Šta je novo?

Xbox Series X / S

Stvarno ? Ja sam mislio da ce to biti konzola prvenstveno za onaj xCloud.
 
Pa meni ima logike ta strategija sa veoma niskom cenom konzole, tako je prvi wii uspeo da bude najprodavanija konzola u svojoj generaciji.
 
Navodno slabija next gen konzola (Xbox Series S), po performansama u rangu Xbox One X, koja ce terati igre u 1440p. Digital Edition.

Ako su po performansama slicne,kako je DeRadici naveo u svom postu, ne vidim razlog zasto ne bih kostala 200e. Xbox X trenutno kosta ~280e.
 
Poslednja izmena:
Kako su krenule price i tracevi, pare koje sam pripremao za jednu konzolu, ce biti dovoljne za obe :D
 
Današnje vesti:

U danasnjem blogu na Xbox Wire, Fil Spenser je najavio start xClouda u septembru i da će biti uključen u Game Pass Ultimate.
Tako da se sada sa GPU dobija:
- Xbox Live
- Games with Gold
- Game Pass Console
- Game Pass PC
- xCloud
- First party igre na izlasku (day one)
- Game Pass Rewards (item-i u igrama, bio je čak i 6 meseci Spotify)

Takođe, Aron Grinberg je potvrdio da će event 23. jula biti samo o igrama, bez predstavljanja hardvera ili bilo čega drugog.
Najavljuje se i 15 minuta Halo Infinite kampanje.

Pritom, prestaje se s proizvodnjom Xbox One X i Xbox One S All DIgital konzola, dok se regularni One S još proizvodi. Izvor: The Verge
 
Počeo je Xbox game showcase pre-show, pratite na thegameawards yt kanalu. U 18.00 počinje glavni događaj na xbox yt kanalu.
World premiere

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
 
Ovi prave uvod u Halo kao da je novi dolazak Isusa :S:
Ovo sve ostalo izmedju nije vredno pomena.
 
Ladno sam zaboravio na ovaj event. U pravi cas sam usao na forum. :D
 
Počeo je Xbox game showcase pre-show, pratite na thegameawards yt kanalu. U 18.00 počinje glavni događaj na xbox yt kanalu.
World premiere

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
Glavni event bolje pratiti na Xbox kanalu, bolji kvalitet.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Ja koliko vidim Halo sa svakim novim izdanjem tone u ambis. Kakav je samo hajp pratio Halo 3 kad se setim, a ovaj novi nakon ovog odgledanog videa me skoro ni ne privlaci. Halo 4 mi je bio osrednji, peticu nisam ni igrao kada se sve procitao, a koliko vidim i sesticu cu preskociti ako se ne pojavi narodna verzija. Sve po cemu je Halo bio poznat (komicni grunts-i i njihov zvuk, flood, takticko igranje) 343 je izbacio i napravio neki buckuris.
 
Iskreno, meni je sve sem Halo-a bilo odlično.

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
 
Nikad nisam ni razumeo taj hajp oko Haloa.
Ali MS je stvarno ulozio dobru lovu.. ima tu igara koje odlicno izgledaju.
 
zG2smKO.jpg
 
@Gdin M

Hahaah koja slika, ali realnost nazalost...dok se ne ratosiljaju stare generacije nema tu pomaka nikakvog pa i 50tf da ima XSX....
 
Poslednja izmena:
Odlicna cena, nema sta..Ova S konzola je slicne jacine kao Xbox One X pa ne vidim neku njenu realnu svrhu.


Xbox Series S will cost £249 in the UK

Xbox One X se više ne proizvodi. Rafovi se čiste.
Razlika je što Series S ima next-gen CPU i SSD i sve te silne drangulije.
Najbitniji je CPU, jer je to bio najveći bottleneck ove generacije.

One X je imao 6Tflops, ali je to bilo Jaguar jezgro.

Series S je 4Tflops, ali je Zen2/RDNA2 čip , tako da nije baš uporedivo.

Tako da iako će ovo biti 1080p/1440p mašina, biće bolja u svemu od One X osim u grafičkom delu...
Pritom, po glasinama, podržavaće i Ray Tracing...
 
To sve stoji,

Ali svakako je bolje ici na Series X ,pre svega sam na to mislio ako se kupuje sada.
 
Preporucena cena u Madjarskoj:

4afe653e70155ba970dfc8cf559eb403.jpg


113.990,00 ft tj. oko 315 Evra po danasnjem kursu.
 
Xbox Series S Trailer: https://streamable.com/slviym

- 60% smaller than XSX
- Custom NVME SSD (512 GB)
- All-digital
- 1440p up to 120 FPS
- Ray-Tracing support
- 4K media playback
- 4K game upscaling
- Variable rate shading
- Variable refresh rate
- ultra-low latency
- $299
 
Entry u next gen za ~300e. Jos sa Game passom, igranje na konzolama nikad jeftinije..
 
Meni se bas svidja kako izgleda malo, i sta nudi za taj novac. Ne znam koliko ce graficki da zaostaje u vizuelnom pogledu od X-a ali za neki casual sport gameplay sa drustvom i gledanje filmova odlicna kupovina.
 
Nazad
Vrh Dno