Šta je novo?

MS Industrial TITAN II PRO - neko video uzivo?

Meni je uspelo, imao sam search alert na KP i cekao neko solidno vreme i na kraju uzeo (jedan par pre toga mi se prodao ispred nosa)

Edit: vidim da i sada ima jedan oglas za komplet 4 kulera sa Aquarius PRO, nisu skroz okrugli kao ovi sa Titan 2, ali su slicni jako. Cini mi se da je neko pisao i da ovi novi Freeze pasuju
 
I ja sam tako uspeo da nabavim dva komada ovde na Benchu :) Lepo su legli na gornju stranicu...
 
Pa nabavio si ih od mene :ROFLMAO:
 
Morali su negde da uštede. [emoji846] Samo kontroler i argb ventovi vrede jedno 30-40e zasebno da se kupe. Ostatak kućišta je sličan MS CYCLOPS V samo je malo poboljšan dizajn na titan-u.

Kako izgleda kontroler?
 
Ovo je iz perioda kad sam eksperimentisao sa led trakama i adapterima, imam ga negde u fioci pa mogu da slikam detaljnije ako ti znaci

Edit: Ipak imam jos par slika
1632992946671.png1632992975449.png
1632992473634.png
 
Poslednja izmena:
Hvala, mislio sam da ima potenciometre
 
Pročitah prethodnih 9 strana i sve mi to deluje manje vise kul.

Trenutno mi je komp u Haf X I defitnivno sam rešio da ga spakujem u nešto dosta manje, a kako imam custom loop sa 360+120 radijatorima, nije baš lako naći malo kućište a da to opet lepo stane.

Tako da moje pitanje je, ima li da je neko pakovao custom vodeno u ovo kućište?

I da li nekoga mogu da zamolim da mi premeri na prednjoj strani, od poslednjeg srafa za vent do prve stvari u koju udara? Posto kada stavim 360mm radijator, on ima još 35mm gde su kacenja za creva.

Trenutno se razmišljam da li da uzmem TD500 mesh ili ovo.
 

Prilozi

  • Screenshot_20211112-143250_Chrome.jpg
    Screenshot_20211112-143250_Chrome.jpg
    45.3 KB · Pregleda: 126
Evo da javim utiske, posto sam se ipak odlucio za ovo kuciste, bukvalno iz znatizelje.

Ako uzmem cenu u obzir, ja ovom kucistu ne mogu da nadjem manu.

Ako izuzmem cenu, pa... ima tu solidno nedostataka i cudnih stvari.

Ono sto mi najvise smeta je lim koji se uvija i tandrce kako ga pipnes. Druga stvar je "sistem" zatvaranja stranice, onaj s kraja 90tih, gde ti treba 3 para ruku da drzi svaku ivicu da bi ga nabo. Trece, drzac hard diskova je smesan, bukvalno, raspao se dok sam ga vadio. Onda onaj deo gde se kace kartice i ostalo, je toliko mekan da ga je grafika instant iskrivila.

No ajde, sve to manje vise je bilo ocekivano za ovu cenu, al sam se eto nadao, posle gledanja Vladinog YT snimka, da je bar malo jace kuciste.

Dobra strana ovog kucista (pored cene), je izgled, ima ok mesta, jako veliki plus sto staju ventilatori sa prednje strane fronta, kacenja za ventove su na logicnim mestima, ima i vise nego dovoljno mesta za kablove sa one strane.

Ja sam morao da prosecem jedan deo medjusprata, da bi imao kuda creva da provucem, i da skinem samo jednu precku pci drzaca, ali racunajuci da je to sve sto bilo potrebno, ja sam prezadovoljan.

Deo gde se ovo kuciste ne trese kao prut od pumpe, je zaista odlicno. Nije se iskrivilo nista pod tezinom, sto je jos bitnije. Napravio sam par fotki, cisto da vidite koliko je natrpano.

Sada je unutra R9 3900x, X470 Strix i 1080ti a napaja ih Fractal Ion+ 860w platinum.

Od hladjenja je tu D5 pumpa u XSPC topu, EKWB blokovi na cpu i gpu, 360 i 120 radijatori. Ventilatori, sa prednje strane 360 radijatora su 3x SickleFlow ARGB, a sa unutrasnje strane i na 120 radu su 3x Scythe i konacno, gore su dva Fractal Prism 140mm. Sve je nastelovano tako da nema nikakvog zvuka pod punim opterecenjem, jer je komp upaljen 24/7.
 

Prilozi

  • MIC05419.jpg
    MIC05419.jpg
    231.7 KB · Pregleda: 72
  • MIC05432.jpg
    MIC05432.jpg
    196.5 KB · Pregleda: 69
  • MIC05440.jpg
    MIC05440.jpg
    111.2 KB · Pregleda: 70
  • MIC05442.jpg
    MIC05442.jpg
    112.6 KB · Pregleda: 71
  • MIC05447.jpg
    MIC05447.jpg
    235.5 KB · Pregleda: 67
  • MIC05449.jpg
    MIC05449.jpg
    261.4 KB · Pregleda: 69
Uz takvu konfu mislim da je MS kuciste totalni promasaj. Ima odlican value/$ i prostorno je, ali ne bih ga razmatrao za high-end konfiguracije bi u ludilu.

Ja sam uzeo NZXT S360 Elite polovno za 70-80e, spejs satl u odnosu na MS Industrial po pitanju filtera i kvaliteta izrade.
 
Povremeno naleti neki Fractal Define na KP za 50-100€...
 
Btw. Ako neko bude prodavao RGB ventilatore ovog kućišta neka mi pusti poruku.
Nisu mi potrebni, ali da barem sve svetli 😁
 
^ eno su na oglasu :D

Uz takvu konfu mislim da je MS kuciste totalni promasaj. Ima odlican value/$ i prostorno je, ali ne bih ga razmatrao za high-end konfiguracije bi u ludilu.

Ja sam uzeo NZXT S360 Elite polovno za 70-80e, spejs satl u odnosu na MS Industrial po pitanju filtera i kvaliteta izrade.

Ne verujem da ce konfiguracija imati povredjena osecanja sto sam ih stavio u jeftino kuciste.

Ovo kuciste ispunjava vise kljucnih zahteva, da navedem dva pocetna kao primer, svidja mi se izgled, sva tri venta napred vuku direkt kroz mesh, air flow na odlicnom nivou, i mozda i najbitniji, bilo je zanimljivo probati jer nema milion i jedan review i milion i jedna fotka vodenog u njemu, sto znaci relativno je jedinstveno (koliko god to bilo cudno reci za kinesko kuciste).

Filtere, na kom god da su kucistu, i koliko god dobri bili, skidam instant.

Kvalitet izrade, pa ono, dok god se nije srokalo sve od tezine i ne trese se, meni je ok,

Daleko od toga da ne bih sve (daleko lakse) spakovao u recimo Fractal meshify 2 compact, koji je na kraju pobedio u izboru u mojoj glavi po svemu. Al ovo kuciste kosta dovoljno malo, da sam mogao tog momenta kada sam dobio ideju, da odem da ga kupim, sto je pobeda samo po sebi sa danasnjim cenama delova.

Mada evo, i dalje ne kapiram kakav odnos imaju high-end konfa i cena kucista? Zasto je taj odnos bitan? Zar to nije isto kao reci da ako si bogat, moras da se oblacis skupo?
 
Sam si odgovorio na to pitanje žalbama na MS u inicijalnom postu...
 
Mada evo, i dalje ne kapiram kakav odnos imaju high-end konfa i cena kucista? Zasto je taj odnos bitan? Zar to nije isto kao reci da ako si bogat, moras da se oblacis skupo?
Zato sto je to kao da stavis motor od Ferrarija u Golfa 5. Ici ce, uz neke modifikacije i natezanje, ali nije to to.
 
Ja imam jedan problema sa svojim kučištem koje sam kupio.
Sastavio sam PC i upalio ga po prvi put, i ventilator su svjetlili, ugasio sam ga, te idući da ga opet upalio, ventilatori nisu svjetlijeli. Kada sam otišao u biose nije mi prepoznao ventilatore već samo CPU ventilator. Ventilatori se cijelo vrijeme vrte, ali ne svijetle i ne mogu ih kontrolirati. U matičnu ih ne mogu povezati jer su ventilatori 6 pin a Matična mi prihvaća samo 4 pina.
Može li mi netko molim vas pomoći.
Hvala unapred.
 
PWM kablic vezujes u neki header na ploci koji ga podrzava (ne u CPU zato sto ce onda svi kuleri ubrzavati i usporavati u odnosu na CPU), na primer CHA_FAN1 (oznake zavisi od ploce). Kada to uradis u BIOS-u ces videti kulere i moci da pomeras odnos brzina temperatura i ostalo
Ako su ti svi ventilatori povezani sa kontrolerom kako treba a i dalje ne svetle onda je moguce da si iskljucio modove dugmetom na kucistu (ono sitno sto lici na stare restart dugmice). Ako nemas u sta da ubodes ARGB konektor od kontrolera samo ga ostavis da visi i vec pomenutim dugmetom na kucistu menjas modove u krug
 
PWM kablic vezujes u neki header na ploci koji ga podrzava (ne u CPU zato sto ce onda svi kuleri ubrzavati i usporavati u odnosu na CPU), na primer CHA_FAN1 (oznake zavisi od ploce). Kada to uradis u BIOS-u ces videti kulere i moci da pomeras odnos brzina temperatura i ostalo
Ako su ti svi ventilatori povezani sa kontrolerom kako treba a i dalje ne svetle onda je moguce da si iskljucio modove dugmetom na kucistu (ono sitno sto lici na stare restart dugmice). Ako nemas u sta da ubodes ARGB konektor od kontrolera samo ga ostavis da visi i vec pomenutim dugmetom na kucistu menjas modove u krug
Hvala.
Trenutno mi je PWM kabel stavljen u SYS_FAN3 ali ništa se nije promijenilo. I šta da napravim s jednim drugim kabelom koji je pored PWM kabela na kojeg je povezan VDG kabel. Šta da s njima napravim.
I matična mi je gigabayt b550
 
Pozdrav nov sam na forumu , zapravo prvo pa musko. Prvi post odmah pitanje.
Naime prebacio sam sve iz Aqariusa u Titan II Pro . Tri ventilatora iz Aqariusa sam ukljucio preko puta ona 4 iz Titana . Medjutim okrecu a ne svetle. Takodje 6 pinova.
Ukljucio sam samo PWM i mesto na ploci gde i pise PWM i sata napajanje. Dakle 4 fabricka rade full , 3 iz kucista isto MS , samo vrte ali ne svestle .
Prelistao sam temu , indetican problem nisam video. ostao mi je VGA kraj na kablu i onaj sa tri rupice .
Ploca Asus TUF b460 Gaming Plus .
Hvala unapred za bilo kakvu pomoc i smernicu.
ps
Koji su oni fanovi za koje postoje prazna mesta , jesu li to RBG i da li trazim 3 pinske ?
levo sva 4 vec ugradjena u kuciste a imaju 6 rupica za pinove ali razlikuje se plasticni deo kod ulaza nije bas tacan kalup.
kontrolor.jpg
 
Poslednja izmena:
Ne liči, to je to. Isto kućište imaš pod raznim brendovima.
 
Stiglo i na mene.
U odnosu na staro kuciste pravi gorostas, mnogo vislje, sire, jedino sto je malo krace ali staro je imalo podrsku za cd citace/rezace pa je to razlog.
 

Prilozi

  • 1643991765443.jpg
    1643991765443.jpg
    219.2 KB · Pregleda: 60
  • 1643991765429.jpg
    1643991765429.jpg
    232.2 KB · Pregleda: 58
Pozdrav nov sam na forumu , zapravo prvo pa musko. Prvi post odmah pitanje.
Naime prebacio sam sve iz Aqariusa u Titan II Pro . Tri ventilatora iz Aqariusa sam ukljucio preko puta ona 4 iz Titana . Medjutim okrecu a ne svetle. Takodje 6 pinova.
Ukljucio sam samo PWM i mesto na ploci gde i pise PWM i sata napajanje. Dakle 4 fabricka rade full , 3 iz kucista isto MS , samo vrte ali ne svestle .
Prelistao sam temu , indetican problem nisam video. ostao mi je VGA kraj na kablu i onaj sa tri rupice .
Ploca Asus TUF b460 Gaming Plus .
Hvala unapred za bilo kakvu pomoc i smernicu.
ps
Koji su oni fanovi za koje postoje prazna mesta , jesu li to RBG i da li trazim 3 pinske ?
levo sva 4 vec ugradjena u kuciste a imaju 6 rupica za pinove ali razlikuje se plasticni deo kod ulaza nije bas tacan kalup.
Pogledajte prilog 331519
Ja planiram na postojeća 4 komada u MS Industrial Titan II Pro da dodam još 2x MS FREEZE A300 ARGB. Javim kroz par dana ishod. :)
 
Ja planiram na postojeća 4 komada u MS Industrial Titan II Pro da dodam još 2x MS FREEZE A300 ARGB. Javim kroz par dana ishod. :)
Bas sam sad video ovu temu. Otvorio sam temu za neke LC Power. Ali mislim da cu ipak ici na 2x MS FREEZE A300 ARGB i jos cu kupiti MS IMPERO P500 ARGB Ventilator Hub za kontrolu i jos imas daljinac. Imam isto kucsite MS ARMOR V710 (noviji Titan pro 2) , i jedva cekam da cujem tvoje utiske, posto bih slicno narucio sada. :)
 
Pozdrav nov sam na forumu , zapravo prvo pa musko. Prvi post odmah pitanje.
Naime prebacio sam sve iz Aqariusa u Titan II Pro . Tri ventilatora iz Aqariusa sam ukljucio preko puta ona 4 iz Titana . Medjutim okrecu a ne svetle. Takodje 6 pinova.
Ukljucio sam samo PWM i mesto na ploci gde i pise PWM i sata napajanje. Dakle 4 fabricka rade full , 3 iz kucista isto MS , samo vrte ali ne svestle .
Prelistao sam temu , indetican problem nisam video. ostao mi je VGA kraj na kablu i onaj sa tri rupice .
Ploca Asus TUF b460 Gaming Plus .
Hvala unapred za bilo kakvu pomoc i smernicu.
ps
Koji su oni fanovi za koje postoje prazna mesta , jesu li to RBG i da li trazim 3 pinske ?
levo sva 4 vec ugradjena u kuciste a imaju 6 rupica za pinove ali razlikuje se plasticni deo kod ulaza nije bas tacan kalup.
Pogledajte prilog 331519
Jel moguće da je neki problem sa kućištem, jer isti problem imam i ja. Planiram u potpunosti primijenit fanove i kontroler novi stavit. Također imam MS armor v710 kojeg sam kupio prije 2 mjeseca, ali i dalje nikakvih promjena.
 
Ja jos uvek nisam pustio kuciste u rad jer cekam ostale komponente.
Igrom slucaja mnogo stvari se promenilo od planiranih na startu, pa me sada zanima da li mogu naci tise ventilatore od ovih po pristupacnoj ceni ?
Izvadio bih ove ventilatore i prodao sa sve kontrolerom recimo a stavio nesto tise ako mogu naci u toj ceni, kakva su iskustva ?
Kakvi su u poredjenju sa tisinom u odnosu na Arctic value pack p12 ili moze neka preporuka nebitno je samo me tisina i budzet frendli interesuje te RGB i ostalo uopste nije prioritet..
 
Arctic P12 su klasa za ventilatore koji dolaze uz MS kucista.
 
Verujem da im je mnogo bolji airflow, ali opet mene i tisnoca zanima to mi je neka da kazem glavna preokupacija, ili ako ima neka preporuka za te novce jos boljih ventilatora, ove prodam sa kontrolerom i to je to, posto me RGB i neki modovi rada uopste ne zanimaju.
 
U svakom smislu su P12/P14 bolji ventilatori. Po buci, protoku vazduha, pouzdanosti.

Titan 2 Pro ima mesta za 140mm ventilatore koliko znam, tako da bolje idi na P14. Ogromna je razlika u 120mm i 140mm.
 
Nazad
Vrh Dno