Šta je novo?

Xbox Series X / S

Gdin_M

Čuven
VIP član
Učlanjen(a)
17.01.2009
Poruke
8,206
Poena
605


Power Your Dreams with Xbox Series X, Available Holiday 2020

The controller is technically new. Microsoft say “Its size and shape have been refined to accommodate an even wider range of people, and it also features a new Share button to make capturing screenshots and game clips simple and an advanced d-pad derived from the Xbox Elite Series 2 Wireless Controller. The new Xbox Wireless Controller will be compatible with Xbox One and Windows 10 PCs, and will be included with every Xbox Series X.

It’ll support 60fps at 4K, “with possibility of up to 120FPS”, and will also support 8K visuals.

The Xbox Series X has a “next-generation SSD will virtually eliminate load times.”

It’s backwards compatible! Across all previous Xboxes! “Thanks to backward compatibility, you can expect your gaming legacy, thousands of your favourite games across four generations of gaming, all your Xbox One gaming accessories, and industry-leading services like Xbox Game Pass to be available when you power on your Xbox Series X in Holiday 2020.”
 
Xbox zvani frizider XD
 
Dakle, princip hladnjena kao kod Corsair One PC-a. S obzirom koliko su nove konzole slicne PC-u, cudi me da je nisu upakovali u PC kuciste standardno :D
 
Meni je bas cool, dok ne izadje i vide se rezultati, svaki komentar je suvisan! :D
 
Original Mi Air Purifier :D20180906151540_72429.jpg
 
Nisam nesto pratio traceve o xboxu godinama, ima li kakvih naznaka o ekskluzivama za novu generaciju?
 
Ne rade vise ekskluzive, sve ide i na PC-Windows10.
 
Opet ce ih Sony isprasiti u narednoj generaciji. Cak mislim da ce Microsoft odvaliti cenu tipa 599$, Sony uleti sa 499$ i vec je kraj price. Takodje Microsoft ima malo exclusiva (koje cak nisu exclusive jer ce sve biti na PC) i izbor je jasan. Sony dok je sveta i vremena :)
 
Mislim da si pogrešio u svakoj napisanoj rečenici. Cena se ne zna, smao ne znam kojom magijom za otprilike identičan hardver za Xbox i Ps5 misliš d aće razlika biti 100$? Druga greška ti je da MS nema first party igara. Već je najavljeno da će izdavati oko 4 igre godišnje. To što nije ekskluziva, to ne vidim kao problem, jer guraju svoj Game pass ultimate. Čak i Sony gura svoje igre na PS now, kkao bi se takmičio s xCloud, tako da ćeš i te igre moći da igraš na PC. MS je kupio 15 studija. I pritom, to su različiti žanrovi, a ne samo 3d Person rpg.

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
 
Mislim da si pogrešio u svakoj napisanoj rečenici. Cena se ne zna, smao ne znam kojom magijom za otprilike identičan hardver za Xbox i Ps5 misliš d aće razlika biti 100$? Druga greška ti je da MS nema first party igara. Već je najavljeno da će izdavati oko 4 igre godišnje. To što nije ekskluziva, to ne vidim kao problem, jer guraju svoj Game pass ultimate. Čak i Sony gura svoje igre na PS now, kkao bi se takmičio s xCloud, tako da ćeš i te igre moći da igraš na PC. MS je kupio 15 studija. I pritom, to su različiti žanrovi, a ne samo 3d Person rpg.

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk

Ako se ne varam u zadnje dve generacije je xbox u startu bio skuplji 100$. Kasnije su spustali cenu.
 
PS3 je imao cenu od 599$, a xbox 360 od 399$. Xbox one i PS4 su imali isti hardware, ali je xbox one prodavan u bundle s kinectom, pa je imao cenu od 100$ višu od PS4. Tako da, očekujući isti hw, bez kinekta i sličnih stvari, očekujem i istu cenu

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
 
Glasine vec neko vreme govore da ce Microsoft ovog puta izbaciti dve konzole. Jacu i slabiju.

Sto bi konkretno moglo da bude - jedna malo hardverski jaca (i skuplja) od PS5 a druga malo hardverski slabija (i jeftinija) od PS5.
 
Mislim da je pogresan pristup dizajnu kucista. Pa ovo ide ispod tevea.. tako da je vodoravan dizajn jedini normalan dizajn, kao i svi hi-fi uredjaji.
 
Pa moze da ide i vodoravno.

https://www.gamespot.com/articles/yes-you-can-lay-the-xbox-series-x-flat/1100-6472232/

EbZEmoP.jpg
 
Poslednja izmena:
Hehe :) onda je sve ok :)
 
Jest da ruzno izgleda ali ako ce biti tiha konzola pardon ovaj PC mini XD onda im je oprosteno. Onaj sendvic od PS4 pro radi kao avion
 
The Tower of Power:d
Naravno da moze da se polozi, cak mislim da je i bolje jer sa donje strane mu je usis zraka, sto me vidimo na slikama.
Btw 72xx serija pro je tiha, tisa od slima, vjerovao ili ne.
 
Jest da ruzno izgleda ali ako ce biti tiha konzola pardon ovaj PC mini XD onda im je oprosteno. Onaj sendvic od PS4 pro radi kao avion

zameni pastu,ali ne bas bilo cime,stavi bar noctuu ili bolje,mislim da je ps4 pro ako ne i najtisa konzola u nekoliko generacija bar.
 
Na osnovu šuškanja o hardveru, pritisaka, zaoštrene situacije na tržištu i sl. 80% sam siguran da će obe konzole koštati $499 osim ako Microsoft ne reši da proguta još veće gubitke i krene nižom cenom.
 
iskren da budem nisam vodio racuna koja je revizija,menjao sam pastu na par i nije bilo razlike.po mom misljenju caka je u sto boljoj pasti i to je to,sam dizajn je odlican.
 
Dakle beton... hvala.
Ocekivao sam da ce se to promeniti. Jos jedna microsoft generacija koju cu preskociti/
Bas me zanima, zbog cega beton ?
Njima je direktan takmac Sony i eventualno Nintendo. PC tj. Windows je takodje njihova platforma. Tu cak imaju i iste usluge poput Game pass, pa zasto da ne guraju kad i tu imaju ogromnu zaradu.
Te igre koje ce lansirati na Xbox i PC, nece moci da se igraju na PS5 i to je njima dovoljno, a i ekskluzivno je na neki nacin. Da ne pominjem o stvaranju Xbox game studiosa kupovinom dosta dobrih studija, koji ce raditi first party igre za ove platforme.
 
Bas me zanima, zbog cega beton ?
Njima je direktan takmac Sony i eventualno Nintendo. PC tj. Windows je takodje njihova platforma. Tu cak imaju i iste usluge poput Game pass, pa zasto da ne guraju kad i tu imaju ogromnu zaradu.
Te igre koje ce lansirati na Xbox i PC, nece moci da se igraju na PS5 i to je njima dovoljno, a i ekskluzivno je na neki nacin. Da ne pominjem o stvaranju Xbox game studiosa kupovinom dosta dobrih studija, koji ce raditi first party igre za ove platforme.

Ja za sve se slazem i nadam se da ce da zazivi, sem ovog dela za Xbox game studios. Microsoft je poznati studio killer i velika je sansa da ce vecina ovih studia izbaciti jedan, mozda dva naslova i onda postaviti katanac.

Inace, nerealno mi je da Sony-eva konzola bude igde blizu hardverski, posto planiraju da zadrze stari form factor.
 
Poslednja izmena:
Možeš li mi objasniti zašto su ekskluzivne toliko bitna stvar? Nije provokacija, baš me zanima. Dosta ljudi ima taj stav, a ne razumem ga.

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
 
Možeš li mi objasniti zašto su ekskluzivne toliko bitna stvar? Nije provokacija, baš me zanima. Dosta ljudi ima taj stav, a ne razumem ga.

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk

Kako mislis "zasto su exclusive toliko bitna stvar"? Pa ako konzola nema svoje exclusive zasto je kupovati? Vecina ljudi ovde ima solidan PC pa nema potrebu za kupovinom Xbox-a jer sve sto izadje na Xbox ce izaci na PC.
Za Playstation je druga prica. Igre kao God of War, Uncharted serijal, Last of us, Horizon zero dawn, Gran Turismo i mnoge druge nikad nece doci na PC ni xbox pa ima razlog da se kupi Playstation.
Zato ja kazem ne vidim svrhu kupovine bilo kog X Boxa pored zivog Sony-a
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno