad sam više od 5 puta menjao regiju pa restart konzolu. Možda je to ograničenje 1u3 meseca vezano za kupovinu igara samo?

Sent from my GM1910 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Region konzole može da se menja neograničen broj puta, ako se ne varam, dok region naloga jednom u tri meseca.

Rešenje je da menjate samo region konzole i imaćete pristup lokalnim prodavnicama i popustima.

Drugo rešenje je da imate dva naloga, i da kupujete kao Gift igre i prosleđujete ih na main nalog.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Stigao danas series S, ali ne od čoveka od koga sam poručio, svi obećavaju kao 100% a vade se na probleme na granici. Uglavnom uzeh ga u BGu i dade mi čovek gpu za 30e godinu dana preko nekog drugog naloga preko koga skidam igice a sa svojim igram najnormalnije, taj mi samo stoji u pozadini. E sada imam problem, koliko sam skapirao serija S ima 1440p nativno i skalira igre na 4K, dok je video sadržaj i sam interface toga u native 4k. Meni na LG SM8200 49' 4k izgleda kompletan interfejs mutno kao da je manje rezolucije, a stavljeno je 4k, pokušao sve živo, i za sada najbolje izgleda na "PC" input profilu na TVu, ali nije to to. Testirao i na starom LG 32 1080p tv-u koji ima dosta manju gustinu (67ppi u bodnosu na 90ppi) i izgleda bolje 2x. Ima li neko rešenje da se to popravi. Znači ne mislim na igrice već na sam intefejs konzole.

Sent from my GM1913 using Tapatalk
 
Stigao danas series S, ali ne od čoveka od koga sam poručio, svi obećavaju kao 100% a vade se na probleme na granici. Uglavnom uzeh ga u BGu i dade mi čovek gpu za 30e godinu dana preko nekog drugog naloga preko koga skidam igice a sa svojim igram najnormalnije, taj mi samo stoji u pozadini. E sada imam problem, koliko sam skapirao serija S ima 1440p nativno i skalira igre na 4K, dok je video sadržaj i sam interface toga u native 4k. Meni na LG SM8200 49' 4k izgleda kompletan interfejs mutno kao da je manje rezolucije, a stavljeno je 4k, pokušao sve živo, i za sada najbolje izgleda na "PC" input profilu na TVu, ali nije to to. Testirao i na starom LG 32 1080p tv-u koji ima dosta manju gustinu (67ppi u bodnosu na 90ppi) i izgleda bolje 2x. Ima li neko rešenje da se to popravi. Znači ne mislim na igrice već na sam intefejs konzole.

Sent from my GM1913 using Tapatalk

Interfejs je samo na PS5 u 4K, Xbox Series S i X su u 1080p
 
Hvala na informaciji, baš glupost.

Sent from my GM1913 using Tapatalk
 
Pa zato što to ne verujem da je neki problem da se napravi, a izgledalo bi osetno lepše. Pogotovo fonttovi dugmići itd... to su sve vektorski elementi i sigurno ne bi uzimalo puno resursa da se reši, ali nebitno...

Sent from my GM1913 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno