Šta je novo?

MS Industrial TITAN II PRO - neko video uzivo?

Realno sa onim kablićima za arduino bih lako premostio pinove koje imam na ploči sa onim kablićem što ima zaliven konektor ali mi se nešto ne petlja oko toga. I sam kontroler ima dosta "efekata", meni ono klot belo najbolje, nešto ne volim šarenilo. :)
c44456b5427320020d8e6fce3ebda9ca.jpg


Sent from my Honor 20 using Tapatalk
 
Jedno pitanje, kako se skida prednji dio ovog kučišta? Hvala.
 
Konacno sam nasao jos jedan set ventilatora i prikacio dva gore da ubacuju vazduh posto ne vidim neki smisao da izvlace jer onda ovi prednji ne bi gurali nista u cpu kuler.

Ukaciti ih gore nije najsrecnije uradjeno zato sto rupe koje su predvidjene uvlace gornji levi deo kulera pod lim tako da iz gornje perspektive ne svetli pun krug, niti je centrirano sa ovima sa prednje maske. To sam resio tako sto sam ih usrafio dijagonalno, ali samo na dva srafa..

Imam jos 2 koja nisam iskoristio, u principu bi mogla da se usrafe na donji lim iznad napajanja i tu da sluze kao neki izduv i recimo izvlace toplotu od grafike, ali ne znam koliko bi to pomoglo.. Takodje rupe za te kulere nisu dovoljno velike za fabricke srafove te bih morao da ih prosirujem, ili bar da zapnem dok se rupe ne prosire..

Neki savet?
 

Prilozi

  • 16153852719164311073070505359099.jpg
    16153852719164311073070505359099.jpg
    95.1 KB · Pregleda: 71
  • 20210310_090432.jpg
    20210310_090432.jpg
    98 KB · Pregleda: 76
Cek, sada imas 5 ventova koji uvlace, i samo jedan iza cpu kulera koji izvlaci vani?
 
Tako je, deluje mi da nije optimalno ali i kada bi ih okrenuo ne znam da li bi ista bilo bolje zbog onoga sto sam napomenuo..

Na stranu to sto jos uvek nisam imao situaciju da taj pozadi izbacuje vreo vazduh, desi mi se da malo aktivnije igram igrice mozda jednom nedeljno..
Post automatically merged:

Mozda kada bih ovaj ispred cpu kulera okrenuo da ubacuje hladan, a ovaj iza da izbacuje topao, gledajuci odozgo mislim
 
Komplikujes previse... Prirodno je da topao vazduh ide gore, pa te ventove gore okreni da izbacuju, tako ces jedino imati normalan protok vazduha kroz kuciste i ne brini za CPU, dobice vise nego dovoljno svjezeg vazduha. Plus, mozes kontrolisati rpm u biosu za svaki vent, pa mozes na taj nacin iskontrolisati koliko hoces da ubacujes/izbacujes vazduha.
Isto tako ne zaboravi na topao vazduh iz GPU, i on mora negdje otici, a u tvom slucaju ga tjeras vani iskljucivo kroz CPU kuler. Pusti OCCT full system test, prati temperature sa trenutnim setup-om, onda okreni gornje ventove pa javi razliku.
 
Ne mogu zato sto sve ide kroz kontroler, svi rade kao jedan ebiga. PWM radi, ali ne moze da ocita broj obrtaja pa je stelovanje brzine ventilatora vise neko nabadanje na slepo..
Ajde probacu posle, pa javljam
 
Nije ni vazno, onda imas isti rpm na svim, a time i vise-manje isti protok.
 
Kod mene je sledeci setup
napred 3x12 uvlace
gore 1x14 izbacuje
nazad 1x12 izbacuje
dole na sredini 1x12 duva direktno u drugi vent od graficke. Podignut na distancere od 2cm da ima lufta da hvata vazduh (iako je ispod njega rupicasti lim, ispod tog lima su kablovi i hdd kavez)

Ne znam da li je najbolji setup, tad kad sam sklapao mi se cinilo logicnim. :)
 
@shomispc daj jednu fotku iznutra da se vide gornji ventilatori kako stoje :) Koliko si platio set?
 
Skinuo sam staklo posto od odsjaja ne moze nista da se vidi :)
3000 ( sa postarinom 3500) sva 4 ventilatora i kontroler, a ako ne iskoristim druga dva prodacu ih, mada ne znam gde bi ih ugurao. Mogu ovde kao na poslednjoj slici, ali ce kablovi ici preko njih plus je problem sa rupama..

Uzmi samo u obzir da izgledaju drugacije kada se okrenu da rade kao izduvi
 

Prilozi

  • 20210310_163351.jpg
    20210310_163351.jpg
    261 KB · Pregleda: 68
  • 20210310_163256.jpg
    20210310_163256.jpg
    106.2 KB · Pregleda: 68
  • 20210310_163242.jpg
    20210310_163242.jpg
    97.9 KB · Pregleda: 71
  • 20210310_163605.jpg
    20210310_163605.jpg
    317.1 KB · Pregleda: 71
  • 20210310_163928.jpg
    20210310_163928.jpg
    82.8 KB · Pregleda: 67
@slashdance007 to je najbolji setup :)

@goranagf Prirodna osobina toplog vazduha da ide gore prestaje da vazi i sa najmanjim protokom vazduha u kucistu

Mozda kada bih ovaj ispred cpu kulera okrenuo da ubacuje hladan, a ovaj iza da izbacuje topao, gledajuci odozgo mislim
Nikako ne valja da ventilatori jedan pored drugo rade obrnuto, jedan da uvlazi, drugi da izbacuje, to je najgora opcija, samo ce jedan od drugog vazduh da vrte, vrtlog i dzep ce se napraviti.

Ako nemas jakog potrosaca za CPU nece biti neke razlika da li su ti gornji na uvlacenje ili izbacivanje, okreni kako ti najlepse izgleda da stoje estetski od RGB-a. To sto svi idu na isti kontroler je dodatno ogranicenje ko sto @goranagf spomenu i smanjuje broj opcija koje imas na raspologanju.

Takodje sto ne bi stavio ta 2 viska na Arctic Freezer 34 kuler umesto P12-ca na njemu (a p12 bionix sacuvas), jos lepse bi izgledalo (osim ako nema vise mesta za RGB na kontroleru)
 
Poslednja izmena:
Vidis nisam razmisljao o tome uopste. Imam jos 2 ili 4 slota na kontroleru, tako da bi moglo da se ubaci, medjutim onda bih ceo kontroler morao da ubodem u CPU Fan header a posto PWM ne moze da ocita broj obrtaja ne znam da li bi to pravilo neki problem 🤔
 
Super je to ispalo :) Ako ne budeš montirao ta dva na CPU kuler i rešiš da ih prodaš, cimni me ;)
 
Pa ne verujem da cu to uraditi, mnogo su bolji ovi Bionix P12 i mogu da idu na vise obrtaja nego ovi MS-ovi. Plus bi mi onda kako skace CPU temperatura ubrzavali svi ventilatori u kucistu a trenutno samo ubrzavaju oni a ako zatreba tek onda svi ostali
 
Stigla dva dodatna ventilatora, hvala @shomispc 🍻

Okrenuo sam ih da izbacuju topao vazduh, evo kako je ispalo...

titan.jpg
 
Ekstra je ispalo! :)
 
Ja sam uzeo ovo kućište i sve je super, ali me zanima nešto što se tiče MS Industrial što već duže vreme ne mogu da shvatim. Na njihovom sajtu piše da vrše tržište na teritoriji Balkana, ali da im je sedište u Kini. Kad god ukucam MS Industrial, samo mi izlaze balkanske recenzije i tako to. Međutim, na Amazonu sam video kućište koje se zove Sama Tank 3 i bukvalno je identično kao Titan II PRO, samo što je logo drugačiji. Isto i za MS Industrial Aquarius PRO, ima neko kućište CiT Blaze koje je isto. A ima i Sama Jazovo Plus X. Onda neko GameMax Starbright RGB koje je isto kao MS Metropolis PRO i Sama 3906. Ne znam ko koga tu kopira, ali ako neko želi više informacija o Titan II PRO, ako ukucate na netu Sama Tank 3, možete da nađete više klipova na YT i čak neke komentare na redditu vezane za kućište (ako je stvarno identično kao TITAN II)
 
Ako narucis dovoljno komada mogu i tvoj logo da stave na njih :D
 
Jedina mana kućišta koja je ovako očigledna je ta što dugme za restart ne može nikako da se pritisne (prstom barem). Mora da se koristi neka čačkalica ili bilo šta na tu foru, jer je dugme previše malo i "udubljeno". Taj isti problem sam imao na starom LC Power PRO 918B, mada ne verujem da to mnogima predstavlja neki problem.
 
Mane su druge (slab kvalitet materijala, tanak i savitljiv lim, filteri su krupniji, podešavanje ventilatora ispod 50%, što nisu PWM i njihovi ne standardni konektori...) a reset je meni prednost. Nema slučajnog pritiska na ni od strane odraslih ni od strane dece.
 
Kod mene ventilatori rade u PWM rezimu.
Mora da se podesi u BIOSu maticne ploce i onda ne rade na max sve vreme.
 
Ne rade ti u PWM-u, jer nemaš senzor obrtaja (bez obzira što možeš kontrolisati brzinu u odnosu na maksimalni broj obrtaja).
 
Krupni filter je prednost, po meni...
Iako ima mesh stranicu, filter ispod delimično negira tu prednost jer je dodatna prepreka za airflow, pogotovo ako je gust filter.

Na mom kućištu je gore intake za grafičku i uklonio sam filter ispod mesha jer su mnogi prijavljivali da osetno povećava temperature grafike (5-10 stepeni). Sad ventovi uvlače samo kroz mesh i ok je što se tiče prašine, na svakih nekoliko dana prebrišem mrežu vlažnom maramicom i to je to. Kućište imam godinu dana i tek pre možda dva meseca sam primetio da na grafici ima nešto prašine...

Doduše, akumulacija prašine zavisi od dosta stvari i od kućišta do kućišta...
 
Zaista se ne sećam kada sam poslednji put koristio reset taster... Ja sam skinuo ARGB ventilatore, pa je LED taster slobodan, može se npr. on postaviti za resetovanje.

Ventilatore u kućištu u idle režimu držim na 650 obrtaja, temperatura grafike sa prednjim filterom i mesh poklopcem je 40 stepeni (sa isključenim ventilatorom na grafičkoj, uključuje se tek na 60 stepeni). Sa skinutim prednjim poklopcem i bez filtera temperatura grafike je 38 stepeni. Verovatno da u igricama ima tih 5 stepeni razlike... Ali, nakon nekoliko partija WoT-a, max. temperatura grafike je bila 62 stepena, sa 1000 obrtaja na ventilatorima u kućištu, tako da sam ovim temperaturama zadovoljan i sa dvostrukim prednjim filterom, za sada, videćemo kako će biti leti.

Što se tiče prašine, tu nisam zadovoljan. Imam 3 intake i 2 exhaust ventilatora, ali zbog dvostrukog prednjeg filtera, siguran sam da imam negativan podpritisak u kućištu, tako da uvlači prašinu sa svih strana, ne nešto preterano, ali posle 3-4 meseca primetna je, a posle 6 meseci kućište je zrelo za čišćenje. Sledeći korak je isključivanje jednog exhaust ventilatora ili razdvajanje ventilatora tako da intake ventilatori rade nešto brže od ovih drugih, ali tu ne očekujem neke spektakularne rezultate. Probaću i bez prednjeg filtera, mada mislim da je ipak finiji filter prednost, ali samo ako se redovno čisti, na svakih par dana. Bez redovnog čišćenja fini filter ima sasvim suprotan efekat i doprinosi i gomilanju prašine unutar kućišta i restrikciji airflow-a i povećanju temperature. Priznajem, lenj sam, ja ga sada čistim na 2-3 nedelje, muka mi je cimati prednji poklopac.
 
Ja sam skinuo prednji filter, prebrišem samo prednju stranu jednom nedeljno.
Filter nahvata toliko prašine da postane kao zid, blokira mnogo vazduh.
Teško se skida prednja maska bar u mom slučaju i mnogo je smor.
 
Ja sam skinuo prednji filter, prebrišem samo prednju stranu jednom nedeljno.
Filter nahvata toliko prašine da postane kao zid, blokira mnogo vazduh.
Teško se skida prednja maska bar u mom slučaju i mnogo je smor.
Ja sam prednje ventilatore prebacio ispred rama kučišta (u onaj prostor između kućišta i prednje maske/mreže. Prednji filter sam... jednostavno puknuo spolja, preko prednje maske :) Magnetne ivice ga i tu drže sasvim fino a nije nešto preterano ružno, uklapa se, osim ako bađš niste picajzla. Ali zato je sad super dostupan za čišćenje - samo ga uberem i posle nošalantno nabacim nazad:) Pa ćemo videti kako će sve to ipasti u ekspoataciji.
 
Biće kao da si zazidao predji deo. Mnogo je to otpora filter i stranica ko luk i slaninica.
Mada javi kako se drže temperature.
 
Nazad
Vrh Dno