Šta je novo?

Xbox Series X / S

kakva je situacija sa XBOX konzolama kod domacih dobavljaca?
ja kao imam rezervaciju za PS5 na par mesta, ali ako cu cekati 6 meseci, a series X mogu da uzmem pre NG...pojurio bih to
isto pitanje za gamepass...koja je trenutno najbolja opcija?

Pre ćeš je na KP-u uhvatiti, ja sam proveravao, reko uzeću u radnji, sigurno mi je za garanciju i servis npr u Game Centru, ali kažu da nema apsolutno nikakvih informacija, u fazonu ako naleti nešto, naleti ...
 
https://www.microsoft.com/en-us/p/fifa-21-beckham-edition-xbox-one-xbox-series-x-s/9nn50lxzt18z

Evo popust koliko vidim za Fifu, pitanje, da li je ovo safe da se uzme, potvrdjeno mi je gore da nema problema sa regionima pa da nemam posle problem posto konzola naravno ko zna kad ce. Ima li neko iskustva sa ovim?
Ajde ako je neko voljan da mi ovo pazari za Xbox konzolu , a ja odmah online mu prebacujem koliko treba para a pn meni key , cekam nove kartice od banke tako da trenutno nemam nikakvu mogucnost kupovine online . Ako ima voljnih da pomgnu neka me kontaktiraju porukom na forumu
 
Jel uspeo neko da aktivira turski game pass ultimate? Pokusavam vec sat vremena, promenio region I na kompu I probao drugi acc, nema sanse da prodje. Probao sve vrste vpn-ova, uvek izbacuje PUR-RiskRejected-CrossRegion

.

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
 
Jesam, sve se promenilo na turski jezik.. Probacu sutra novi nalog i sve iz pocetka.
edit:
Ipak cu sacekati da stigne konzola, dobio sam odg. da moze direktno na konzoli da se unese kartica i izabere turski region, cena za gpu je tamo oko 6-7e mesecno.

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Jesam, sve se promenilo na turski jezik.. Probacu sutra novi nalog i sve iz pocetka.
edit:
Ipak cu sacekati da stigne konzola, dobio sam odg. da moze direktno na konzoli da se unese kartica i izabere turski region, cena za gpu je tamo oko 6-7e mesecno.

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
Na konzoli meni uvek prolazi, na racunaru na ne nikako...

Sent from my Mi 9 SE using Tapatalk
 
Da li je neko ko je vec kupio Series X ili S testirao kako radi KODI?

KODI na One X se jako lose snalazio sa x265/h265 naslovima a radio je tek svaki treci UHD rip (a i to ne bez problema). Zbog toga me zanima da li se sa S/X situacija popravila.
 
Imam One S, a planiram da pazarim i Series X. Samo da potvrdim neke nedoumice:
1. Bez problema se konektujem na postojeci nalog? Sve igrice kupljene za One, mogu odmah da skinem?
2. I u buducnosti kupljene igrice za One, mogu na obe konzole? Naravno, igrice za SX mogu samo na SX...
3. Jedna pretplata GP( ili GPU) moze na obe konzole?
 
Mislim da nema nikakvih ni ograničenja ni benefita


Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk
 
Na cdkeys je live gold 12 meseci 39.30e. 3x 12 meseci plus 1 evro i imate game pass ultimate na 3 godine za 120 evra što je džaba realno.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Može ako nisi nikad korisito promo upgrade.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
EU je za njih region Evropa a ne evropska unija, tako da da.

Ne znam da li igra ulogu što si već imao game pass, ja nisam i nije mi bio problem. Aktivirao sam na PC i tu ga i koristim za sad. Xbox još nisam raspakovao.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nekome stigao series X od Istlvana?

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk
 
Ako nekoga zanima na KP ima oglas , na stanju Series X konzola sa dve godine garancije , lik iz Novog Sada , cena 700 evra , za mene malo previsoka a i sacekacu jos ovih 7 dana posto sam narucio od Istvana
 
Preporucujem vam da xbox ne kupujete preko KP (a mozda ni uopste, dok se stanje ne stabilizuje).
Moja konzola se pokvarila posle jednog dana i poslata je nazad u radnju u Madjarskoj.
Problem je sto ta radnja ne radi zamenu pokvarene konzole, vec sve ide zvanicnim Microsoft kanalima. Sa druge strane, ista radnja i dalje prodaje konzole novim kupcima.

Sto se same procedure tice, konzole se inace DHL-om salju u Brno. Ali posto je tamo sada lockdown, sve se salje u Irsku.
I zbog korone i povecanog obima posla, sve ide dosta sporije.
Meni je receno da necu konzolu dobiti jos mesec dana, sto znaci da sam se igrao 2 dana, a cekacu oko 6 nedelja da stigne nova.

Ne znam da li su procedure drugacije kada se konzola kupuje u nasoj radnji, mozda ne bi bilo lose to proveriti pre kupovine.

Samo da dodam, covek je ponudio da mi vrati pare.
Ne krivim njega za ovo sto se desilo, ali sam hteo da podelim informacije, jer ce nekome sigurno znaciti.
 
Poslednja izmena:
Dobio od coveka pare nazad na racun danas.
Sada cekam dok se XsX ili ps5 ne pojave u prodaji.
 
Prosto neverovatno da je MS izbacio u prodaju takav poluproizvod. Vidim da se masa ljudi po netu žali da im pocrkale konzole.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Ja ne bih rekao da je to veliki procenat. Isporučeno je 2.5M PS5-ca i 1.4M Xbox-ova, od svakog sistema da ima po hiljadu škartova malo je. Ali danas živimo u svetu gde se i od najmanje stvari pravi senzacija. Kao ono duvanje vape dima u SX. Ne kažem da korisnici to rade, nego mediji.
 
Pa imao si situaciju da je rest mode ubijao I brikovao PS5 konzole, fw je navodno to rešio, ali opet ima ljudi koji se žale. Ja rest mod svakako neću koristiti dok se situacija ne zakrpi do kraja.
 
Poslednja izmena:
Kupio xbox s. Probao da aktiviram game pass za 1$ ali mi ne prolazi nasa Visa kartica. Na usa store sam podesio nalog. Kako mogu to da sredim i aktiviram?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Vrlo je moguće da nećeš ni uspeti. Meni nije uspelo, a support mi je rekao da mi kartica nije iz iste zemlje kao i nalog. A game pass nema u našoj zemlji.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Meni je na Xboxu skoro ista adresa sa Aljaske kao na Amazonu, Intezina Visa kartica. Iz konzole mi prolazi i GamePass i normalne kupovine, X360 Gold naslovi nekad hoće, nekad neće ali u zadnje vreme ugl hoće.

Na Amazonu je svaka kupovina tax free, jer Aljaska, ali na Xbox Store-u šta god da uradim uvek je +tax
 
Vrlo je moguće da nećeš ni uspeti. Meni nije uspelo, a support mi je rekao da mi kartica nije iz iste zemlje kao i nalog. A game pass nema u našoj zemlji.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
To je generisani odgovor verovatno. Mora da postoji način, jedino ako su uveli neku zaštitu za regije u zadnje vreme.
Preporucujem vam da xbox ne kupujete preko KP (a mozda ni uopste, dok se stanje ne stabilizuje).
Moja konzola se pokvarila posle jednog dana i poslata je nazad u radnju u Madjarskoj.
Problem je sto ta radnja ne radi zamenu pokvarene konzole, vec sve ide zvanicnim Microsoft kanalima. Sa druge strane, ista radnja i dalje prodaje konzole novim kupcima.

Sto se same procedure tice, konzole se inace DHL-om salju u Brno. Ali posto je tamo sada lockdown, sve se salje u Irsku.
I zbog korone i povecanog obima posla, sve ide dosta sporije.
Meni je receno da necu konzolu dobiti jos mesec dana, sto znaci da sam se igrao 2 dana, a cekacu oko 6 nedelja da stigne nova.

Ne znam da li su procedure drugacije kada se konzola kupuje u nasoj radnji, mozda ne bi bilo lose to proveriti pre kupovine.

Samo da dodam, covek je ponudio da mi vrati pare.
Ne krivim njega za ovo sto se desilo, ali sam hteo da podelim informacije, jer ce nekome sigurno znaciti.
Vala uzecu obe konzole.. Skupljao sam za novi komp, al' entry level graficka 3060ti kosta 600e lol. Budget grafička da košta toliko, suludo.
p.s. javio se danas Istvan, nije stigao juce da posalje. Kaze konzola je kod mene u Ponedeljak.
Sent from my GM1910 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno