Šta je novo?

Xbox Series X / S

Jel isto vazi i za One X? Ja se igram na PCu ali sve vise ne mogu da igram fps igre niti bilo sta gdje mi zahtjeva naporan polozaj sjedenja, naprono nisanjenje. Sve vise mi odgovara da se zavalim na stolici, zabacim unazad, gamepad u ruke i pici. Sad picim AC odyssey i imam jos Origins da zavrsim na PCu. A od djece ne mogu ni da igram, pa sam kontao prvenstveno njima uzeti xbox one X forza horizon 4 i posle kupiti jos nekih igara za mladju djecu ili gamepass i da igraju. Ja bi mozda nekad opalio neki 3rd pesron naslov ili Forza i to je to.
 
Jel isto vazi i za One X? Ja se igram na PCu ali sve vise ne mogu da igram fps igre niti bilo sta gdje mi zahtjeva naporan polozaj sjedenja, naprono nisanjenje. Sve vise mi odgovara da se zavalim na stolici, zabacim unazad, gamepad u ruke i pici. Sad picim AC odyssey i imam jos Origins da zavrsim na PCu. A od djece ne mogu ni da igram, pa sam kontao prvenstveno njima uzeti xbox one X forza horizon 4 i posle kupiti jos nekih igara za mladju djecu ili gamepass i da igraju. Ja bi mozda nekad opalio neki 3rd pesron naslov ili Forza i to je to.

Ako ti nisu bitne ekskluzive definitivno One X, i to ti govorim kao vlasnik istog (pre njega imao debeljka One), uz moj tv prava kombinacija, skok kvaliteta grafike se osetno oseca, stabilniji fps iako nije sve u 60, ali i ono sto je u 30 radi brutalno ne osecas ih..
Trenutno igram A plague tail: Innocence, iako je indie naslov nije realno koliko dobro izgleda, a Call of Duty MW kampanja ona Ops misija sa Captain Price-om nocu znaci grafika kao da si tamo, kao da gledas film, a FH3 (nemam cetvorku) e to je isto prica za sebe tako da One X najlaganije, jer i kada izadje novi Xbox sve MS ekskluzive izlazice i za X, nece ga tek tako napustiti, i radice makar u 2k rezoluciji npr nova Forza ili neka nova MS ekskluziva jer smo svi videli koje su sve studije okupili pod njihovim krovom tako da ja mislim da nas ceka renesansa Xboxa jer otkada je Spencer na celu oni imaju samo dobre poteze od BC do Game pass, i vise slusaju zajednicu [emoji4]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Bice ovo azdaja prava: https://news.xbox.com/en-us/2020/02/24/what-you-can-expect-next-generation-gaming/

nABYy2m.jpg
 
Isplati se, za 300 eura koliko trenutno može da se nabavi PS4 Pro, u kombinaciji sa PS Now nalogom je win win situation ;)
 
Poslednja izmena:
Deluje mi da se Microsoft nameracio da ovo bude, a verujem i bice najjaca konzola ikada, ono sto se desilo sa Xbox One verujem da nece ponoviti.. Ovi iz Sony-ja nesto predugo cute, tu sigurno nesto bas ne stima XD
 
Neka bude i 2x jaca konzola za samo 100$ vise, dzabe im sve ako nemaju ekskluzive za Xbox platformu koje bi motivisale kupce da je pazare.
Trenutni Xbox X je hardverski bolja masina od PS4 u svakom pogledu, ali me nije motivisala pre tri godine da je kupim jer nisu imali naslove.

Sony trenutno igra u svojoj ligi zato i imaju luksuz da cute, imaju dovoljno naslova da samo bc za PS4 naslove potera u 1440p 60fps-a, koji ce biti realnih sa hw-om koji su najavili, opravdace tu 499$ cenu. Ostatak mogu da obrnem i na PC-u, ne treba mi konzola za cross-platform igre.

Ako MS pokida sa next-gen ekskluzivama, eto me u Xbox taboru... A dotle mogu na sva usta da reklamiraju da je Xbox pokidao trziste kao najjaca konzola ikada.
 
Poslednja izmena:
A kao da Xbox SX ne moze da sluzi kao primarna platforma za igranje, umesto PC-a.

Ajde dobro, nama u Srbiji generalno ne moze.
 
Gaming PC pored ovakve masine, ne vidim kako se isplati?
Ako ovaj Tower of Power ponudi 4k/60 uz raytracing i super brzo ucitavanje igara, ne vidim PC koji ce to moci pa i za 5x vecu cijenu.
Znaci da uzmem i xbox i ps opet jeftinije dodje od PC!
Prvo za PC u globalu 4k treba da postane standard, kao i nvme i ssd, jedna 2080 ti da bude low budget od 200$, znaci kad 80% PC igraca bude imalo navedno onda mozemo racunati i da ce igre za PC platformu pocet to iskoristavati i biti optimizovane za takav hw.
Do tad ce ovaj Tower of Power da mete pod sa 90% PC-a.

Cekam da vidim kakve graficke ce izbaciti nakon sto izbace next gen konzole pa cu odlucit, dal uopste radit upgrade PC.
 
Poslednja izmena:
Te exluzive koliko smo videli iz nekih glasanja nisu uopste bitne ljudima koliko mogucnost da igraju stare igre na novoj platformi, bolja grafika i slicno, znaci zadnja stvar je koja je ljudima bitna.

Ova cena od 60k i sam preorder mi je WTF, odakle i kako ali dobro, ako tako ostane super, onda ce PS5 da bude 50k sto je jeftinije nego PS4 Pro sada (u nasim radnjama)...hahaha!

Sama snaga je na papiru super, ali videcemo u praksi, jedva cekam!
 
Po toj logici je onda bolje uzeti Xbox X, neretko mu padaju cene ispod 300e (~260/270e neki bundle je poslednje sto sam video), kapiram da na leto kod Madjara moze povoljno da se nabavi...
Eto jeftine 4k30fps masine po ceni jedne 2060/5600xt grafe, a izbacivace igre za aktuelnu XboxX barem jos 2 godine ako se ne varam...
 
Gaming PC pored ovakve masine, ne vidim kako se isplati?
Ako ovaj Tower of Power ponudi 4k/60 uz raytracing i super brzo ucitavanje igara, ne vidim PC koji ce to moci pa i za 5x vecu cijenu.
Znaci da uzmem i xbox i ps opet jeftinije dodje od PC!
Prvo za PC u globalu 4k treba da postane standard, kao i nvme i ssd, jedna 2080 ti da bude low budget od 200$, znaci kad 80% PC igraca bude imalo navedno onda mozemo racunati i da ce igre za PC platformu pocet to iskoristavati i biti optimizovane za takav hw.
Do tad ce ovaj Tower of Power da mete pod sa 90% PC-a.

Cekam da vidim kakve graficke ce izbaciti nakon sto izbace next gen konzole pa cu odlucit, dal uopste radit upgrade PC.

Pa sama cinjenica da sa narodnim verzijama igara na PC-u za godinu dana ustedim u cijeni 2 ta nova xbox-a, mene licno mnogo odbija od Xbox-a. I sam sam u dilemi da li uzimati xbox.... Kod tih konzola koliko sam skontao je ili ili. Dok na PCu moze i narodna i org.... A meni licno to mnooogooo znaci.
Nisam pristalica narodnih verzija, niti sam neko ko 100% igra narodne verzije, ali nema sanse da bih za neke igre koje traju 10-15h gameplay-a (prvenstveno mislim na 80% FPS igara) dao 50-60eura. Ako godisnje odigram 10 FPS naslova, od tih 10 mozda cu 1 pozeljeti da igram u multiju. A ostalih 9 odigram SP i to je to. I da za svaku dam eto nek je 30-60eura. Pa nema sanse, sa nasim platama nije realno.
 
Poslednja izmena:
Gamepass košta oko 5 € mesečno kad se ulovi akcija, a ima solidan izbor raznoraznih igrica, bar meni tako deluje.
 
Kombinacija konzole sa Passom, cak i EA pretplatom za sportske igre je vrh na primer ko samo to igra, solo ili sa drustvom. Pass sam po sebi nudi tonu igara koje ne morate da kupujete. Uskoro valjda sa Passom dobijaju se sve nove Xbox Ekskluzive tako da ste i tu pokriveni.

Najbolje da kad sve izadje, kad se znaju svi detalji, papir i olovka, svedes racunicu i vidis sta kome najvise odgovara. Oba tabora imaju sta da ponude.

Kako PS4 ekskluzive sve vise se pojavljuju na PC-ju, ko tezi ka tome, i spreman je da ulozi u solidan PC (oko 1k evra u proseku) imace dosta izbora.

Ja imam PC i PS4 Pro, izbor je tu ali na kompu odavno nisam upalio nista, osim ponekad Age of Empires 2 DE novi, sa ortacima i slicne igre, inace nesto solo retko.. Dodje mi ponekad da testiram narodnu igru necega da vidim da li mi odgovara, pa je posle uzmem za PS4. Na Steamu imam par stotina igara, recimo da mi 70% stoje nikada nisam upalio, a sve su AAA naslovi.. :D
 
Poslednja izmena:
Pa zovi i pitaj, ako povecaju, uzimas odmah pare nazad... Najjace mi sto je Preorder a snizena cena za mizarnih 1k, pilicari...
 
Bas citah jutros na jednom sajtu, 12 Teraflopsa, ako je to istina, nisam ocekivao da ce biti bas tolko jaka, mislio sam da bar graficku necu morati da menjam - 1070, da ce biti egal, kad ono bice duplo slabija, cak i 1080 je slabija koja je 9 teraflopsa, pa to je negde otprilike snage ko najjaca kartica na trzistu, 2080 Ti koja je 13.45 TFLOPs, ludilo masina u prevodu, moracu sve da menjam.
Treba videti za procesor koji je ekvivalent, vidim da ima dobar Ryzen da se uzme za samo 100 evra, ali ovde pominju neki iz Zen 2 porodice ako se dobro secam, tako da bar za procesor mozda nece trebati puno love, mada opet je pitanje koji tacno model je u pitanju, sa kolkom snagom, ako kazu da ce podrzati 8K, sto moze da znaci da ce igra cisto moci da se pokrene u toj rez, makar u 10 fps, verovatno tu vise misle na filmove, ili na one trikove sa varanjem rezolucije, ali svakako zvuci da ce to biti jak procesor...
Nema sta, puknucemo dosta para na PC ekvivalent.
 
Pa zovi i pitaj, ako povecaju, uzimas odmah pare nazad... Najjace mi sto je Preorder a snizena cena za mizarnih 1k, pilicari...
Svakako se ne plaća ništa preorder tehničke robe već kad ista stigne :) Nit šta obavezuje kupca da zaista uzme ako je preorderovao ni njih da ne prodaju nekom drugom jer recimo nije stiglo dovoljno...

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Procesor ce najverovatnije biti slican kao sto se ocekuje na PS5.

Sto ce reci Ryzen 7 3700X na nizim clockovima.
 
Procesor ce biti nekoliko % brzi od onog na PS5-ici, cisto da bi i to mogli da naglase uz "the most powerful console ever"...
 
Ocekivao sam zen 3 uz rdna 2,bilo bi bolje i logicnije al dobro sta je tu je.
Pa kako Zen 3 kad je najavljen tek za sredinu ili kraj 2020? Čisto da ne bude zabune, Zen 2 su Ryzen serije 3000, dakle 3600, 3700 itd a ne 2600, 2700...

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Kakav crni Zen 3, pa otvarao se šampanjac već što je Zen 2 a ne Zen+ jer je postojala ta opasnost. :D
 
A kada tacno izlaze ove nove konzole, video sam Xbox X sa Gears serijalom za 260e pa razmisljam da li uzeti?
 
Poslednji kvartal godine, najverovatnije novembar-decembar.

Tacni datumi nisu poznati.
 
Poslednja izmena:
Da mislio sam na zen3 tj 4000 seriju,rdna2 kao i zen3 su najavljeni ove godine pa je moglo zajedno,ali nije problem ima cpu snage na pretek.
 
^To bi trebalo da bude više zen2+. Tek sve novo sa R5xxx, nova platforma, možda i ddr5 i slično.
 
Zen 2+ kao termin ne postoji.

Naredni procesori koji izlaze kasnije tokom ove godine su Zen 3 (Ryzen 4xxx).
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno