Šta je novo?

Xbox Series X / S

Filov intervju sa Kotaku: https://kotaku.com/xbox-boss-phil-s...init-1845392984/amp?__twitter_impression=true

Ukratko:

- očekuje da će Series S da proda više jedinica od SX;
- njegov Series S učitava brže igre od X s obzirom na manju rezoluciju;
- zna da dva modela konzole utiču na veći rad developera, ali želi da proširi tržište;
- nagovešta da će Bethesda igre postati MS ekskluzive, najviše zbog prodaje Game Pass i xCloud servisa;
- igrao je Halo Infinite prošle nedelje, ali i dalje nema update-a o izlasku;
- planira da na Xbox One donese xCloud kako bi se igrale nove igre;
 
Poslednja izmena:
Gledao sam Linusov video o novom kontroleru i nijednom nije pomenuo postojanje žiroskopa. Kaže da je 99% isti kao prethodni kontroler. Malo sam razoračan, da budem iskren. Mada mi stiže GameSir T4 Pro a on ima žiroskop. Samo sam hteo kontroler kvalitetnije izrade ali džabe kada Microsoft živi u prošlosti a Sony ima polovične drajvere za PC.

Deluje da je rumble ostao onaj stari, drmavi. Teško bilo staviti linearni aktuator.
 
Poslednja izmena:
Taj daju onako ali očekuju da ljudi kupe Elite Controller.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Sve deluje odlicno, osim visoke potrosnje u sleep modu (ili kako se vec zove).
 
Danas su pustili apdejt za Game Pass aplikaciju na Androidu, te su jos neke igre dobile on-screen kontrole:

Dead Cells
Gucamelee! 2
Hellblade: Senua’s Sacrifice
Hotshot Racing
Killer Instinct
New Super Lucky’s Tale
Slay The Spire
Streets of Rage 4
Tell Me Why
UnderMine

Snimio sam malo gameplay-a igrajuci Killer Instinct, zakacio se na Germnay server preko VPN, pa ga ugasio.
Video je unlisted, ne reklamiram se... :)
Jeste da nisam bas dobar, ali ajd... :D
 
Fino ovo radi i izgleda.
 
Verovatno problem i sa licencama za automobile i muziku...
 
Sigurno, ali i dalje mi nije jasno sto je problem da se ubaci BC support i da se igra ne prodaje na store-u.
 
Meni nije samo jasno zasto oni nisu napravili next-gen Halo, mislim da bi to prodaju konzole dosta podiglo. Jeste da Halo vise nije Halo, i da je sve sto je 343 Industries radio lose (cak su i odlicni Combat Evolved upropastili), ali mogli su napraviti neki pravi next-gen Halo sa modernom grafikom, ipak je Halo bila igra koja je prodavala Xbox. Sto se mene tice, za ljude koje ne zanimaju Sony ekskluzive Xbox je pun pogodak, pogotovo onaj od 300$. Mocete da igrate sve multiplatform igre narenih 6-7 godina, imate Game Pass na kom imate sve MS ekskluzive + igre poznatih izdavaca (EA npr.) day one. Sada da sklopite racunar za 1000e, za 3-4 godine necete moci da pokrenete pola igrica (low podesavanja ne racunam). Zbog toga mislim da je MS sa Xbox-om i Game passom odradio vrhunsku stvar, a oni koji kazu sta ce mi Xbox kada mogu na PC-u sve da igram, jeste moze da se igra, ali tako sto cete svake 2 godine kupovati novu graficku od 500-1000e, da bi igrali igre na max podesavanjima i u 60FPS 1080p/4k. Ja cu verovatno pazariti novi Xbox, a PS cu uzeti od komsije samo zbog par ekskluziva koje me zanimaju i zelim da ih odigram (kao sto sam radio i do sada).
 
Ja čekam da vidim seriuS. Neki review kako radi ista igra na X i na S. Ne moguće da će samo rezolucija da bude u pitanju
Ako se bude pokazala ok, za taj novac S je Best buy

Sent from my HD1903 using Tapatalk
 
S je totalni promasaj, sto ce se vrlo brzo pokazati.
Ko uzima konzolu da se igra 4-5 godina, problem je da doda jos 200$ ?

Problem sa S je sto developeri nece zeleti da ulazu dodatni trud da optimizuju igru za taj krsh od konzole, pa ce jednostavno samo da iseku neke opcije i obogalje igre.
I potpuno ih razumem, zasto bi se i cimali

evo samo jednog od primera, a to ce postati standard

https://www.google.com/amp/s/kotaku...e-ray-tracing-on-xbox-series-s-1845497098/amp

Ne kapiram ljude kojima toliko znaci 200e u konzolnom ciklusu od 5g.
 
Poprilicno sam siguran da nece biti ni blizu totalnog promasaja. Ne zaboravi da forumski IT (kvazi) strucnjaci nisu jedine niti vecinske musterije.


Sto se tice ray tracinga, vreme ce pokazati. Sve zavisi od igre do igre, odnosno koliko RT efekata ubace.
Za sada je vrlo malo primera za Series X i PS5 igre ali deluje da je izbor - 4K 30fps uz RT; 4K 60fps bez RT; 1080p 120fps bez RT.

Tu bi komotno moglo da se doda i 1080p 60fps uz RT. Vreme ce pokazati.
 
Poslednja izmena:
Ima puno ljudi koji nemaju 4K tv, tako da će im S biti taman, nisu oni ludi. Za te pare solidna kupovina, radiće sve u 1440p bez problema što je većini ok.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ne sumnjam da ce se prodavati kao luda, ali i da ce mnogi za 2g raditi upgrade na X.

Nisam ni imao prosecnog US kupca na umu, vec Bench kolege :)
Smatram da su ovde judi pismeniji i da znaju da ce im 200e inicijalnog ulaganja doneti mnogo veci zivotni vek konzole.
Mada moguce da ima ljudi koji ne razlikuju 30/60fps pa je takvima svejedno.
 
Poslednja izmena:
"S je totalni promasaj, sto ce se vrlo brzo pokazati" - deluje kao da si generalizovao a ne specificno mislio na totalni promasaj na benchmark forumu. :d


Kamo srece da je i Soni kopi pejstovao neki PS5 S za 250-300 dolara.
 
Poslednja izmena:
Ne ocekujem da ce na X igre raditi u 60, a na S u 30.
Pa vec novi Watch Dogs i na ps5 i na xsx radi samo u 30.
Ja nikada ne bih isao na jeftiniju konzolu, ali reci da je 200e razlike u ceni zanemarljivo...to moze samo neko ko zivi u mehuru :).
 
Poslednja izmena:
Ja nikad ne bih kupio Xbox da nisam za prošli crni petak naleteo na akciju za samo 100 eur. Postoji sigurno gomila nezahtevnih povremenih igrača poput mene kojima inicijalna cena itekako odlučuje da li će igračka da uđe u kuću. :)
 
Xbox One S se prodavao bolje nego Xbox One X.
Ne vidim sto se to ne bi desilo i sada.
 
Series S se bolje uklapa u čitav Game Pass sistem, pogotovo u zemljama gde nude onu mesečnu otplatu jer su i servisi uključeni u vrlo nisku mesečnu ratu ... Ali kako je krenulo sa najavama, ja npr. ne očekujem da će iko osim Microsoft Studios-a specijalno optimizovati igre za tu konzolu. Mislim na third party i popularne AAA naslove i ono "1440p ali sve ostalo isto kao na Series X" . Već se zaređalo nekoliko baš loših vesti a konzola nije ni videla svetlost dana. Ispadne One X bolja kupovina za ovaj prelazni period, dok ne krenu Series ekskluzive (one dobre).
 
Nazad
Vrh Dno